Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

15 hours ago, goldberg said:

 

Zika Gojkovic.

 

Apsurd je tim veci sto je on na listi SNS, vodi stranku za obnovu kraljevine, a SNS nema nikakvu nameru da vrati kraljevinu.

 

Bio je dugo godina u SPO-u. Sa Čikirizom i ostalima koji su "za kralja i otadžbinu" osnovao je taj POKS. 

 

Nisam znala da je poslanik SNS-a...ali ništa me više neće iznenaditi kada je ta ekipa u pitanju.

 

Usput, da sve informišem da je gospodin Ševarlić ( onaj koji je prvi štrajkovao glađu i insistirao da se izbori odlože ) sada na listi gospodina Stamatovića iz Čajetine koji je opet u koaliciji sa Verkom Stevanovićem-ex SPO... 

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

VUČIĆ NA POLUCRNO NABAVIO 10 NOVIH LIDERA OPOZICIJE

 

Insajder YouTube

 

BEOGRAD, 21. maj 2020, (Njuz) – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je danas na vanrednoj konferenciji za medije da je Srbija nabavila 10 potpuno novih lidera opozicije i da će oni biti dopremljeni u Srbiju u najkraćem mogućem roku.

 

Predsednik je precizirao da će novi lideri opozicije stići u Srbiju već polovinom sledeće nedelje, ali nije želeo da kaže preko kojih kanala ih ne nabavio.

 

– Situacija na tršištu opozicionih lidera je jako teška, vlada prava otimačina. Više ne vredi ni kada potpišete ugovor i kada platite, čim postignu veću cenu, oni vam vrate pare i prodaju dalje. Sva sreća da imamo prijateljske odnose sa nekim zemljama, pa možemo da nabavimo opozicionare…’ajde da ne kažem na crno, ali na polucrno – naveo je predsednik Srbije.

 

Kako je Vučić objasnio, Srbija se trenutno ne nalazi u baš zavidnoj situaciji što se tiče broja opozicionih lidera i njihovog kvaliteta.

– Oni koji nam sada zameraju da po hitnom postupku nabavljamo opozicionare su isti oni u čijem mandatu nije nabavljen nijedan jedini opozicioni lider. Pustoš su nam ostavili i to je problem koji moramo da rešavamo. Situacija danas je da nije važno koliko novca ponudite, ne možete do toga da dođete. Zato sam ja doneo odluku da i mi pošaljemo naše ljude sa crnim fondovima da rešavaju stvari širom sveta, sve u skladu sa zakonima, naravno – zaključio je predsednik.

 

 

Što je najgore...nije baš ni smešno....a istinito...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, goldberg said:

 

Aha, ako sam dobro razumeo tvoje objasnjenje je da je Djilas ima najvecu moc ili najveci udeo u birackom telu, najvise para - i zato moze da odredjuje koalicionim partnerima sta da rade i sta da ne rade.

 

Naravno, ovo objasnjenje nema blage veze sa realnoscu - Dveri su do ulaska u savez itekako imali kampanju da su svi osim njih (i DJB) lopovi, njihova kampanja je imala slogan "Da ovi odu, a da se oni ne vrate".

 

 

 

nisi dobro razumeo

 

djilas nema najvecu moc niti biracko telo, ali je on u poredjenju sa obradovicem neko ko je bio sef demokratske stranke i beograda i samim tim se kvalifikovao da obradovic u njemu vidi i nesto za sebe a to je da ako ga jedan demokrata Djilas prihvata u svoje redove, ko su ovi koji to mogu da osporavaju i preispituju...

 

zato i pitam kakva ih to zajednicka politicka vizija povezuje, kako su se nasli....pa sigurno nece djilas da profitira na tome sto je saveznik sa dverima, to nikome ne imponuje, ali boskicu moze da imponuje sto je uz djilasa, dobar je boskic jer moze da radi sve ono sto djilas ne bi mogao,

kasnije ce najverovatnije jedan drugog da ispljunu ali cemu ovo sada?

sta se dokazuje time?

 

ko ce tome dati podrsku? to je niti da das podrsku djilasu jer se pitas sta ce ovaj sa retrogradnim strankama, niti da das podrsku obradovicu jer sta ce on sa demokratama? hoce u eu s njim? gde ce kad sruse ili izbojkotuju ava?

