Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

3 hours ago, mare80 said:

A da ne veruje u teorije zavere i sveto Kosovo,a da je imala isti razvojni put sa na primer clanstvom u LDP umesto POKS da li bi njen protest po tebi bio manje sporan?

 

To nema veze jedno sa drugim. Ima veze sa tim sto ljudi idu u revolt iz pogresnih razloga. To sto ce vecina ljudi da podrzi bilo koji protest ili revolt jer je Vucic ultimativno zlo je samo na prvu loptu ispravno, kao i to razmisljanje daj da ga sklonimo pa cemo posle lako. Necemo posle lako. Posle cemo da se vracamo jos vise unazad, kao sto nas on vraca unazad zbog brljotina DSa.

 

3 hours ago, Pavaroti said:

Pa imas 2.5m ljudi sto glasa iz slicnog ubedjenja a mozda jos vise koji bi to sve prihvatili  da ih neko uopste pita. Na svakave nacine moras menjati ljude i njihov nacin razmisljanja.  Mi svakako moramo ziveti sa tim ljudima i svakako ih moras menjati i da sluze kao alat do kojeg ces doci do stolice gde ces moci na dalje da sprecis ovakve stvari. Naravno da je sve znala. U NS svako zna ko je i sta je Jelic. Ja npr ne znam ni kako on izgleda, ali znam iz iskustva mojih drugara da su imali slicne probleme i ucene za posao itd..a ja sam valjda poslednji u redu koji dobija te infromacije. Ne treba odustati od obicnih ljudi, samo im treba promeniti svest. 🙂

 

Tacno je da moras da ih menjas, ali kako ces da ih menjas, tako sto ces da pricas da je Vucic eksponent bilderberske grupe i izdajnik svetog kosova, pa cemo tako da ga skinemo i posle sta? Sta da radis sa stanovnistvom koje veruje u te gluposti i zbog toga hoce da menja vlast, a ne zbog toga sto je diktator? Oni bi da menjaju diktatora, a ne sistem.

 

3 hours ago, Ilija Pandurović said:

 

Skloniti ovog i napraviti bolju zemlju su dva potpuno odvojena procesa, i vremenski i suštinski. Zar ti misliš da se na izborima u diktatorskim režimima bira buduća vlast? NE, na svakim izborima, dok je ovaj na vlasti se ne glasa ni za koga, već protiv diktatora! Tako jedino i mogu da glasam za npr SZS iako tvrdim da tamo nema ni jednog jedinog pojedinca, sa sve Marinikom, koji bi mogao od ove zemlje da napravi bolje mesto. A na vanrednim parlamentarnim izborima posle oslobođenja pazi za koga ćeš da glasaš, ja npr za SZS ne bi ni u ludilu.

 

Glasamo vec godinama protiv, ja ceo svoj zivot glasam samo protiv ili za manje zlo. Glasanje protiv Vucica u ovim uslovima ne vodi nikuda. Opozicija s koca i konopca, sa sve Boskom Obradovicem, Jeremicem i raspadnutim DSom ne vodi nikuda. Ne znam samo kad cemo to da shvatimo. Kada Vucic padne on moze da padne samo zbog pada sistema. Ako cemo da menjamo Vucica a da ostane ovaj sistem, ja ne vidim sto bismo menjali Vucica. On je najbolji vladalac u ovakvoj mafijaskoj drzavi, sledeci ce da bude samo gori.

 

2 hours ago, Tamburinjo said:

Srbljanovicka je olos nad olosima.... kao protiv je Vucica dok je u isto vreme najbolja drugarica Ane Brnabic koja joj gura pare u dzep kroz vise projekata. 

 

Zamerati bilo kome sto nije majka Tereza i napadati ga za to sto je otimao uzinu u osnovnoj skoli, a u isto vreme gospodja Srbljanovic javno priznaje da je narkomanka

i nastavlja da radi kao profesor. Moralni cin nula bodova. 

 

Kada vidim ko su isplivali kao perjanice gradjanske opcije posle ubistva Djindjica, stvarno mi dodje da odem da strajkujem pored Boska i trazim drzavu koje vode patriotske snage.  

