Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

4 hours ago, JohnnyDragon said:

Ja uopšte ne verujem da oni imaju glasače iskreno, msm da je to izmišljeno, diktira se, stvarno ne znam kako da opišem. 

Ja SPS vidim kao jednu malu interesu grupu koja bukvalno plati ljudima sa dodju ono 1 godišnje na onaj kongres gde god da ga održe i da neka drzava dodje i kaže : SPS upusite, lupam, 10%...

Iskreno ne verujem da to uopšte čudovište može da ima glasace osim ljudi koje su zaposlili i sopstvene familije. 

Nisam čuo nikada da neko glasa za SPS, bukvalno nikada (u zadnjih 15 godina). 

 

 

E brale, kad bi znao kako gazi tvrdo krilo SPSa i dalje. Baba mog kuma glasa samo za SPS i to bukvalno kaze: Ja za SPS glasam od pocetka, necu kao drugi da menjam za koga glasam...

I sad tako imas i dalje taj tip ljudi, malo ovih partijskih itd, nakupis 10-12%.

Link to comment
Share on other sites

 On 5/14/2020 at 10:25 AM, McLeod said:

 

Nisam tako siguran da smo u cetvrtoj ligi. Ja vidim mnogo scenarija po kojem je ovde gore i bez anarhije i gradjanskog rata i pod Vucicem i pod nekim drugim. Prvo mislim da vecina vas, a i generalno vecina ljudi u ovoj zemlji svoj ocaj zbog toga sto se nista ne menja bazira na pogresnim pretpostavkama. Mnogi ce ovo stanje okarakterisati kao "neizdrzivo". Problem je u tome sto je ovo stanje daleko od neizdrzivog za veliku vecinu ljudi u ovoj zemlji.

 

Sa poslednjom recenicom bih se slozio, osim sto smatram da je "velika vecina" preterivanje.

 

Ne mislim ni da je stanje "neizdrzivo", ali da smo jedna od retkih zemalja u Evropi koja nema demokratiju i nema slobodne izbore.

 

On 5/14/2020 at 10:25 AM, McLeod said:

Podseticu vas da je Slobodan Milosevic pao tek kad su mu bezbednjaci otkazali poslusnost (pa posledice zahvalnosti njima placamo i danas). Slobodan Milosevic nije pao devedesetih ni zbog hiperinflacije, ni zbog krvavog raspada Jugoslavije, ni zbog naglog osiromasenja ogromnog procenta stanovnistva. Srbenda je tada prkosno hteo da jede korenje na pravdi boga, jer je Srbenda Kalimero u pravu, a ceo svet nije. Mi se sustinski nismo promenili. Da iskoristim tvoju analogiju - ako smo trenutno u cetvrtoj ligi, beton je negde u devetoj. Mnogo mi jos imamo da padamo pa da dodjemo do "najgoreg".

 

Mi se ovde razilazimo jer je meni u fokusu menjanje vlasti na izborima, a ne menjanje "mentaliteta ljudi".

 

Tu se postavlja pitanje, sta je starije: kokoska ili jaje, da li moramo mi da se menjamo ako zelimo slobodne izbore ili su nam neophodni slobodni izbori ako zelimo mogucnost da mozemo da menjamo stvari u zemlji na bolje.

 

Ne mislim da bi pro - EU diktatura u kojoj bi u medijima i na izborima postojale samo progresivne (no pun intended) snage,  bila resenje. I zato smo u 4. ligi, zato sto smo kao na EU putu koji nismo ni mogli da izaberemo. Prosto, drzavni vrh i mafija na celu drzave su trenutno na tom kursu i oni su odabrali taj kurs za nas (da bi mogli da odrzavaju ekonomiju koliko - toliko da se ljudi ne bune). I zato mislim da nema 9. lige i ne postoji gora situacija od ove, ali ja to mislim jer mislim da je kljuc da ova vlast ode, a ne da je svejedno i da ako budu vladali i do 2035.

