Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Ja bih se iskreno iznenadio da im je iko odgovorio.

 

Najjace mi je to sto kada im neko kaze da su pogazili svoj stav da je svako ko izadje na izbore trojanac - kazu da treba da postoje suverenisti u skupstini koji ce biti jedina prava opozicija, kada vec nece svi da bojkotuju. :classic_laugh: Ali suverenisti wtf  :classic_laugh:

 

Ja ne znam ni ko je ostao tamo, sem Raduleta, Branke, onog advokata i Hane ja mislim da su svi pobegli. Vidim zovu ljude da popune online prijavu ako zele da budu odbornici. :classic_laugh: Skupljali su potpise, a pritom nisu ni imali listu... najjaca straka. Tacnije nisu ni stanka, iako se stalno tako predstavljaju.

 

A delovali su mi do izbora 2016. kao ok prica... 

Sta cenite je l mogu opet u skupstinu? Mene iskreno ne bi zacudilo.

Edited by marejosip
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, marejosip said:

Sta cenite je l mogu opet u skupstinu? Mene iskreno ne bi zacudilo.

Ja bi licno voleo da gledam Hanu za skupstinskom govornicom....ali to su samo neke moje perverzne zelje...oni u skupstinu realno mogu samo ako se premaskiraju u osnovce i ubace se u neku ekskurziju...

Eto...Sada zamisljam Hanu u skolskoj uniformi...zasto me provocirate...:s_d:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Lik je tezak psiho. Obrnuo je politiku 180 stepeni, sad mu je politika na nivou Noga, a botovi mozda jos gori od SNS-botova. Ladno Hana krenula da pljuje Kesica sto zeza Radula:lol_2:

8 hours ago, NMX said:

Image

 

A jbt kakva je ovo govnarčina od čoveka...idi promeni još neku stranku

 

Nista netacno nije rekao. Samo nije obavesten da su Noletovi uvek uz vlast.

Edited by Zvezdinho
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kad prodju izbori, kad se vucici prebroje, udju u skupstinu, kad nas budu smarali sa

nekakvim protokolima odabira ministara, uz tabloidne ratove niskog intenziteta,

jedino sto ce ostati da ukaze na kvalitet ove vlasti bice cinjenica da je neko bojkotovao izbore.

Bez tog jednog malog detalja, bilo bi business as usual, ucvrscujemo dalje zidine diktature,

divlja gradnja na drzavnoj zemlji, kojoj ce parlamentarna opozicija biti dekorativni element.

 

Ovako sa Bojkotom nece biti mnogo drugacije, jer ce ljudi mozda biti oznaceni ako ne izadju na izbore,

u zemlji Srbiji gde posao zavisi od necijeg miga. Stvorice se neki prikaz parlamentarizma svakako.

isti ljudi skupljaju potpise, dele listice, broje glasove, saopstavaju na TVu.

 

( Mozda i izlaznost bude solidna,

jer SNS ima velike armije biraca, a ima i fala bogu tih sekundarnih stranackih sekti,

napravljenih da prikupe ljude sa margine, koji imaju neke svoje srpske tripove,

bez jasne dnevno politicke ideje.)

 

Ali bice malo drugacije

 

Jasno je da ce Vucic imati da zatakne Trifunovica na rever, ili da ga stavi u dzep sakoa uvijenog u maramicu,

ali bice to mali malecki Trivun, razblazeni troprocentni.

Sve kako treba, Vucic kupuje bez frke jos kolko treba vremena, bez kredita i ziranata.

Nova sveza krv od 20 opozicionih politickih komandosa pokuljace u skupstinu i svojim mudrim

predlozima zadobiti poverenje biraca. A i kontrolisace vlast jelte.

 

Dok se ne izduvaju jedan krug i dok im se dusica ne nadje u nosu a obraz odeblja,

da ne bude da su se borili badava.