 

 

 

 

@Krava kaze mu

 

Videh da si me pitao za Brankicu Insajderku. Posle one sarade na Pinku ostrvila se na Cecu kao saradnica zemunaca prica o moralu, dok pored nje dva mesta 

sedi lik koji je posecivao te zemunce a i dalje pokusava da proda pricu kako nista on nije znao i nije imao pojma. 

Za Insajderku sam vise puta pisao, drugarica Bebe i Cede koja rec ne sme da izusti protiv njih. Sto je ok, al onda ne pravis emisiju o ubistvu Djindjica svakih par 

godina i ne preskaces drugare. Il pravis emisiju sa drugarima i nezgodnim pitanjima ili cutis i smrdis. A emsije Kostunica znao, Seselj pobegao, Vucic se napio, general Tomic podrzao, 

Tijanic slavio, pa red Zarka Koraca koji place, pa red nekih pateticnih secanja... samo nigde Cede i Bebe... doduse i jos nekih.  

 

Ceca je zasluzila zatvor ali nista manje godina raobije od tog lopova iz emisije....i sa leve i sa desne strane.

 

Ne ulazeci u tacnost iznetog, nadam se da si svestan da u slovo vrtis pricu koju je pustio Kostunicin DB, zlocinacka tvorevina nasledjena od Milosevica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

To nema veze jedno sa drugim. Ima veze sa tim sto ljudi idu u revolt iz pogresnih razloga.

Pa zapravo ima,doticna osoba nije izrazavala svoj revolt zbog migranata ili 5G mreze vec zbog sasvim drugog razloga...

Dakle njena tvrdnja da su predstavnici vlasti gomila nesposobnjakovica,secikesa i dijabola je sasvim ispravna...

Ono sto hocu da kazem da je nacin na koji je dosla do svog radnog mesta i radila to sto je radila  dok nije dobila otkaz za mene mnogo vise sporan od njenog uverenja da ce od 5G mreze mutirati u nindza kornjacu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, McLeod said:

 

Ne ulazeci u tacnost iznetog, nadam se da si svestan da u slovo vrtis pricu koju je pustio Kostunicin DB, zlocinacka tvorevina nasledjena od Milosevica.

 

Ne ulazis u tacnost iznetog al bi malo da pljucnes sa strane sto se kaze. 

 

 

To sto sam ja izneo su tacne tvrdnje, a dal ce da ih usvoji Kostunica, Bosko Obradovic ili Era Ojdanic nece ih uciniti nista manje tacnim niti ce ih kompromitovati.

Kao sto sam i napisao, to sto je Ceca za zatvor ne cini Cedu njenog neprijatelja manjim lopovom, jedno ne iskljucuje drugo. 

Ako je Kostunica znao za ubistvo Djindjica i na neki indirektni nacin u njemu ucestvovao, ne znaci da i njegovi najveci protivnici nisu ucestvovali 

u tome iz svog ugla.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Ne ulazis u tacnost iznetog al bi malo da pljucnes sa strane sto se kaze. 

 

 

To sto sam ja izneo su tacne tvrdnje, a dal ce da ih usvoji Kostunica, Bosko Obradovic ili Era Ojdanic nece ih uciniti nista manje tacnim niti ce ih kompromitovati.

Kao sto sam i napisao, to sto je Ceca za zatvor ne cini Cedu njenog neprijatelja manjim lopovom, jedno ne iskljucuje drugo. 

Ako je Kostunica znao za ubistvo Djindjica i na neki indirektni nacin u njemu ucestvovao, ne znaci da i njegovi najveci protivnici nisu ucestvovali 

u tome iz svog ugla.

 

Izvini Fendere, nije to usvojio Kostunica. To je Kostunica, preko svoje zlocinacke organizacije, kao monstrum koji bi se pokazao kao duplo gori i od Milosevica i od Vucica, samo da je dobio ovoliku podrsku, kandidovao.