 

On 5/14/2020 at 10:25 AM, McLeod said:

Sto se Kosova tice, svi oni znaju da je izgubljeno, ali nece to da kazu jer po istrazivanjima tog javnog mnjenja vide da bi izgubili podrsku, a grcevito se drze za svaki procenat. To znaci da su skoro sve skoro stranke u Srbiji populisticke i demagoske, a one su takve jer Srbi vole populizam i demagogiju, piju to kao bozanski nektar i mozes da ih vrlo lako "podmitis" i prevaris iznova i iznova, sa tom pricom o visokoj politici. Kako ce onda bilo sta da se promeni, ako se taj narod, to stado, ne promeni? Skidanje Vucica bi u ovom trenutku donelo samo psihicko olaksanje jer ne moras vise da ga gledas, jer se smucio svakome, pa i onima koje je ucenio i kupio. Da ne gledas taj teatar apsurda koji pominjes svaki dan.

 

Ne, skidanje SNS rezima bi znacilo i odlazak u istoriju njihovih pipaka u vidu raznoraznih stranaka koje, toboze, zagovaraju razlicite opcije, a sustinski podrzavaju istog vodju.

 

Onda bi dobio i glas u skupstini koji kaze da treba da se okrenemo ekonomiji i poboljsanju zivota, a ne mitovima, onda bi dobili glas koji kaze da su najvazniji nacionalni interesi, onda bi dobili anti - EU i pro - EU stranke sto je sustinski bitno. Ovako imamo moderni feudalizam kod kojeg je broj 1 njihov opstanak sa vlasti, privilegije raznih politicara, novinara, nezavisnih analiticara, ljudi koji samo zele svoj deo kolaca i ako ga dobiju spremni su da podrze ispiranje mozga svih ostalih.

 

On 5/14/2020 at 10:25 AM, McLeod said:

Umesto skidanja Vucica (odnosno posle skidanja Vucica), ovde treba da se razmislja o skidanju Vucicevica, Vesica, Mitrovica. Da li mislis da bi oni tek tako nestali sa lica zemlje da Vucic padne? Da li mislis da nece biti trulih kompromisa, ako ne sa njima, a ono sa nekim igracima koji nisu toliko upecatljivi? Da li je to to nuzno zlo o kom cemo da pricamo? Koji djavo onda skidamo Vucica, ako cemo opet da imamo privilegovane, partokratiju i lapanje u rukavicama? Slazem se, bolje je, samo da ga ne gledam, ali cemu to vodi?

 

Zato sam napisao da u zivotu nema apsoluta.

 

Nema crnog i belog, nema "savrsenog dobrog resenja". Postoji bolji i losiji put.

 

On 5/14/2020 at 10:25 AM, McLeod said:

Novom krugu zutih lopova i nekom novom spasitelju Vucicu.

 

Taj novi krug zutih lopova je dva puta otisao sa vlasti.

 

DSS je bio u opoziciji, pa u vlasti, pa u opoziciji. Ne moram da govorim da je za vreme od 2000. - 2012. opozicija cvetala - DS je duplirao podrsku u opoziciji, DSS je samo blago pao do 2012., SRS je godinama imao stabilnu podrsku.

 

Danas imas celokupnu opoziciju koja moze da otvara sampanjac ako dodje do 20%. 20%! Nemas pojedinacne stranke, nego ako se svi zajedno saberu, mozda se dogegaju do 20%. Pa to nije demokratija, to je ili rezim koji je uveo raj na zemlji ili jedna diktatura koja se lazno predstavlja kao demokratija samo jer mora i samo jer uziva da maltretira ostatak mislecih ljudi u zemlji.

 

On 5/14/2020 at 10:25 AM, McLeod said:

Da li nam je bilo bolje posle Milosevica? Naravno. I sada je bolje. Samo sto poredis neuporedive stvari. Kada je dogorelo do nokata i kada je masa izasla da rusi Milosevica po cenu krvi, ta masa je verovala da ce da posle njega tece med i mleko. Vodila se nekim idealima, obecanjima da ce Evropa da nam sipa pare jer nas voli, da cemo odmah da udjemo u EU, da ce plate da nam budu kao u Svajcarskoj i slicna sranja. Pa kad nisi dobio sve i odmah, razocarenje.

 

Sustina je da nam je bilo bolje posle rusenja Milosevica.

 

On 5/14/2020 at 10:25 AM, McLeod said:

Sada to ne postoji. Sada prvo ne postoji opozicija kojoj mozes da verujes, svaki dan je gledas sludjenu i raspravlja se ko je Vucicev placenik koji glumi opoziciju, a postupci su im toliko retardirani da ispada da svako moze da bude placenik. Cak i da to ignorisemo, i da se vodimo tom devizom hajde mi da ga skinemo pa cemo posle lako, narod sada nema iluzije da ce poteci med i mleko kad se skine Vucic, vec ce biti manje vise isto. Zbog toga pitam, u cemu je poenta menjanje faraona, kada treba da pricamo o rusenju piramide?