 

 

 

 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/politika/saznajemo-lutovac-odlozio-sednicu-go-za-dan-izbora/

 

" Sednica Glavnog odobra Demokratske stranke pomerena je za dan izbora 21. juna, kako bi i ona bila deo bojkot kampanje, saznaje portal Nova.rs

Kako je navedeno iz izvora bliskih rukovodstvu Demokratske stranke, sednica Glavnog odbora ove partije održaće se pod sloganom: “Demokrate biraju pošteno, ne idu na lažne Vučićeve izbore”.

 

 

+

Lutovac je spreman da ceka i zaostrava dalje.

ovo je na neki nacin potez koji nisam ocekivao od njega,

zanima me cija je ovo ideja, prilicno solidno.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Sve i da hoće mediji neće moći da izveštavaju o njoj zbog "tišine". Bolje da su je stavili u četvrtak.


Mislim da je manje bitno koji je dan, 

ionako ne bi bilo medijski propraceno. 
Ideja je solidna, nece niti nikakve sednice 

gde ce se DS dalje deliti, 

sve ce se desiti prirodnim putem pre izbora. 
 

Izgleda takodje da ce u parlament samo patriote, Vucic Dacic Seselj i Sapic, 

 

a da ce vlast uspeti da ugura Trifunovica u parlament, ali tesko Canke, ( naravno uci ce i on, samo verovatno direktnom kradjom)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Još jedna deoba ne gine u DS-u. Bolje da se podele sada kada idu u bojkot nego pred neke sledeće izbore. Sa kenom, balšom i ostalim pro sedačima u skupštini DS nema čemu da se nada u budućnosti.

 

Prenosila bi N1, to bi bila prilična ekskluziva a onda bi režimski mediji morali da reaguju. Ovako ama baš niko neće reagovati do 20h.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, McLeod said:

Lutovac će utopiti DS u SSP kako stoje stvari. Poslednji ekser u mrtvački kovčeg stranke koja jedina ima ime i brend da se suprotstavi SNSu. Vučićeve želje se ispunjavaju.

 

baš na primeru sns-a možeš da vidiš koliko ime & brend znače na domaćoj političkoj sceni. nikada ga niko nije izgradio sa pozitivnim konotacijama, pa je lakše osnovati nešto novo nego objašnjavati građanima šta je tačno promenjeno na bolje kod starog.

 

što se demokratske stranke tiče, ona je teško ali i sa promenljivim uspehom gradila svoj identitet i kredibilitet. na kraju krajeva, jedini pozitivan a značajan pomak se desio zbog đinđića (pa i ta brojnost u podršci koja je došla nakon njegovog ubistva). isto tako je sav taj kredibilitet jako davno potrošen i uništen, tako da ja lično ne vidim ni naročitu korist za građane od postojanja tog brenda ni naročitu štetu od nestajanja.

 

bilo kojoj političkoj opciji ovde treba respektabilan roster i jasan sistem igre, da se izrazim basketaškim floskulama. ni dobar coach ne bi bio na odmet a da ne pričamo o nekom front officeu i savetodavnom telu koje omogućava infrastrukturu i priliv ideja i novca. 

 

ništa od toga demokratska stranka nema ovih dana. na kraju krajeva, nije to uopđte ni čudno, demokratija tj "demokratija" ovde traje svega tri decenije i to u tri različite etape od po desetak godina. nema ovde bukvalno ni jedne stranke koja ima izgrađeno svoje ja u stranačkom smislu. kao što ga nema i sns. sve je isključivo vezano za vučića i bez njega ta stranka ne postoji.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Donekle se slazem, ali mislim da ti novi super timovi pod vodjstvom Fila Dzeksona mogu da imaju instant impakt ali da isto tako instant i gube podrsku ako nemaju kontinuitet.

 

Dok DS samo brend i odrzava, recimo, DSS je mnogo manje prevario i razocarao svoje birace od njih, a bukvalno ne postoje na mapi, DS je potpuno devastiran, ali ipak figurira kao neki igrac.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Prenosila bi N1, to bi bila prilična ekskluziva a onda bi režimski mediji morali da reaguju. Ovako ama baš niko neće reagovati do 20h.


Sednica u cetvrtak bila bi sansa za Vucica da to iskoristi i spinuje na svojim medijima, Mozda objavi da DS vise ne postoji, a mozda mu i uspe puc pa otera Lutovca. 
 

