Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

6 hours ago, goldberg said:

 

Nisu svi koji "mrze obojene" fasisti, samo oni koji hoce da izgrade "moderno drustvo koje pociva na snaznom kolektivu, jakoj drzavi, obozavanom vodji u kojima nece biti mesto za neprijatelje kolektiva".

 

Meni se cini da to sto je Hitler objedinio fasizam i rasizam stvara zabunu da je fasizam = rasizam, a to ne mora uvek biti tacno.

 

Miroljub Petrovic bi sa svojim skarednim i suludim idejama mogao dobro da se uklopi u Dveri, cinjenica da on samo formalno nije deo SNS (jer, Srpska Desnica jeste produzena ruka SNS) i da hvali Vucica govori da je u pitanju sarlatan i prevarant.

 

sto bi znacilo da su svi (ili ogromna vecina) ljubitelji odredjenog pisca i svi (ili ogromna vecina) "mastiljari" ljudi kojima su maksimalni domet u komunikaciji koriscenje smajlica i neuko deklamovanje stavova.

 

Sa tim se duboko ne slazem i ne mislim da bi to trebalo da bude tema. Lutovac je mozda pametan covek, ali ne ume brzo da izrazi svoje misli, Vucic je u stanju da nadgovori svakog protivnika, ali pokazuje duboke psihicke probleme skoro uvek kad progovori, Seselj je doktorirao u rekordnom roku, ali je njegovo delovanje na politickoj sceni krajnje stetno i nakazno.


Definiciju zadovoljavaju i jedni i drugi. Samo sto jedni imaju vlast, a drugi bi da ih menjaju. I i jedni i drugi se kriju samo za neuke i ignorantne. 
 

Sto napisa @stray_cat a kod nas se to podrzava. Je li i u Becu bilo Strahe Srbine? 

 

Evo ga tekst iz The Times o AFD

 

https://www.thetimes.co.uk/edition/world/whos-afraid-of-the-afd-hsqgq9blc

 

Izdvajam citate:

 

 

»The Wing’s fierce rhetoric and cavalier approach to the Third Reich have permeated the AfD’s upper echelons. Alexander Gauland, 78, who stood down as its co-leader in November but remains influential, has dismissed the Nazi era as a “speck of birdshit” on German history and declared his pride in “the achievements of German soldiers in two world wars”. »

 

 

»Bernd Lucke, 57, an economics professor, was one of the three men who founded the AfD in 2013 to oppose Mrs Merkel’s handling of the eurozone crisis. He was forced out two years later by its populist wing. He is now appalled by what has happened to his creation.

 

“The AfD has become a party of rage, whose protest only finds an audience because the other parties’ policies are so feeble,” Professor Lucke told The Times. “To be a true conservative you must uphold the fundamental rights of our constitution. You must also clearly distance yourself from right-wing extremism and nativist ideology. No one in the AfD can credibly claim to do this.”

 

«Five of the 94 AfD MPs who won seats at the 2017 general election have since defected. One of them is Uwe Kamann, 61, an IT entrepreneur who left the party a year later. 
“When I joined the AfD in 2014, it was a completely different party: socially conservative and economically liberal,” Mr Kamann said. “[But over time] I felt increasingly alienated from its public image and its policies. I was no longer willing to go along with the AfD’s steady radicalisation from a respectable party into a melting pot of right-wing extremists, weirdos and opportunists.”

 

Sounds familiar?

 

Politika je postala portal za promociju ovoga. Lakse prodje kritika Vucica nego Orbana. O korupciji sa EU fondovima, o tome kako mu se saradnici kurvaju po jahtama na Jadranu. 

Puni si srpski portali «desnicarskih» skojevaca, trolova i to u moderaciji sajtova koji i za onog retarda od juce pisu, ma nije on desnicar, on je samo malo luud. Gde bi Hitler stigao da je imao internet.

 

https://www.thetimes.co.uk/edition/world/tobias-rathjen-shisha-bar-murderer-wanted-to-cleanse-germany-klc5nj9bc
 

«His fears were echoed by Josef Schuster, president of the Central Council of Jews in Germany, who accused the police and the justice system of blinding itself to the threat from the far right. He added: “For too long the danger posed by the rise of right-wing extremism has been dismissed and neglected.

 

Ko se pajta sa njima? Ali neka, bar se prati moda i svetski trendovi.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Na koje mesto? Gde su, osim u centrima za izbeglice? Jel ih ima možda da zamene domaće lekare, vozače autobusa ili kamiona? Konkurišu li za neke druge poslove? Da li čekaju u redovima ispred biroa za nezaposlene? Pa nisu oni blesavi da iz jedne vukojebine zavše u drugoj, jer da su to hteli mogli su i kod kuće da ostanu. Što se tiče drugog dela pitanja, čim zavrnu slavinu, videćeš ih kod svakog graničnog prelaza u hiljadama.

 

 

Delujes mi kao inteligentna osoba,ne znam sta ti treba da objasnjavas ljudima sa pola grama mozga da je belo belo a crno crno.Veruj mi nema efekta.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Pavaroti said:

Nema trika da ni vucic pobedio u NSu da ne kupi glasove. Moj deo gubi redovno, a prosli dobio..npr u urbanim delovima gubi. 

