Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Pa 2016. niko nije znao da je canak sa SNS, aj za cedu se sumnjalo ali ni za njega nije bilo jasno kao danas da je sluga rezima. Na sledecim izborima na kojima budu svi nastupali niko od te vuciceve opozicije nece preci cenzus osim ako se svi naguraju na jednu listu.

 

Zivi bili pa videli, i razmislite zasto vlast nikad ne objavljuje ispitivanje javnog mnjenja u velikim gradovima.

 

Naravno ja sam protiv izlaska na bilo koje izbore o ovome pricamo samo kao osvrt zasto da se izade u sapcu i paracinu a ne u svim opstinama gde opozicija moze da napravi dobar rezultat. Po meni neodrziv stav za bilo koga ko bojkotuje.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Darth Bane said:

Prvi put se slazem sa Pristevcem ( "spremaju mu razanj"). 

Mislim da pre svega oni hoce neku stabilnost u ovom delu Evrope - pa makar I diktatori bili na vlast. Evo podrzavaju I Milu vec 30 godina?!???! 

Kada bi u Srbiji postojala jedna jaka i prava alternative - verujem da bi je podrzali. 

Ovo oko imigranata - pa za Srbiju bi bilo dobro da posle duzeg vremena ima neki priliv stanovnistva. Recimo sada je 7 mil bez Kosova- cak i do 10-12 milona opet nece biti  prenaseljena zemlja. 

P.S. Slusas Madjarsku koja , sa Orbanom na celu , vazi za najvece nacionaliste i ksenofobe u Evropi ( tj u EU). 

 

sa prvim delom se mogu sloziti..da.. opozicija se treba dobro zamisliti ako hoce podrsku sa zapada. A znamo da bez toga i nema vlasti  u Srbiji...

 

 Sa drugim delom se ne mogu sloziti u potpunosti.. ukoliko bi naselili kako ti kazes i 2 do 5 miliona migranata onda to vise ne bi bila Srbija nego ne znam ni ja sta..  Naravno da nesto moramo da ih primimo , ali ne skoro pola pola populacije da budu oni...  Balkan je ionako nestabilno podrucje, pa nam jos samo neka velika kolicina islamista fali da to dosoli...

  Jeste Orban ksenofob ali ipak ima nesto da je u pravu...  sa recimo tim kvotama izbeglica...  Kolicinski je to mozda  ok..  ALi...  Nemacka ce pokupiti one visoko skolovane , mozda kamiondjije..  A nama boraniji ce ostaviti one bez obrazovanja, koji su svakako skloni ekstremnijim ponasanjima

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Doc Holiday said:

 Sa drugim delom se ne mogu sloziti u potpunosti.. ukoliko bi naselili kako ti kazes i 2 do 5 miliona migranata onda to vise ne bi bila Srbija nego ne znam ni ja sta..  Naravno da nesto moramo da ih primimo , ali ne skoro pola pola populacije da budu oni...  Balkan je ionako nestabilno podrucje, pa nam jos samo neka velika kolicina islamista fali da to dosoli...

  Jeste Orban ksenofob ali ipak ima nesto da je u pravu...  sa recimo tim kvotama izbeglica...  Kolicinski je to mozda  ok..  ALi...  Nemacka ce pokupiti one visoko skolovane , mozda kamiondjije..  A nama boraniji ce ostaviti one bez obrazovanja, koji su svakako skloni ekstremnijim ponasanjima

gde ovo da napises, sad ce vrv urbana elita da te proglasi sa fasistu i velikosrbina a ni homofobija nije daleko, rasizam se podrazumeva

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jel moguce da pricamo mi o migrantima ovde?Pa od njih nekoliko miliona sumljam da vise od njih 1000 ima negde u malom mozgu ideju da se naseli u Srbiji.Ovde su oni koji su se zaglavili i cekaju priliku da zapale ka Nemackoj,mozda bude neki slucaj koji ostane ovde za stalno ali to nece biti ni cetvorocifren broj.

Kakvo crno naseljavanje miliona migranata,smesna prica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1. Gledao sam "Vladaoca", dokumentarni film na N1. Najinteresantnije mi je bilo podsećanje na to kojim metodama i šta su radili Nikolić i Vučić da bi došli na vlast. Takođe mi je ostalo u glavi šta je doprinelo skoku podrške Šizoju sa 25 na 40+% podrške - to je bilo hapšenje Miškovića.

2. U provinciji u kojoj živim (i vrlo slabo se krećem), već na nekoliko mesta su me pitali i to najverovatnije SNS glasači, da l' je moguće da će kod nas da se nasele emigranti. Ja sam, s predumišljajem, odgovarao da je to moguće, da vlast ima ogromnu podršku zapada a da to uvek ima cenu, ali da se ništa neće desiti dok ne prođu izbori. Iz mog iskustva, Srbi su većinski vrlo ksenofoban narod i možda je pitanje emigranata ono što dotiče onaj deo stanovništva koji glasa za SNS (i do koga normalnim metodama nije moguće doći jer se drogira dnevnim dozama Pinka, Hepija i žute štampe).

3. Tkd da to, politički, uopšte nije smešna priča, a s obzirom na tačku 1. mog izlaganja, jedan deo opozicije koji bojkotuje izbore bi trebalo da igra na tu kartu.

