Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

3 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Što se opozicije, tačnije SZS tiče nisam videla ni pročitala da je neko napao Boška..ranije su mu skretali pažnju na neke tvitove..

 

Sve stranke u okviru SZS imaju zajedničke ali i samostalne akcije.

 

Evo npr Narodna  stranka Vuka Jeremića je pre pandemije koronavirusa gotovo svakodnevno imala štandove svuda- štandove za bojkot...više od svih ostalih u SZS.

 

Đilas i Marinika snimaju one video klipove, snimao je i Borko Stefanović...

 

Jednom rečju radi se i zajednički ali  i stranke imaju samostalne akcije.

 

To je jasno, iako ni to nije u redu tj. trebali bi svi oni u savezu da definisu neke stvari - crvene linije koje se ne smeju prelaziti.

Referisao sam se na to da ometa opoziciju tako sto im zabija klinove u noge tj. svakim svojim postupkom i akcijom namesta orcima penale i povod za dodatno izlivanje kanalizacije po medijima.

 

2 hours ago, Mama_mia said:

Dveri i njihov trapavi performans u kome su dverovski tradicionalisti i borci za porodicne vrednosti 

uzvikivali:  Cedo Lopove i time se poistovetili sa onima koji su pre neki dan uzvikivali Djilase Lopove a deca plakala,

posle se neko cudi kako to da su svi isti....zabole boskica sto ce mozda cedina deca da placu - to je poenta

 

zato je normalno da je ceda napravio ovakvo poredjenje.

 

Pritom vikali su mu i da je Izdajnik i vec cuveno Izdali ste kosovo...a ja se pitam zasto nisu vikali vucicu lopove, izdajnice i ostatak repertoara

 

ma kakav vucic, ceda je taj trn u ocima svake dveri

 

Fenomenalan nacin da dodjes na vlast ili da oboris prethodnu. Boskic je dno. Blago vucicu sa takvima

 

Ma bravo. Poenta je da svoja, u ovom slucaju Cedina, __________  ( staviti po nahodjenju) ne treba opravdavati tudjim ____________. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

A šta mislite, ukoliko bi se udružili Sergej i Zoran Živković, koliko bi procenata mogli da dobiju? I posle izbora da pozovu građane na proteste, da li bi se ljudi odazvali?

 

PSG je setao od 4-6% unazad godinu dana. Zilijen je statisticka greska. Ako nije bilo nekog veceg pada od februara do danas psg prelazi ovaj cenzus bez problema. No ja nisam siguran da ce njihovi simpatizeri ovo prihvatoti bez pogovora. No cim se on odlucio da izade verovatno je i dalje preko 3%.

 

Ovo je najgora vest za vucicevu opoziciju jer osim mozfa sapica i seselja ovi ostali mogu samo da sanjaju 3%.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Klotzen said:

 

PSG je setao od 4-6% unazad godinu dana. Zilijen je statisticka greska. Ako nije bilo nekog veceg pada od februara do danas psg prelazi ovaj cenzus bez problema. No ja nisam siguran da ce njihovi simpatizeri ovo prihvatoti bez pogovora. No cim se on odlucio da izade verovatno je i dalje preko 3%.

 

Ovo je najgora vest za vucicevu opoziciju jer osim mozfa sapica i seselja ovi ostali mogu samo da sanjaju 3%.

Ako izlaze na izbore, onda im je najbolje da idu sa Građanskim frontom. Nema potrebe da dve liste sa sličnim programom idu odvojeno i skupljaju kusur. Zajedno mogu da budu blizu dvocifrenog rezultata i verovatno će imati moj glas.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Gradjanski front i PSG nemaju slican program.

 

Pod uslovom da Trifunovic nije menjao program od Jankovica. Gradjanski front je na levom polu, PSG centar.

PSG gravitira ka levom centru. GF je skup lokalnih pokreta i teško ih je unapred ubaciti u neku kordinatu, ali su bliže levom centru, nego čistoj levici.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NMX said:

Dobro, ako je i bilo dileme šta je zapravo ova seljačina od Boška...jasno je...

 

Samo zanimljiv detalj...moguće i slučajnost.

 

Koga su napali na ulazu?

 

Čedu, Zlatibora i Marijana fucking' Rističevića. Tri nebitna lika za ovu vlast. Tri lika koje Šizoje drži za muda i može sa njima da radi šta hoće, pa i da ih stavlja ispred Boška da trpe ova sranja. Da ne bude zabune, valjda je jasno da svu trojicu treba šejmovati gde god.

 

Al baš zanimljivo...hoćeš gazdine povlastice, hoćeš oproste za prethodne pljačke i/ili grehove...jbg, onda ćeš da budeš deo ovog sranja.

 

Klasično režirano sranje i ako neko zaista ima dileme da li je ova seljačina Vučićev trojanac..sada mu je valjda jasno. 

