Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

6 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@Squabbit jedino da dođeš u Srbiju i sam odeš u RIK. A možda je još bolja varijanta da im pišeš i pitaš da li možeš roditelje, sestru, brata...da ovlastiš da u tvoje ime pogledaju izvod sa biračkog mesta.

 

 

 

Prekomplikovano.. Mozda dodjem da ne glasam  🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Stoned Laki21 @Plavi Golub

 

Nemam nikakvu dilemu oko toga da je covek okrenuo plocu naprasno. Tako da, sto se toga tice, u pravu ste oboje. 

 

Brine me medjutim taj trend odliva pametnih ljudi, uposljavanja motaca kablova i naseljavanja migranata. Ovo sto je rekao "nestacemo kao narod, ne kao pojedinci" mislim da se u najvece vec sporovodi i desava. I to nije nikakav njegov pametan kognitiv, to je prosto tako.

 

Edited by Laki John Terry
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki John Terry said:

@Stoned Laki21 @Plavi Golub

 

Nemam nikakvu dilemu oko toga da je covek okrenuo plocu naprasno. Tako da, sto se toga tice, u pravu ste oboje. 

 

Brine me medjutim taj trend odliva pametnih ljudi, uposljavanja motaca kablova i naseljavanja migranata. Ovo sto je rekao "nestacemo kao narod, ne kao pojedinci" mislim da se u najvece vec sporovodi i desava. I to nije nikakav njegov pametan kognitiv, to je prosto tako.

 

Koja je to ksenofobija koja vlada u Srbiji??!?!! Jos nisu ni poceli da se doseljavaju imigranti - a vec vam smetaju???!?!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

Koja je to ksenofobija koja vlada u Srbiji??!?!! Jos nisu ni poceli da se doseljavaju imigranti - a vec vam smetaju???!?!

Ne smetaju mi migranti nista, oni sami su zrtva. Smeta mi globalna politika sa ciljem da ovaj deo Evrope ucini crnom rupom.

 

Kad me vec ne poznajes, mogao bi malo da porazmislis pre nego sto me uvredis za ksenofobiju.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki John Terry said:

Ne smetaju mi migranti nista, oni sami su zrtva. Smeta mi globalna politika sa ciljem da ovaj deo Evrope ucini crnom rupom.

 

Kad me vec ne poznajes, mogao bi malo da porazmislis pre nego sto me uvredis za ksenofobiju.

Nisam tebe licno nazvao ksenofobom. Ali citao sam slicne "zalopojke" I na nekim drugim mestima , I na drustvenim mrezama itd. 

pa sad ovo ovde, pa sam se zapitao u jednom momentu: ako nam imigranti vec smetaju , a jos nisu ni poceli da stizu ovde, sta ce biti kad 

se neki od njih zaista budu doselili u Srbiju?! 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

U NS i SU nisu ni imali većinu nego su uz pomoć manjina i Čanka na vlasti. U ZR su jedva 51% imali ali ta vlast je verovatno najgora na lokalu u celoj Srbiji. Obzirom da je u Vojvodini N1 dosta raširen potpuno je logično da u tim najvećim gradovima SNS i SPS polako padaju. Uz njih očekujem strahovit pad i LSV ali ne na ovim izborima nego na nekim sledećim kad ne bude bojkota.

Da budemo precizniji u NS imaju vecinu sa SPS i SRS,Canak i manjine su u vlasti iz drugih razloga ali i bez njih imaju vecinu.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Laki John Terry said:

@Stoned Laki21 @Plavi Golub

 

Nemam nikakvu dilemu oko toga da je covek okrenuo plocu naprasno. Tako da, sto se toga tice, u pravu ste oboje. 

 

Brine me medjutim taj trend odliva pametnih ljudi, uposljavanja motaca kablova i naseljavanja migranata. Ovo sto je rekao "nestacemo kao narod, ne kao pojedinci" mislim da se u najvece vec sporovodi i desava. I to nije nikakav njegov pametan kognitiv, to je prosto tako.

 

 

Upoznala sam posredno deo familije koji je takodje van. Kao nova "desnica". To su oni koji vide svoj potencijalni profit na amplifikaciji egzistencijalnog straha kod slabije obrazovanog ili adaptibilnog dela stanovnistva govoreci mu da rade jedno, a sustinski radeci nesto drugo. Bregzit su prodali kao zastitu engelskih low skilled radnika od dampinga iz istocne Evrope. Sada spustaju prag platu u radnim dozvolama za high skill imigrante.