 

9 hours ago, DJ_Vasa said:

A ko ono beše pobedio u Novom Sadu pre petnaestak godina? Zar ne beše to 'naša Maja' Gojković,

 

8 hours ago, Pavaroti said:

Novi Sad je bio uvek radikalski grad

 


 

Quote
Градска изборна комисија
Резултати 1. круга на дан 24.04.2016. године
НЕЗВАНИЧНИ РЕЗУЛТАТИ ИЗБОРА
(обрађено 192 од 197 бирачких места)
ИЗБОРИ ЗА ОДБОРНИКЕ У СКУПШТИНИ ГРАДА
ИЗБОРНА ЈЕДИНИЦА - ГРАД НОВИ САД
ЛИСТА ЗА ИЗБОРНУ ЈЕДИНИЦУ - ГРАД НОВИ САД

 

Quote
АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – СРБИЈА ПОБЕЂУЈЕ 70.084 40,36%
ЛИГА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТА ВОЈВОДИНЕ – НЕНАД ЧАНАК 12.602 7,26%
ИВИЦА ДАЧИЋ – СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА СРБИЈЕ (СПС), ЈЕДИНСТВЕНА СРБИЈА (ЈС) ДРАГАН МАРКОВИЋ ПАЛМА 14.336 8,26%
Др ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ – СРПСКА РАДИКАЛНА СТРАНКА 14.800 8,52%
Vajdasági Magyar Szövetség – Pásztor István – Савез војвођанских Мађара – Иштван Пастор 2.462 1,42%
Демократска странка – др Вељко Крстоношић 11.748 6,77%
ДВЕРИ – ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА СРБИЈЕ – САНДА РАШКОВИЋ ИВИЋ – БОШКО ОБРАДОВИЋ 6.434 3,71%
НАРОДНИ ПОКРЕТ ДИНАРА – ДРИНА – ДУНАВ - ТОМИСЛАВ БОКАН 7.414 4,27%
ЗЕЛЕНА СТРАНКА 2.787 1,60%
БОРИС ТАДИЋ, ЧЕДОМИР ЈОВАНОВИЋ – САВЕЗ ЗА БОЉИ НОВИ САД, СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА СТРАНКА, ЛИБЕРАЛНО ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА И ЗЕЛЕНА ЕКОЛОШКА ПАРТИЈА - ЗЕЛЕНИ 3.802 2,19%
Левица Србије – Борко Стефановић 2.628 1,51%
СРПСКО РУСКИ ПОКРЕТ – СЛОБОДАН ДИМИТРИЈЕВИЋ 890 0,51%
"ДОСТА ЈЕ БИЛО – САША РАДУЛОВИЋ" 16.841 9,70%
Републиканска странка – Republikánus párt - Љубомир Ћириловић 428 0,25%
ЈЕДИНСТВЕНА РУСКА СТРАНКА – ЗОРАН МАРИЋ 443 0,26%
НИЈЕДАН ОД ПОНУЂЕНИХ ОДГОВОРА 1.982 1,14%
  169.681  

 

 

OK JE LOKAL PATRIOTIZAM, al daj brate malo realizma kad svoga konja hvališ...  nimo brate slepi, a ni glupi  jebi ga, a ne živimo u Argentini pa ad nam je RTS planeta glavni izvor informacija...

Link to comment
Share on other sites

@goldberg

 

Od izbora u BG 2018. se desilo mnogo. Većina brljotina je bila posle izbora (Gondola, renoviranje trga, promena plana za podzemnu  ....), da ne spominjem da se u međuvremenu desili protesti i intervencija EU u vezi uslova za izbore a za medije i dalje stižu kritike od strane EU. Sve to utiče i na rejtinge ali i na izlaznost kada bi imali normalne izbore.

 

Da je situacija nepromenjena Zelenović i Paunović ne bi sigurno izašli na izbore. Oni su i na prošlim izborima uzeli oko 30% a kada si na vlasti prirodno je da ti pada rejting, pogotovo kada te sa režimskih medija pljuju svakodnevno. Doduše Paunovića ne znam koliko su pljuvali ali Zelenoviću su izmislili bar jedno 5-6 afera i forsiraju te priče. Očigledno je sve ovo što se dešava unazad godinu i po dana uticalo da SNS počne da pada (ništa epohalno) ali dovoljno da oni misle da na toj osnovi nadomeste pad koji pririodno svaka vlast ima.

 

Da se vratim na NS. Na sledećim normalnim izborima Radikali i LSV neće proći cenzus. Ovo manje više važi za celu Srbiju (osim u par lokala gde imaju malo jače uporište). Za Čanka sam već rekao zašto tako mislim a za Šešelja to mislim iz prostog razloga što su se radikali razočarali u ovog Šešelja jer je i njima jasno da je on marioneta Vučića. SNS će prirodno početi da pada zbog afera u gradu a SPS je takođe u padu u celoj Srbiji ali pre svega jer ih SNS "jede". U takvoj situaciji se otvara prostor za opoziciju ako ne da pobedi onda da uzme značajan procenat a tada i pritisak na vlast raste.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Klotzen said:

@goldberg

 

Od izbora u BG 2018. se desilo mnogo. Većina brljotina je bila posle izbora (Gondola, renoviranje trga, promena plana za podzemnu  ....), da ne spominjem da se u međuvremenu desili protesti i intervencija EU u vezi uslova za izbore a za medije i dalje stižu kritike od strane EU. Sve to utiče i na rejtinge ali i na izlaznost kada bi imali normalne izbore.