Bolje ‘vako u nedelju. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Mama_mia said:

 

nisi dobro razumeo

 

djilas nema najvecu moc niti biracko telo, ali je on u poredjenju sa obradovicem neko ko je bio sef demokratske stranke i beograda i samim tim se kvalifikovao da obradovic u njemu vidi i nesto za sebe a to je da ako ga jedan demokrata Djilas prihvata u svoje redove, ko su ovi koji to mogu da osporavaju i preispituju...

 

Bio je i Tadic predsednik drzave, vlade, stranke, svega.

 

Nemoj mi samo reci da Tadic komanduje svima njima po toj tvojoj logici?

Jer, napisala si - on je nekad bio nesto pa moze da komanduje drugim ljudima.

 

22 hours ago, Mama_mia said:

zato i pitam kakva ih to zajednicka politicka vizija povezuje, kako su se nasli....pa sigurno nece djilas da profitira na tome sto je saveznik sa dverima, to nikome ne imponuje, ali boskicu moze da imponuje sto je uz djilasa, dobar je boskic jer moze da radi sve ono sto djilas ne bi mogao,

kasnije ce najverovatnije jedan drugog da ispljunu ali cemu ovo sada?

sta se dokazuje time?

 

Zasto SSP ne bi profitirao ako bi usao u anti - SNS koaliciju. 

 

Pa sad nije pitanje ideologije, to je ukinuto. Pitanje je da se sto pre srusi rezim SNS, kao sto su se 2000. neke stranke ujedinile i srusile Milosevica i SPS. Cini mi se da samo pises svoje, a ne osvrces se na primer sa 5. oktobrom koji sam vise puta naveo.

 

22 hours ago, Mama_mia said:

ko ce tome dati podrsku? to je niti da das podrsku djilasu jer se pitas sta ce ovaj sa retrogradnim strankama, niti da das podrsku obradovicu jer sta ce on sa demokratama? hoce u eu s njim? gde ce kad sruse ili izbojkotuju ava?

 

Nista, trebalo je Milosevic da vlada minimum do 2010. jer sta ce te raznorodne stranke zajedno?

 

Jednostavno, ovo je samo jos jedan stav - Vucic je dobar jer anti - EU stranke nemaju ni 5% podrske, dajmo mu da bude dozivotni diktator.

 

5 hours ago, McLeod said:

Lutovac će utopiti DS u SSP kako stoje stvari. Poslednji ekser u mrtvački kovčeg stranke koja jedina ima ime i brend da se suprotstavi SNSu. Vučićeve želje se ispunjavaju.

 

Kako ima ime i brend ako je dobila 2,2 % na proslim izborima u Beogradu (znaci ne u nekom selu ili na Kosovu - u Beogradu!)?

 

DS ovakav kakav je su srusili njihovi funkcioneri koji malo nece u SZS, malo im i ne smeta toliko Vucic, malo bi izlazili na izbore i dobijali tih svojih 5% i sedeli u skupstini - pa dokle vise?

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

 

Nista, trebalo je Milosevic da vlada minimum do 2010. jer sta ce te raznorodne stranke zajedno?

 

 

ha! pa i ovo je nesto o cemu smo vec tamo, mozda i ovde, nekoliko puta vrteli u krug u diskusiji

i nikako ne stoji poredjenje jer sada nije ta godina, nije isto ni blizu i ne mozes u 2020. godini da kopiras ono sto je jednom davno uspelo a zavrsilo se Atentatom! Kada dugo tapkas na jednom istom mestu, to mesto ispod tebe postane kaljuga. Ova `raznorodna` opozicija tapka po toj kaljuzi koju je odavno trebalo da `asfaltira` ali ne moze, jer vucic asfaltira po svom....

 

pritom i ako je to bio cilj,  cak i taj peti oktobar su neuspesno kopirali ovi za koje se smatra da su se `ujedinili`

kako bi zajednickim snagama sravnili sns

 

za mene zajednicki nastup `raznorodnih` stranka znaci bukvalno zajednicki nastup a ne ovo sto gledamo.

 

Kakav je to zajednicki nastup ako su uspeli da slude, iznerviraju i zbune cak i birace koje su mogli da imaju?

 

I na kraju kome takva glupava kopija petog oktobra ide u prilog ako cak ni taj datum nisu uspeli da iskopiraju kako treba?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Slozicu se da nemaju uspeha u ujedinjenju opozicije.

