Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 hour ago, Zvezdarac said:

 

Nismo ga mi prizvali nego je on to izjavio u onoj emisiji sa čankom pre par dana pa je samo neko preneo ovde tu misao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Navedi te razloge. Prvi je uvođenje prinudne uprave, zar ne?  A koja su zakonska ovlašćenja prinudne uprave? 

 

Prinudna uprava u roku od 6 meseci mora da sprovede izbore, znači ne odmah..Samim tim, u tim opštinama izbori se odlažu.

I sta ce dobiti time?U roku od 6 meseci neci biti bolji uslovi sigurno a tada ce AV moci da se skoncentrise samo na te 4 opstine pa da vanrednim lokalnim ostvari bolji rezultat nego na redovnim,eto ti jedan razlog

A ti budi ljubazna pa objasni zasto mislis da je pametno?

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Ja nisam napisala ni da je to pametna ideja niti da je glupa ideja. 

 

Tebe @Zvezdarac molim da navedeš sve razloge jer nisi naveo nijedan u svom prethodnom postu. 

Ne znas da citas ili sta?

1.Lepo sam napisao da ce u slucajno vanrednih izbora u te 4 opstine AV moci da se skoncentrise samo na njih plus je manja izlaznost sto odgovara SNS

2.Tvoj lider je navero da ce za 6 meseci biti bolji uslovi i vece sanse za pobedu?Pa cekaj onda ce se sve jedno odrzati opsti izbori na svim nivoima ako se SZS izbori za bolje uslove?

3.To bi bila losa praksa gde bi sutra neka opozicija novoj vlasti mogla isto da radi a uvek ce strankama tipa SNS vise odgovarati vanredni lokalni gde je mala izlaznost bez obzira dali su vlast ili opozcija

Ovo je samo jos jedna populisticka izjava Boska,i on sam zna da je ovo cista glupost ali ajde da glumimo neki otopr rezimu

Eto ja sam bio ljubazan i odgovorio ti,bilo bi lepo da ti das svoj stav jel.ovo glupo ili pametno

Samo nemoj neku sivu varijantu,nego direktno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

Ne znas da citas ili sta?

 

Pošto tako nastupaš, pomalo bezobrazno, neću više ni da te citiram a ni da ti odgovaram na pitanja.

 

🙂 I molim te da me ne citiraš, ovo nije chat soba u kojoj samo ti i ja pričamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zvezdarac said:

I sta ce dobiti time?U roku od 6 meseci neci biti bolji uslovi sigurno a tada ce AV moci da se skoncentrise samo na te 4 opstine pa da vanrednim lokalnim ostvari bolji rezultat nego na redovnim,eto ti jedan razlog

 

Evo citiracu samog sebe,pa vidi da li sam ti prvi put naveo razlog.

A od tebe inace ne dobijamo odgovore na konkretna pitanja kada se upustis u raspravu,tako da nista novo.

A sto se citiranja tice,tu je moderacija da reaguje ako treba a ne ti.

Edited by Zvezdarac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, djole said:

 

 Otprilike se postavlja situacija ako oni izađu - automatski će i dobiti izbore i formirati vlast. A ja iskreno ne verujem u to. Pa jel vi mislite da će psiho to da dopusti, pogotovo sada, kada zbog bojkota, može svu svoju mašineriju da usresredi na ta dva grada. Pa Lučani će biti ništa u odnosu na to.

 

Ne kažem da i oni moraju automatski da bojkotuju, samo kažem da treba sve sagledati. A ne da izađu, pa nakon što im ovaj napravi masakr, da se žale na neregularne uslove koji će sigurno biti takvi.

 

S druge strane, svakako jeste glupo predati grad bez borbe. Ne znam, ne znam.

 

Da l' će da dobiju ili neće da dobiju, ako izađu, to je pitanje, ali zato i postoje izbori, da se prebrojimo. I 2012. i 2016. i Zelenović i Paunović su odoleli Šizoju i SNS-u i u koaliciji sa grupama građana drže vlast. Nije to uopšte za podcenjivanje. Opštinska izborna komisija nije u rukama SNS-a. Ne vidim u čemu se promenilo stanje u ove dve opštine u odnosu na 2016., pa da sad odjednom bude "masakr". Dve stvari u kojima je Šizoje u ogromnoj prednosti u odnosu na opoziciju su pare i mogućnost da zapošljava i preti gubitkom posla. U ove dve opštine, ta prednost nije prevelika, i druga strana ima slične resurse. Opština, komunal, toplane, parkinzi, opštinske službe, sve to nije u rukama Šizoja, kako SNS može da utiče na te ljude (a nije uspeo ni 2016, da jeste, bio bi SNS sad tamo na vlasti).