 

Da je situacija nepromenjena Zelenović i Paunović ne bi sigurno izašli na izbore. Oni su i na prošlim izborima uzeli oko 30% a kada si na vlasti prirodno je da ti pada rejting, pogotovo kada te sa režimskih medija pljuju svakodnevno. Doduše Paunovića ne znam koliko su pljuvali ali Zelenoviću su izmislili bar jedno 5-6 afera i forsiraju te priče. Očigledno je sve ovo što se dešava unazad godinu i po dana uticalo da SNS počne da pada (ništa epohalno) ali dovoljno da oni misle da na toj osnovi nadomeste pad koji pririodno svaka vlast ima.

 

Da se vratim na NS. Na sledećim normalnim izborima Radikali i LSV neće proći cenzus. Ovo manje više važi za celu Srbiju (osim u par lokala gde imaju malo jače uporište). Za Čanka sam već rekao zašto tako mislim a za Šešelja to mislim iz prostog razloga što su se radikali razočarali u ovog Šešelja jer je i njima jasno da je on marioneta Vučića. SNS će prirodno početi da pada zbog afera u gradu a SPS je takođe u padu u celoj Srbiji ali pre svega jer ih SNS "jede". U takvoj situaciji se otvara prostor za opoziciju ako ne da pobedi onda da uzme značajan procenat a tada i pritisak na vlast raste.

 

Otvaranje prostora za opoziciju, šta bi to bilo? Šta bi bilo otvaranje' Ako opozicija čeka, a to radi, da joj se otvori, čekaće dugo, mora sama da ga otvori. Prostor za opoziciju? Recimo da je to nepokriven spektar na ideološkoj skali. SNS pokriva ceo spektar, od levice do krajnje desnice. Stranke opozicije nemaju jasne pozicije, više se prepoznaju kao mrlje bez jasnih kontura.
Moglo bi i treće pitanje, opozicija, šta je, odnosno ko je to? Desetine partijica koje pojedinačno imaju po par procenata, zajedno manje od zbira pojedinačnih, a ko je zaista opozicija, a ko kobajagi, odgovor se menja iz dana u dan, a zavisi i od "oka posmatrača".
Ne možemo gledati na manji broj glasova za SNS kao na glasove za opoziciju, bilo koju. Bojkot dela opozicije će i od manjeg broja glasova napraviti vei procenat za vladajuće. Porašće broj apstinenata, ali ne dovoljno da bi gubitak legitimiteta bio nesporan.
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jedina gora stvar od sns/sps koalicije  i njihovog rada su ovi Klocenoliki/Džudoliki likovi koji nas ubedjuju da je sve ovo privid i izmaglica i da jednog dana kad se skloni SNS/SPS  šta god  ima da poteče med i melko ima da pare u džakovima lete... samo da se desti to i to...  sve će da se sredi za pola godine do godinu dana kako nam Dragan Djilas priča ili boško koji obećava da će sutradan od dolaska na flast da pocepa sve ono što je AV za kosovo potpisao, Jeremija koji obećava povratak dijaloga u UN...  nidje veze sa životom.


Samo da smenimo Slobu 5.10.2000.  prima nas EU kolko odma...  šalju kamione para, a mi ćemo samo Zimmer Frei lezi pod šljivu i uživaj... i onda kad se to nije deilo imamo poplavu evroskepticizma na kojoj šešeljoliki likovi jašu godinama + na to dodan NATO bombardovanje 1999 + osiromašeni uranijum....  i onda se pitamo otkud AV ideja i koliki je to ludak kad on kupuje raspale avione i šta već iz Rusije...  loži se narod rodjaci jer ste mi prodavali cojones za Bubrege  2000, pa ste im prodavali 1000 evra za glasove 2008  i svašta nešto uz put  i onda se čudimo otkud Vučić... a ja se vrlo dobro sećam sebe iz 2012  godine kad mi je jednostavno bilo muka od DOSovog vikanja VUK VUK VUK i pravljenja kolaicija sa Ivicom Dačićem  (i DS i dSS) dok mi se samozadovoljno sa TV-a cere dinkići, trivanke, vesići, ristići i ostale Gordane Čomić...

 

i  kad se ne desi za pola godine do godinu dana med i mleko  i kad razočarani birači i glasači kojima nije doteklo to mleko i taj med i počnu da razočarano dižu glas da su svi isti da je sve laž da je lopov i da je cilj samo vlas i da nas je EU prodala i izdala i kad krenu da jačaju desne euroskeptične snage...  šta onda?  onda opet da za 20 gdinica smenjujemo nekog Mišu Vacića ili tako nekog trenutnog idiota.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Moram priznati da se ne bih složio. Ako bi neko rekao nešto u stilu da mrzi Kineze, Japance, Arape, Nemce, Turke, Holanđane, Induse, Hrvate, Mađare, Italijane ili Grke, verujem da bi d

 

Svako može danas da bude profesor i džaba mu doktorat i zvanje kada je primitivac. Hint: Kosta Čavoški, Oliver Antić... ima ih na tone, da ne nabrajam.