 

Poenta je da se moze uciti na primeru Poljaka. Oni su cirkulisali i cirkulisu. Odlaze, ali se i vracaju. Sa ponekom vestinom i korisnom navikom u dzepu. Jeste ih deo ostao napolju, sto u UK sto u Nemackoj i nesto malo po Skandinaviji. Ali dosta iih ide tamo ovamo. Na nemacko poljskoj granici grad podeljen izmedju izmedju dve drzave nakon I svetskog rata. Poljaci poslovni, fleksibilni vredni, u pogranicom svi govore nemacki i dobar deo mladjih se snalazi OK sa engleskim. U nemackom delu ako si usluzen u restoranu OK znaj da su imigranti, ergo Poljaci i ruski Nemci. Pravi Prus ako radi u usluznom ponasa se kao her Flik, da treba da ti je cast sto ti doneo pivo, sem nemackog ne sluze se ni jednim jezikom. Bankomata ima samo u jednom delu grada, kartice koje nisu nemacke ne prolaze.
I mene depopulacija zabrinjava jer radja stvari kao AfD u istocnoj Nemackoj (iako se non stop pominju i tamo imigranti kojih ima malo), samo sto ja mislim da izolacionizam nije resenje, a pogotovo ne za Srbe. Samo ce da ih gurne u jos vece ocajanje i shodno tome agresiju. U Srbiji, NSPM inteligenicija masovna lozana na AfD.

 

Evo ti na sta sam tacno mislila u vezi sa Radulovicem.

 

Mislim kakav narod, takvi i politicari i dobar deo inteligencije.

http://www.politika.rs/scc/clanak/448119/Gradane-brine-odliv-mozgova-ali-podrzavaju-decu-u-nameri-da-se-odsele

 

Quote

„Постоје истраживања Завода за статистику која показују да већина суграђана подржава одлазак своје деце у иностранство, то није изненађујући податак, али са друге стране они не подржавају одлазак туђе деце односно забрињава их тај тренд генерално”, каже социолошкиња Милица Весковић Анђелковић са Филозофског факултета у Београду, преноси Бета.

 

Stvar je u onome sto sam pokusala da napisem u onom delu o moderaciji, a tamo ne pripada. Politicari ne poznaju ili ignorisu mentalitet tog naroda :ss: koji zivi tu u Srbiji jer mnogi ne dolaze odatle. Ponasaju se sa kompleksom kralja Aleksandra. Narod je jednostavno digao ruke od komunikacije sa njima, koegzistira tu sto bi rekao Her Zika, a sa ovima saradjuje kao sa okupatorskom vlascu i gleda kako da izuce decu napolje. Tako je bilo i za mobilizaciju devedestih.

Ali ne vredi gluvom pricati.

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darth Bane said:

Nisam tebe licno nazvao ksenofobom. Ali citao sam slicne "zalopojke" I na nekim drugim mestima , I na drustvenim mrezama itd. 

pa sad ovo ovde, pa sam se zapitao u jednom momentu: ako nam imigranti vec smetaju , a jos nisu ni poceli da stizu ovde, sta ce biti kad 

se neki od njih zaista budu doselili u Srbiju?! 

 

 

 

Ne znam sta ce biti, ali dobro sigurno nece, jer niko ne voli kada mu se nesto prisilno radi bez saglasnosti. Nece ni ti ljudi biti srecni ovde, jer Srbija nema ni sta da im posebno ponudi, posebno Sirijcima koji su ziveli bolje tamo nego sto ce ikada ovde. Nece biti niko zadovoljan i samo ce se stvoriti tenzije, a onda kada neko od njih, po verovatnoci, ucini neko nasilje, izbice haos.

 

Naravno, zapadne sile ce uzeti najbolje od migranata, a najgore ce smestiti ovde. Opet kazem, nije Radulovic nikakav prorok ni prepametan, potpuno je vidljivo sta se radi.

 

Inace, sto napisa @Plavi Golub, takva situacija cini ovo tlo pogodno za fasiste tipa SRS, Nacionalni Stroj ili Levijatan.

