Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 hours ago, djole said:

E, a ko je beše branio Čomićku kad sam rekao da je politički dinosaurus i da je odavno zrela za pemziju?

 

Da se jave, da mi objasne ova skorašnja dešavanja, pošto do mene očigledno ne dopiru ovi vanvremenski potezi jednog takvog intelektualnog i moralnog giganta.

Comicku znam licno i pisete gluposti. Ono, na zdravo zdravo i malo price dok setamo pse. Nema trika da je ona kupljena ili nesto slicno. Zena zivi obican zivot i novac joj je nepotreban za  takvo blamiranje.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Pavaroti said:

Comicku znam licno i pisete gluposti. Ono, na zdravo zdravo i malo price dok setamo pse. Nema trika da je ona kupljena ili nesto slicno. Zena zivi obican zivot i novac joj je nepotreban za  takvo blamiranje.

 

Pa sto se onda blamira?

 

Objasnjenje da je mnogo bitno da od 200 poslanika vlasti bude 80 zena, a ne 65 kao ranije je malo manje glupo od objasnjenja Valentine Rekovic da se kandiduju da "bojkot unesu u parlament".

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, goldberg said:

 

Pa sto se onda blamira?

 

Objasnjenje da je mnogo bitno da od 200 poslanika vlasti bude 80 zena, a ne 65 kao ranije je malo manje glupo od objasnjenja Valentine Rekovic da se kandiduju da "bojkot unesu u parlament".

Nisam ni slusao sta je pricala, moje misljenje posto je relativno znam iz vidjenja da je jedna skromna i obicna zena. Veoma kulturna i obrazovana i to se vidi. Opozicija blago receno nije normalna, slazem se da je tu bar 30% prodatih dusa. Tu mislim na "pravu" opoziciju.

 

Samo kazem da je nekim ljudima pun qrac staticnosti opozicije, da ne kazem bezmudosti. Ko ima muda, proglasen je od ex ldp ekipe fasistom.

 

Glupi krimos vlada Srbijom i ne moze mu niko nista. Glup je, zato sto da je iole normalan narod ne bi imao vise od 10% da ne pricam o robiji itd...jos kad krenu sa pricom svi su isti, a bukvalno nema dva ista coveka na planeti ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Atreid said:

 

Bojkot ce biti uspjesan kad SNS bude osvojio 100% glasova. Samo da SNS uzme 100% glasova, ja za to navijam.

 

Ovako:

 

spacer.png

 

Pa neka se igra sam sa sobom!

 

 

BTW: Interesantni su i rezultati u Trgovistu:

Izlaznost 48,65% (na predsjednickim izborima izlaznost je bila preko 80%). Ukoliko bi se ovaj omjer prenio na citavu Srbiju, pod pretpostavljenom normalnom izlaznosti od 55% u uslovima bojkota dobili bi smo 28-29% izlaznost.

 

Pa neka onda majmun vlada sa 28-29% podrske gradjana. Bas da vidimo i nasta ce i to da lici.

 

 

I jos ovo:  - Očekivali su veliku izlaznost, ali je bojkot doprineo tome da ljudi ne izađu u velikoj meri. Nekada su slavili kada pobede na izborima, izvedu trubače na ulice, bude veselje, ali su u nedelju uveče utihnuli videvši da nemaju podršku naroda kakvo učekuju i da su doživeli debakl. https://direktno.rs/politika/252224/bojkot-uspeo-u-trgovistu-duplo-manja-izlaznost.html

Slazem se kad bi to bilo tako. Ali izaci ce : SNS, SPS, SRS, uz ostale "satellite" : Cedu, Canka, Ugljanina, Sapica i jos neke ( plus stranke nacionlanih manjina). Sasvim dovoljno da se "tehnicki" ima visetranacki parlament. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Stoned Laki21 said:

Done,  opozicija po srbiji, osim taj Šabac i Paraćin  nema nikakvu infrastrukturu stranačku,  bukvalno ih ima po 1-3 u odborima stranaka...    i na koje oni izbore da izadju?