Link to comment
Share on other sites

Samo što to niko od tih medija koje SNS glasači prate neće preneti. Meni su teme koje Dveri biraju uglavnom promašene. Evo da se vratimo unazad par nedelja sa njihovom pričom o klanu Stefanović koji se eto suprotstavio klanu Vučić. Ja mislim da i najveći fanovi SNS znaju da je Neša "Slina" beskičmenjak koji Vučića ne sme da pogleda ni kad je dobro raspoložen a kamoli da neke ratove klanova sa njim vodi. Ta priča je unapred bila osuđena na propast ali oni su je forsirali par nedelja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stray_cat said:

već na nekoliko mesta su me pitali i to najverovatnije SNS glasači, da l' je moguće da će kod nas da se nasele emigranti

 

Čist primer fašisoidnosti društva, koje nije blagonaklono gledalo ni na izbeglice iz Hrvatske i BiH, a koji su im, molim lepo, „rod rođeni”. Tako bar kaže njihov fašisoidni mozak.

 

Za one sa jeftinijim ulaznicama i nižim IQ – njih zanimaju Nemačka, Švedska i slične zemlje, a ne evropske vukojebine i šupak sveta, iz koga ionako beži i domicilno stanovništvo. Fašista Boškić je to već javno izrazio, za šta bi u normalnom svetu popio prijavu zbog propagiranja ideologije austrijskog molera, a onaj ko misli da će tamo neki migranti da naprave ovde Avganistan je zreo za ludnicu. Ako krenemo od praktičnih aspekata, kao npr. od činjenice da nisu iz jedne vukojebine došli u drugu vukojebinu tek zato što im je ovde bolja klima, ili da su od korice hleba i šake pirinča mogli da žive i u prvom komšiluku, a zatim pređemo i na to da odavde beži i lokalno stanovništvo, jasno je da od 'emigrantske okupacije' ovde nema ništa. Nesrećni glasači bilo koje od ove dve opcije nemaju kognitivnih kapaciteta da obrade iole komplikovaniju informaciju, što nije ni čudno. Jeste da se ne slažu oko toga da li je bolji Noškić ili AV, ali njihov fašizam je vidljiv iz aviona i takve ne treba shvatati ozbiljno. Takvima je kranji domet da rade u pelenama za 200 evra, mada mislim da im je i ta suma previsoka.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

Pa 2016. niko nije znao da je canak sa SNS, aj za cedu se sumnjalo ali ni za njega nije bilo jasno kao danas da je sluga rezima. Na sledecim izborima na kojima budu svi nastupali niko od te vuciceve opozicije nece preci cenzus osim ako se svi naguraju na jednu listu.

 

Zivi bili pa videli, i razmislite zasto vlast nikad ne objavljuje ispitivanje javnog mnjenja u velikim gradovima.

 

Naravno ja sam protiv izlaska na bilo koje izbore o ovome pricamo samo kao osvrt zasto da se izade u sapcu i paracinu a ne u svim opstinama gde opozicija moze da napravi dobar rezultat. Po meni neodrziv stav za bilo koga ko bojkotuje.

 

Pa dodaj i tih Cankovih 7%, to ti je i dalje SNS+SPS 50%, "opozicija" 30% (kuso i repato, od Canka i Cede do DSS-Dveri), ostali 20%.

 

To je smesno, mi pricamo o drugom najvecem gradu, tu bi SNS+SPS morala da dobaci najvise do 30%, a da opozicija ima ubedljivu vecinu. Umesto toga, sabiramo razne lazne Ruse, Seselja, Canka, Bokana i ostalu bagru da bi nekako dosli do 50% za opoziciju?

 

Ako je to optimizam, ne zelim da znam kako izgledaju pesimisticke brojke.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Eddard said:

Gde li je Džudi da nam sad objasni kako boškić nije fašista... 

 

Nije fašista. Potpuno je besmisleno da objašnjavam zašto nije.

 

Postalo je i besmisleno da napišem ijednu pohvalnu reč za SZS, većina vas odmah skače.

 

U stvari, potpuno je besmisleno pisati na ovom delu foruma gde ne postoji kultura dijaloga. 

 

Tako da..uživajte sa Vođom još godina sto..

 

Laku noć!

 

😎 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Eddard said:

Gde li je Džudi da nam sad objasni kako boškić nije fašista... 

 

Pa evo je, lupa one smešne smajlije jer ne ume da sroči ni najjednostavniju rečenicu u kojoj će moži da odbrani gurua, ne računajući ranije floskule da je u Zverima fin svet, koji pere ruke,  ponekad i zube ili čak korste parfem u retkim prilikama, ali od takvih se ne može očekivati nikakav smisleni argument kada pružiš veoma konkretan dokaz. OK, dobili smo „intelektualno" objašnjenje da je „besmisleno objašnjavati zašto guru nije fašista”, mada mi ovako jadni ne možemo da dokučimo njene „intelektualne” argumente.

 

Tu su samo smajlići, koji su samo savremena forma onoga što su pećinari nekada koristili u komunikaciji, ali šta se drugo može očekivati od nekoga ko za forumski nick koristi minoran lik opskurnog pisca i čiji je krajnji životni domet mastiljarenje u nekoj opštinskoj kancelariji?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li ljudi znaju uopste sta znaci fasista?

 

Nema trika da ni vucic pobedio u NSu da ne kupi glasove. Moj deo gubi redovno, a prosli dobio..npr u urbanim delovima gubi. 

 

Vi znate da sps placa 10k evra za 200glasova, da novine na dan izbora sve izadju sa vucicevom slikom itd...

 

Meni je veci problem sto Evropa to odobrava i sto npr Merkelova i ako se trese nece da ode sa vlasti..koliko ona vlada? Putin ga isto podrzava, svakome kome se to gadi, nema nikakvih dodirnih tacaka sa nama. Da, tu je i Kina. Svakako je svet otisao u qrac .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pavaroti said:

Da li ljudi znaju uopste sta znaci fasista?