Edited by Laki John Terry
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Laki John Terry said:

Naravno, zapadne sile ce uzeti najbolje od migranata, a najgore ce smestiti ovde. Opet kazem, nije Radulovic nikakav prorok ni prepametan, potpuno je vidljivo sta se radi.

 

 

gde je vidljivo šta se radi?

Gde vidiš ti naseljavanje migranata  i samo mi nemoj pominjati prihvatne centre kao neki dokaz naseljavanja  molim te,  znači  ako može gde se može videti to naseljavanje migranata osim kod Obradovića, Noga, Ludog Raduleta i sličnih opskurnih likova.


Radulović od neke iole zdrave priče kad je ušao u politiku i na prvim izborima komotnog prelaska cenzusa i 16 poslanika u parlamentu, dolazi do ove paranoje i rezultata na nivou statističke greške...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Ne znam sta ce biti, ali dobro sigurno nece, jer niko ne voli kada mu se nesto prisilno radi bez saglasnosti. Nece ni ti ljudi biti srecni ovde, jer Srbija nema ni sta da im posebno ponudi, posebno Sirijcima koji su ziveli bolje tamo nego sto ce ikada ovde. Nece biti niko zadovoljan i samo ce se stvoriti tenzije, a onda kada neko od njih, po verovatnoci, ucini neko nasilje, izbice haos.

 

Naravno, zapadne sile ce uzeti najbolje od migranata, a najgore ce smestiti ovde. Opet kazem, nije Radulovic nikakav prorok ni prepametan, potpuno je vidljivo sta se radi.

 

Inace, sto napisa @Plavi Golub, takva situacija cini ovo tlo pogodno za fasiste tipa SRS, Nacionalni Stroj ili Levijatan.

Ne znam kakvu saglasnost ocekujete? Mislite li da u Americi, Kanadi, Australiji … vlasti pitaju svakog gradjanina ponaosob zeli li imigrante ili ne? 

Sto se ne bi doseljavali u vec ispraznjena sela, u kojima u Srbiji nece niko da zivi? Ja u tom otporu prema imigrantima prepoznajem deo te ideologije "krvi I tla"?!??!!

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

 

gde je vidljivo šta se radi?

Gde vidiš ti naseljavanje migranata  i samo mi nemoj pominjati prihvatne centre kao neki dokaz naseljavanja  molim te,  znači  ako može gde se može videti to naseljavanje migranata osim kod Obradovića, Noga, Ludog Raduleta i sličnih opskurnih likova.


Radulović od neke iole zdrave priče kad je ušao u politiku i na prvim izborima komotnog prelaska cenzusa i 16 poslanika u parlamentu, dolazi do ove paranoje i rezultata na nivou statističke greške...

 

Upao sam u istu gresku koju cinim stalno, a to je da ne napisem opsirniji upis, misleci da ce neko na neki nacin da skonta tacno sta sam hteo, i onda me mrzi da objasnjavam kad ne ispadne tako.

 

Zanemari ovo sto sam pisao. Izvini.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zvezdarac said:

Da budemo precizniji u NS imaju vecinu sa SPS i SRS,Canak i manjine su u vlasti iz drugih razloga ali i bez njih imaju vecinu.

 

SRS nije u vlasti u NS. Razlog je vrlo interesantan. A to je da se ekipa iz SRS i SNS na lokalu mrze međusobno a to vuče korene još od njihove vlasti u gradu od 2004-2008. a kulminiralo je kada je Mirović pocepao radikale na lokalu i pokrajinskom nivou kada je osnivan SNS.  Jedino da SRS skloni Mirčića i ekipu oko njega ili da SNS uradi to isto sa ekipom oko Mirovića ali to su ljudi koji isuviše mnogo znaju o svojim gazdama da bi mogli biti ostranjeni tako lako. E zato im je trebao Čanak i manjine jer SNS i SPS zajedno nisu imali većinu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

 

. E zato im je trebao Čanak i manjine jer SNS i SPS zajedno nisu imali većinu.