Opozicija ima sanse da dobije lokalne izbore u velikim urbanim centrima: Beogradu, N Sadu i Nisu. Bar u nekim opstinama tih velikih gradova. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Pavaroti said:

Comicku znam licno i pisete gluposti. Ono, na zdravo zdravo i malo price dok setamo pse. Nema trika da je ona kupljena ili nesto slicno. Zena zivi obican zivot i novac joj je nepotreban za  takvo blamiranje.

 

Zanimljivo da ja uopšte i nisam napisao da se prodala. Samo sam konstatovao idiotske poteze.

 

A da li se prodala Sarumanu ili je ucena ili je samo tupava, to ne bih znao. Verovatno malo ovo poslednje, malo EU fondovi i slične priče kao kod one Srbija 21 ekipe, a verujem da će i ona tamo uskoro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O delu opozicije koja je najavila bojkot ne bi ni čuli ništa da se povremeno ne pojavi neko, kao Gordana Čomić, ko malo zatalasa.
Njen potez možemo komentarisati, odobravati ili ne, postoji i nešto kao partijska disciplina, ali šta imamo sa druge strane, šta nam SzS nudi, poručuje, za šta se zalaže, kako, šta posle. Nemaju odgovore, nemaju ideje, nemaju podršku, sva aktivnost im se svela na osude onih koji nisu za bojkot, njima je bojkot cilj, sam po sebi. Ako bojkotujemo izbore, uspeli smo.

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Div said:

O delu opozicije koja je najavila bojkot ne bi ni čuli ništa da se povremeno ne pojavi neko, kao Gordana Čomić, ko malo zatalasa.
Njen potez možemo komentarisati, odobravati ili ne, postoji i nešto kao partijska disciplina, ali šta imamo sa druge strane, šta nam SzS nudi, poručuje, za šta se zalaže, kako, šta posle. Nemaju odgovore, nemaju ideje, nemaju podršku, sva aktivnost im se svela na osude onih koji nisu za bojkot, njima je bojkot cilj, sam po sebi. Ako bojkotujemo izbore, uspeli smo.

 

 

sad samo treba da dodje neko i da krene da vrži nuždu nad temom u formi:  kako opozicija nema medije  i da ima medije ti bi čuo nema gde da se čuje i slične nebuloze koje služe za relativizaciju nerada ove ekipe koja se odaziva na ime Opozicija (SzS ) pogotovo.

i opet da se dotaknem teme svi su isti i da mi neko pojasni razliku izmedju

sarumana i orkova s jedne strane


i ove opozicija ekipe  koja stoji sa strane i bleji metodom: MI MEDIJE NEMAMO I NEMAMO USLOVE DA SE BORIMO PA ZATO SE I NE BORIMO JER NEMAMO PRISTUP MEDIJIMA  i dopušta kontinuitet gaženja the jadnog naroda koji je zbunjen i sludjen.


u mojoj knjizi relativno su isti i onaj koji čini zločin  i onaj koji stoji sa strane i ne pokušava da zločin spreči, tj načlazi NADASVE OPRAVDANE razloge da na sprečavanju zločina ne radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:

 

Zanimljivo da ja uopšte i nisam napisao da se prodala. Samo sam konstatovao idiotske poteze.

 

A da li se prodala Sarumanu ili je ucena ili je samo tupava, to ne bih znao. Verovatno malo ovo poslednje, malo EU fondovi i slične priče kao kod one Srbija 21 ekipe, a verujem da će i ona tamo uskoro.

Ona je sve samo ne idiot. Mada imeni malo cudno da je gostovala na TV-u, verovatno su to neke brobe unutar DS-a. Rastavlja ih psihopata na cionice, tako je to kad je sva lova kod njega. Na opozicioni dinar on ima milion...toje ta razmera, pa vi vidite kakvu su im sanse.

 

Ljudi ovde ocekuju svasta a najmanje realno a vecina dupe svoje nije pomerila...ne kazem za tebe, nego generalno one koji su protiv vucica, cast izuzecima..

Link to comment
Share on other sites

Čomićka želi po svaku cenu da sedi u parlamentu i prima platu. Kad je shvatila da DS ide u bojkot odradila je ovo da bi naterala stranku da je nogiraju pa da glumi žrtvu i onda može da se priključi zvoncetu ili srbija21 i da sa njima proba do radnog mesta u skupštini. Naravno pošto će biti isključena iz DS moći će da kaže "pa oni su mene izbacili" zato je ja uopšte ne bi izbacivao nego neka sama ide iz stranke.