 

Nema trika da ni vucic pobedio u NSu da ne kupi glasove. Moj deo gubi redovno, a prosli dobio..npr u urbanim delovima gubi. 

 

Vi znate da sps placa 10k evra za 200glasova, da novine na dan izbora sve izadju sa vucicevom slikom itd...

 

Meni je veci problem sto Evropa to odobrava i sto npr Merkelova i ako se trese nece da ode sa vlasti..koliko ona vlada? Putin ga isto podrzava, svakome kome se to gadi, nema nikakvih dodirnih tacaka sa nama. Da, tu je i Kina. Svakako je svet otisao u qrac .

A ko ono beše pobedio u Novom Sadu pre petnaestak godina? Zar ne beše to 'naša Maja' Gojković, i to relativno kratko posle Đinđićevog ubistva?

 

Da se razumemo, Novi Sad je pristojan grad u kome živi pristojan svet, ali izlaznost na izborima nije isto što i lično opredeljenje za neke normalne vrednosti. Nije ni tada izgubila druga opcija jer su Novosađani fašisti, što svakako nisu i neće biti, već zato što im je bio pun kufer lopova. Džabe i povika na dođoše, premda su svi tamo odnekud došli, nisu pali s Marsa, već je poenta u tome što nečije kosmopolitsko opredeljenje ne znači da će izaći na izbore niti da će glasati za ciljanog kandidata.

 

Uostalom, nepobitna je činjenica da SNS nema iza sebe većinu građana, ali isto tako je izvesno da ta većina nije politički zastupljena u organima vlasti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa evo je, lupa one smešne smajlije jer ne ume da sroči ni najjednostavniju rečenicu u kojoj će moži da odbrani gurua, ne računajući ranije floskule da je u Zverima fin svet, koji pere ruke,  ponekad i zube ili čak korste parfem u retkim prilikama, ali od takvih se ne može očekivati nikakav smisleni argument kada pružiš veoma konkretan dokaz. OK, dobili smo „intelektualno" objašnjenje da je „besmisleno objašnjavati zašto guru nije fašista”, mada mi ovako jadni ne možemo da dokučimo njene „intelektualne” argumente.

 

Tu su samo smajlići, koji su samo savremena forma onoga što su pećinari nekada koristili u komunikaciji, ali šta se drugo može očekivati od nekoga ko za forumski nick koristi minoran lik opskurnog pisca i čiji je krajnji životni domet mastiljarenje u nekoj opštinskoj kancelariji?

 

Imam utisak da je pojam fasista potpuno izlizan od preterane upotrebe, narocito od strane SNS u poslednje vreme.

 

Quote

One common definition of the term, frequently cited by reliable sources as a standard definition, is that of historian Stanley G. Payne. He focuses on three concepts:

  1. the "fascist negations": anti-liberalism, anti-communism, and anti-conservatism;
  2. "fascist goals": the creation of a nationalist dictatorship to regulate economic structure and to transform social relations within a modern, self-determined culture, and the expansion of the nation into an empire; and
  3. "fascist style": a political aesthetic of romantic symbolism, mass mobilization, a positive view of violence, and promotion of masculinity, youth, and charismatic authoritarian leadership.

 

Bojim se da, gledajuci samo ovu definiciju SNS (i SRS) mnogo vise zadovoljavaju ove definicije fasizma od Dveri. 

 

Dveri su prosto mesto gde se okupljaju ultrapravoslavni, ultrakonzervativni deo biraca kojima bi bio san da zive u srednjem veku jer se tada zivelo "bolje", "prirodnije" i "moralnije". Dveri su imale kampanju (onu koju je neko okacio ovde, "da muskarci sluze vojsku"), samo Dveri bi terale u vojsku jer je za njih porazno da neko samo radi u nekoj kancelarijici, vrati se kuci, otvori pivo ili sok i gleda TV, to je za njih "promasen i nemoralan zivot". SNS/SRS bi te uterao u rat da branis srpske svetinje, oni nemaju problem i da imas 120 kila, samo ako si clan njihove horde i ako si spreman da ucinis sve za hordu.

 

Oko poslednje recenice, mislim da bi trebalo zaista da budemo iznad ovakvog nacina obracanja jedni drugima. Svako ima pravo da mu se svidja bilo koja knjiga i da radi bilo koji posao, za bilo koju platu. Vazno je da ne postoji nezadovoljstvo radnim mestom ili statusom.

 

Kritikujmo stavove koje sagovornici iznose, ne njihove zivotne navike ili hobije.

 

3 minutes ago, Pavaroti said:

Da li ljudi znaju uopste sta znaci fasista?

 

Nema trika da ni vucic pobedio u NSu da ne kupi glasove. Moj deo gubi redovno, a prosli dobio..npr u urbanim delovima gubi. 

 

Vi znate da sps placa 10k evra za 200glasova, da novine na dan izbora sve izadju sa vucicevom slikom itd...

 

Meni je veci problem sto Evropa to odobrava i sto npr Merkelova i ako se trese nece da ode sa vlasti..koliko ona vlada? Putin ga isto podrzava, svakome kome se to gadi, nema nikakvih dodirnih tacaka sa nama. Da, tu je i Kina. Svakako je svet otisao u qrac .

 

SNS terorise, obecava, ucenjuje i tako ubedljivo dobija izbore za izborima.

 

Dominaciju koju imaju Milosevicev SPS je mogao samo da sanja. Milosevic je izgubio velike gradove, Milosevic je bio primoran da prizna poraz.