A onda opet u nove podele.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, djole said:
16 hours ago, NMX said:
EZloKI4XYAAROn4?format=png&name=small
 
A jbt kakva je ovo govnarčina od čoveka...idi promeni još neku stranku

Samo ne u Nola da se dira.

 

Pa na ovaj način svakako ne.

 

Mislim, lik je pomogao ovoj zemlji više nego što će ova preletačka gnjida ikada uraditi. To što se Novaku da zameriti (a ima svašta) svakako se ne nalazi u ovom mučenom tvitu. 

 

O borbi protiv rasizma i izjednačavanju sa brigom za koale....ovaj je za šamarčinu. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Niko nije izjednacio borbu protiv rasizma i koale. Vec je samo covek nabrojao cime se Novak bavi i brine. Kakva crna shamarcina. U jak preletac presao iz DSS koji je postao Vucicev satrep u NS, jak greh u pm. Pa svako ko ima dostojanstva je napustio tu stranku nakon sto su oterali onu zenu sto ih je vratila u skupstinu.

 

 

Quote

"Koale su mnogo slatke, teško je odoleti im. Ali, pomešane su sada emocije, zbog ovih velikih požara kojima ne samo da su ugrožena staništa, već su mnoga od njih i kompletno uništena. Teško je čuti sve te vesti o tome koliko je ljudi i životinja ugroženo zbog toga, jer su ovo istorijski veliki požari, kakvi se dugo ne pamte u Australiji. A opet, drago mi je što o tome možemo javno da govorimo, da podignemo svest kod ljudi (o važnosti čuvanja prirode), a mi smo svim srcem uz sve one koji su trenutno ugroženi", rekao je Novak i oduševio tamošnju javnost, koja je ovaj njegov kratki govor mogla da vidi na lokalnim TV stanicama.

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Nije uopste poenta u tome da li se Djokovic iz nekog razloga ne bavi situacijom u zemlji, a ocigledno se ne bavi. On i ne treba time da se bavi. Ako treba da cekamo sportistu sa vrlo diskutabilnim pogledom na neke bitne stvari, bez iskustva u politici, koji bi bio klasican populista po nastupu da nas spasi od diktatora, bukvalno ovaj treba sve da nas zatre jer to zasluzujemo jer smo glupi kao ona stvar.

 

A da ne pricamo o tome da ovaj stav Sinise Kovacevica predstavlja klasican nacoski narativ, koji iz ove zemlje treba da nestane bez traga.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, McLeod said:

Nije uopste poenta u tome da li se Djokovic iz nekog razloga ne bavi situacijom u zemlji, a ocigledno se ne bavi. On i ne treba time da se bavi. Ako treba da cekamo sportistu sa vrlo diskutabilnim pogledom na neke bitne stvari......................

 

A da ne pricamo o tome da ovaj stav Sinise Kovacevica predstavlja klasican nacoski narativ, koji iz ove zemlje treba da nestane bez traga.

 

najmanji je problem sto je on sportista, ali ne bi trebalo da bude problem ni to sto ima `diskutabilan pogled na neke bitne stvari` jer takav isti diskutabilan pogled` imaju svi trenutni borci za vlast kao i sama vlast (uz zanemarljive izuzetke koje niko ne podnosi)...to je neka praksa od koje se ne odustaje

 

... s. kovacevic je samo pratilac iste prakse nedamokosovo, necemonato, necemo euraspad

Link to comment
Share on other sites

Jel Greg Popovic populista  ?   Lik koga je Seselj stigmatizovao jer je u predstavi navodno sv.Savu predstavio kao geja je nacos.Meche ajd malo na sport, masis fuzbal svaki put ovde.

 

Ni ja ne bi pisao ovde da korona nije ubila sportske dogadjaje.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Jel Greg Popovic populista  ?   Lik koga je Seselj stigmatizovao jer je u predstavi navodno sv.Savu predstavio kao geja je nacos

 


Mislis na Lausevica? Na Kovacevica, shvatila sam, to je njegova predstava bila, dramatizacija.