 

To sto je Ceda Jovanovic danas kreatura, a sto je Beba Popovic uvek bio da kazemo beskrupulozan covek, pa deluje da je to savrseno tacno, ne menja cinjenicu da je to DBovska DSSovska prica, sto bi se reklo sportskim recnikom, zna se iz cije kuhinje to dolazi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Pa zapravo ima,doticna osoba nije izrazavala svoj revolt zbog migranata ili 5G mreze vec zbog sasvim drugog razloga...

Dakle njena tvrdnja da su predstavnici vlasti gomila nesposobnjakovica,secikesa i dijabola je sasvim ispravna...

Ono sto hocu da kazem da je nacin na koji je dosla do svog radnog mesta i radila to sto je radila  dok nije dobila otkaz za mene mnogo vise sporan od njenog uverenja da ce od 5G mreze mutirati u nindza kornjacu...

 

Ne, upravo je suprotno. Dakle profesorka, koja je, podvlacim, dobila lascivne poruke i ponude i SVAKA CAST sto je to javno iskazala, na bilo koji nacin, ima pozadinu koja nije tako slatka.


Samim tim sto je clanica jedne opskurne stranke povezane sa SNS (cuj, nije to znala), govori da je ovo politicki performans zbog izneverenih obecanja na foru onog Visekrune iz SNSa ili kako se vec zvase.

 

Takvi ljudi ne mogu i NE SMEJU da menjaju ovu zemlju. Takvi ljudi koji se posle ulaska u to kolo sete da je vlast gomila bezveznjakovica, secikesa i dijabola, kada nisu uspeli da se popnu u toj piramidi, ne treba da budu nosioci bilo cega.

 

Takvi ljudi, kojima ce da smeta sto se milion migranata naseljava u nasoj Srbijici i koji bi da proteruju neprijatelja sa Svetog Kosova ovu zemlju ne mogu unaprediti, pa da sto hiljada puta skinu Vucica.

 

Takvi ljudi ako skinu Vucica, moci cemo samo da ugasimo svetlo.

 

Ne znam kako ljudi koji su misleci ne razumeju da nema menjanja Vucica radi menjanja Vucica. Vucic je nebitan. Bitan je sistem i piramida na kojoj sedi. Menjanje Vucica zato sto je los vodja je najgluplja promena koja moze da se desi.

Edited by McLeod
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Takvi ljudi ne mogu i NE SMEJU da menjaju ovu zemlju. Takvi ljudi koji se posle ulaska u to kolo sete da je vlast gomila bezveznjakovica, secikesa i dijabola, kada nisu uspeli da se popnu u toj piramidi, ne treba da budu nosioci bilo cega.

I to je sve sto treba reci...

 

Link to comment
Share on other sites

Ova ispravna elita koju pojedini spominju i koja bi trebala da menja sistem u Srbiji postoji samo u naznakama...Ako cemo po ps-u da menjamo Vucica sa svim etickim i moralnim nacelima i da pazimo da ne uvredimo niti jednu tananu dusicu...pisi propalo. Sa tim korpusom glasova moze da se dobije vecina ali u San Marinu...Srusiti diktatora kako god, lustracija i to nemilosrdna, pa onda angazovati tu elitu da radi na promeni sistema...Zelenovic se cini kao dobar primer kako gradjanski pokret moze da funkcionise, mogli bi i drugi gradovi da se povedu tim primerom...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mare80 said:

Lustracija je trebala biti sprovedena posle 5.oktobra...

Kada nije mogla tada ,nece nikada...

 

Exactly. A ako pričamo teoretski, osim lustracije sadašnje vlasti, treba lustrirati i opoziciju, a sve polazi od jedne stvari koje su skoro sve ex komunističke zemlje uradile - rastavljanje svih bezbednosnih službi na subatomske čestice i gradjenje istih od nule. Bez toga možemo da prdimo do ujutru. Možda će biti bolje u smislu da nemamo vladaoca koji će nam vredjati dostojanstvo i inteligenciju svaki dan, možda će se lapati u rukavicama a ne ovako bezobrazno i otvoreno, ali suštinski, mi se nećemo civilizovati. Ako izuzmemo lične (ne)kvalitete i korupciju (znam, teško je) i pogledamo suštinski ovu vladavinu sa stanovišta fundamentalne unutrašnje i spoljne politike, ovde je sve podređeno održanju statusa kvo. To je Tadiceva politika, to je bila Kostunicina politika, samo je jedan to maskirao legalizmom, drugi sa četiri stuba politike, a ovaj neprestanom borbom za narod i nacionalne interese. Samo da imamo tu stabilokratiju, vreme prolazi a mi smo i dalje na vlasti - super!