 

Pa oni su bili tu na ulazu, koga da napadnu?

 

Ceo SNS osim Sarumana cine orci bez mozga kojima je vrhunac misli "Aco, Srbine" i "Djilase, lopove". Koga god da sacekas bice nebitan lik.

 

Ja zaista nemam dileme da bi Obradovic mogao sa SNS, kao i Djilas, Jeremic, Tadic (sto dovoljno govori o politickoj sceni), ali je problem sto se sa druge strane nalazi lud lik koji ne pristaje na bilo ciju autonomiju i u najboljem slucaju bi svi oni mogli da budu kao Zorana Mihajlovic, a to oni ne zele.

 

Mislim da je narativ da je Obradovic trojanac proistekao iz ideje da je svim desnicarima i nacionalistima najblizi Vucic, sto nije istina. Nekima jeste, ali ti ili zavise od ovog rezima ili su penzioneri koji kupuju Informer.

 

Obradovic je oportunista. On se vodi onom "dosta je vise bilo twitterisanja" (sto je i rekao), "hajde malo akcije" jer je to procitao od mnogih. Problem je sto on to ne ume da uradi kako treba, nema tu kreativnosti, nije mnogo napredovao od SRS metoda.

 

Samo je to jedna stvar, a druga, sta svi vi predlazete? Jer alternativa je ili izlazak na izbore i tuca sa njima tamo ili bojkot pa tuca sa njima dok im se ne napravi haos i dok im se ne onemoguci da vladaju kao do sada. Ovo do sada - pa Vucic opusteno moze da vlada do minimum 2027., dobice jos ubedljivije predsednicke izbore i imacemo "mi necemo vise da se tako igramo" bojkot ili opoziciju koja se bori sa SPS za casno drugo mesto.

 

4 hours ago, NMX said:

Moguće da sam propustio nešto...ali, gde je Vuk Jeremić? Nije kao da mi nedostaje ili da mi je ta opcija bliska nego je primetan njegov nestanak sa scene (ili nisam ispratio). Uglavnom je ispred njegove stranke tu Nikola Jvoanović i još par njih ali Jeremića upadljivo nema po medijima. 

 

Pa tu je, bio je tu kada se protestvovalo sad u Beogradu.

 

Nikola Jovanovic je zaduzen za beogradska pitanja i on je aktivan kao i Bastac. Mozemo pitati i sta radi Djilas. I od njega su aktivniji i Marinika i Bastac.

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Pa oni su bili tu na ulazu, koga da napadnu?

 

Ceo SNS osim Sarumana cine orci bez mozga kojima je vrhunac misli "Aco, Srbine" i "Djilase, lopove". Koga god da sacekas bice nebitan lik.

 

Ja zaista nemam dileme da bi Obradovic mogao sa SNS, kao i Djilas, Jeremic, Tadic (sto dovoljno govori o politickoj sceni), ali je problem sto se sa druge strane nalazi lud lik koji ne pristaje na bilo ciju autonomiju i u najboljem slucaju bi svi oni mogli da budu kao Zorana Mihajlovic, a to oni ne zele.

 

Mislim da je narativ da je Obradovic trojanac proistekao iz ideje da je svim desnicarima i nacionalistima najblizi Vucic, sto nije istina. Nekima jeste, ali ti ili zavise od ovog rezima ili su penzioneri koji kupuju Informer.

 

Obradovic je oportunista. On se vodi onom "dosta je vise bilo twitterisanja" (sto je i rekao), "hajde malo akcije" jer je to procitao od mnogih. Problem je sto on to ne ume da uradi kako treba, nema tu kreativnosti, nije mnogo napredovao od SRS metoda.

 

Samo je to jedna stvar, a druga, sta svi vi predlazete? Jer alternativa je ili izlazak na izbore i tuca sa njima tamo ili bojkot pa tuca sa njima dok im se ne napravi haos i dok im se ne onemoguci da vladaju kao do sada. Ovo do sada - pa Vucic opusteno moze da vlada do minimum 2027., dobice jos ubedljivije predsednicke izbore i imacemo "mi necemo vise da se tako igramo" bojkot ili opoziciju koja se bori sa SPS za casno drugo mesto.

 

 

Pa tu je, bio je tu kada se protestvovalo sad u Beogradu.

 

Nikola Jovanovic je zaduzen za beogradska pitanja i on je aktivan kao i Bastac. Mozemo pitati i sta radi Djilas. I od njega su aktivniji i Marinika i Bastac.

Koje ti metode zamisljas da radi Obradovic, pazi sad..on je kopirao seselja. Obradovic je upao na RTS, bio u skupstini i pored nje. Ljudi mahom ocekuju da on uradi sve, a da ga vecina i dalje pljuje. Ne znam sta zelite od njega?  Na stranu sto je aktivniji od ostalih mnogo. 