 

Mene cudi taj optimizam da je odlicno sto je SNS+SPS samo na 50% u velikim gradovima. O cemu mi pricamo, centralna tema politickog zivota u Srbiji je njena metamorfoza u Severnu Koreju i sad bi trebalo da ozbiljno racunamo na glasove ljudi koji glasaju za Bokana, Seselja, Canka, Belog, Sapica i ostale kojima je sve ovo sasvim normalno?

 

Nadji mi grad i izbore gde je bar 40% glasaca svojim glasovima porucilo da im je dosta Sarumanovog izigravanja demokratije, ne mora ni 50%. Preko 50% nemas nigde.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Imam utisak da je pojam fasista potpuno izlizan od preterane upotrebe, narocito od strane SNS u poslednje vreme.

 

Ne znam gde baš njih nađe, ali nešto mi se čini da je mešanje smeđe i čiste vode samo način da se simbolički kaže 'mrzimo obojene'. Ostalo što si rekao za Zveri je 100% tačno.

4 minutes ago, goldberg said:

Oko poslednje recenice, mislim da bi trebalo zaista da budemo iznad ovakvog nacina obracanja jedni drugima. Svako ima pravo da mu se svidja bilo koja knjiga i da radi bilo koji posao, za bilo koju platu. Vazno je da ne postoji nezadovoljstvo radnim mestom ili statusom.

A možda bi trebalo i da na tvrdnju X je Y reagujemo na neki suvisliji način od smajlića ili 'besmisleno je objašnjavati zašto Boškić nije fašista'. Slažem se da svako ima pravo da mu se sviđa neka knjiga, a pošto mi u diplomi piše da sam koliko-toliko kompetentan za književnost, pretpostavljam da nije problem da nekog opskurnog pisca i opišem kao opskurnog. Isto tako, kao neko ko plaća porez ni za kakvu uslugu, bio sam slobodan da nečiji posao opišem kao mastiljarenje, a podržao bih svaku političku opciju koja osim evropskih vrednosti hoće da uvede pravu digitalizaciju i da smanji broj nepotrebnih radnih mesta u nepotrebnim službama. Ako su mogli da nestanu mnogi časovničari, obućari, krojači, tašneri, stolari itd. usled razvoja tržišta i tehnike, ne vidim zašto i mastiljare ne bi nestale.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, goldberg said:

 

Pa dodaj i tih Cankovih 7%, to ti je i dalje SNS+SPS 50%, "opozicija" 30% (kuso i repato, od Canka i Cede do DSS-Dveri), ostali 20%.

 

To je smesno, mi pricamo o drugom najvecem gradu, tu bi SNS+SPS morala da dobaci najvise do 30%, a da opozicija ima ubedljivu vecinu. Umesto toga, sabiramo razne lazne Ruse, Seselja, Canka, Bokana i ostalu bagru da bi nekako dosli do 50% za opoziciju?

 

Ako je to optimizam, ne zelim da znam kako izgledaju pesimisticke brojke.

 

Ti misliš da za 4 godine SNS i ostale stranke režima nisu uopšte pale ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ_Vasa said:

 

Ne znam gde baš njih nađe, ali nešto mi se čini da je mešanje smeđe i čiste vode samo način da se simbolički kaže 'mrzimo obojene'. Ostalo što si rekao za Zveri je 100% tačno.

 

Nisu svi koji "mrze obojene" fasisti, samo oni koji hoce da izgrade "moderno drustvo koje pociva na snaznom kolektivu, jakoj drzavi, obozavanom vodji u kojima nece biti mesto za neprijatelje kolektiva".

 

Meni se cini da to sto je Hitler objedinio fasizam i rasizam stvara zabunu da je fasizam = rasizam, a to ne mora uvek biti tacno.

 

Miroljub Petrovic bi sa svojim skarednim i suludim idejama mogao dobro da se uklopi u Dveri, cinjenica da on samo formalno nije deo SNS (jer, Srpska Desnica jeste produzena ruka SNS) i da hvali Vucica govori da je u pitanju sarlatan i prevarant.

 

Just now, DJ_Vasa said:

A možda bi trebalo i da na tvrdnju X je Y reagujemo na neki suvisliji način od smajlića ili 'besmisleno je objašnjavati zašto Boškić nije fašista'. Slažem se da svako ima pravo da mu se sviđa neka knjiga, a pošto mi u diplomi piše da sam koliko-toliko kompetentan za književnost, pretpostavljam da nije problem da nekog opskurnog pisca i opišem kao opskurnog. Isto tako, kao neko ko plaća porez ni za kakvu uslugu, bio sam slobodan da nečiji posao opišem kao mastiljarenje, a podržao bih svaku političku opciju koja osim evropskih vrednosti hoće da uvede pravu digitalizaciju i da smanji broj nepotrebnih radnih mesta u nepotrebnim službama. Ako su mogli da nestanu mnogi časovničari, obućari, krojači, tašneri, stolari itd. usled razvoja tržišta i tehnike, ne vidim zašto i mastiljare ne bi nestale.

 

Napisao si, citiram:

 

41 minutes ago, DJ_Vasa said:

ali šta se drugo može očekivati od nekoga ko za forumski nick koristi minoran lik opskurnog pisca i čiji je krajnji životni domet mastiljarenje u nekoj opštinskoj kancelariji?

 

sto bi znacilo da su svi (ili ogromna vecina) ljubitelji odredjenog pisca i svi (ili ogromna vecina) "mastiljari" ljudi kojima su maksimalni domet u komunikaciji koriscenje smajlica i neuko deklamovanje stavova.