 

Najgore je što se krije iza amandmana o jednakosti žena, tu mi se zgadila za sva vremena. Šatro sad ćemo svi da je tapšemo po ramenu zato što se bori za prava žena a nećemo smeti da kažemo da iza svega toga stoji jedno klasično zabijanje noža u leđa DS-u.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pavaroti said:

 

 

Ljudi ovde ocekuju svasta a najmanje realno a vecina dupe svoje nije pomerila...ne kazem za tebe, nego generalno one koji su protiv vucica, cast izuzecima..

 

Cesto cujem ovo, tesko je jebi ga.

 

Cekajte, sta je tesko? Je l' treba ja, ti, pera, mika, zika, laza da stavljamo glavu u torbu i ide na Vucica, da ga rusi na ulici, da bi oni posle toga bili u fazonu super, evo mi dosli, tu smo, ne morate vi vise nista, sad cemo mi opet malo da brinemo o vama.

 

Je l' lepo godinama sedeti u poslanickoj klupi, primati pare ni za sta, redovno uzimati putne troskove, a i ne dolaziti na posao (kako bese onaj sampion bese iz Nove Srbije, sto su ga provalili da je uredno naplatio milionske putne troskove a nije se pojavio u skupstini nikad), ali onda kad vrag odnese salu, onda peremo ruke i jebi ga, sta sad da se radi, pa ne mozemo mi, nema objektivnih medija, kme kme.

 

Zajebite tu pricu. Ako neko treba da ide frontalno na Vucica, kao pesadija, to su upravo neke Kene i Bastaci, Jeremici i ostala govna. Ne ja ili ti.

 

Ali ne, oni ce opet poturiti nekog drugog da za njih radi posao, a oni samo da usetaju.

 

Ne mogu da kazem da mi nije drago sto im nece proci.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

Cesto cujem ovo, tesko je jebi ga.

 

Cekajte, sta je tesko? Je l' treba ja, ti, pera, mika, zika, laza da stavljamo glavu u torbu i ide na Vucica, da ga rusi na ulici, da bi oni posle toga bili u fazonu super, evo mi dosli, tu smo, ne morate vi vise nista, sad cemo mi opet malo da brinemo o vama.

 

Je l' lepo godinama sedeti u poslanickoj klupi, primati pare ni za sta, redovno uzimati putne troskove, a i ne dolaziti na posao (kako bese onaj sampion bese iz Nove Srbije, sto su ga provalili da je uredno naplatio milionske putne troskove a nije se pojavio u skupstini nikad), ali onda kad vrag odnese salu, onda peremo ruke i jebi ga, sta sad da se radi, pa ne mozemo mi, nema objektivnih medija, kme kme.

 

Zajebite tu pricu. Ako neko treba da ide frontalno na Vucica, kao pesadija, to su upravo neke Kene i Bastaci, Jeremici i ostala govna. Ne ja ili ti.

 

Ali ne, oni ce opet poturiti nekog drugog da za njih radi posao, a oni samo da usetaju.

 

Ne mogu da kazem da mi nije drago sto im nece proci.

Slazem se ali neko ko hoce da srusi ovog, prosto mora da ima bar neku silu iza sebe...Neke ljude koji veruju i koji zele da ucestvuju...Ne mislim tu o Kenama, Bastacima ili ostalim...prosto mora da se pokaze volja da bi mozda neko isplivao..ovako isplivaju samo govna, koja prosto se cenkaju oko love ili pozicije.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

. Ako neko treba da ide frontalno na Vucica, kao pesadija, to su upravo neke Kene i Bastaci, Jeremici i ostala govna. Ne ja ili ti.

 

 

Ne razumem. Misliš da njih 10tak koliko ih ima u SZS- mislim na lidere stranaka, treba sami da udare na sns? Ili sa svojim članovima i simpatizerima?

 

A običan narod- ti npr i još koliko vas ovde na forumu, mirno ćete sedeti kod kuće i gledati prenos demonstracija na N1.