Edited by McLeod
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ilija Pandurović said:

A na vanrednim parlamentarnim izborima posle oslobođenja pazi za koga ćeš da glasaš, ja npr za SZS ne bi ni u ludilu.


A na tim vanrednim izborima će se, jelte, pojaviti volšebno neki novi, ispravni, moralni i učeni ljudi, koji će napokon povesti Srbiju u bolje sutra...

 

Ja ne znam kako vi zamišljate te izbore, kao iz bajke o uspavanoj lepotici i princu? 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, McLeod said:

Ako izuzmemo lične (ne)kvalitete i korupciju (znam, teško je) i pogledamo suštinski ovu vladavinu sa stanovišta fundamentalne unutrašnje i spoljne politike, ovde je sve podređeno održanju statusa kvo.

Spoljnopoliticko opredeljenje proizilazi iz unutarpolitickog ne obrnuto,barem ja tako na to gledam...

Uredjeno drustvo bez korupcije,sa funkcionalnim institucijama samo bi odredilo pravac u kome spoljna politika treba da ide,ne bi to zavisilo od samovolje Kostunice,Tadica,Vucica ili bilo kog drugog...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, McLeod said:

Sve što je rekla je tačno

 

A kako znaš da je sve tačno? Da li ti lično poznaješ tu devojku-ženu koja je spalila diplome?

 

Ne znam ni kako Biljana Srbljanović to zna.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

To nema veze jedno sa drugim. Ima veze sa tim sto ljudi idu u revolt iz pogresnih razloga. To sto ce vecina ljudi da podrzi bilo koji protest ili revolt jer je Vucic ultimativno zlo je samo na prvu loptu ispravno, kao i to razmisljanje daj da ga sklonimo pa cemo posle lako. Necemo posle lako. Posle cemo da se vracamo jos vise unazad, kao sto nas on vraca unazad zbog brljotina DSa.

 

Politika u Srbiji je kao ligaski sistem - ako uzmemo da imamo cetiri lige, za vreme DS - SPS smo bili u drugoj i onda smo se kroz dve godine strovalili u cetvrtu.

 

Kako iz cetvrte lige nema ispadanja, jedina moguca gora solucija je da se ne takmicimo nigde - anarhija ili gradjanski rat. Apsolutno ne postoji realisticna vlast koja se bira na izborima nakon SNS koja ce biti gora od SNS. Bukvalno sve vlasti od 2000. do 2012. su bile bolje od SNS koji je samo moderna reinkarnacija SKJ.

 

Quote

Tacno je da moras da ih menjas, ali kako ces da ih menjas, tako sto ces da pricas da je Vucic eksponent bilderberske grupe i izdajnik svetog kosova, pa cemo tako da ga skinemo i posle sta? Sta da radis sa stanovnistvom koje veruje u te gluposti i zbog toga hoce da menja vlast, a ne zbog toga sto je diktator? Oni bi da menjaju diktatora, a ne sistem.

 

Program u kome pise da je Kosovo deo Srbije je program skoro svih stranaka u Srbiji.

 

Medjutim, cak i da uzmemo u obzir situaciju iz 2010. - kada su postojale partije koje su insistirale na Kosovu u sastavu Srbije, postojale su i partije za koje si mogao da glasas, a koje su naglasavale da moramo prihvatiti realnost na Kosovu.