 

Sa tim se duboko ne slazem i ne mislim da bi to trebalo da bude tema. Lutovac je mozda pametan covek, ali ne ume brzo da izrazi svoje misli, Vucic je u stanju da nadgovori svakog protivnika, ali pokazuje duboke psihicke probleme skoro uvek kad progovori, Seselj je doktorirao u rekordnom roku, ali je njegovo delovanje na politickoj sceni krajnje stetno i nakazno.

 

Uzmi tolike naucne radnike koji nisu smeli ili hteli da kazu ista protiv doktorata Malog ili Stefanovica. Mislim da odgovor na pitanje da li neko ume ili ne ume da razmislja i da razdvoji propagandu od argumenata ne moze da se trazi u ambiciji, visini plate ili nekom hobiju odredjene osobe, za taj odgovor je mnogo vaznije da li je ta osoba sklona ili ne prihvatanju propagande i odakle se informise.

 

Ne vidim zasto neko ne bi bio radnik u administraciji, a istovremeno se informisao samo sa N1.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DJ_Vasa said:

A ko ono beše pobedio u Novom Sadu pre petnaestak godina? Zar ne beše to 'naša Maja' Gojković, i to relativno kratko posle Đinđićevog ubistva?

 

Da se razumemo, Novi Sad je pristojan grad u kome živi pristojan svet, ali izlaznost na izborima nije isto što i lično opredeljenje za neke normalne vrednosti. Nije ni tada izgubila druga opcija jer su Novosađani fašisti, što svakako nisu i neće biti, već zato što im je bio pun kufer lopova. Džabe i povika na dođoše, premda su svi tamo odnekud došli, nisu pali s Marsa, već je poenta u tome što nečije kosmopolitsko opredeljenje ne znači da će izaći na izbore niti da će glasati za ciljanog kandidata.

 

Uostalom, nepobitna je činjenica da SNS nema iza sebe većinu građana, ali isto tako je izvesno da ta većina nije politički zastupljena u organima vlasti.

Novi Sad je bio uvek radikalski grad. DS je imao vlast mozda u jednom mandatu. Ljudi ne glasaju za osobu vec stranku..mozes im drvo staviti ako pise sns oni ce glasati za njega.

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Pavaroti said:

Da li ljudi znaju uopste sta znaci fasista?

 

 

Ne znaju značenje te reči.

 

24 minutes ago, goldberg said:

Dveri su prosto mesto gde se okupljaju ultrapravoslavni, ultrakonzervativni deo biraca kojima bi bio san da zive u srednjem veku jer se tada zivelo "bolje", "prirodnije" i "moralnije

 

Nisam ultrapravoslavna a ni ultrakonzervativna. Nisu takvi ni ljudi koje poznajem. Niko od nas ne želi da se vraća u srednji vek. 

 

Mnogi članovi Dveri su profesori, ima i onih koji sede u kancelarijama 🙂. Znam one koji popodne sede uz pivce i gledaju TV 🙂 

 

Koliko je ovde ljudi napisalo Dveri-Zveri? Koliko ljudi sada komentariše ovaj običan video klip ?

 

Da li je i Hrvatska zemlja fašista pošto ona neće izbeglice? Da li je i Austrija fašistička zemlja koja šalje migrante nazad u Srbiju ( ti migranti su se prvo ovde prijavili ).

 

Da li je vama svima poznat onaj teroristički akt u Francuskoj? Dogodio se pre možda godinu, godinu i po dana. Utvđeno je da je terorista došao iz Srbije.

 

Nisam ksenofob i imam razumevanja za mogrante koji su ovde došli sa porodicama i koji bulvalno ništa nemaju.  To je bio prvi talas migranata.

 

Danas u Srbiju dolaze samo mladići, bez žena, dece, starijih ljudi.  

 

Da li je fašizam ako se kaže istina? Naši ljudi odlaze iz Srbije a na njihovo mesto dolaze migranti. Tako se menja sastav stanovništva, 

 

Srbija je siromašna zemlja. EU trenutno finansira pomoć za migrante. Šta će se desiti kad jednog dana zvaničnici EU kažu "Nećemo više da finansiramo migrante u Srbiji".

 

Bezbroj pitanja može da se postavi..i da se otvori i tema o mograntima.

 

A što se tiče Dveri, koliko ljudi je ovde napisalo da su Dveri minorna stranka? Zašto se bavite minornom strankom? 

 

Hajde malo da razgovamo o Metli, Zvonu, Srbiji 21...oni nisu Vacići, Fireri, Levijatan momci...Oni su fini, kulturni, građanski orijentisani, a i ta Metla nije ultrakonzervativna, samo je blagi desni centar.

 

Zašto se o njima ćuti, a naširoko i nadugačko se piše o Obradoviću, Jeremiću, Đilasu..i Šolaku naravno 🙂 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

li šta se drugo može očekivati od nekoga ko za forumski nick koristi minoran lik opskurnog pisca i čiji je krajnji životni domet mastiljarenje u nekoj opštinskoj kancelariji?

 

Ovim vređaš i mene, ali ne samo mene. Vređaš odličnog i verovatno najboljeg savremenog pisca mlađe-srednje generacije u Srbiji.

 

Vređaš i ljude koji su prihvatili da na velikom platnu ožive lik Luke Razića. Btw, ni pisac, ni ja, a ni taj junak Luka Razić- niko od nas ne sedi u opštinskoj kancelariji 🙂 

 

Neću da radim Report jer mi ne smeta, mada je ovo već ulaženje u nečiji lični profil+spominjanje pisca bez pravog razloga.   