Ako ova dvojica ne izađu na izbore, njihovi koalicioni partneri, sa kojima su formirali opštinsku vlast sigurno hoće. Ja, da sam u Paraćinu ili Šapcu, ako se neka od tih lista kandiduje, ne bih video razlog za bojkot, jer izbori, u smislu da se prebrojimo ko je za koga - imaju smisla. Ovde gde živim, kao i svuda gde SNS čvrsto drži vlast, izbori su besmisleni, jer ne postoji izbor već teranje da se glasa za nekog.

 

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, stray_cat said:

 

Da l' će da dobiju ili neće da dobiju, ako izađu, to je pitanje, ali zato ...

 

 

...sigurno neće dobiti ako ne izađu.
Od ljudi koji se bave politikom očekujem i da realno procenjuju mogućnosti, šanse, posledice.
Ne mogu da tvrdim da bi Zelenović i Paunović dobili na izborima ako izađu, ali tvrdim da je bojkot veliki rizik, da grupacija koja je proglasila rizik nije dobro procenila posledice. Bolje je da izađu, osvoje 30%, imaju nekakav uticaj u Skupštini, makar mogućnost da se čuju, da kažu šta misle, da kritikuju, iz pozicije vanparlamentarne grupacije ili pojedinačnih stranaka, nemaju ni to, za četiri gidine mogu biti zaboravljeni. Da bi održali tenziju, morali bi tih četiri godine da rade pet puta više i teže da bi doprli do birača, ako vlas prestane da ih pljuje, da plaši narod tajkunima, fašistima izdajnicima, niko više neće čuti ni da postoje, a to je kraj za političare. Njihova procena da će bijkotom umanjiti legitimitet vlasti pa će vlas da se uruši sama od sebe nije realna, i ako bi došlo do toga, treba mnogo više vremena od jednog izbornog ciklusa, dotad bi oni bili davna prošlost.

 

Link to comment
Share on other sites

I onda opet dolazimo do toga da nećemo na izbore jer bi nam rezultat bio loš, a ne zato što hoćemo da pokažemo da nas ima i naterao vlast na ustupke. Jadan Šabac i Paraćin, nastaće apokalipsa ako padnu u ruke SNSa. Nek se bore kako znaju, nemam ništa protiv, ali bar nama ostalima koje bojkotom guraju u još dublji glib neka ne pričaju priče kad je sve jasnije da hoće i ovakve "neregularne" izbore kad misle da mogu sačuvati fotelje

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

I onda opet dolazimo do toga da nećemo na izbore jer bi nam rezultat bio loš, a ne zato što hoćemo da pokažemo da nas ima i naterao vlast na ustupke. Jadan Šabac i Paraćin, nastaće apokalipsa ako padnu u ruke SNSa. Nek se bore kako znaju, nemam ništa protiv, ali bar nama ostalima koje bojkotom guraju u još dublji glib neka ne pričaju priče kad je sve jasnije da hoće i ovakve "neregularne" izbore kad misle da mogu sačuvati fotelje

To je prica od pocetka,vrlo jednostavno.Da li bi izasli na izbore u ovim uslovima da su nasi nekog novog Kostunicu koji ima dobre sanse?.Naravno da bi izasli

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

 

 

10 hours ago, Div said:

 

...sigurno neće dobiti ako ne izađu.
Od ljudi koji se bave politikom očekujem i da realno procenjuju mogućnosti, šanse, posledice.
Ne mogu da tvrdim da bi Zelenović i Paunović dobili na izborima ako izađu, ali tvrdim da je bojkot veliki rizik, da grupacija koja je proglasila rizik nije dobro procenila posledice. Bolje je da izađu, osvoje 30%, imaju nekakav uticaj u Skupštini, makar mogućnost da se čuju, da kažu šta misle, da kritikuju, iz pozicije vanparlamentarne grupacije ili pojedinačnih stranaka, nemaju ni to, za četiri gidine mogu biti zaboravljeni. Da bi održali tenziju, morali bi tih četiri godine da rade pet puta više i teže da bi doprli do birača, ako vlas prestane da ih pljuje, da plaši narod tajkunima, fašistima izdajnicima, niko više neće čuti ni da postoje, a to je kraj za političare. Njihova procena da će bijkotom umanjiti legitimitet vlasti pa će vlas da se uruši sama od sebe nije realna, i ako bi došlo do toga, treba mnogo više vremena od jednog izbornog ciklusa, dotad bi oni bili davna prošlost.

