Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

meni lik i delo tog Olwnika nisu nešto poznati ali ako će biti novi Čeda onda bolje da se i ne pojavljuje u politici. čeda , čanak su samo još za neki rijaliti zajedno sa lepim mićom i lunom. ako moze gradjanska opcija da ponudi nekog novog Zarka Koraća a ne čede&bebe

Link to comment
Share on other sites

Gradjanska, progresivna, liberalna opcija u Srbiji mora da ponudi organizaciju kojoj ce prvi cilj biti rusenje Vucica i SNS i vracanje demokratije u zemlju.

 

Previse je tu likova koji iz licnih ili partijskih ciljeva nemaju nista protiv Vucica - jasno je da su ovi iz UDS takvi.

 

@McLeod je pomenuo americke predizbore i to je interesantna ideja - tamo ako imas 3,4,5% nemas nikakav uticaj i povlacis se iz trke. Kod nas je sve obesmisljeno jer ima gomila partija koje imaju jednocifren procenat glasova, a kandiduju se na izborima. Zbog cega? Zasto bi iko glasao za njih - da se uvale u poslanicke klupe?

 

Cenzus od 5% je dobar za jednu stranku, za dve i vise treba da bude 10%.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nas izborni sistem omogucava to da se ti politicki opurtunisti popud Cede sukljaju od odbora do odbora i  godinama budu u poslanickim klupama iako nemaju nikakvu podrsku kod ljudi. Stranke ionako mogu kod nas da stave razne kretene na liste, ljudi ionako gledaju samo prvih par ljudi na spisku ili u slucaju sns-a - samo jednog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Kod nas je sve obesmisljeno jer ima gomila partija koje imaju jednocifren procenat glasova, a kandiduju se na izborima. Zbog cega? Zasto bi iko glasao za njih - da se uvale u poslanicke klupe?

 

 

Mislim da te male stranke, Udruženja građana, pokreti hoće da uzmu deo kolača..makar deo "slave" jer eto učestvovali su na izborima.

 

Dok sam radila na poslovima referenta za vođenje biračkih spiskova i na pripremi izbora, imala sam priliku da sretnem xyz anonimusa koji se kandiduju za predsednika Srbije ili svoju malu stranku kandiduju za parlamentarne izbore.

 

Imam čak i knjigu kao poklon- skoro sam je našla dok sam sređivala knjige..poklonio mi je neki kandidat ispred stranke Jovana Deretića. Ne znam napamet kako se zvala stranka.

 

Sve liste- bilo da su velike ili male stranke, imaju neke termine na TV-u i to je taj kratak trenutak slave.

 

Jedina politička stranka koja nikada nije izašla na izbore je Srpska Liberalna stranka pokojnog profesora Nikole Miloševića. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

Čomski, Varufakis i NDMBGD....toeto, imam za koga da glasam :roflmao:

 

I dalje su mi prihvatljiviji od SZS....:classic_ninja:

Odo' da nadjem Che Guevara majicu koju sam furao kad' sam imao 16 godina....:s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

au bokte danas sve ludila :lol_2:

 

 

 

Čomski, Varufakis i NDMBGD....toeto, imam za koga da glasam :roflmao:

 

de je Mek srčka da ga strefi :lol_2:

 

 

stizu znaci Osjecani i Zagrepcani u pomoc Beogradu. nije to smijesno.

Srecko Horvat i Boris Buden

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E pa ako neko mora da se ponasa kao prostak da bi privukao paznju onda jbg. Na pocetku mi je bio pomalo i kul taj njegov neformalniji nastup, ali zaista iz dana u dan je sve gori, bas je sve ovo preterano i apsolutno neukusno i za nekog random gradjanina, a ne za lidera stranke koja pretenduje da menja Srbiju. Plus sto je vidim psg-u glavna meta postala ostala opozicija, prelepo.

 

Dobicemo Sergeja koji ce razmenjivati psovke u skupstini sa Martinovicem, Risticevicem itd...Da cirkus bude kompletan. I ovaj Grbic mi se vise ide na zivac sa nadmenim stavom koji ima. Zelim im sve najgore na izborima, nadam se da nece preci cenzus. Zao mi je samo jer je i profesorka Turajlic tu, a nju dosta cenim.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Krava kaze mu said:

Sergej od nula do jebemti mater za 5s, on jednostavno nije za poziciju gde svako moze da ti kaze svasta, a ti moras da istrpis.

Opet jedini je obisao porodicu Stanike Gligorijevic, uspeva da privuce vise paznje nego cela opozicija zajedno...ne znam

Stvar je jasna. U pitanju je je jedan ego manijak, narcis koji nema dva konzistentna stava, plus infantilan, nevaspitan i preterano impulsivan. Na stranu sto mislim da je verovatno u politiku usao zbog miksa dobrih, naivnih namera i svojih ego tripova da bude u centru paznje i vodja. Poseta porodici one nesrecne zene i osnivanje humanitarne organizacije za pomoc oboleloj deci su gestovi za postovanje, nevezano za politiku. Sve u svemu, Vucic 2012. ni u ludilu nije mogao zamisliti za sebe povoljniju situaciju 2020. godine.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marejosip said:

E pa ako neko mora da se ponasa kao prostak da bi privukao paznju onda jbg. Na pocetku mi je bio pomalo i kul taj njegov neformalniji nastup, ali zaista iz dana u dan je sve gori, bas je sve ovo preterano i apsolutno neukusno i za nekog random gradjanina, a ne za lidera stranke koja pretenduje da menja Srbiju. Plus sto je vidim psg-u glavna meta postala ostala opozicija, prelepo.

 

Dobicemo Sergeja koji ce razmenjivati psovke u skupstini sa Martinovicem, Risticevicem itd...Da cirkus bude kompletan. I ovaj Grbic mi se vise ide na zivac sa nadmenim stavom koji ima. Zelim im sve najgore na izborima, nadam se da nece preci cenzus. Zao mi je samo jer je i profesorka Turajlic tu, a nju dosta cenim.

 

profesorka turajlic je na utisku nedelje pre 7 dana pokazala da je penzioner i da njeno mišljenje jednostavno ne može da bude relevantno. 

 

svaka njoj čast, jedna od retkih intelektualaca bez mrlje u politici ali eto 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Živo me interesuje da li ćemo dobiti ime i prezime napadača i čiji je simpatizer kao u nekim ranijim slučajevima. A koliko je Sergej glup govori i ova njegova reakcija pre nego što je saznao išta o napadaču.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...