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ne znaju značenje te reči.

 

 

Nisam ultrapravoslavna a ni ultrakonzervativna. Nisu takvi ni ljudi koje poznajem. Niko od nas ne želi da se vraća u srednji vek. 

 

Mnogi članovi Dveri su profesori, ima i onih koji sede u kancelarijama 🙂. Znam one koji popodne sede uz pivce i gledaju TV 🙂 

 

Koliko je ovde ljudi napisalo Dveri-Zveri? Koliko ljudi sada komentariše ovaj običan video klip ?

 

Da li je i Hrvatska zemlja fašista pošto ona neće izbeglice? Da li je i Austrija fašistička zemlja koja šalje migrante nazad u Srbiju ( ti migranti su se prvo ovde prijavili ).

 

Da li je vama svima poznat onaj teroristički akt u Francuskoj? Dogodio se pre možda godinu, godinu i po dana. Utvđeno je da je terorista došao iz Srbije.

 

Nisam ksenofob i imam razumevanja za mogrante koji su ovde došli sa porodicama i koji bulvalno ništa nemaju.  To je bio prvi talas migranata.

 

Danas u Srbiju dolaze samo mladići, bez žena, dece, starijih ljudi.  

 

Da li je fašizam ako se kaže istina? Naši ljudi odlaze iz Srbije a na njihovo mesto dolaze migranti. Tako se menja sastav stanovništva, 

 

Srbija je siromašna zemlja. EU trenutno finansira pomoć za migrante. Šta će se desiti kad jednog dana zvaničnici EU kažu "Nećemo više da finansiramo migrante u Srbiji".

 

Bezbroj pitanja može da se postavi..i da se otvori i tema o mograntima.

 

A što se tiče Dveri, koliko ljudi je ovde napisalo da su Dveri minorna stranka? Zašto se bavite minornom strankom? 

 

Hajde malo da razgovamo o Metli, Zvonu, Srbiji 21...oni nisu Vacići, Fireri, Levijatan momci...Oni su fini, kulturni, građanski orijentisani, a i ta Metla nije ultrakonzervativna, samo je blagi desni centar.

 

Zašto se o njima ćuti, a naširoko i nadugačko se piše o Obradoviću, Jeremiću, Đilasu..i Šolaku naravno 🙂 

 

 

Mladi su migranti...pa ko ce proci pola sveta, bezati policiji, placati prevarantima nego neko mladi. Kad dodje i snadje se, salje pare i onda dolazi porodica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Pavaroti videćemo da li če doći i porodice. Dolazile su u prvim talasima. Više ne. 

 

Onaj slučaj iz Francuske, iz Pariza gde je kasnije utvrđeno da je terorista došao iz Srbije sa dokumentima da je migrant...to mene lično plaši...nevezano za politiku, nevezano za stranke..

 

Plaši me da li ćemo postati sabirni centar za teroriste..i ne znam koliko je tačna priča one žene koja je postavila na Fejsu fotografije-modro lice, i koja tvrdi da je napao migrant u centru Beograda. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Nisu svi koji "mrze obojene" fasisti, samo oni koji hoce da izgrade "moderno drustvo koje pociva na snaznom kolektivu, jakoj drzavi, obozavanom vodji u kojima nece biti mesto za neprijatelje kolektiva".

 

Moram priznati da se ne bih složio. Ako bi neko rekao nešto u stilu da mrzi Kineze, Japance, Arape, Nemce, Turke, Holanđane, Induse, Hrvate, Mađare, Italijane ili Grke, verujem da bi dobio bar mesec dana 'nagradnog' odsustva sa foruma. Ostalo što kažeš je tačno.

1 hour ago, goldberg said:

sto bi znacilo da su svi (ili ogromna vecina) ljubitelji odredjenog pisca i svi (ili ogromna vecina) "mastiljari" ljudi kojima su maksimalni domet u komunikaciji koriscenje smajlica i neuko deklamovanje stavova.

 

Ne bi. Među ljubiteljima mnogih pisaca ima i veoma pametnog sveta, a to što neko ume samo da deklamuje stavove ili koristi smajliće je druga šriča.

1 hour ago, goldberg said:

Uzmi tolike naucne radnike koji nisu smeli ili hteli da kazu ista protiv doktorata Malog ili Stefanovica. [...]

Njima na dušu, nama ne.

 

51 minutes ago, Pavaroti said:

Novi Sad je bio uvek radikalski grad. DS je imao vlast mozda u jednom mandatu. Ljudi ne glasaju za osobu vec stranku..mozes im drvo staviti ako pise sns oni ce glasati za njega.

Ne bih rekao. Koliko se sećam, za poslednje lokalne izbore je kao nosilac liste bio AV, a mnogi će reći da glasaju za Peru, Žiku ili Miku, ne za stranku. Bile su neke ankete još davno o tome da se glasa za lidera stranke, ali zaista ne mogu da nađem link.

 

48 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Mnogi članovi Dveri su profesori, ima i onih koji sede u kancelarijama 🙂. Znam one koji popodne sede uz pivce i gledaju TV 🙂 

Svako može danas da bude profesor i džaba mu doktorat i zvanje kada je primitivac. Hint: Kosta Čavoški, Oliver Antić... ima ih na tone, da ne nabrajam.

 

48 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Da li je i Hrvatska zemlja fašista pošto ona neće izbeglice? Da li je i Austrija fašistička zemlja koja šalje migrante nazad u Srbiju ( ti migranti su se prvo ovde prijavili ).