 

 

Kako to sada opozicija "dopire do birača" (osim ako se birači ne potrude da dopru do opozicije, putem interneta)? Ni na jednom javnom mediju sa nacionalnom frekvencijom, oni nemaju pristup osim ako se to ne uklapa u strategiju/taktiku vladajuće partije. Jedino na kablovski N1. Nema neke razlike (da dopre do javnosti) između institucionalne i vaninstitucionalne Marinike Tepić. Kao, SZS ne izađe na izbore i ona više nije poslanik i N1 prestane da je zove u emisije zato što više nije u institucijama sistema? Kog će da zovu, samo izabrane poslanike?

Ovo drugo što si otkucao, da će one partije koje budu bojkotovale izbore da budu zaboravljene i postanu prošlost, to mi se (mnogo) sviđa kao opcija, samo što je za to potrebno da se ostvari urbana legenda da treba da se pojave novi, kvalitetni, nikurtanimurta neokaljani ljudi sa novim idejama blablabla. Pa još da se negde čuje za njih. Ili je potrebno da recimo ja, kao opozicioni glasač, ukapiram da je ono što (recimo ako uđu u parlament) SMS modernisti pričaju i zastupaju, da je to prava stvar.

Usput, NeDavimoBeograd, šta oni rade, je l' izlaze na izbore? Sećam se da su slavili osvojenih 3% na prošlim lokalnim izborima kao uspeh. Evo, možda bi bilo dobro da oni izađu: da se čuju, da kritikuju itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Div said:

. Bolje je da izađu, osvoje 30%, imaju nekakav uticaj u Skupštini, makar mogućnost da se čuju, da kažu šta misle, da kritikuju, 

 

 

Skupština odavno nije više mesto za ozbiljne političke rasprave. Postala je cirkus u kome nekoliko ljudi iz vladajuće stranke vređaju sve poslanike opozicije.

 

Poslanici opozicije nemaju nikakav uticaj, njihov glas ne može da se čuje na plenumskim zasedanjima. Njima se mikrofon gasi i oni ne mogu da se čuju.

 

Ko je gledao prenose iz Skupštine zna koliko puta su kažnjavani poslanici opozicije. Koliko puta su im isključivani mikrofoni, koliko su vređanja doživeli.. To je pravi razlog bojkota svih izbora koji se održavaju u aprilu ove godine.

 

9 hours ago, McLeod said:

I onda opet dolazimo do toga da nećemo na izbore jer bi nam rezultat bio loš,

 

Ovo ne možemo da znamo. Možda bi rezultat bio dobar, možda loš..

 

Što se tiče Čajetine, Paraćina i Šapca...mislim da o tome treba da odluče žitelji tih mesta i oni koji su još uvek, do izbora, na vlasti. 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, stray_cat said:

Proverio sam, 2016, u Paraćinu je za SNS na republičkom nivou glasalo 60% birača, a na lokalnom 25%.


Sto govori da se ne radi o nekakvoj opozicionoj enklavi, ne daj boze tvrdjavi, nego je vise oportunisticka anomalija, na kojoj se ne moze graditi opoziciona strategija. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, McLeod said:

I onda opet dolazimo do toga da nećemo na izbore jer bi nam rezultat bio loš, a ne zato što hoćemo da pokažemo da nas ima i naterao vlast na ustupke. Jadan Šabac i Paraćin, nastaće apokalipsa ako padnu u ruke SNSa. Nek se bore kako znaju, nemam ništa protiv, ali bar nama ostalima koje bojkotom guraju u još dublji glib neka ne pričaju priče kad je sve jasnije da hoće i ovakve "neregularne" izbore kad misle da mogu sačuvati fotelje

 

Pritom, znaju da nemaju sansi da sprece dolazak SNS na vlast i u Sapcu i u Paracinu.

 

Zaista pocinje da smeta kada neko napise da Vucic gura drustvo u podele, u sukobe. U kakve podele, u kakve sukobe? On sa koalicionim partnerima ima 65%, stranke koje su kriticne prema njemu ni 20%. To je 3 puta vise za vlast, kakve podele i sukobi?