U NOVOM SADU

SNS ima 35 odbornika, prvi sledeći je SRS sa OBRATI PAŽNJU  8 (slovima OSAM) ODBORNIKA,  a svi zajedno imaju 43, znači 8 više od naprednjak. evo ih i crno na belo 



 

I kako si ti mislio da srušiš SNS u Novom Sadu?  i čemu priča da opozicija stoji u NS ekstra kad sad trenutno u skupštini nemaš nijednog iole SzS predstavnika.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

SNS ima

26 minutes ago, Stoned Laki21 said:



U NOVOM SADU

SNS ima 35 odbornika, prvi sledeći je SRS sa OBRATI PAŽNJU  8 (slovima OSAM) ODBORNIKA,  a svi zajedno imaju 43, znači 8 više od naprednjak. evo ih i crno na belo 



 

I kako si ti mislio da srušiš SNS u Novom Sadu?  i čemu priča da opozicija stoji u NS ekstra kad sad trenutno u skupštini nemaš nijednog iole SzS predstavnika.

 

Ova prva rečenica mi uopšte nije jasna šta si hteo da kažeš o radikalima. Imaj na umu da je SNS kupio jednog DS-ovca i da je posle izbora SNS imao 34 odbornika a SPS 5 od ukupno 78 odbnornika. Onda su napali one nezavisne kandidate ali su ih oni odbili i na kraju su zvali LSV u vlast. SRS nikad nije bio ni deo priče o koaliciji.

 

Kako nema ni jednog ? pa u skupštini su DS i DJB koji su za bojkot. LSV će se prepoloviti posle ove koalicije, većina koje ja poznajem više nikad neće glasati za njih. Oni imaju šanse sad samo zbog bojkota jer manje više ovi što izađu neće ni imati nikog na lokalu osim njih + sakriće se iza imena koalcije. Vlast će takođe pasti u NS jer su ređali afere jednu za drugom a u NS većina gleda N1, afera oko tržnog centra Promenade se ovde nije skidala iz lokalnih medija a i N1 joj je poklonio prilično prostora. Dakle imaju sve uslove i da tu pobede kada bi izašli. Ali suština nije uopšte u tamo da li postoji šansa ili ne nego nešto moraš da žrtvuješ da bi dokazao da si ozbiljan.

 

Zelenović i Paunović to nisu i zato i mogu preko noći da batale priču o bojkotu i da zaklonjeni nekakvim nesuvislim razlozima izađu na izbore. Kao što sam već rekao time su samo dali za pravo vučiću da opozicija ne izlazi na izbore samo zato što nema podršku u narodu, što je glupost i klasična propaganda ovog režima.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Klotzen said:

SNS ima

 

Ova prva rečenica mi uopšte nije jasna šta si hteo da kažeš o radikalima. Imaj na umu da je SNS kupio jednog DS-ovca i da je posle izbora SNS imao 34 odbornika a SPS 5 od ukupno 78 odbnornika. Onda su napali one nezavisne kandidate ali su ih oni odbili i na kraju su zvali LSV u vlast. SRS nikad nije bio ni deo priče o koaliciji.

 

Kako nema ni jednog ? pa u skupštini su DS i DJB koji su za bojkot. LSV će se prepoloviti posle ove koalicije, većina koje ja poznajem više nikad neće glasati za njih. Oni imaju šanse sad samo zbog bojkota jer manje više ovi što izađu neće ni imati nikog na lokalu osim njih + sakriće se iza imena koalcije. Vlast će takođe pasti u NS jer su ređali afere jednu za drugom a u NS većina gleda N1, afera oko tržnog centra Promenade se ovde nije skidala iz lokalnih medija a i N1 joj je poklonio prilično prostora. Dakle imaju sve uslove i da tu pobede kada bi izašli. Ali suština nije uopšte u tamo da li postoji šansa ili ne nego nešto moraš da žrtvuješ da bi dokazao da si ozbiljan.

 

Zelenović i Paunović to nisu i zato i mogu preko noći da batale priču o bojkotu i da zaklonjeni nekakvim nesuvislim razlozima izađu na izbore. Kao što sam već rekao time su samo dali za pravo vučiću da opozicija ne izlazi na izbore samo zato što nema podršku u narodu, što je glupost i klasična propaganda ovog režima.

 

Nađi mi na onom liku te iz DS odbornike.

 

I ostalo neću da ulazim dalje u priču jer ako ti tvrdiš da SNS kome fali 5 odbornika da ima polovinu u skupštini sam ima nekih problema da formira vlast u NS i da opozicija ima šansu u NS na izborima...  nema tu prile razgovora više.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Pavaroti said:

Ne bih se bas slozio sa ovim. Da kazem u urbanim delovima i ne bas. Ovi malo sto idu od grada tu su jaki i uvezbani. Gde je standard manji, oni su tu jaci i njihov uticaj je ogroman. Kupuju sns i sps glasove na ovim izborima, oni su kampanju odavno poceli...