 

Sada, paradoksalno imas Vodju na vlasti koji jedan dan kaze da je Kosovo izgubljeno, a drugi dan da je NATO bombardovanje bio zlocin. Imas Martinovica u SNS koji u skupstini pokazuje kako je DS u skolama sirio gej propagandu, a Gojkovic mu govori da se smiri jer je "tu Ana".

 

Quote

 

Glasamo vec godinama protiv, ja ceo svoj zivot glasam samo protiv ili za manje zlo. Glasanje protiv Vucica u ovim uslovima ne vodi nikuda. Opozicija s koca i konopca, sa sve Boskom Obradovicem, Jeremicem i raspadnutim DSom ne vodi nikuda. Ne znam samo kad cemo to da shvatimo. Kada Vucic padne on moze da padne samo zbog pada sistema. Ako cemo da menjamo Vucica a da ostane ovaj sistem, ja ne vidim sto bismo menjali Vucica. On je najbolji vladalac u ovakvoj mafijaskoj drzavi, sledeci ce da bude samo gori.

 

Ti ne vidis sto bi menjao Vucica jer je on formalno protiv dosta stvari protiv kojih si i ti. Otud i "sledeci moze da bude samo gori".

 

To je kao da neko priziva komunisticku diktaturu jer ce uloga nacionalizma, konzervativizma i religije u drustvu biti minorna.

 

Problem sa diktatorima i njihovim biracima je isti kao i problem sa fundamentalistickim vernicima - postoji the Authority koji je uvek nepogresiv, sta god da kaze, pa makar to bilo i kontradiktorno sa onim sto je rekao juce.

 

Zasto ne bismo isli dalje? Zasto se ne bismo pitali sto smo rusili Milosevica da bi dobili veronauku u skolama? Da li se isplatilo, jer sistem ne da nije promenjen, nego smo imali povratak SPS nakon 4 godine, pljackanje zemlje, partijsko zaposljavanje.

 

Ja kazem da se isplatilo jer je pitanje vlasti isto kao i pitanje morala - ne postoji savrseno i dobro, samo bolja i losija varijanta. Naravno, uvek mozemo fatalisticki da razmisljamo da je svejedno da li smo izabrali bolju ili losiju varijantu, ako smo daleko od "bas dobre varijante", ali kuda nas vodi takav izbor?

 

Quote

Ne ulazeci u tacnost iznetog, nadam se da si svestan da u slovo vrtis pricu koju je pustio Kostunicin DB, zlocinacka tvorevina nasledjena od Milosevica.

 

To je Ad hominem.

 

Samo zato sto je DSS pustio neku pricu, ne znaci da ona nije istina. Jovanovic i Popovic su od 2014. pokazali svoje pravo lice i oni su sada samo deo oligarhije koja parazitira na racun svih gradjana.

Edited by goldberg
  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:


A na tim vanrednim izborima će se, jelte, pojaviti volšebno neki novi, ispravni, moralni i učeni ljudi, koji će napokon povesti Srbiju u bolje sutra...

 

Ja ne znam kako vi zamišljate te izbore, kao iz bajke o uspavanoj lepotici i princu? 

 

Pa zato što SZS neće postojati. Jedino što njih spaja je borba protiv ove diktature. Pitanje je da li će ostati zajedno i pre toga a nakon toga će se raspasti sigurno. Ako mene pitaš od SZS će nastati bar 3-4 koalicije na nekim izborima posle obaranja Faraona. DS ako se ujedini će verovatno biti jedna kolona, oni koji ne budu sa DS a građanski su biće druga kolona (SSP),  na desnici Jeremić će imati svoju kolonu i verovatno Boško svoju. Ne znam da li će PSG i NDBG opstati do tada ali defitivno će ostati prostor za jednu do dve stranke izvan SZS. 

 

Ukratko neće biti dominantne stranke i niko više neće imati mogućnost da uvede diktaturu kao Faraon.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mare80 said:

Lustracija je trebala biti sprovedena posle 5.oktobra...

Kada nije mogla tada ,nece nikada...