 

Alooooo???? Ni Austrija, ni Hrvatska ni mnoge druge zemlje nisu fašističke ako vraćaju migrante tamo gde su se prvo prijavili. Postoje neke procedre, neki zakoni i slično, a u istima piše da se granica prelazi tako što se čika policajcu da pasoš (sa vizom ili bez), a ne preko staza i bogaza. Evo, probaj da uđeš u bilo koju zemlju švercujući se u gepeku ili pretrčavajući njive tako da te vidi policija, pa da vidimo šta će da se desi.

48 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Da li je fašizam ako se kaže istina? Naši ljudi odlaze iz Srbije a na njihovo mesto dolaze migranti. Tako se menja sastav stanovništva, 

 

Srbija je siromašna zemlja. EU trenutno finansira pomoć za migrante. Šta će se desiti kad jednog dana zvaničnici EU kažu "Nećemo više da finansiramo migrante u Srbiji".

Na koje mesto? Gde su, osim u centrima za izbeglice? Jel ih ima možda da zamene domaće lekare, vozače autobusa ili kamiona? Konkurišu li za neke druge poslove? Da li čekaju u redovima ispred biroa za nezaposlene? Pa nisu oni blesavi da iz jedne vukojebine zavše u drugoj, jer da su to hteli mogli su i kod kuće da ostanu. Što se tiče drugog dela pitanja, čim zavrnu slavinu, videćeš ih kod svakog graničnog prelaza u hiljadama.

 

48 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Hajde malo da razgovamo o Metli, Zvonu, Srbiji 21...oni nisu Vacići, Fireri, Levijatan momci...Oni su fini, kulturni, građanski orijentisani, a i ta Metla nije ultrakonzervativna, samo je blagi desni centar.

Izvoli, postavi temu, pitanje, napiši šta hoćeš, ne verujem da će te iko u toem sprečiti.

 

41 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Vređaš odličnog i verovatno najboljeg savremenog pisca mlađe-srednje generacije u Srbiji.

...

Neću da radim Report jer mi ne smeta, mada je ovo već ulaženje u nečiji lični profil+spominjanje pisca bez pravog razloga

 Vidi, književnost je takva kakva jeste, a možeš da pročitaš silne kritike i o Šekspiru, Tomasu Manu, Tolstoju, Balzaku, Markesu... Jesu poznati, ali nisu svete krave. Možeš slobodno da raportiraš do sutra, ali pisci, kao i sve javne ličnosti, mogu da budu kritikovani.

 

EDIT/P.S. Jesam bio oštrog jezika po pitanju tvog RL, izvinjavam se.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Ti misliš da za 4 godine SNS i ostale stranke režima nisu uopšte pale ?

 

Pa to je jedna od karakteristika SNS izigravanja demokratije, oni ne padaju, niti raste broj nezadovoljnih.

 

Kazes 4 godine, pogledaj Beograd 2014. i 2018.:

 

2014: SNS 43,62% (oko 350 000), SPS 11,5% (oko 92 000), SRS 2% (oko 16 000), sve zajedno 57% (oko 460 000)

protiv SNS: DS-Djilas 15,70% (oko 127 000), DSS 6,39% (oko 50 000), Dveri 3,74% (oko 30 000), SDS - Tadic 3,66% (oko 30 000), ostalo oko 4%, sve zajedno oko 35% ili 270 000

 

2018: SNS 45% (oko 366 000), SPS 6,13% (oko 50 000), SRS 2,34% (oko 20 000) - sve zajedno nesto vise od 53% ili oko 436 000. Kad tako posmatras, to je blagi pad, ali je meni vaznije da znam koliko je ljudi u Beogradu glasalo protiv Vucica:

 

protiv SNS: lista Djilas - Jeremic - Jankovic 19% (oko 155 000), Dveri - DJB 3,9% (oko 30 000), Ne davimo BG 3,44% (oko 30 000), DS - Nova - SDS 2,25% (oko 20 000), DSS 1,12% (oko 10 000) - nategnuto za liste protiv Vucica glasalo je oko 30% Beogradjana ili oko 250 000.

 

Znaci, posle svega loseg sto je SNS uradio u gradu, imas manje ljudi koji su izricito glasali protiv SNS u Beogradu (Sapica ne racunam kao protivnika SNS rezima u Beogradu). Uporedi to sa padom koji je dozivljavao cak i Milosevic koji je izgubio lokalne izbore i sve vece gradove pre nego sto ga je pobedio Kostunica.

 

40 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Nisam ultrapravoslavna a ni ultrakonzervativna. Nisu takvi ni ljudi koje poznajem. Niko od nas ne želi da se vraća u srednji vek.

 

Ljudi imaju vise razloga zasto podrzavaju neku stranku, ali ih to ne oslobadja neugodnih pitanja koja mogu da se postave svakome ko javno kaze da podrzava neku stranku.

 

Okaceni su neki plakati Dveri gde Bosko Obradovic porucuje: "Da muskarci sluze vojsku". On je vise puta ponovio da su danasnji muskarci sline, da ih zene za to nece i da zato mora da se uvede sluzenje vojnog roka.

 

To je samo jedan od primera takvog govora od doticnog, gde je on uzeo na sebe da odredjuje sta je pogresno, a sta ispravno u zivotu, kako treba da zivi "pravi clan zajednice" i on trazi podrsku od ljudi koji imaju naviku da se bave tudjim zivotima i da osudjuju druge zbog ucinjenih zivotnih izbora.

 

Nije zivot ni muskarca koji se "zapustio" niti zene koja ne zeli da radja njegovo vlasnistvo pa da on ili njegovi istomisljenici treba da se pitaju o tome.