 

Zelenovic i Paunovic kako pricaju i kako nastupaju, neko sa strane bi stekao utisak da su Sabac i Paracin opozicione oaze, gde su stacionirani opozicioni biraci. Rezultati izbora 2016. su tu, mogu da se pogledaju i oni kazu - Zelenoviceva koalicija nesto preko 45%, SNS+ SPS oko 40%. SNS dobio izbore, osvojili 2% vise od Zelenovica. To li je oaza opozicije?

 

Druga stvar je sto je bojkot i ideja bojkota ocigledno propala - kakvo odlaganje izbora za 6 meseci, kakvi apeli da medjunarodna zajednica i EU nesto rese? Cak i je i SzS sam po sebi propala ideja - tu su Dveri, dve stranke koje do nedavno nisu ni postojale i DS - sto je lepo, samo bih voleo da znam, ko osim Lutovca uopste podrzava ideju bojkota izbora. Jer, i Jerkov i Comic i Micunovic i Bozovic i Kena i Sutanovac i bukvalno svako malo poznatiji je jasno stavio do znanja da nije za bojkot i sad ispada da je ludi Lutovac uveo diktaturu tamo. Cak i Paunovic se oglusio i izlazi u Paracinu, na sta to lici?

 

Od sirokog opozicionog fronta dobili smo Lutovca (i nikog vise osim njega), Djilasovu stranku, Jeremicevu stranku i Obradovica i to je to sto bojkotuje. Zaboravio sam - bojkotuje i Sergej Trifunovic koga takodje napustaju i DJB.

 

Zato Vucic ima sirok dijapazon partija koje su sve iste - jedni kazu da protivnike rezima finasiraju Rusi i da moramo da pomognemo Sarumanu i orkovima da nas brze, jace i bolje uvedu u Evropu, drugi da Vucic cvrsto brani nacionalne interese od prozapadne opozicije i da mu moramo pomoci da ih spreci jer hoce da prodaju Kosovo.

 

Nema nama pomoci, vladace Saruman i mafija oko njega, a mi cemo bukvalno da gledamo i zivimo taj rijaliti i da se polako pretvaramo u Severnu Koreju. Rezultat izbora bice gasenje DS, pa ce onda Djilas i Jeremic samo da se povuku u ilegalu iz koje su i dosli, a hor Comicki i Vacica ce da se tapse po ramenu sa SNS, dok pljuju jedni druge, a Saruman izigrava zlatnu sredinu i mirotvorca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Zaista pocinje da smeta kada neko napise da Vucic gura drustvo u podele, u sukobe. U kakve podele, u kakve sukobe? On sa koalicionim partnerima ima 65%, stranke koje su kriticne prema njemu ni 20%. To je 3 puta vise za vlast, kakve podele i sukobi?

 

Samo dopuna: ~65% od ukupnog broja izaslih biraca, a izaslih bude oko 55%, i gde ne treba zaboraviti da je izlaznost SNS&co biraca preko 95%. 

Tu ti lezi "podela" tj. pitanje gde je preko 50% kriticara ( opozicija i oni koji nemaju za koga glasati).

Link to comment
Share on other sites

Podela u smislu na "naše i njihove". To je oprobana varijanta koja se koristi već bar 100 godina širom sveta u zemljama kao što je Srbija. To funkcioniše tako što napraviš toliki jaz između "naših i njihovih" da praktično niko od tvojih nikada neće ni pomisliti da pređe na drugu stranu. Na taj način osipanje glasova vladajuće stranke se svodi na minimum bez obzira šta rade i kako vladaju. A kako ćeš bolje to uraditi nego demonizovanjem druge strane što faraon i radi ako ne od početka onda 100% od 2014. na ovamo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Klotzen said:

A kako ćeš bolje to uraditi nego demonizovanjem druge strane što faraon i radi ako ne od početka onda 100% od 2014. na ovamo.

 

 

Slažem se. Demonizacija "njihovih" i kupovina jednog po jednog medija počela je od 2014. godine. Ne sećam se da je tako bilo ranije- sem onih džakova sa glasačkim listićima koje su pokazivali 2012. iako su dobili izbore.

Link to comment
Share on other sites

On 2/13/2020 at 1:38 PM, djole said:

Najbolje da ću da odgovaram na ove nebuloze.