 

Nije postojala ni tada.

 

U opoziciji su imao SRS, SPO, DS, DSS i te stranke su imale 90% podrske opozicionih biraca.

 

Deset godina je trajalo to trvenje medju opozicijom sve dok SRS nije pokazao da je deo koalicije koja je unistavala zemlju, SPO otisao u istoriju i stvoren mutant zvan DOS koji se sastojao od gomile razlicitih stranaka.

 

Ne kazem ja da bi to trebalo biti dovoljno za rusenje crveno - crne koalicije, ali dajmo neki normalan rezultat, a ne 55% - 17% ili 50% - 19% u Beogradu.

 

Narod ni 2008. ni 2012. nije imao nikakve iluzije pa su glasali protiv vlasti. Sto DS nije ostao vecno na vlasti ako su se svi razocarali? Zato sto je SNS imao nevidjeno dobru kampanju?

 

On 5/14/2020 at 10:25 AM, McLeod said:

Nije ad hominem, niti je to tacno. Ako ste zaboravili, a vidim da jeste, Kostunica i ljudi oko njega, cija ce se uloga u ubistvu Djindjica nadam se jednog dana rasvetliti, su negovali Milosevicevu aparaturu zla kao svoje cedo i koristili je protiv politickih protivnika.

 

Ovo sto ti i sto je Fender napisao je bukvalno isto kao kada bismo danas napisali to sto je nesto izbacio Informer ne znaci da nije tacno. Tehnicki u redu, formalno se nadam da vidis problem sa takvim narativom.

 

Jeste Kostunica radio to sto je radio (i ljudi oko njega), ali su oni 2008. otisli u opoziciju.

 

A to cak i nije tema, tema je da su ideju civilizovanog, gradjanskog, demokratskog drustva vise unistavali Jovanovic, Canak i mnogi drugi sa te strane nego Kostunica i krug oko njega.

 

Zapravo, Informer stalno izbacuje clanke protiv opozicije i mi znamo da je opozicija svakakva. To ne znaci da nemamo stav o tome sta je Informer.

 

On 5/14/2020 at 5:23 PM, Mama_mia said:

Da je Djilas Obradovicev gazda - niti je moja ideja a ponajmanje je to `moja nova ideja`.

 

Pa to je ideja SNS, ti si je samo ponovila.

 

On 5/14/2020 at 5:23 PM, Mama_mia said:

Ne znam ko je Becic kondukter, ali zamisli taj Becic kondukter sasvim logicno zna da boskic nikada ne bi mogao da se nadje u opoziciji politike 21.veka na suprotnoj strani sns vlasti i vucicu.

Da Djilas u nedostatku Obraza djonova, nije smislio da mu je bas  takav izvrstelj potreban

obradovic se u toj politici nikada ne bi nasao, vec bi ostao na marginama gde mu je i mesto.

 

Bojim se da bi mnogi politicari trebalo tim arsinima da budu na marginama - pa nisu.

 

Kompletan vrh SNS nije zasluzio da se bavi bilo cim osim nekih fizickih poslova, pa eto ih u politici, na pozicijama moci, sa brojnim privilegijama i dobro popunjenim dzepovima.

 

On 5/14/2020 at 5:23 PM, Mama_mia said:

S tim u vezi zao mi je da neko na takav nacin iskoristi i posle ispljune ljudsko bice bez obzira sto je to bice boskic.

 

Ko, Djilas?

 

On 5/14/2020 at 5:23 PM, Mama_mia said:

A boskic sada gladuje na tim stepenicama zbog priznavanja kosova, ne zbog izbornih neuslova, zbog tiranije ava, propale drzave i njenih istitucija, zbog mladih koji pale diplome, zbog izgubljenih generacija i zbog cega sve je moguce strajkovati...ne. On strajkuje zbog Kosova, kao da je toliko jednostavno potpisati Kraj. Zapravo Izdaju.

evo sta boskic i dveri izmedu ostalog kazu:

 

...............Због свега овога прети највећа опасност да ће Александар Вучић након организовања избора до краја јуна направити највећу историјску катастрофу по Србију. Идеја му је да издају потпише у периоду јула и августа док трају годишњи одмори и мања је опасност од жестоких реакција јавности. Али, очигледно му није јасно да то не може да прође и да свако онај ко се дрзне да проба да изда Косово и Метохију може само да заврши на вишегодишњој робији.