 

40 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

A što se tiče Dveri, koliko ljudi je ovde napisalo da su Dveri minorna stranka? Zašto se bavite minornom strankom? 

 

Hajde malo da razgovamo o Metli, Zvonu, Srbiji 21...oni nisu Vacići, Fireri, Levijatan momci...Oni su fini, kulturni, građanski orijentisani, a i ta Metla nije ultrakonzervativna, samo je blagi desni centar.

 

Zašto se o njima ćuti, a naširoko i nadugačko se piše o Obradoviću, Jeremiću, Đilasu..i Šolaku naravno 🙂

 

Jednostavno je, pomenuti nisu opozicija, Dveri, SSP i Narodna stranka jesu i zato se o njima prica na ovoj temi.

 

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Moram priznati da se ne bih složio. Ako bi neko rekao nešto u stilu da mrzi Kineze, Japance, Arape, Nemce, Turke, Holanđane, Induse, Hrvate, Mađare, Italijane ili Grke, verujem da bi dobio bar mesec dana 'nagradnog' odsustva sa foruma. Ostalo što kažeš je tačno.

 

Dobio bi jer ispoljava rasisticke ili ksenofobne stavove (a ni rasizam i ksenofobija nisu isto).

 

Ne znaci da ako neko iznosi lose stavove da automatski treba da udarimo epitet fasista. Nije svaka mrznja ili netrpeljivost fasizam i nije svako zlo fasizam (kao sto smatraju clanovi SNS i SRS koji da znaju ista o fasizmu, znali bi i da je njihova stranka mnogo bliza tom pojmu).

 

Zagovaranje da se svakom lopovu odseku obe ruke nije fasizam, teznja ka drustvu u kojem ce ubice biti javno lincovane na ulici nije fasizam (ali zato jeste nesto drugo).

 

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ne bi. Među ljubiteljima mnogih pisaca ima i veoma pametnog sveta, a to što neko ume samo da deklamuje stavove ili koristi smajliće je druga šriča.

Njima na dušu, nama ne.

 

Sa ovim se slazem, to sam i hteo da naglasim svojom primedbom.

 

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ne bih rekao. Koliko se sećam, za poslednje lokalne izbore je kao nosilac liste bio AV, a mnogi će reći da glasaju za Peru, Žiku ili Miku, ne za stranku. Bile su neke ankete još davno o tome da se glasa za lidera stranke, ali zaista ne mogu da nađem link.

 

Nije isto radikalski i naprednjacki grad.

 

SNS danas je mutant i fuzija onog najgoreg u SRS i strankama kao sto su DS i URS i ima znatno sire biracko telo. Za SNS danas glasaju i oni za koje je Obradovic fasista i oni za koje je on zapadni placenik. Ne dobijaju uzalud prostor u medijima i Krstic koji pokusava da predstavi SNS kao progresivnu, proevropsku opciju i Miroljub Petrovic koji pokusava da predstavi SNS i Vucica kao patriote koji "preveslavaju mrski zapad" i koji preti da ce silom da rusi demonstracije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Čist primer fašisoidnosti društva, koje nije blagonaklono gledalo ni na izbeglice iz Hrvatske i BiH, a koji su im, molim lepo, „rod rođeni”. Tako bar kaže njihov fašisoidni mozak.

 

Za one sa jeftinijim ulaznicama i nižim IQ – njih zanimaju Nemačka, Švedska i slične zemlje, a ne evropske vukojebine i šupak sveta, iz koga ionako beži i domicilno stanovništvo. Fašista Boškić je to već javno izrazio, za šta bi u normalnom svetu popio prijavu zbog propagiranja ideologije austrijskog molera, a onaj ko misli da će tamo neki migranti da naprave ovde Avganistan je zreo za ludnicu. Ako krenemo od praktičnih aspekata, kao npr. od činjenice da nisu iz jedne vukojebine došli u drugu vukojebinu tek zato što im je ovde bolja klima, ili da su od korice hleba i šake pirinča mogli da žive i u prvom komšiluku, a zatim pređemo i na to da odavde beži i lokalno stanovništvo, jasno je da od 'emigrantske okupacije' ovde nema ništa. Nesrećni glasači bilo koje od ove dve opcije nemaju kognitivnih kapaciteta da obrade iole komplikovaniju informaciju, što nije ni čudno. Jeste da se ne slažu oko toga da li je bolji Noškić ili AV, ali njihov fašizam je vidljiv iz aviona i takve ne treba shvatati ozbiljno. Takvima je kranji domet da rade u pelenama za 200 evra, mada mislim da im je i ta suma previsoka.

Zato sam i postavio pitanje: imigranti jos nisu ni poceli da se naseljavaju kod nas- i vec smetaju?!??! Premda mislim da to domaci ksenofobi samo kopiraju one strane - pre svega mittel - europske, bez imalo razmisljanja da li je to primenljivo na situaciju u Srbiji.

Premda je moje misljenje da bi Srbiji , koja ima permanentno smanjenje broja stanovnika vec decenijama, itekako dobro dosla "sveza krv". I premda bi neka cifra od 4-5 miliona bila preterana, ali pola miliona - do 1 milion doseljenika bi joj dobro dosao. Samo, verovatno bi se i oni skoncetrisali pretezno u Beograd i Novi Sad a ne zapustene krajeve Srbije , gde bi im jedina razonoda bila " ples sa vukovima"!?!!???!? Tako da bi kao konsekvencu imali samo jos veci Beograd, jos vece guzve u saobracaju itd. 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...