 

 

I ja se slazem sa ovim. Jos jedna stvar zbog koje lustracija nije moguca je sto je za obaranje vucica, opet da ponovim, potrebno opet preletanje SPSa i Dačic kao premijer. Pogledajte rezultate predsednickih izbora 2017. Za Vucica je glasa 55% ljudi, a tu su i glasaci SPSa, koji nije imao kandidata,  a oni su na izborima oko 10%. Protiv vucica je glasalo oko 34% ljudi (Jankovic, Beli, Jeremic, Bosko, Ludiradulovic). To je broj ljudi, koji ce u razlicitim kolonama glasati protiv njega. Do 50% mandata potrebno je da u sto vecem broju kolona predju 3%, ali opet bez Dačića ne može da se pretera preko, jer u ovakvim izbornim i medijskim uslovima ne mozes da nabacis jos pola miliona glasova.

SPS 90ih je napravio vece zlo od SNSa danas, ali ovu ekipu zanima samo da kradu i da se puse tompusi. Takođe i Đilas voli lepo da lapa, ali nije bas da ga zanima da nabavlja Pancire i tenkove.

Ako biram dal cemo da imamo vlast koja krade ili vlast koja krade, preti, ima falange na ulicama, pali kuće, pa ajd da probamo mozda sa ovim prvima. 

To da ce na izborima da pobedi Zarko Korac i da cemo da rasformiramo sluzbe, uradimo lustraciju, postavimo sistsm, takav ni film ne moze da se napravi.

Link to comment
Share on other sites

Tesko ce to ciscenje politicke scene ici...

Suvise je tu repova raznih rezima od 90ih do danas i u strukturama bezbednosti i u sudstvu i u svim ostalim institucijama....

Prilicno sam siguran da i u opoziciji postoji povelik broj politicara kojima ovakvo funkcionisanje sistema kakav je sada ne predstavlja problem...

Jedino sto je bitno da ne dozvolimo da se razvoj drustva vraca unazad,a ovo od 2012 do danas jeste vracanje unazad,sta god mi mislili o DS,DSS i ostalima...

Jednostavno,uspostavljanje pristojnog sistema je nesto  sto nije moguce ostvariti kroz jedan ili dva izborna ciklusa,to je visedecenijski proces...

Ja se licno samo nadam da cemo izvuci bar malo pouka iz vladavine SNS i da ce nam prag tolerancije prema brljotinama politicara biti bar malo manji....

Sve preko toga je preveliki optimizam obzirom na prirodu sistema i mentalitet naroda...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

A kako znaš da je sve tačno? Da li ti lično poznaješ tu devojku-ženu koja je spalila diplome?

 

Ne znam ni kako Biljana Srbljanović to zna.. 

Znamo da koristimo internet. Pola stvari koje je rekla Srbljanovicka ćete sami videti ako pogledate video spaljivanja, a drugu polovinu ako pronađete njene naloge na društvenim mrežama.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Politika u Srbiji je kao ligaski sistem - ako uzmemo da imamo cetiri lige, za vreme DS - SPS smo bili u drugoj i onda smo se kroz dve godine strovalili u cetvrtu.

 

Kako iz cetvrte lige nema ispadanja, jedina moguca gora solucija je da se ne takmicimo nigde - anarhija ili gradjanski rat. Apsolutno ne postoji realisticna vlast koja se bira na izborima nakon SNS koja ce biti gora od SNS. Bukvalno sve vlasti od 2000. do 2012. su bile bolje od SNS koji je samo moderna reinkarnacija SKJ.

 

 

Program u kome pise da je Kosovo deo Srbije je program skoro svih stranaka u Srbiji.

 

Medjutim, cak i da uzmemo u obzir situaciju iz 2010. - kada su postojale partije koje su insistirale na Kosovu u sastavu Srbije, postojale su i partije za koje si mogao da glasas, a koje su naglasavale da moramo prihvatiti realnost na Kosovu.

 

Sada, paradoksalno imas Vodju na vlasti koji jedan dan kaze da je Kosovo izgubljeno, a drugi dan da je NATO bombardovanje bio zlocin. Imas Martinovica u SNS koji u skupstini pokazuje kako je DS u skolama sirio gej propagandu, a Gojkovic mu govori da se smiri jer je "tu Ana".