 

I kasnije, kad sns ode obični birači, narod će pohrliti u sve ove stranke i biće "Mi nismo bili uz AV. Mi smo vaši! "

 

Ja sam tako shvatila tvoj post, možda i grešim..ali tako je bilo 96-97 i 2000.godine. 

 

05.10. sam u večernjim satima videla na ulicama Beograda i poznanike i komšije koje do tada nisam viđala ni na jednom jedinom protestu..i bila je ta priča "Mi smo vaši"..  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dokle god u nas bude hrpa javnih preduzeca-dinosaurusa sa hiljadama zaposlenih u njima,uvek ce stranke na vlasti kao trenutno SNS imati veliku pocetnu prednost na svakim izborima....

Kao sto pisah podosta puta ranije,stavi tim ljudima sa jedne strane demokratiju,slobodne medije,vladavinu prava,EU u perspektivi,slobodu da bez pritiska izlaze na izbore i glasaju za koga hoce,a sa druge strane trenutnu "sluzbicu i 5000 za gospodina iz budzeta na kraju godine" birace ovo drugo bez da razmisle...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zelenovic i Paunovic bolje da ne izlaze na lokalne izbore, Sabac i Paracin su ionako osudjeni na neuspeh.

 

Rezultati lokalnih izbora pokazuju da to nije vecinski proopozicioni grad kao sto neki misle:

 

Koalicija ZZS-DS-SPO (?) je dobila 26 mandata i sa drugom opozicionom listom je napravila vlast, ali mora se primetiti da je SNS lista bila prva sa vise od 2% razlike i da je za Zelenovicevu i Pajicevu koaliciju glasalo oko 45,5% Sapcana. To je za SNS masineriju nista, lako ce ovog puta uvesti u lokalnu skupstinu svoje liste i dobice vecinu i onda ce Vucic da prica: " ja sam ih dobio i u Sapcu i u Paracinu iako su mislili da ih tamo narod zeli. Ali, prevariili su se!"

 

Странка Гласови % Мандати
Александар Вучић — Србија побеђује (СНС, ПУПС) 22.180 34,43 28
Небојша Зеленовић — Шабац је наш (Заједно за Србију, Демократска странка, Српски покрет обнове) 20.776 32,25 26
Победа за Шабац — Немања Пајић (Западна Србија, Левица Србије, Нова странка, Нова Србија) 8.693 13,49 11
Ивица ДачићСоцијалистичка партија Србије, Јединствена Србија Драган Марковић Палма 3.250 5,04 4
Остали 7.636 12,21

0

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ne razumem. Misliš da njih 10tak koliko ih ima u SZS- mislim na lidere stranaka, treba sami da udare na sns? Ili sa svojim članovima i simpatizerima?

 

A običan narod- ti npr i još koliko vas ovde na forumu, mirno ćete sedeti kod kuće i gledati prenos demonstracija na N1.

 

I kasnije, kad sns ode obični birači, narod će pohrliti u sve ove stranke i biće "Mi nismo bili uz AV. Mi smo vaši! "

 

Ja sam tako shvatila tvoj post, možda i grešim..ali tako je bilo 96-97 i 2000.godine. 

 

05.10. sam u večernjim satima videla na ulicama Beograda i poznanike i komšije koje do tada nisam viđala ni na jednom jedinom protestu..i bila je ta priča "Mi smo vaši"..  

 

Ne mislim njih desetak. Mislim na sve one koji su politicki aktivni i nadaju se da ce se uhlebiti od toga, pa bar da urade nesto vise od pukog lepljenja plakata i sedenja u kancelariji.

 

Ja sebe ne ubrajam u narod i ne nameravam ikome da namece sta ce da radi. To je u krajnjem slucaju i nebitno, posto do tog dogadjaja nece ni doci.

 

Ali ako vec hoces tako, da, obican narod treba da sedi kod kuce, kad smo vec stado koje ceka pastira, odnosno vodju, neka ti potencijalni pastiri budu jednom u prvim borbenim redovima umesto da pokupe kajmak, to bi bilo lepo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kido from Junkovac said:

I zasto ne 50% zena na listi

 

Bukvalno. Meni je i taj zakon bez veze, generalno gledano. Pozitivna diskriminacija, gde se bukvalno govori eto ne možete kao žene da imate toliko poslanika, pa kao hajde da vas poguramo. Nisam baš neki pristalica toga u ovom slučaju. 