 

Tu odgovornost snose svi - od lidera opozicije koji nemaju plan sta i kako, do pro - EU politicara kojima i ne smeta toliko Vucic pa dolazimo do paradoksalne situacije da je opozicija sastavljena od politicara koji naginju udesno i insistiraju na nacionalnom, a anti - Vucic glasacko telo je vecinski liberalno, pro - EU i anacionalno.

 

Sto se tice 5. oktobra - i tada i sada je na vlasti bio nedemokratski rezim sa planom da vlada dugo kao Tito i SKJ. Pogledaj lokalne izbore i na prste jedne ruke ces moci da nabrojis opstine gde na vlasti nisu SNS, SPS ili SRS. Gde to jos postoji, u kojoj to demokratskoj zemlji? Jedine alternative su da priznamo da je ova vlast "najbolja u novoj istoriji" ili da ovde nema ni D od Demokratije ni S od Slobodnih izbora.

 

SZS mnogi optuzuju da hoce da se nametne kao jedina opozicija, ali SZS i treba da bude jedina opozicija, nesto kao DOS 2000. Tada su na izborima ucestvovali SPS i DOS, ovo ostalo se znalo da je deo rezima - SRS, SPO i ostali.

 

Pratio sam beogradske izbore i tu nisu samo rezultati bili katastrofa - sam nastup opozicionih stranaka je bio katastrofalan. Dveri koji pljuju i Djilasa i Vucica (toliko o tome da im Djilas govori sta da rade), DS koji se distancira od Djilasa, NDBG koji nastupa sam sa svojom pricom. Opozicija je isla u 5 kolona od kojih je samo jedna presla cenzus i dobila 20 i nesto odbornika od 110.

 

Da ne pisem dalje - jedino kako moze da se izlazi odvojeno na izbore je ako postoji snaga koja moze da samostalno osvoji 10%. To u Srbiji danas nemas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odavno sam digao ruke od DS-a, ali moram da priznam da sam prijatno iznenađen potezima Zorana Lutovca.

Ne zaboravimo:

 

DS više nema nikakav brend, potvrđujem to saznanjima na lokalu u provinciji u kojoj živim, sve što ima je nekakva infrastruktura.

Link to comment
Share on other sites

DS je ugasio Boris Tadic ne samo zbog onoga sto je uradio, nego zato sto predstavlja simbol srpske politike u ovom trenutku.

 

Slusam ga pre neki dan - novinarka ga pita kako se njegova ideja o "listi za bojkot" razlikuje od "unosenja bojkota u parlament" od strane organizacije 1 od 5 miliona i on kaze da se razlikuje po tome sto su ovi hteli da unesu bojkot, a oni ce da ga nastave. :lol_2:

 

U nastavku emisije, rekao je i da ne zna da li ce SDS izaci na izbore. Jedno pitanje, sta taj SDS predstavlja i da li iko zna nekog njihovog clana osim Tadica?

 

Covek nije mogao da se pomiri da ne moze da bude predsednik necega i onda osniva stranku koja sluzi samo tome da on bude predsednik iste. Kasnije se nudi Vucicu da udje u vladu, ali ga ovaj odbija, pa izlazi u koaliciji sa dokazanim opozicionarima Jovanovicem i Cankom.

 

U tom DS nikada nije bilo svesti da se podnese ostavka i ostane deo stranke, da se prihvati volja vecine stranke nego su svi osnivali svoje stranke i sad imamo SSP Dragana Djilasa, imali smo Levicu Srbije Borka Stefanovica, Zivkovicevu Novu stranku, Jeremicevu NS i sad imamo ogroman broj poslanika i bitnih ljudi u DS koji bi na izbore i koji nece u SZS jer se to njima licno ne svidja.

 

Srbiji je potrebno 5, maksimum 6 bitnih politickih stranaka, a ne da svaki bitniji politicar ima svoju stranku. Nista za ovih 8 godina opozicioni politicari nisu uradili osim sto su ubedili sve da se politikom bave samo zbog svoje licne koristi i sujete, a biraci su im krivi sto je u takvoj utakmici SNS mnogo uspesniji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, goldberg said:

U nastavku emisije, rekao je i da ne zna da li ce SDS izaci na izbore. Jedno pitanje, sta taj SDS predstavlja i da li iko zna nekog njihovog clana osim Tadica?

Ako mu je vec toliko stalo da udje u parlament, lepo je trebao da izadje na izbore u okviru UDS sa Comickom,Cankom i ostalima...