 

na tim stepenicama, obradovic se mucen gladju, bori da se ne dogodi Velika Izdaja,

po svoj prilici cekace tamo do jula ili avgusta jer to je termin koji je predvideo za izdaju.

 

Ti mladi koji pale doplome su 36godisnji botovi koji su otisli iz podruznice SNS jer im je neko odatle slao lascivne poruke.

 

Takodje, svi ti politicari iz opozicije su protestvovali i oko izbornih uslova i diktature, a naravno da ce NDBG da ukazuje na lopovluk gradskih vlasti, DS da protestvuje zbog pretnje Albancu u Borci, a Dveri da se zalazu protiv priznanja Kosova. To im stoji u statutu i to je njihov politicki program i oni na to imaju pravo. Nemaju pravo da taj program namecu svim drugima i da uzurpiraju medije i drzavu za sebe.

 

On 5/14/2020 at 5:23 PM, Mama_mia said:

Pojma nemam sta ce Djilas u ovoj prici, ali i ne trudim se da shvatim.

 

Pa ti su pomenula Djilasa, a sad ne znas sta ce on u ovoj prici?

 

15 hours ago, ras kass said:

Misterija kako su Gangula, UDS, Metla skupili potpise... niko ne vidje njihove standove, niti pozive da gradjani potpisu listu. Ali zato imaju bilborde po gradu. 

 

Svi oni su samo saveznici SNS rezima bez obzira na razliku u onome sto deklamuju.

 

Sav njihov program se svodi na "ucinimo SNS i orke vise pro - EU/nacionalnim/za decentralizaciju" pritom ne dovodeci u pitanje da premudri Vodja treba da vlada dok ne umre. Prakticno, svi oni (SPS, SRS, SVM, UDS, Zavetnici, DSS, POKS, SPP) su samo frakcije SNS rezima i tako ih i treba posmatrati.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Zelenovicu ponistili listu, PSG skupio 700 potpisa u Beogradu za 3 dana.....vidi se da je bojkot propala opcija, treba izaci na izbore i boriti se......how yes no..

 

NDMBGD ce odluciti da li da ide na izbore. Verovatno imaju spremljene kontrolore, razvijene odbore po celoj Srbiji....takoreci totalno spremni za borbu..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Mi se ovde razilazimo jer je meni u fokusu menjanje vlasti na izborima, a ne menjanje "mentaliteta ljudi".

 

Tu se postavlja pitanje, sta je starije: kokoska ili jaje, da li moramo mi da se menjamo ako zelimo slobodne izbore ili su nam neophodni slobodni izbori ako zelimo mogucnost da mozemo da menjamo stvari u zemlji na bolje.

 

Slazem se + bold.

Za one koji ne shvataju, mozda najbolji primer za to su engleski huligani i kako ih je Margaret Tacer resila. Nisu se oni 'uljudili' sami od sebe, resili jedan dan dosta je i hajde da se okrenemo fudbalu i normalnom navijanju, vec ih je drzava tj. institucije, na celu sa gvozdenom lejdi, doveli u red.

 

Kod nas je situacija jos gora i teza, mi da bismo uopste dosli u tu situaciju moramo prvo da srusimo ovu fasisticku vlast.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Belgrade said:

 

Slazem se + bold.

Za one koji ne shvataju, mozda najbolji primer za to su engleski huligani i kako ih je Margaret Tacer resila. Nisu se oni 'uljudili' sami od sebe, resili jedan dan dosta je i hajde da se okrenemo fudbalu i normalnom navijanju, vec ih je drzava tj. institucije, na celu sa gvozdenom lejdi, doveli u red.

 

Kod nas je situacija jos gora i teza, mi da bismo uopste dosli u tu situaciju moramo prvo da srusimo ovu fasisticku vlast.

Pa nije ih bas resila...zabranjen im je ulaz na stadione samo,pa su se sranja preselila na ulice,pabove i ino gostovanja.Samo je problem stavljen pod tepih i postao manje vidljiv.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Obradović i Kostić prekinuli štrajk glađu

Poslanici Dveri Boško Obradović i Ivan Kostić prekinuli su štrajk glađu posle konsultacija sa lekarima.