 

Seselj bukvalno nikad i nije bio opozicija, niti je sta pametno uradio za zivota. "Pobedio" je Hag itd. 

 

Biti opozicija u Srbiji je uzasno, posto su im glasaci pametniji od njih samih i tesko se i jedan moze prevariti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, 1 od 8000 Lakija said:

Danas ste izneli stavove uglavnom slicne mojim u pogledu raznih Boskovih akcija. Iako niposto ne gledam afirmativno na ovo majmunisanje sa sakoom, mislim da bih bio licemer i lazljivac da kazem da ne bih voleo negde da ispitam na Atlagicu, Bizonu i Marjanu da li posedujem bokserski talenat. 🙂

:lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Da se nadovezem na onaj deo o eventualnom bojkotu posle predsednickih izbora. Meni je najveci problem bojkota danas pitanje zasto je bojkot pokrenut danas a ne 2016. srecom diktator to nije smeo da iskoristi jer bi sam sebe pljunuo, a slobodni novinari vise ne insistiraju na tom pitanju.

 

S tim u vezi zamislite koliko bi bio smesan bojkot posle odustajanja od istog danas. Ako se izadje na ove izbore bojkot je sahranjen zauvek i onda jedino sto preostaje je gradanski rat ili da cekamo da faraon dobije srcku. Ako je podrska bojkotu sada mala bice bar 2-3 puta manja nego danas 2022. ili kasnije.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Belgrade said:

 

Ma bravo. Poenta je da svoja, u ovom slucaju Cedina, __________  ( staviti po nahodjenju) ne treba opravdavati tudjim ____________. 

 

Nisam razumela ovaj igrokaz.

 

Izgleda da nisi ni ti razumeo moj post jer nije igrokaz. Ovde se iznosilo nesto blizu zgrazavanja o tome kako je ceda smeo obradovica da posalje kod djilasa u trenutku kada su dveri uzvikivale Cedo Lopove, na to ih ceda podseca na ono protiv cega se bune i kaze - idite kod djilasa

 

jer ako dveri uvidjaju koliko je sramno da sns-ove ratno huskacke brigade uzvikuju Djilasu Lopove,

zasto dverske brigade rade to isto?

 

zasto se za to Djilase Lopove nisu osvetili tako sto bi vikali Ave Lopove?

 

Dakle zato i kazem da nije njima pravi problem Av. Oni se njemu zapravo dive.

 

i bas pre par trenutaka smo imali jedan post na covidu, gde se pitalo nesto slicno: zar opozicija ne bi trebalo da bude bolja od vlasti

 

...pa ocito da ne bi ako misle da ce postati vlast tako sto tu istu vlast imitiraju. Ono - majmunska posla.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Predsednik Stranke slobode i Pravde (SSP) Dragan Đilas izjavio je nakon današnje sednice predsedništva te partije da je potvrđena odluka da se bojkotuju izbori i da veruje da će i pokret „Dveri“, koje danas formalno odlučuju i istom pitanju, ostati pri istom stavu.

 

 

... ko bojkotuje znaci da je za djilasa i ekipu, a ko ne bojkotoju znaci da je za sergeja i ekipu

 

isto kao ono - ko ne prihvati 100e znaci tajkun je

 

inace djilas u ovom tekstu jos kaze da je drustvu potrebno da se oporavi od 50 dana virusa a ne da se muce da izlaze na izbore tako brzo...pa na jesen onako odmorni i osvesceni neka izadju...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mama_mia said:

 

Nisam razumela ovaj igrokaz.

 

Izgleda da nisi ni ti razumeo moj post jer nije igrokaz. Ovde se iznosilo nesto blizu zgrazavanja o tome kako je ceda smeo obradovica da posalje kod djilasa u trenutku kada su dveri uzvikivale Cedo Lopove, na to ih ceda podseca na ono protiv cega se bune i kaze - idite kod djilasa

 

jer ako dveri uvidjaju koliko je sramno da sns-ove ratno huskacke brigade uzvikuju Djilasu Lopove,

zasto dverske brigade rade to isto?

 

zasto se za to Djilase Lopove nisu osvetili tako sto bi vikali Ave Lopove?

 

Dakle zato i kazem da nije njima pravi problem Av. Oni se njemu zapravo dive.

 

i bas pre par trenutaka smo imali jedan post na covidu, gde se pitalo nesto slicno: zar opozicija ne bi trebalo da bude bolja od vlasti

 

...pa ocito da ne bi ako misle da ce postati vlast tako sto tu istu vlast imitiraju. Ono - majmunska posla.

 

Cedina doskocica, da ne kazem neku tezu rec, je za osudu. Nema dalje i nema potrebe da se na tu njegovu glupost vise trose megabajti na ovom serveru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...