Mada,bojim se da mu ni to ne bi garantovalo mesto u skupstini...odlukom PSG da izadju na izbore UDS moze da se pozdravi sa poslanickim mandatima...

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2020 at 4:09 PM, goldberg said:

DS je ugasio Boris Tadic ne samo zbog onoga sto je uradio, nego zato sto predstavlja simbol srpske politike u ovom trenutku.

 

 

 

 

a posle je djilas zamenio tadica na funkciji predsednika ds isto neuspesno

 

...nebitno sto nisu nista doprineli,

svi oni su `simboli` politike u svakom trenutku, razmazeni politicari ...jel to normalno da samo pljuju vucica

nista ne rade i cekaju da padne ili da se smiluje i preda vlast sa kojom ni oni ne znaju sta bi

 

to kad kazem, mislim da ni vucic ne zna sta ce s njom, osim sto uziva u sebi

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2020 at 12:01 PM, Kido from Junkovac said:


 

 

Izgleda takodje da ce u parlament samo patriote, Vucic Dacic Seselj i Sapic, 

 

 

 

 

 

Ne bi bilo iznenadjenje uopste da udju i "zdravi".

Stamatovic i Jovanovic imaju malo, ali extra odgovorno biračko telo koje ih drzi na vlasti i kad su pozicija i opozicija. Plus Verko da im nabaci neki glas iz Kragujevca i vrlo lako idu na 3%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji opasnost da i Šapić i Zdrava Srbija ostanu ispod 3%. Sa ovim zadnjim pojačanjima ZS takođe izlgleda ok tako da Šapić neće više moći da računa na te neke glasače koji nisu sigurani za koga će a glasaju za desnicu. Do sada ZS je delovao kao neko ko bi lako mogao ostati ispod cenzusa a to ljude odvraća od glasanja za takve stranke, sada već i oni imaju potencijal za 3%. Međutim mislim da pola te kaolicije nije u dobrim odnosima sa Faraonom tako da ne mogu računati na pomoć koju će Gangula dobiti. Sinoć u emisiji su se savršeno dopunjavali pa mi zaista nije jasno što nisu u koaliciji. Zajedno bi sigurno prešli i cenzus od 5%. Ako je suditi po medijima izgleda da se SNS namerno povlači malo jer su trenutno na preko 60% i sa kampanjom kakvu su imali na prethodnim izborima verovatno bi prešli i preko 70%. Ovako sa smanjenom aktivnošću će verovatno malo da se spuste da drugima daju vazduha.

 

E sad ovo sve važi ako bi imali poštene izbore. Više je verovatno da će svi da uđu u skupštinu tako da se nakarika nekako bar 20% opozicije a 30% bi bilo idealno. Na taj način bi mogli da tvrde kako bojkot nije imao uticaj na rezultate i kako su skoro svi građani izašli samo su glasali za druge stranke da pokušaju na taj način da "izgrade" sebi legitimitet.

 

Za Tadića se znalo da će izaći ako bude mogao da se nakači na neku listu koja može da pređe cenzus. Njegova nagla povećana aktivnost unazad par nedelja je bila jasan signal da se spreman za izbore. Unazad par nedelja dao je bar 5 intervjua koliko odprilike da za celu godinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Klotzen

ZS ima disciplinovane glasače, tako da ja mislim da njih ne može da odvrati opasnost od cenzusa, tj njima je varijabila samo koliko Verko može da im doda glasova.

Jovanović je prošle lokalne izbore odradio sa bilbordima na kojima je on sa Vučićem, ali nakon toga su se nešto potkačili, tako da je on trenutno najbliži sa SPSom (!).

Za pad Vučića, uz ovakvu glavnu opoziciju, mora da se uključi što je više moguće lokalnih šerifa jednog dana, nema druge. 

To su ljudi kod kojih obični ljudi, seljaci idu direktno bukvalno, kad im nesto fali/treba i na lokalu ce uvek da glasaju za njih, a prelazak na republičke izbore može faraonu da štrpne glasove.

Ili to, ili PSG, SZS ekipa da se posveti malo više i ruralnim delovima, ali nemam pojma na šta bi to ličilo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, AgroLaki said:

@Klotzen

ZS ima disciplinovane glasače, tako da ja mislim da njih ne može da odvrati opasnost od cenzusa, tj njima je varijabila samo koliko Verko može da im doda glasova.