 

 

Alooooo???? Ni Austrija, ni Hrvatska ni mnoge druge zemlje nisu fašističke ako vraćaju migrante tamo gde su se prvo prijavili. Postoje neke procedre, neki zakoni i slično, a u istima piše da se granica prelazi tako što se čika policajcu da pasoš (sa vizom ili bez), a ne preko staza i bogaza. Evo, probaj da uđeš u bilo koju zemlju švercujući se u gepeku ili pretrčavajući njive tako da te vidi policija, pa da vidimo šta će da se desi.

 

 

EDIT/P.S. Jesam bio oštrog jezika po pitanju tvog RL, izvinjavam se.

Na stranu malo preostar nastup ali zar ti se ne cini nelogicnim 

B. Kako su ti svi migranti stigli/presli nasu granicu. Ili kako da su sve te neke druge granice/drzave presli bez prijavljivanja. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stoned Laki21 said:

jedina gora stvar od sns/sps koalicije  i njihovog rada su ovi Klocenoliki/Džudoliki likovi koji nas ubedjuju da je sve ovo privid i izmaglica i da jednog dana kad se skloni SNS/SPS  šta god  ima da poteče med i melko 

 

Ne znam da li ce ikad poteci med I moloko, ali je to omiljena uzrecica rezima dok traje ova njihova paklena pomorandza.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

 

 


 

 

 

 

OK JE LOKAL PATRIOTIZAM, al daj brate malo realizma kad svoga konja hvališ...  nimo brate slepi, a ni glupi  jebi ga, a ne živimo u Argentini pa ad nam je RTS planeta glavni izvor informacija...

Pljunu me u lice 😁

 

Sasa Radulovic me vise brine..uf kad ovo vidim plac. Cak i ovaj nesretni Bokan 7.5k glasova, tu je otprilike kupljeno 7.4k glasova. To je mali usrani Bokan, zamisli sps i sns...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

Ljudi imaju vise razloga zasto podrzavaju neku stranku, ali ih to ne oslobadja neugodnih pitanja koja mogu da se postave svakome ko javno kaze da podrzava neku stranku.

 

Okaceni su neki plakati Dveri gde Bosko Obradovic porucuje: "Da muskarci sluze vojsku". On je vise puta ponovio da su danasnji muskarci sline, da ih zene za to nece i da zato mora da se uvede sluzenje vojnog roka.

 

To je samo jedan od primera takvog govora od doticnog, gde je on uzeo na sebe da odredjuje sta je pogresno, a sta ispravno u zivotu, kako treba da zivi "pravi clan zajednice" i on trazi podrsku od ljudi koji imaju naviku da se bave tudjim zivotima i da osudjuju druge zbog ucinjenih zivotnih izbora.

 

Nije zivot ni muskarca koji se "zapustio" niti zene koja ne zeli da radja njegovo vlasnistvo pa da on ili njegovi istomisljenici treba da se pitaju o tome.

 

 

Jednostavno je, pomenuti nisu opozicija, Dveri, SSP i Narodna stranka jesu i zato se o njima prica na ovoj temi.

 

 

Ne vidim ništa loše u tome da se ponovo uvede služenje vojnog roka za muškarce. Forumaši koji su bili u vojsci znaju su da pored obuke kako se koristi oružje imali i druge aktivnosti. 

 

Nisam do sada čula nikoga da loše priča o boravku u vojsci.

 

Što se ovog boldovanog tiče, verovatno misliš na stavove vezane za LGBT populaciju i na stav vezan za abortus.

 

Ovako, Dveri nemaju apsolutno ništa protiv LGBT i čak je Boško u više navrata davao izjave da će pružiti zaštitu svima koji zbog LGBT snose neke posledice. 

 

Dveri se bune zbog parade jer na paradama ponosa nema pravih pripadnika već spomenute populacije i tu se reklamiraju samo predsednici Udruženja koji zarađuju veliki novac koji dobijaju od države.

 

Što se abortusa tiče, Dveri traže da lekari najpre objasne ženama koje su posledice abortusa po zdravlje žene ( psihičke i fizičke ). Samo to se traži, ne traži se zabrana abortusa. 

 

Zvono, Srbija 21 su opozicija građanski orijentisana i o njima može da se piše. Za Metlu nisam baš sigurna da je opozicija mada se tako predstavlja, ali ni o njima se ne piše. Stvarno se pitam zašto. Nova tema za ove koalicije nije potrebna, već postoji ova.

 

12 hours ago, Darth Bane said:

Zato sam i postavio pitanje: imigranti jos nisu ni poceli da se naseljavaju kod nas- i vec smetaju?!??! 

Premda je moje misljenje da bi Srbiji , koja ima permanentno smanjenje broja stanovnika vec decenijama, itekako dobro dosla "sveza krv".

 

1B. Bane, već godinama unazad, bar 5 godina migranti dolaze u Srbiju jer su im susedne zemlje zatvorile vrata.