 

Promenio se on od tada i to odavno. Ovo za Djokovica mu je bez veze. 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Zvezdinho said:

Jel Greg Popovic populista  ?   Lik koga je Seselj stigmatizovao jer je u predstavi navodno sv.Savu predstavio kao geja je nacos.Meche ajd malo na sport, masis fuzbal svaki put ovde.

 

Ni ja ne bi pisao ovde da korona nije ubila sportske dogadjaje.

 

LOL

 

Pa ti promasi i stadion i Mesec i lansira projektil van Suncevog sistema sa ovim :lol_2:

5 minutes ago, Plavi Golub said:



Odlican tekst pogotovo u ovom delu. Bukvalno su ljudi ostavljeni kao taoci.
 

«ovaj režim se prema klijentima spolja postavio kao makro ili trgovac robljem/žiteljima Srbije.»

 

 

Bilo bi lepo videti koliko to ljudi radi u stranim kompanijama gde su "jeftina radna snaga", koje su im sanse za napredak, visu platu, odlazak u bolju firmu, uslovi rada, naspram istih tih stvari u drzavnim preduzecima.

 

Ili mozda, samo mozda, veliki deo i jednih i drugih ne uspeva da se pomeri sa mrtve tacke zato sto su, pazite sada ovu blasfemiju - sami krivi?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Marvin said:

Dobar tekst Dejana Ilica danas o (dez)organizaciji opozicije:

 

https://pescanik.net/gradjansko-samoorganizovanje

 

 

nisam procitala, ali verujem da je tekst o dezorgnizaciji opozicije dobar,

 

jedino sto ovakva kvalifikacija i procena stize malo kasno, ne malo vec uzasno kasno

 

jer, nekima nam je, to bilo poznato jos dok je radio stari forum, sve se pusilo od neverice kakva je opozicija, ali nije vredelo

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Inace tekst jeste odlican, pricao sam i sam mnoge stvari ovde, pogotovo iz prvog dela, osim u tom delu oko pritiska/zavrtanja slavine/licemerja.

 

Prvo i prvo, stvarno me iznova iznenadjuje sposobnost i istrajnost zaista intelektualne elite ove zemlje da na EU gledaju kao na zlu, ali bogatu macehu. Pa mi sad tu treba malo da se naguzimo, a da nam ipak ne udje, i da je prevarimo da nam da cokoladicu.

 

EU nema nikakav poseban interes da ima to "trziste jeftine radne snage". EU ima i problema zato sto na njenom otvorenom trzistu ima PREVISE nedovoljno kvalifikovane radne snage, i takva distribucija direktno sprecava novu industrijsku revoluciju, koja je bila prakticno agenda i sansa EU da postane dominantni politicki i ekonomski cinilac u citavom svetu, posle cega bi se pricalo o cvrscoj uniji itede itece, da ne pricam sad o tome posto je ocigledno da se to nece desiti, bar ne u dogledno vreme, kako su pojedini politicari ocekivali.

 

Zbog neefikasnosti sopstvenog aparata, Brexita, migranata i porasta populizma, EU ima manje-vise vezane ruke, potpuno realno, povodom ovih pitanja o kojima autor prica. Taj stav EU da zavrne slavinu, Madjari skidaju Orbana i dovode nekog liberalnog geja za premijera koji postavlja lezbejku na mesto predsednice i cvece i duga krece je posledica klasicnog srbocentricnog pogleda na politiku.

 

Sankcije i packe Madjarskoj postoje, ali niti je EU u interesu da pravi novi haos na svojoj teritoriji, a sumnjam da bi to radili i da nemaju vaznija posla u ovom trenutku.

 

Sto se tice tih vajnih multinacionalki koje tezak srBski rad iskoriscavaju masovno ovde, prvo, to su pojedinacni slucajevi omoguceni upravo od strane nase korumpirane vlasti, a ne spolja, a drugo, i pored toga vidi se da cim ti ugovori isteknu, moraju dobro da se podmazu da bi ostali, jer im se ni takvi aranzmani ne isplate posebno, jer niti smo mi kao radnici toliko dobri, niti je ovo trziste dobro.