Jovanović je prošle lokalne izbore odradio sa bilbordima na kojima je on sa Vučićem, ali nakon toga su se nešto potkačili, tako da je on trenutno najbliži sa SPSom (!).

Za pad Vučića, uz ovakvu glavnu opoziciju, mora da se uključi što je više moguće lokalnih šerifa jednog dana, nema druge. 

To su ljudi kod kojih obični ljudi, seljaci idu direktno bukvalno, kad im nesto fali/treba i na lokalu ce uvek da glasaju za njih, a prelazak na republičke izbore može faraonu da štrpne glasove.

Ili to, ili PSG, SZS ekipa da se posveti malo više i ruralnim delovima, ali nemam pojma na šta bi to ličilo...

 

Nazalost, vrlo malo znam o lokalnim serifima Srbije, cak se i Verka secam ko kroz maglu,

ali stvarno bi epski bilo kad bi vucica svrgla koalicija lokalnih i regionalnih lidera, nacionalnih lidera itd.

Kao u filmu nekom, ali ovo je bas teska SF.

De to da se desi u Srbalja, nemam pojma.

U Srbiji moc pociva negde iza debelih vrata,

a cena 'lokalnog opozicionog lidera' je toliko mizerna,

da bi ta koalicija srpskih glavatih lokalaca bila lako manipulisana.

Vucic bi alavo krenuo da uzme bar pola od tih Stamatovica.

 

Na zalost, morace da se pojavi jedan covek koji ce ujediniti opoziciju,

i eventualno okupio i te Stamatovice.

 

+

Nisam ispratio sad taj fajt koji sledi izmedju ZS i Sapica, sigurno je realno

s obzirom na pojavne slicnosti tih skupina,

ali bih voleo i da vidim neko istrazivanje kome se moze verovati,

posebno predvidjanja za Sapica za BG i unutrasnjost.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, AgroLaki said:

@Klotzen

ZS ima disciplinovane glasače, tako da ja mislim da njih ne može da odvrati opasnost od cenzusa, tj njima je varijabila samo koliko Verko može da im doda glasova.

Jovanović je prošle lokalne izbore odradio sa bilbordima na kojima je on sa Vučićem, ali nakon toga su se nešto potkačili, tako da je on trenutno najbliži sa SPSom (!).

Za pad Vučića, uz ovakvu glavnu opoziciju, mora da se uključi što je više moguće lokalnih šerifa jednog dana, nema druge. 

To su ljudi kod kojih obični ljudi, seljaci idu direktno bukvalno, kad im nesto fali/treba i na lokalu ce uvek da glasaju za njih, a prelazak na republičke izbore može faraonu da štrpne glasove.

Ili to, ili PSG, SZS ekipa da se posveti malo više i ruralnim delovima, ali nemam pojma na šta bi to ličilo...

 

Ima on glasače ali ne treba smetnuti sa uma da cela opština Čajetina ima oko 15.000 stanovnika od kojih on dobija oko 5,5k glasova i to u koalciji sa par drugih stranaka. S druge strane ako uzmemo najbolji scenario po ZS a to je da Bojkot uspe što po meni znači da na izbore izađe oko 3 miliona glasača to znači da će mu trebati 90k za 3%. A mnogo realnije je da će Faraon dići izlaznost veštački i da će im trebati oko 105k glasova. On sam to nikad ne bi uspeo ali sa ovom dosta širokom koalicijom kao i mogućnošću da privuče neki glas od nekog iz centra a čiji izbor je u bojkotu to više nije nemoguće. No ostaje problem da dele glasačko telo sa Šapićem a nešto malo će im pojesti i sam SNS, SRS i te desničarske kombi stranke koje "Vođa" pred svake izbore pravi tipa zavetnica i vacić.

 

S druge strane Šapić kreće sa preko 50k glasova koje je dobio u BG 2018. mnogo je poznatiji, dobija više prostora na režimskim medijima i ima kapacitet da privuče glasače iz centra. Mnogo bolja polazna tačka. Na lokalima pravi koalcije sa lokalnim pokretima koji će mu omogućiti te glasove na republičkom nivou i zato je on dosta bliži cenzusu od ZS. Ostaje samo da vidimo da li će ova kampanja vlasti iz vanrednog stanja pojesti sve ostale ili će vlast da smanji svoju kampanju na minimum tako da dozvoli drugima da dođu do izražaja.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...