 

2B. "Sveža krv"? Srbija je hrišćanska zemlja u kojoj žive pravoslavci i katolici. Da li misliš da treba da postanemo muslimanska zemlja? Izvinjavam se forumašima koji se izjašnjavaju kao muslimani i koji veruju u Alaha. Ti mislimani su živeli u velikoj Yu i oni nemaju veze sa ovim  migrantima.

 

Migranti dobijaju državljanstvo..i zašto ih vlast sns toliko "voli"? Oni će biti glasači na ovim izborima. 

 

4 hours ago, Stoned Laki21 said:

jedina gora stvar od sns/sps koalicije  i njihovog rada su ovi Klocenoliki/Džudoliki likovi koji nas ubedjuju da je sve ovo privid i izmaglica i da jednog dana kad se skloni SNS/SPS  šta god  ima da poteče med i melko ima da pare u džakovima lete... samo da se desti to i to...  sve će da se sredi za pola godine do godinu dana kako nam Dragan Djilas priča ili boško koji obećava da će sutradan od dolaska na flast da pocepa sve ono što je AV za kosovo potpisao, Jeremija koji obećava povratak dijaloga u UN...  nidje veze sa životom.
 

 

Verovao ili ne, slažem se sa tobom. Mislim da lideri SZS daju nerealna obećanja. Ne mogu u roku od 6 meseci da se uhapsesvi sns-ovici koji su krali i oštetili i da oni vrate novac i novac koji leži u njihovim nekretninama. avionima, kamionima.

 

Takođe, pitanje raskida ugovora koje su sklopili sns-ovci...advokati i pravnici moraju dobro da ih prouče i utvrde koliko će penala za prevremeni raskid Srbija morati da plati.

 

AV mora da ode sa vlasti kako bi se prekinula korupcija u svim oblastima života. Mora da ode kako bi Srbija lagano počela da se ekonomski oporavlja i kako bi se pripremili za prve prave slobodne izbore. 

 

Kada nestane rođačko-kumovsko sklapanje važnih ugovora, uzimanje procenata, tada će biti više novca u budžetu i taj novac može da se usmeri u druge fondove- za prosvetu, zdravstvo..

 

MoraAV da ode zbog: helikoptera, Savamale, Krušika, Jovanjice, Aleksandra Obradovića, Marije Lukič i zbog svih onih ljudi koji su pod pritiscima radili i kojima se pretilo. 

 

Postoji niz razloga zbog kojih AV mora da padne sa vlasti. 

 

Najbolja stvar koju je SZS učinio je otvaranje kulturnog dijaloga između ljudi različitih ideoloških uverenja. Kulturni dijalog ljudi različitih političkih i ideoloških opredeljenja mora da postoji i na društvenim mrežama i u pravom životu. 

 

To je početak prave demokratije koja je nestala 2012.godine.   

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Ne vidim ništa loše u tome da se ponovo uvede služenje vojnog roka za muškarce. Forumaši koji su bili u vojsci znaju su da pored obuke kako se koristi oružje imali i druge aktivnosti. 

 

Nisam do sada čula nikoga da loše priča o boravku u vojsci.

 

Što se ovog boldovanog tiče, verovatno misliš na stavove vezane za LGBT populaciju i na stav vezan za abortus.

 

Ovako, Dveri nemaju apsolutno ništa protiv LGBT i čak je Boško u više navrata davao izjave da će pružiti zaštitu svima koji zbog LGBT snose neke posledice. 

 

Dveri se bune zbog parade jer na paradama ponosa nema pravih pripadnika već spomenute populacije i tu se reklamiraju samo predsednici Udruženja koji zarađuju veliki novac koji dobijaju od države.

 

Što se abortusa tiče, Dveri traže da lekari najpre objasne ženama koje su posledice abortusa po zdravlje žene ( psihičke i fizičke ). Samo to se traži, ne traži se zabrana abortusa. 


Common!

 

Kao kod cika doce, ajde samo malo nece da boli.

 

Ja vidim vrlo lose o tome da se drugi sem forumasa pitaju da li hoce u vojsku ili ne.

 

I LGBTpopulacija placa porez drzavi ako rade. Ne znam kolika je suma koju dobijaju. Da ih finansira neko drugi bilo bi strani element nam uvaljuje homosekusalizam.

 

Takodje i za ovaj abortus. Ti mislis da su zene retardirane, pa ne znaju sta to znaci. Pored svega treba da im na finjaka nabijaju krivicu za nesto za sta nisu iskljucivo odgovorne. Sta mislis da se zenama i drzava i crkva maknu od materice?

 

 

I onda treba neko da se obrati i da hbe sve po spisku jer nece da glasa za ovako nesto. Izbiju mi svi osiguraci na ovako nesto.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Ne vidim ništa loše u tome da se ponovo uvede služenje vojnog roka za muškarce. Forumaši koji su bili u vojsci znaju su da pored obuke kako se koristi oružje imali i druge aktivnosti. 

 

Nisam do sada čula nikoga da loše priča o boravku u vojsci

Vojska kao i svaka druga institucija najbolje funkcionise ako je sastavljena od osoba kojima je bavljenje time profesija....