 

A dodatno, ta jeftina radna snaga ukoliko ima odredjeni skill koji je trazen na podrucju EU, nikakav problem nikad nije bio da se uhlebi tamo.

 

Bice da su glavni problemi negde drugde...

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, McLeod said:

Bilo bi lepo videti koliko to ljudi radi u stranim kompanijama gde su "jeftina radna snaga", koje su im sanse za napredak, visu platu, odlazak u bolju firmu, uslovi rada, naspram istih tih stvari u drzavnim preduzecima.

 

Ili mozda, samo mozda, veliki deo i jednih i drugih ne uspeva da se pomeri sa mrtve tacke zato sto su, pazite sada ovu blasfemiju - sami krivi?


Ja sa brojevima sadasnjim ne operisem. 
 

Ono sto znam da ih mnogo napusta drzavne firme bez prolaska kroz privatne. Da se deo nasih koji rade kao menadzeri stranih ogranaka firmi (ogranicavam se na sektor koji mi je poznat i na primere koje znam) zali da ne nalazi na dovoljan broj strucnih. 

 

Neformalnu diskusiju sam imala u novembru prosle godine sa nekima iz branse koje znam od ranije sa zajednickih projekata  i koji zive jednom nogom napolju (potkovani sa vise pasosa) i jednom nogom tu (relativno mala deca) da ne vide smisao odlaska ljudi kad plate nisu lose (nisam se upustala u nelose iznose). 

 

Ono sto je meni takodje poznato je da je dobar deo boljih radnih mesta targetovan za vec vidjene, da ti krugovi ne funkcionisu unutar firme, vec celog prostora, bez obzira da li su drzavne ili privatne firme.

 

Da bi covek izasao iz zatvorenog kruga umrezenih kontakata za odabrane i eventualno napravio bolji finansijski dil za sebe jednostavno mora da se rizikuje i iseli se.

 

Zato mene izuzetno iritira odlaganje na insistiranju na EU, dok dobar deo Srbije funkcionise sa EU pasosima iz okruzenja, pa im se ne zuri, da ne pominjem koliko me iritira suverenizam za jednu ekonomski potpuno devastiranu zemlju. Tu mi vec spada poklopac.

 

Tek sa otvaranjem ljudi ce imati pravu sansu da pronadju koliko vrede bez posrednika. To da je u nas manje vise losa radna snaga, ja se necu sloziti s tobom.

 

A i ovo Sinisino pizdjenje na Djokovica je prouzrokavano materijalnom frustracijom koju je promena dovela odsecajuci ceo korpus ljudi koji u nekoj varijanti svog posla «moraju» da saradjuju sa drzavom. Kultura i slicno.
 

Ovo sto se desilo (AV) mene nije iznenadilo, ali sam zapamtila podosta ljudi koji nisu glupi za sebe, ali koji su bukvalno ignorisali sve znakove naopakosti dok hodajuca pohlepa nije spustila sapu na svaki protok kesa tu.
 

Ono sto meni tada nije bilo jasno, a nije ni danas kako nisu (oni dovoljno odrasli) primetili sa cim i pre svega kim imaju posla da se to na vreme spreci.
Bolela ih je straznjica jer je njima dugo bilo dovoljno dobro, a kad je prestalo, ajde napadaj na sve, pa i Djokovica da se vrati na staro.

 

EU je apsolutno interes svakog malog coveka tu do onog zadnjeg sto cevci mlako pivo ispred diskonta.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

Jel Greg Popovic populista  ?   Lik koga je Seselj stigmatizovao jer je u predstavi navodno sv.Savu predstavio kao geja je nacos.Meche ajd malo na sport, masis fuzbal svaki put ovde.

 

Ni ja ne bi pisao ovde da korona nije ubila sportske dogadjaje.

NAjboljisamjanaCelomOvomSvetu


 

🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...