Oni su rekli da misle da su ispunili svoj cilj jer su "ukazali na nedemokratsko stanje u Srbiji".

 

"Mi smo uradili ono što je do nas, a ono što smo uradili je da smo razotkrili sistem u kome živimo, podigli smo pozornost međunarodne javnosti i otkrili nedemokratsko lice ove vlasti, koliko nema slobode medija, naročito na RTS-u", rekao je Obradović jutros za N1 pre nego što je odlučio da prekine štrajk glađu.

Obradoviću je ovo bio 11. dan štrajka glađu, a Kostiću deveti.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2020 at 1:52 PM, Referent said:

Mislim da prvi put ne znam da li i za koga da glasam. I da prvi put nemam neku trunku nade da posle izbora može nešto da se promeni na bolje.

 

Ako budem rešio da izađem na izbore, što su za sada jako male šanse, prvenstveno zbgo bezbednosti, glasaću samo za Građanski front/NDMBGD.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Laki Juan said:

Ako budem rešio da izađem na izbore, što su za sada jako male šanse, prvenstveno zbgo bezbednosti, glasaću samo za Građanski front/NDMBGD.

 

Bojim se da neces....:classic_biggrin:

http://rs.n1info.com/Vesti/a601408/Inicijativa-Ne-davimo-Beograd-nece-ucestvovati-na-izborima.html?fbclid=IwAR0s5_ywofLTMdmiWtNyN3mqW1beum2MOuZaR8DgidZi4Igj3vYW4Cru-ow

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je dobra vest za "bojkot". Šamar je dobijen od PSG šta da se radi, biće verovatno i posledica toga ali biće bojkot dobar i ovako. Od ovih ostalih koji realno nisu bitni mislim da će Tadić izaći ukoliko uspe da se ubaci na PSG listu. DJB su najavljivali da će izaći ali ja ne videh tu najavljivanu odluku u petak.

Link to comment
Share on other sites

Taj PSG izlazi na izbore i rekoh sebi, pa dobro, bar da imamo nekog ko ce sve to da kontrolise, kad ono jos jedna beogradska partija koja ne postoji ni u predgradjima Beograda, kamoli u unustrasnjosti Srbije.

POKS je najbolji primer apsurda izbora u Srbiji - poslanik SNS je predsednik druge politicke partije u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su imali samo dva mesta, jedan negde u centru a drugi na Zvezdari gde su skupljali potpise prva tri dana. Tako da je to rezultat toga. Ali realno u manjim gradovima ja mislim da PSG ne postoji. Evenutalno u ovim gradovima sa 100k + stanovnika možda imaju neki jednocifreni procenat i to je to. I to računajući i ove ostale glasove koji će se njima sliti.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

“Sve ovo što vam nedeljama govorim, biće vam jasno kad se raspadne Savez za Srbiju. Doduše, to će biti posle izbora, pa će biti malo kasno za neke stvari. Nije frka. Mi pokrećemo lokomotivu, privezaće se mnogi vagoni i ukrcati mnogi putnik. I dalje smo na istom koloseku,” napisao je Trifinović.

 

Ovo je epik shit.

We're on a road to nowhere, come on inside

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, goldberg said:

Apsurd je tim veci sto je on na listi SNS, vodi stranku za obnovu kraljevine, a SNS nema nikakvu nameru da vrati kraljevinu.

Nemoj to dva puta da kazes...

Sto se vecine SNS kadra tice rado bi oni jednog dana videli Danila I na celu Srbije....:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, goldberg said:

 

Zika Gojkovic.

 

Apsurd je tim veci sto je on na listi SNS, vodi stranku za obnovu kraljevine, a SNS nema nikakvu nameru da vrati kraljevinu.

Možda i vrate samo neće kralj biti Karađorđević nego AV

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2020 at 12:15 PM, goldberg said:

 

Pa to je ideja SNS, ti si je samo ponovila.

 

 

Pa ti su pomenula Djilasa, a sad ne znas sta ce on u ovoj prici?

 

 

 

znaci tu netacnu ideju da su boskic i djilas u politickoj koheziji plasirao je sns? to inace nije tacno?