 

Prvo, ne mislim da je na našoj političkoj sceni toliko loše što se žena tiče. Premijerka je žena, ima par ministara koje su žene isto, evo i sada govorimo često o Čomićkoj, Mariniki itd. I dalje je vrv nedovoljno, ok, ali meni je najbolja potvrda ta da su žene zaista ravnopravne to da se ide ka tome ta da imaju jednake uslove kao i muškarci, a ne stavljanje nekakvih kvota, pa nek se svako izbori, prema sposobnosti i zasluzi. 

 

Državu treba da vode najsposobniji ljudi. Ako u trenutku izbora u vladajućoj stranci nema dovoljno kvalitetnog ženskog(ili muškog, naravno) članstva, ne vidim išta korisno u tome da ih neki zakon uvodi u skupštinu. Dakle, neko bi možda bio poslanik, odlučivao o zakonima itd samo zato što je žensko(muško), a ne zato što je dovoljno kvalifikovan. Tako se može stvoriti i kontra efekat, jer ukoliko bi neka nesposobna žena(muškarac) došla/o na poziciju samo da bi se zadovoljile kvote u zakonu, te ako bi činila/o loše poteze, ostavio bi se loš utisak u javnosti, koja možda već i ima odredjenih predrasuda. 

 

Naravno, ovo pričam generalno. U Srbiji će to biti samo tako da će se potencijalni muški poltron zameniti ženskim, što apsolutno nema nikakve razlike, niti bilo šta menja. 

 

Ali, kao što si i rekao, ako su već želeli da primene ovakav tip zakona, apsolutno je trebalo da stave 50%. Ako se već bore za jednakost logično je bilo da i u skupštini bude jednak broj muško/ženskih članova.  Suptilna poruka 40% glasi: ne možete da imate dovoljno ženskih predstavnika u skupštini, a previše je da stavimo pola(diskirminscina klasična u, kao, antidiskriminstorskom zakonu) pa eto nek bude ova brojka. Idiotizam.

 

Ja bih onda išao korak dalje, ako se već predlaže ovako nešto. Ukoliko se misli da su žene nedovoljno zastupljene kod nas, ja bih rekao da mora minimalno 60% u, recimo, narednom sazivu. Čisto da bi se mnogo veći broj žena motivisao za bavljenje politikom ili da bi se dosta više ženskih osoba videlo u skupštini. To bi svakako imalo mnogo veći efekat.  Naravno da to "veliki muški borci" za ljudska prava kod nas ne bi prihvatili. 

 

Ovaj zakon je sada čist populizam.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@McLeod OK, razumem. Pošto ja neću ništa, ne treba mi posao, onda da sedim kod kuće i opušteno da gledam "Uvod u anatomiju"? Ne mogu to. 

 

Redovno idem na štandove i na sve manifestacije i to volim. Na subotnje proteste ne idem posle one frke u Novom Sadu i gde je još bila..Moji iz opštinskog odbora znaju za kolena i sami su rekli da je bolje mirujem kod kuće a to mi je rekla i naša poslanica kad smo jednom neobavezno pričale.

 

Svi ti koji bi da se uhlebe na lokalu rade, i tu mislim na sve stranke SZS, ali dolazimo i mi kojima ništa ne treba.

 

Ne znam..razmišljam sada o tome..bavim se politikom na lokalu od 1992. Nisam bila član nijedne stranke dve godine posle izlaska iz DSS-a a onda sam ušla u Dveri i upoznala dobre i fine ljude. 

 

Ali da se vratim na proteste. Izlazi i narod - svi oni koji su bili i 96-97 i 2000. na ulicama. I to su stariji ljudi ali i oni iz moje generacije koji su ostali u Srbiji. 

 

Mada, da budem 100 posto iskrena, subotnje šetnje neće ugroziti AV vlast. Potrebno je mnogo, mnogo više da se radi.

 

I.,da stanem ovde, da ne prepričavam prve dane oktobra 2000.godine..ispalo bi da se hvalim ali mi to nije namera. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, marejosip said:

 

Bukvalno. Meni je i taj zakon bez veze, generalno gledano. Pozitivna diskriminacija, gde se bukvalno govori eto ne možete kao žene da imate toliko poslanika, pa kao hajde da vas poguramo. Nisam baš neki pristalica toga u ovom slučaju. 