 

 

Ti ne vidis sto bi menjao Vucica jer je on formalno protiv dosta stvari protiv kojih si i ti. Otud i "sledeci moze da bude samo gori".

 

To je kao da neko priziva komunisticku diktaturu jer ce uloga nacionalizma, konzervativizma i religije u drustvu biti minorna.

 

Problem sa diktatorima i njihovim biracima je isti kao i problem sa fundamentalistickim vernicima - postoji the Authority koji je uvek nepogresiv, sta god da kaze, pa makar to bilo i kontradiktorno sa onim sto je rekao juce.

 

Zasto ne bismo isli dalje? Zasto se ne bismo pitali sto smo rusili Milosevica da bi dobili veronauku u skolama? Da li se isplatilo, jer sistem ne da nije promenjen, nego smo imali povratak SPS nakon 4 godine, pljackanje zemlje, partijsko zaposljavanje.

 

Ja kazem da se isplatilo jer je pitanje vlasti isto kao i pitanje morala - ne postoji savrseno i dobro, samo bolja i losija varijanta. Naravno, uvek mozemo fatalisticki da razmisljamo da je svejedno da li smo izabrali bolju ili losiju varijantu, ako smo daleko od "bas dobre varijante", ali kuda nas vodi takav izbor?

 

 

To je Ad hominem.

 

Samo zato sto je DSS pustio neku pricu, ne znaci da ona nije istina. Jovanovic i Popovic su od 2014. pokazali svoje pravo lice i oni su sada samo deo oligarhije koja parazitira na racun svih gradjana.

 

Nisam tako siguran da smo u cetvrtoj ligi. Ja vidim mnogo scenarija po kojem je ovde gore i bez anarhije i gradjanskog rata i pod Vucicem i pod nekim drugim. Prvo mislim da vecina vas, a i generalno vecina ljudi u ovoj zemlji svoj ocaj zbog toga sto se nista ne menja bazira na pogresnim pretpostavkama. Mnogi ce ovo stanje okarakterisati kao "neizdrzivo". Problem je u tome sto je ovo stanje daleko od neizdrzivog za veliku vecinu ljudi u ovoj zemlji.

 

Podseticu vas da je Slobodan Milosevic pao tek kad su mu bezbednjaci otkazali poslusnost (pa posledice zahvalnosti njima placamo i danas). Slobodan Milosevic nije pao devedesetih ni zbog hiperinflacije, ni zbog krvavog raspada Jugoslavije, ni zbog naglog osiromasenja ogromnog procenta stanovnistva. Srbenda je tada prkosno hteo da jede korenje na pravdi boga, jer je Srbenda Kalimero u pravu, a ceo svet nije. Mi se sustinski nismo promenili. Da iskoristim tvoju analogiju - ako smo trenutno u cetvrtoj ligi, beton je negde u devetoj. Mnogo mi jos imamo da padamo pa da dodjemo do "najgoreg".

 

Sto se Kosova tice, svi oni znaju da je izgubljeno, ali nece to da kazu jer po istrazivanjima tog javnog mnjenja vide da bi izgubili podrsku, a grcevito se drze za svaki procenat. To znaci da su skoro sve skoro stranke u Srbiji populisticke i demagoske, a one su takve jer Srbi vole populizam i demagogiju, piju to kao bozanski nektar i mozes da ih vrlo lako "podmitis" i prevaris iznova i iznova, sa tom pricom o visokoj politici. Kako ce onda bilo sta da se promeni, ako se taj narod, to stado, ne promeni? Skidanje Vucica bi u ovom trenutku donelo samo psihicko olaksanje jer ne moras vise da ga gledas, jer se smucio svakome, pa i onima koje je ucenio i kupio. Da ne gledas taj teatar apsurda koji pominjes svaki dan.