Kao sto je bolje imati skolovanu medicinsku sestru,uciteljicu ili radnika u administraciji nego nekoga ko je zavrsio neki ubrzan kurs,tako to isto vazi i za vojsku...

Da bar regrutna komisija ima sluha za zelje pa hajde...

Ja na regrutaciji trazio da budem kuvar,a zavrsio tegleci M84 mitraljez....😀

Ko zeli da sluzi vojsku ima mogucnost da se dobrovoljno prijavi,tako da je to sasvim fer...

Iskreno u vojsci nisam stekao neke vestine koje bi mi kasnije koristile u zivotu...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mare80 said:

Vojska kao i svaka druga institucija najbolje funkcionise ako je sastavljena od osoba kojima je bavljenje time profesija....

Kao sto je bolje imati skolovanu medicinsku sestru,uciteljicu ili radnika u administraciji nego nekoga ko je zavrsio neki ubrzan kurs,tako to isto vazi i za vojsku...

Da bar regrutna komisija ima sluha za zelje pa hajde...

Ja na regrutaciji trazio da budem kuvar,a zavrsio tegleci M84 mitraljez....😀

Ko zeli da sluzi vojsku ima mogucnost da se dobrovoljno prijavi,tako da je to sasvim fer...

Iskreno u vojsci nisam stekao neke vestine koje bi mi kasnije koristile u zivotu...

Sta znao si i pre toga da namestis krevet? 🙂🙂 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Squabbit said:

Sta znao si i pre toga da namestis krevet? 🙂🙂 

Verovao ili ne znao sam... 😄

Posto sam odrastao na selu cak sam i pre vojske znao da rukujem asovom,krcim korov,grabuljam lisce, cepam drva,nalozim vatru i jos mnoge druge visokostrucne aktivnosti... 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mare80 said:

Verovao ili ne znao sam... 😄

Posto sam odrastao na selu cak sam i pre vojske znao da rukujem asovom,krcim korov,grabuljam lisce, cepam drva,nalozim vatru i jos mnoge druge visokostrucne aktivnosti... 😄

 

Nista dok ne naucis da prebacis sto i djubre sa njega 14 metara u desno, pa kad zavrsis to ipak bolje vrati tamo gde je bilo

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Eve vam prave zablude, trojanci itd itd 

Gosn Eisin Asaf koji ima “agency that wins elections” je 2008 radio kampanju Borisu Tadicu kada je dobio izbore.

Isti batica je radio Tominu kampanju kad je postao preshjednik a zatim i Vucicu kampanju.
CuYywE3WEAEIg6g?format=jpg&name=small

 

Ne znam da li je on mastermind iza ovog najnovijeg slogana. 🙂 
 

Edited by Squabbit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 Srbija je hrišćanska zemlja u kojoj žive pravoslavci i katolici. Da li misliš da treba da postanemo muslimanska zemlja? Izvinjavam se forumašima koji se izjašnjavaju kao muslimani i koji veruju u Alaha. Ti mislimani su živeli u velikoj Yu i oni nemaju veze sa ovim  migrantima.

 

Migranti dobijaju državljanstvo..i zašto ih vlast sns toliko "voli"? Oni će biti glasači na ovim izborima. 

 

 

 

...odmah da kazem da sazaljevam svakoga ko je ovaj kvot morao da procita,

srecom nisam kvotovala ceo post koji nas uvek iznova vraca na temu Odbrane boskica ...

 

Nije mi jasno kakve veze ima koje ce veroispovesti biti stanovnici Srbije,

u kojoj btw osim pravoslavaca i katolika zive i budisti, jevreji, kao i muslimani. Pa naravno da ce jednog dana i srb kao i neke druge zemlje da budu vecinski neke druge veroispovesti.

 

Jedino sto nije dobro, to je koristiti izbeglice za svoju promociju, davati im drzavljanstvo u zamenu za glas na izborima i tako ubrzano stvarati ovo sto zablaznjava, da jednu pravoslavno hriscansku drzavicu naseli druga vera :classic_laugh:

znaci zato se boskic buni...ali ako bude dobar sa njima, sledeci put moze da on da ih iskoristi,

mislim nije ni on toliko glup i gadljiv na bilo ciji izborni glas....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Plavi Golub said:

I onda treba neko da se obrati i da hbe sve po spisku jer nece da glasa za ovako nesto. Izbiju mi svi osiguraci na ovako nesto

 

Ja nikoga ovde ne ubeđujem da glasa za SP Dveri.

 

Ne slažem se sa tvojim stavovima, ali ne vređam i ne "iskaču mi osigurači". 

 

To je ono što se zove kultura dijaloga koja ovde na forumu ne postoji. 

 

Ukoliko mi se ne dopada neki post ignorišem ga ili napišem "Ne slažem se sa tvojim stavovima".  I to je sve. 

Link to comment
Share on other sites

O kakvoj kulturi dijaloga pricas ako nikada nisi odgovorila na post,

 

vec samo klikces izbecenog smajlija - to je tvoj odgovor, ali nije odgovor ni samo napisati da se ne slazes sa nekim stavom - obrazlozis zasto, ali ne tako sto se stalno pitas `sta vam je bosko uradio` ili tako sto vrsis promociju njegovih naprednih ideja i dajdzestiras ono sto je rekao ili mislio....