 

Prvo, ne mislim da je na našoj političkoj sceni toliko loše što se žena tiče. Premijerka je žena, ima par ministara koje su žene isto, evo i sada govorimo često o Čomićkoj, Mariniki itd. I dalje je vrv nedovoljno, ok, ali meni je najbolja potvrda ta da su žene zaista ravnopravne to da se ide ka tome ta da imaju jednake uslove kao i muškarci, a ne stavljanje nekakvih kvota, pa nek se svako izbori, prema sposobnosti i zasluzi. 

 

Državu treba da vode najsposobniji ljudi. Ako u trenutku izbora u vladajućoj stranci nema dovoljno kvalitetnog ženskog(ili muškog, naravno) članstva, ne vidim išta korisno u tome da ih neki zakon uvodi u skupštinu. Dakle, neko bi možda bio poslanik, odlučivao o zakonima itd samo zato što je žensko(muško), a ne zato što je dovoljno kvalifikovan. Tako se može stvoriti i kontra efekat, jer ukoliko bi neka nesposobna žena(muškarac) došla/o na poziciju samo da bi se zadovoljile kvote u zakonu, te ako bi činila/o loše poteze, ostavio bi se loš utisak u javnosti, koja možda već i ima odredjenih predrasuda. 

 

Naravno, ovo pričam generalno. U Srbiji će to biti samo tako da će se potencijalni muški poltron zameniti ženskim, što apsolutno nema nikakve razlike, niti bilo šta menja. 

 

Ali, kao što si i rekao, ako su već želeli da primene ovakav tip zakona, apsolutno je trebalo da stave 50%. Ako se već bore za jednakost logično je bilo da i u skupštini bude jednak broj muško/ženskih članova.  Suptilna poruka 40% glasi: ne možete da imate dovoljno ženskih predstavnika u skupštini, a previše je da stavimo pola(diskirminscina klasična u, kao, antidiskriminstorskom zakonu) pa eto nek bude ova brojka. Idiotizam.

 

Ja bih onda išao korak dalje, ako se već predlaže ovako nešto. Ukoliko se misli da su žene nedovoljno zastupljene kod nas, ja bih rekao da mora minimalno 60% u, recimo, narednom sazivu. Čisto da bi se mnogo veći broj žena motivisao za bavljenje politikom ili da bi se dosta više ženskih osoba videlo u skupštini. To bi svakako imalo mnogo veći efekat.  Naravno da to "veliki muški borci" za ljudska prava kod nas ne bi prihvatili. 

 

Ovaj zakon je sada čist populizam.  


Jako je to sto po vazecim pravilima (da ne pominjemo teze reci kao zakon) vec ima 30% zena u parlamentu. 
Prepravka tog broja na 50% bi bila neka prava politika. 
Ovaj dil koji vredi ‘10%’ je samo kozmeticka promena, politicka trgovina. 
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koji je to yebeni postmodernisticki idiotizam, 50% zena. :roflmao:

 

Zasto 50% kada u Srbiji zivi 180 hiljada zena  vise nego muskaraca??? Zasto onda ne 53% :s_d: Jedino to je maloumno "ravnopravno" :thumbup:

 

Koliko se ja razumem to nije demokratija jer se ponistava volja gradjana i predstavnici se biraju na osnovu komunistickih dekreta, tj. na osnovu onoga sta je u gacama, a ne u glavi.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

Koji je to yebeni postmodernisticki idiotizam, 50% zena. :roflmao:

 

Zasto 50% kada u Srbiji zivi 180 hiljada zena  vise nego muskaraca??? Zasto onda ne 53% :s_d: Jedino to je maloumno "ravnopravno" :thumbup:

 

Koliko se ja razumem to nije demokratija jer se ponistava volja gradjana i predstavnici se biraju na osnovu komunistickih dekreta, tj. na osnovu onoga sta je u gacama, a ne u glavi.

 

 

To je zato sto su zene istorijski  tzv "disadvantaged group" I zato im je potreban neki podstrek, da bi eliminisale rodnu neravnopravnost. 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...