 

posto je moja pretpostavka da jeste tacno, onda zbog toga nikome ne bi trebalo da bude cudno sto se pitam sta ce djilas u koheziji sa retrogradnom politikom dveri,

osim zbog toga da obradovica iskoristi za jedinu stvar po kojoj njihove politike imaju dodirnih tacaka a to je svrgavanje aktuelne vlasti

 

...sta politika koju bi po mom misljenju trebalo da predstavlja djilas moze osim navedenog da ima zajednicko sa dverima?

 

i jos nesto, ne pratim objave koje izdaje av ili sns, takve stvari izbegavam pa zbog toga i nisam mogla da znam da je zapravo sns izmislio

ideju o ortakluku izmedju djilasa i obradovica a da to u stvarnosti nema veze sa istinom, cak se i ne poznaju

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

znaci tu netacnu ideju da su boskic i djilas u politickoj koheziji plasirao je sns? to inace nije tacno?

 

posto je moja pretpostavka da jeste tacno, onda zbog toga nikome ne bi trebalo da bude cudno sto se pitam sta ce djilas u koheziji sa retrogradnom politikom dveri,

osim zbog toga da obradovica iskoristi za jedinu stvar po kojoj njihove politike imaju dodirnih tacaka a to je svrgavanje aktuelne vlasti

 

...sta politika koju bi po mom misljenju trebalo da predstavlja djilas moze osim navedenog da ima zajednicko sa dverima?

 

i jos nesto, ne pratim objave koje izdaje av ili sns, takve stvari izbegavam pa zbog toga i nisam mogla da znam da je zapravo sns izmislio

ideju o ortakluku izmedju djilasa i obradovica a da to u stvarnosti nema veze sa istinom, cak se i ne poznaju

 

Eh, sad u "koheziji"... pa nisi se tako izrazila pre desetak dana:

 

On 5/10/2020 at 3:26 PM, Mama_mia said:

Mislim da je zapravo djilas odlucio da bojkotuje,

a dveri samo slusaju i prate ga. Da je djilas rekao idemo, i dver bi promislila nekoliko sati `svojom` glavom i rekla - idemo i mi.

Zna se cija se rec ovde slusa.

 

 

 

Dakle, nije SNS tvrdio (kao i ti) da su Djilas i Obradovic deo istog saveza (to je ocigledno), nego da Djilas komanduje Obradovicem, da dveri samo slusaju i prate, da "se zna cija se rec ovde slusa".

 

Zli Djilas komanduje iz senke, to je narativ koji propagira SNS jer se citava njihova kampanja bazira na zlom tajkunu koji zeli da zaradjuje milijarde evra, nije mu dosta onih 555 miliona, ups 680 miliona evra sto je pokrao od gradjana Srbije.

 

Becic je naveo u skupstini da je Obradovic to uradio "po nalogu Djilasa". Mislim, koliko mozes da budes ogranicen pa da to tvrdis kao papagaj, kao da je slika Obradovica koji upada u skupstinu i zvizdi i ideja da je on to sam uradio malo, pa treba za sve povezati zlog Djilasa? I onda dodjes ti i napises to isto - nesto bez ikakvog dokaza, da bi sada tvrdila da nisi mislila na komandovanje nego na "koheziju".

 

Postoji razlika izmedju tih odnosa - orke rade ono sto Saruman naredi da urade, ali to ne znaci da u SZS dodje jedan lik i svima upravlja. Znam da je to za SNSovce tesko da shvate, ali postoje politicki savezi koji nisu ustrojeni kao Isengard. 

 

E sad, oko ovog drugog pitanja, sta oni rade u koaliciji? Pa to je opsta pojava u svim diktaturama - madjarska levica je isla na izbore zajedno sa ekstremnodesnim Jobbikom, u Turskoj su protiv Erdogana koaliciju sklopili kemalisticka CHP, desnicarska Iyi partija, jedna partija desnog centra i krajnje desna Felicity Party sto je nesto kao Dveri samo na steroidima.

 

Slicno je bilo kao i za vreme Milosevica - DOS je sacinjavao 17 stranaka okupljenih zbrda zdola. Jednostavno, kada jedna partija uzurpira vlast, kada orci zajedno sa svojim satelitskim partijama (SRS, LSV i onih 2000 glasova sto je glasalo za LDP u Beogradu) ima preko 70% glasova, jedino resenje je ujedinjenje svih koji su protiv SNS-SPS u kratkorocni savez.