 

nema veze,   ja kad napišem to su nebuloze sve pet, a šta ćemo kad napiše to jedan od vodja Saveza sa Srbiju @djole

 

Quote

 

"Neki uspevaju da sagledaju stvari i iz našeg lokalnog ugla gledanja i jasno im je da za uspešnost bojkota ništa ne znače izbori u dve opštine. Drugima je najvažnija 'čista ideja', kao da nije reč o živim ljudima i sudbinama nego o analizi književnog dela", rekao je Paunović u intervjuu za Blic. 

 

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a570274/Paunovic-Odluka-o-bojkotu-nije-doneta-postoje-razlicita-misljenja-o-tome.html?fbclid=IwAR1n90uPJ875NzqFp5wBHrP8kgANs7xnVecrdWT9dczuo7Mxsr2PuWTY9Js

Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2020 at 8:54 PM, Zvezdarac said:

Ne znas da citas ili sta?

1.Lepo sam napisao da ce u slucajno vanrednih izbora u te 4 opstine AV moci da se skoncentrise samo na njih plus je manja izlaznost sto odgovara SNS

2.Tvoj lider je navero da ce za 6 meseci biti bolji uslovi i vece sanse za pobedu?Pa cekaj onda ce se sve jedno odrzati opsti izbori na svim nivoima ako se SZS izbori za bolje uslove?

3.To bi bila losa praksa gde bi sutra neka opozicija novoj vlasti mogla isto da radi a uvek ce strankama tipa SNS vise odgovarati vanredni lokalni gde je mala izlaznost bez obzira dali su vlast ili opozcija

Ovo je samo jos jedna populisticka izjava Boska,i on sam zna da je ovo cista glupost ali ajde da glumimo neki otopr rezimu

Eto ja sam bio ljubazan i odgovorio ti,bilo bi lepo da ti das svoj stav jel.ovo glupo ili pametno

Samo nemoj neku sivu varijantu,nego direktno

Problem Boska j problem i Srbije.Za jedne je fasista posto je kao nasilan a ti isti su kao za 5 ili 6 Oktobar. Onda je problem ovim ''desnicarima'' kojima je otisao u gradjanstvo itd, itd...Meni on potpuno rezonski prica sto se tice vucica i jednostavno cisto. Meni je jedini problem sto on negde postuje budalu seselja i da se ovaj nije prodao usao bi on u koaliciju sa njim.

 

Mene evo sad zanima, zadnjih tri cetiri meseca sta je radio Jeremic, Djilas i ekipa? Negde mi s cini da su se svi prodali i predali. Kako opozicija, tako i ljudi koji mahom su pobegli od problema iz zemlje.

 

Na to kad se doda masa koja je ostala u zemlji, dolazimo do cinjenice da smo jebali jeza pre ili kasnije sa ovom budalom na vlasti.

 

Posle svih spletki, radnji koje je Marinika i ekipa dokazali za poziciju i da njima ne fali jedan posto od glasackog tla, govori da smo jedan od najglupljih naroda u Evropi. Meni je potpuno nerealno da covek spali kucu novinaru i pokusa da ga ubije i da on dobije punu podrsku vlasti i jos pisha po ljudima...

 

Potpuno razumem ljude koji su pobegli od ove budale i zemlje. Juce sam ga gledao kod marica, ono je bolesno. Dva sata prica o sebi kako je dobar i odlican i novinar isto...pljuje sve ostale i sebe uzdize...ovo sa njim se nece dobro zavrsiti..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

Meni je jedini problem sto on negde postuje budalu seselja i da se ovaj nije prodao usao bi on u koaliciju sa njim.

 

Ne bi ušao u koaliciju nikada sa Šešeljem. Jednostavno, ne bi ušao u koaliciju sa SRS. 

 

I ne znam kako je to Boško Obradović postao problem br.1 ove države? 

 

Ovde se toliko piše o njemu, Đilasu, Jeremiću tako da se stiče utisak kao da je SZS stalno na meti, na ovom forumu i u svim tabloidima..i u Vučićevim snovima :) 

 

A šta ćemo sa Metlama, Zvonom, Spasom, Srbijom 21? Nisu zanimljivi možda? Oni su opozicija. U Metlu i u ove koalicije nisu ušli Vacić i njemu slični...

 

I niko ih ovde ne spominje- Metlu i Zvono na primer.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...