 

 

kultura dijaloga - boskic.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ja nikoga ovde ne ubeđujem da glasa za SP Dveri.

 

Ne slažem se sa tvojim stavovima, ali ne vređam i ne "iskaču mi osigurači". 

 

To je ono što se zove kultura dijaloga koja ovde na forumu ne postoji. 

 

Ukoliko mi se ne dopada neki post ignorišem ga ili napišem "Ne slažem se sa tvojim stavovima".  I to je sve. 


Kakve veze ima to sa kulturom dijaloga? Kako je ko uvredio tebe? Da li ja treba da budem uvredjena zato sto sestrinom zenskom detetu ovo neko treba da servira jednog dana? I da bude vlast.

 

Nego se ljudi vredjaju ako spomenu ovakve stvari, jer ruku na srce sem ove vojske “pragmaticarima” ovo ne ode preko ledja. A druge ko sisa.

 

Boli me uvo da li je Bosko, Stiv Banon. Moj stav je o ovome identican u bilo kom cosku ove planete.

 

Da ki ti znas da najvise abortusa imaju udate zene kad porodica odluci da nece vise dece jer to u 21. veku koriste kao kontracepciju? Domacini se oko toga bas ne pretrzu, pa bi sef mogao da neku epuzodu na Youtubu  posveti tome. Mozda smanji broj nezeljenih trudnoca.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

 

da demantujem neistinu da se ne pise o toj metli

 

pa ta metla je prava opozicija nalik na ostale opozicionare, ali i na vlast:

 

Quote

Član predsedništva Pokreta „Metla 2020“ i predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) Miloš Jovanović izjavio je danas da Srbija ni pod kojim okolnostima ne sme da „napravi grešku i odrekne se Kosova“.

„Sebi bismo natovarili bedu na vrat. To je onda početak problema, stvaranje Velike Albanije i otvaranje pitanja Severne Makedonije. Imam dvoje dece i neću da ona u takvom scenariju ratuju za 20, 30 godina“, kazao je Jovanović gostujući na televiziji Hepi.

Jovanović je o dešavanjima u Crnoj Gori izazvanim spornim Zakonom o slobodi veroispovesti, rekao da Srbija ima pravo, da kao matica po međunarodnim standardima, brine o Srbima u toj zemlji.

On je ocenio da se svet geopolitički promenio i da nije isto kao devedesetih godina kada su jedina velika sila bile Sjedinjene Američke Države.

„SAD nisu jedina sila danas, jer pored Rusije tu je i Kina.

 

metla za eu, nato, usa, djindjica i slicne...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Ne vidim ništa loše u tome da se ponovo uvede služenje vojnog roka za muškarce. Forumaši koji su bili u vojsci znaju su da pored obuke kako se koristi oružje imali i druge aktivnosti.

 

Užasno i duboko pogrešno uverenje iz milion razloga - od zdravorazumskih (živimo u 2020!), do bliskoistorijskih, preko ideoloških. Kao neko ko je više puta branio forumašicu od, po meni, grubog vređanja, ovde jednostavno osećam potrebu da iskažem zapanjenost, da se najblaže izrazim. Vojska Srbije, kao i uostalom brojne druge institucije u Srbiji, je izgubila svaki kubni milimetar kredibiliteta u smislu ostvarivanja značajnije uloge u društvu da ne može imati čak ni funkciju obrazovanja i prihvatanja siromašne srpske dece... Ovo govorim sve o vremenu pre ovog pacijenta na čelu ministarstva. O pustoši koja će ostati nakon ovih generala koji skidaju kapu i salutiraju Vulinu i Vučiću, nekom drugom prilikom. Preporučujem tekstove jednog bivšeg vojnika, Stojadinović se zove...

 

Quote

Nisam do sada čula nikoga da loše priča o boravku u vojsci.

 

Ovde onda imamo potpuno disjunktne skupove ljudi sa kojima komuniciramo. ponavljam, očekivati da će bivanje prisutan i ograničen na raspored tokom 24h u kasarni, regulisan polupismenim podoficirima rezultirati bilo kakvim kvalitativnim pomakom u životu pojedinca je toliko zastarelo , prevaziđeno i smešno mišljenje da mi je teško uopšte da pričam o tome. 

Krajnji test bi, valjda, uvek bio - da li bih želeo da mi dete, ili dete nekoga jakog bliskog ide u vojsku? Da li treba da odgovaram?

 

Quote

Što se ovog boldovanog tiče, verovatno misliš na stavove vezane za LGBT populaciju i na stav vezan za abortus.

Ovako, Dveri nemaju apsolutno ništa protiv LGBT i čak je Boško u više navrata davao izjave da će pružiti zaštitu svima koji zbog LGBT snose neke posledice. 

Dveri se bune zbog parade jer na paradama ponosa nema pravih pripadnika već spomenute populacije i tu se reklamiraju samo predsednici Udruženja koji zarađuju veliki novac koji dobijaju od države.