 

Da li ce taj savez biti pre izbora ili posle - o tome mozemo da razgovaramo, ali ako uzmemo da SNS-SPS-SRS bude imala manje od 125 poslanika ili manje od 50% odbornika bilo gde, tu nema mesta stavu "ja ne mogu ni sa Dverima, a zestoko sam da se smeni Vucic". Ili glasas sa svim drugima iz opozicije da srusis rezim ili glasas za rezim i podrzavas ga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2gold

na zalost, imam tek toliko vremena da samo letimicno procitam tvoj odg.

vidim malo se slazes ako kazem kohezija to je dobro? a ako kazem sve to bez kohezije onda je to lose...

naravno da mislim da je djilas kao mocniji izabrao obradovica a ne obrnuto i naravno da je djilas taj koji komanduje paradom i koristi ovog

 

zato i pitam: Sta ce Djilas u toj prici osim da ga iskoristi kao visak ljudstva u svrgavanju,

jer zajednicku politiku te dve strane ne mogu da vode kada bi jednom zajedno dospeli na vlast. Razmimoilazenje je trenutno. Ili ja ovo idealizujem djilasa...

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mama_mia said:

naravno da mislim da je djilas kao mocniji izabrao obradovica a ne obrnuto i naravno da je djilas taj koji komanduje paradom i koristi ovog

 

Ja sam prvi koji blago receno nije odusevljen ulazenjem u neki cvrsci savez sa Dverima,ali odakle ti ideja da Djilas ili njegova stranka imaju vecu politicku tezinu od Dveri?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

2gold

na zalost, imam tek toliko vremena da samo letimicno procitam tvoj odg.

vidim malo se slazes ako kazem kohezija to je dobro? a ako kazem sve to bez kohezije onda je to lose...

naravno da mislim da je djilas kao mocniji izabrao obradovica a ne obrnuto i naravno da je djilas taj koji komanduje paradom i koristi ovog

 

zato i pitam: Sta ce Djilas u toj prici osim da ga iskoristi kao visak ljudstva u svrgavanju,

jer zajednicku politiku te dve strane ne mogu da vode kada bi jednom zajedno dospeli na vlast. Razmimoilazenje je trenutno. Ili ja ovo idealizujem djilasa...

 

Aha, ako sam dobro razumeo tvoje objasnjenje je da je Djilas ima najvecu moc ili najveci udeo u birackom telu, najvise para - i zato moze da odredjuje koalicionim partnerima sta da rade i sta da ne rade.

 

Naravno, ovo objasnjenje nema blage veze sa realnoscu - Dveri su do ulaska u savez itekako imali kampanju da su svi osim njih (i DJB) lopovi, njihova kampanja je imala slogan "Da ovi odu, a da se oni ne vrate".

 

Samo u SNS sistemu vrednosti postoji jedan centar koji svima odredjuje sta treba, a sta ne treba da rade. Zato oni i projektuju svoje ponasanje na sve druge. Evo, sada se Jeremic kriticki osvrnuo na strajk gladju Obradovica, sta je Jeremic nezavisan u odnosu na Obradovica?

 

Zelenovic izadje na izbore - to je uradio u dogovoru sa Djilasom, 1 od 5 miliona izlazi na izbore jer Djilas hoce da ima poslanike, sad i Trifunovic izlazi na izbore u dogovoru sa Djilasom (kaze Radulovic). Meni to lici na gomilu tvrdnji bez ikakvog uporista u realnosti, osim da tako radi Vucic, pa valjda tako funkcionisu svi.

 

A sta radi Djilasov savez sa Dverima, DS i NS? Pa jasno je sta rade, alternative su:

 

1. Vecina u skupstini - prelazna vlada svih osim crno - crvene koalicije i njihovih pomagaca.

2. Neko iz opozicije kaze da ne moze da saradjuje sa drugima iz opozicije i daje podrsku SNS

3. Novi izbori.

 

Da su u Beogradu bili pametni i da su ukrupnili te liste, imali bi DJB, Dveri, PSG, SSP, NS, NDBG i DS u skupstini i recimo da su dobili vecinu - sta treba, daj SNS samo da se nema nista sa Dverima? Pa to je stav da SNS i nije tako los, sto je jednako podrsci SNS.

 

To smo vec gledali devedesetih kad je malo - malo pa nekome Milosevic i nije bio toliko los.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...