 

Počeši se po glavi i daj nam odgovor sledeće prirode jer očigledno da @Klotzen ne dobacuje pa ajde da vidim tebe:

kad se glasa, jel se glasovi broje na gomili pa se na konto toga vrši preraspodela mandata, ili se vrši na konto urbano, neurbano, viši niži standard?

 

59 minutes ago, Klotzen said:

Možda da ti nama objasniš zašto opozicija nema šanse u NS ?

 

zato što ja na spisku crno na belo nisam mogao da nadjem demoratsku stranku  koja ima 6 od 78 odbornika ( nekih 8% ), na izborima koji su bili kolko tolko bolji nego ovi danas i kad je DS kolko tolko bila neki faktor...

nego daj ti nama računicu kako misliš, da se vrši smenjivanje SNS-a  kad im fali 6 odbornika za polovinu?

msm jbte prvi posle SNS-a  radikali, pa konstruktivni LSV, pa tek na četvrtom mestu DS iz kog je u medjuvremenu isključena Gordana Čomić, pa idu SPS, POKS, SDP....

na koju fintu ti misliš  da menjaš SNS?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Počeši se po glavi i daj nam odgovor sledeće prirode jer očigledno da @Klotzen ne dobacuje pa ajde da vidim tebe:

kad se glasa, jel se glasovi broje na gomili pa se na konto toga vrši preraspodela mandata, ili se vrši na konto urbano, neurbano, viši niži standard?

 

 

zato što ja na spisku crno na belo nisam mogao da nadjem demoratsku stranku  koja ima 6 od 78 odbornika ( nekih 8% ), na izborima koji su bili kolko tolko bolji nego ovi danas i kad je DS kolko tolko bila neki faktor...

nego daj ti nama računicu kako misliš, da se vrši smenjivanje SNS-a  kad im fali 6 odbornika za polovinu?

msm jbte prvi posle SNS-a  radikali, pa konstruktivni LSV, pa tek na četvrtom mestu DS iz kog je u medjuvremenu isključena Gordana Čomić, pa idu SPS, POKS, SDP....

na koju fintu ti misliš  da menjaš SNS?

Gde sam napisao da bih ih menjao? 😁😂😁

 

Kad bi bili relativno fer izbori, mislim da bi bili na 25% maximum. Sumnjam da imaju i toliko, ovo ostalo ucene, prevare i kupovine. Urbani deo NSa ne moze ni 20% da dotakne.

 

Beocin, Futog, Begec, Veternik, Kamenica, Bukovac itd...su veliki problem. 

 

Njihovi glasaci su vecinom dodjosi i to je 100% tacno, njima obraz nije problem. 

 

Jezivo sta rade i sta im se dozvoljava, sve te sitne krimose drze i placaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pavaroti said:

Gde sam napisao da bih ih menjao? 😁😂😁

 

Kad bi bili relativno fer izbori, mislim da bi bili na 25% maximum. Sumnjam da imaju i toliko, ovo ostalo ucene, prevare i kupovine. Urbani deo NSa ne moze ni 20% da dotakne.

 

Beocin, Futog, Begec, Veternik, Kamenica, Bukovac itd...su veliki problem. 

 

Njihovi glasaci su vecinom dodjosi i to je 100% tacno, njima obraz nije problem. 

 

Jezivo sta rade i sta im se dozvoljava, sve te sitne krimose drze i placaju.

 

Pazi i to urbano U OVIM USLOVIMA je 50% SNS 50% SVI OSTALI.

 

E a na to dodaj Adice,Futog, Veternik.....

 

 

Znači još jednom zbog @Klotzen 50% SNS, a svi ostali (SPS, LSV, SRS, SzS, dSS, manjine,...) 50%

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, CLakiSH said:

Moze li pojasnjenje.

Ako sam dobro shvatio dodjosima obraz nije problem?

Jok shipkashu nije tako.

100% dodjosa nema obraz i glasa za SNS.

BBLD6jT.gif

 

 

@Pavaroti
Ako moze pojashnjenje.
Mislis li na dodjoshe koji su 45 dosli u vagonima ili na dodjoshe koji su 95 dosli traktorima?

Edited by Squabbit
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...