 

Ovde ulazimo u teren pravljenja ludim. Naravno da Boško zna odakle crpi svoju kakvu-takvu izbornu podršku i energiju i, ma šta on lično smatrao, normalno je da će podilaziti većinskom homofobičnom stanovništvu. Podrška LGBT populaciji se ne daje ni paradama, ni izjavama tipa ako te neko dira samo dođi kod mene, već zakonima i edukacijom.

Quote

 

Što se abortusa tiče, Dveri traže da lekari najpre objasne ženama koje su posledice abortusa po zdravlje žene ( psihičke i fizičke ). Samo to se traži, ne traži se zabrana abortusa. 

 

I ovde dolazimo do Boškove interpretacije savremenog rečnika desnice, još jedna tema sa kojom se malo poigra, ali je skrajne, tamo negde daleko, u nekakvom programu, pod tačkama ostalo. Ponovo, priča o abortusu 2020te godine od strane bilo kakve političke grupacije u bilo kojoj zemlji, pokazuje samo koliki nivo obrazovanja, svesti i modernosti gađaju kod svojih birača. Jako nisko. Ali, to je sada - valjda kao posledica Boškove pragmatičnosti - dosta skrajnuto. Srećom.

 

Quote

Za Metlu nisam baš sigurna da je opozicija mada se tako predstavlja, ali ni o njima se ne piše. Stvarno se pitam zašto. Nova tema za ove koalicije nije potrebna, već postoji ova.

 

Metla, exDSS? Cmon man.

 

Quote

2B. "Sveža krv"? Srbija je hrišćanska zemlja u kojoj žive pravoslavci i katolici. Da li misliš da treba da postanemo muslimanska zemlja? Izvinjavam se forumašima koji se izjašnjavaju kao muslimani i koji veruju u Alaha. Ti mislimani su živeli u velikoj Yu i oni nemaju veze sa ovim  migrantima.

 

Ovde ulazimo već u mračnu i duboku džunglu iz koje ćemo se jako teško izvući... Kakva hrišćanska zemlja!? Od kada? Nešto mi je, čini mi se, promaklo? Pravoslavci i katolici? Znači ja kao Satanista nisam dobrodošao? Nekakva tiha većina je to odlučila, po defaultu? Nemojmo ubacivati ovakve rečenice, ja sam svestan da je ovaj forum postao jedna online straćara, ali ovakvim upisima postaje zaista deponija.

 

Quote

Migranti dobijaju državljanstvo..i zašto ih vlast sns toliko "voli"? Oni će biti glasači na ovim izborima. 

 

Ukoliko migranti, uglavnom mučenici iz Sirije (barem u mom kraju) i Avganistana, svojim glasovima na redovnim izborima uspeju, pod Vučićem, Hitlerom, Staljnom, Asadom ili nekakvom novom Paštunskom organizacijom za praćenje izbora da promene rezultate izbora i da budu presudni faktor nečijeg dolaska na vlast ili opstanka na vlasti, onda je u najmanju ruku pošteno da osvoje vlast i dovedu jedno 20 miliona svojih bradatih sunarodnika na kozama i kamilama i da od ove Hrišćanske i Pravoslavne i Svetosavske prćije naprave ZISIS (Zapadni ISIS). Ja ću im u tome svesrdno pomoći, kao Al Frithrawi.

 

Quote

Postoji niz razloga zbog kojih AV mora da padne sa vlasti. 

 

Najbolja stvar koju je SZS učinio je otvaranje kulturnog dijaloga između ljudi različitih ideoloških uverenja. Kulturni dijalog ljudi različitih političkih i ideoloških opredeljenja mora da postoji i na društvenim mrežama i u pravom životu.

 

Slažem se, u potpunosti - evo i ovaj post se može posmatrati kao komunikacija dve suprotstavljene ali legitimne političke strane. Već sam pisao da sam, verovatno pogrešno, posmatrao Boška kao jednu korisnu, pomalo grubu, ali korisnu alatku koja bi mogla da pomogne u rušenju jedne nelegitimne opcije, koju ne mogu da nazovem ni političkom, jer to nije. Iako sam, kao i većina ljudi na ovom forumu, blago rečeno iznenađen i razočaran Boškovim solo (?) nastupima u poslednjih nekoliko meseci, i dalje verujem da može biti koristan za taj jedan, jedinstveni cilj.

Edited by freethrow
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovako, Dveri nemaju apsolutno ništa protiv LGBT i čak je Boško u više navrata davao izjave da će pružiti zaštitu svima koji zbog LGBT snose neke posledice. 

 

Dveri se bune zbog parade jer na paradama ponosa nema pravih pripadnika već spomenute populacije i tu se reklamiraju samo predsednici Udruženja koji zarađuju veliki novac koji dobijaju od države.

 

 

Pa da, ovi sto im smeta parada (a koji po pravilu poznaju gomilu gay osoba koje, po recima tih koji ne podrzavaju paradu, takodje ne podrzavaju paradu) bi da zabrane paradu zato sto na njoj nema dovoljno pedera, lezbaca i ostalih bolesnika. Da ih je kojim slucajem vise, onda bi bilo ok. I onda oni, sta ce mukice, jako se zabrimu da prava LGBT osoba nece biti u prvom planu i smatraju da parade uopste ne treba da bude. To je za njihovo dobro, samo sto ovi nezahvalnici ne kontaju. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...