 

Umesto skidanja Vucica (odnosno posle skidanja Vucica), ovde treba da se razmislja o skidanju Vucicevica, Vesica, Mitrovica. Da li mislis da bi oni tek tako nestali sa lica zemlje da Vucic padne? Da li mislis da nece biti trulih kompromisa, ako ne sa njima, a ono sa nekim igracima koji nisu toliko upecatljivi? Da li je to to nuzno zlo o kom cemo da pricamo? Koji djavo onda skidamo Vucica, ako cemo opet da imamo privilegovane, partokratiju i lapanje u rukavicama? Slazem se, bolje je, samo da ga ne gledam, ali cemu to vodi?

 

Novom krugu zutih lopova i nekom novom spasitelju Vucicu.

 

Da li nam je bilo bolje posle Milosevica? Naravno. I sada je bolje. Samo sto poredis neuporedive stvari. Kada je dogorelo do nokata i kada je masa izasla da rusi Milosevica po cenu krvi, ta masa je verovala da ce da posle njega tece med i mleko. Vodila se nekim idealima, obecanjima da ce Evropa da nam sipa pare jer nas voli, da cemo odmah da udjemo u EU, da ce plate da nam budu kao u Svajcarskoj i slicna sranja. Pa kad nisi dobio sve i odmah, razocarenje.

 

Sada to ne postoji. Sada prvo ne postoji opozicija kojoj mozes da verujes, svaki dan je gledas sludjenu i raspravlja se ko je Vucicev placenik koji glumi opoziciju, a postupci su im toliko retardirani da ispada da svako moze da bude placenik. Cak i da to ignorisemo, i da se vodimo tom devizom hajde mi da ga skinemo pa cemo posle lako, narod sada nema iluzije da ce poteci med i mleko kad se skine Vucic, vec ce biti manje vise isto. Zbog toga pitam, u cemu je poenta menjanje faraona, kada treba da pricamo o rusenju piramide?

 

Nije ad hominem, niti je to tacno. Ako ste zaboravili, a vidim da jeste, Kostunica i ljudi oko njega, cija ce se uloga u ubistvu Djindjica nadam se jednog dana rasvetliti, su negovali Milosevicevu aparaturu zla kao svoje cedo i koristili je protiv politickih protivnika.

 

Ovo sto ti i sto je Fender napisao je bukvalno isto kao kada bismo danas napisali to sto je nesto izbacio Informer ne znaci da nije tacno. Tehnicki u redu, formalno se nadam da vidis problem sa takvim narativom.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

Tehnicki u redu, formalno se nadam da vidis problem sa takvim narativom.

A sta je problem?

Tvrditi da za ubistvo Djindjica osim Kostunice i DSS ima jos odgovornih?

Amnestirati Cedu i Bebu?

Zbog njihovog "evropejstva"?

Istina je istina samo kada nama odgovara?

Ocekujemo normalno drustvo ,a smatramo da je ok amnestirati osobe od odgovornosti za najtezi moguci zlocin,zbog njihovog politickog opredeljenja?

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mare80 said:

A sta je problem?

Tvrditi da za ubistvo Djindjica osim Kostunice i DSS ima jos odgovornih?

Amnestirati Cedu i Bebu?

Zbog njihovog "evropejstva"?

Istina je istina samo kada nama odgovara?

Ocekujemo normalno drustvo ,a smatramo da je ok amnestirati osobe od odgovornosti za najtezi moguci zlocin,zbog njihovog politickog opredeljenja?

 

 

Ne amnestirati nikoga, nego imati u vidu ko je vlast u tom trenutku. Kao što danas ne vidiš smisao u čitanju i verovanju informeru. A vrlo je jasno ko je imao najveći sukob sa Djindjicem, pogotovo oko stvari koje su ga koštale glave i ko je imao političku korist kada je on sklonjen. Mali hint - nisu to ni Čeda ni Beba.

Link to comment
Share on other sites

Ko hoće da vidi a ne da slepo sledi neku svoju ideologiju vidi da su čeda i beba bili vlast u vreme kad je ubijen Đinđić a bogami su i danas na vlasti sa mnogo mnogo više para u svojim džepovima. Ako hoćemo neku novu čistu Srbiju među prvih deset koji treba da " vise" su i čeda i beba.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...