Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

24 minutes ago, mare80 said:

Sto Cedu,pa on je konstruktivan kao i Seselj.... 🤣

 

Fudbalskim žargonom, Šešelj Čedi centaršutira, da bi ovaj imao kakav takav razlog da se pojavi u medijima i krene da mantra o LDP, đinđićevoj zaostavštini... a onda şešelj u svom stilu nešto...  podgrevanje političkih mrtvaca da ih se setimo da su živi. Ima slično i sa "pokojnom" Sandom Rasković Ivić, naćiće se na gadostima već. Kako bi za iste čuli, a možda dobiju malo prostora na televiziji da se međusobno pljuju i da glumimo neku "normalnost".

24 minutes ago, mare80 said:

Sto Cedu,pa on je konstruktivan kao i Seselj.... 🤣

 

 

Edited by Stoned Laki21
Link to comment
Share on other sites

Meni generalno budalasanje ovog nesoja vise ni ne privlaci paznju,stvarno me nista od njega vise ne moze iznenaditi...

Da Vucic nije spustio cenzus na 3% vise ga ne bismo gledali u parlamentu,a pitanje je da li ce i ovako uspeti da preskoci 3%...

Toliko o njemu...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mare80 said:

Nevezano za rejting Dveri,voleo bih da neko od novinara pita Djilasa i Jeremica da li je ovo zvanican stav SZS i ako nije da onda objasne sta oni i dalje traze sa Dverima u koaliciji....

 

Mora li jos koji put da bude ponovljeno da je rec o raznorodnom savezu cije clanice spaja samo borba da se promeni rezim?

 

Delimicno su i oni krivi sa 30 zajednickih tacaka i neuspehu u ukljucivanju jos nekih opozicionih strancica, ali jasno je da je (neuspesno) pokusano da se prepise recept iz Turske i Madjarske - svi, od ekstremne levice do ekstremne desnice u borbi protiv autoritarnog rezima.

 

Problem je sto mi nismo ni Madjarska ni Turska, tamo je vlast izgubila najvaznije gradove, u Beogradu. je samo 19% opozicionih glasaca glasalo za liste koje su presle cenzus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Mora li jos koji put da bude ponovljeno da je rec o raznorodnom savezu cije clanice spaja samo borba da se promeni rezim?

Ne mora,jasno je...

Ali..

Cemu budalasanje i pisanje nekakvog programa od 30 tacaka umesto jedne tacke : Smena SNS i obezbedjivanje uslova za postene izbore...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mare80 said:

Meni generalno budalasanje ovog nesoja vise ni ne privlaci paznju,stvarno me nista od njega vise ne moze iznenaditi...

Da Vucic nije spustio cenzus na 3% vise ga ne bismo gledali u parlamentu,a pitanje je da li ce i ovako uspeti da preskoci 3%...

Toliko o njemu...

 

sve pet i ja sam u istom fazonu... zato i ovakve grozote ispaljuju iz dana u dan...  jer nikoga ne interesuju pa se nadaju da će pomeranjem granica prostakluka da nekoga zaintrigiraju svojom pojavom... izgaze natašu kandić , posere se u skupštini... jednostvano nadasve idiotsko ponašanje...
 

 

Link to comment
Share on other sites

ovi bi da nesto bojkotuju a nesto ne bi...  Lokalci ne bi da izgube gradove koje vec drze... Sabac , stari grad ...

 

pa bi da nesto bojkotuju a nesto ne bi..

 

 

a kako misle da je to onda bojkot?   glasac ako glasa samo za lokalne , on se vodi da je IZASAO NA BIRALISTE...   A kolko je meni , a bogami svima nama jasno da je ideja bojkota da izlaznost bude ispod 50% jer samo onda bojkot ima smisla..  Sta da radi birac ako izadje i glasa za lokalni ? Sta da radi sa ostalim listicima ?  Onda cete ga pljuvati kako je beli listic..

 

  Zbog svega ovoga ce AV i da vlada jos ko zna kolko ( kolko god on bude hteo i mogao ) godina..

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Bojkot je neuspeo od početka, nije postignut čvrst dogovor kojeg bi se svi držali, ni stranke koje su se izjasnile za bojkot nisu čvrste u svojoj odluci, DS, deo opozicije, kako god je mi nazivali, nijeu igri. I, što je najgore, zagovornici bojkota ne znaju šta je naredni korak, šta bi bio uspehbojkota, šta neuspeh, šta u jednom, šta u drugom slučaju. Deluje kao da su u jednom momentu afektno reagovali, rekli nećemo na izbore, bojkotujemo, sad ih sramorta da priznaju da su se izleteli.

U takve akcije se ide kad je uspeh izvestan, ovako, za svoju lošu procenu će optuživati Vučića, trojance, mangupe u svojim redovima, Evropu, zlu sudbinu, birače, jedino što ne verujem da će iko priznati, zajebali smo se.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Skyglider said:

Jebote, konacno su suspendovali gamadov nalog na Twitteru.  Verujem da nisam jedini koji ga je reportovao juce.  

 

 

+1 🙂 Juče je na Twitteru to bila masovna akcija. Ja sam uradila i report i block.

 

 

19 minutes ago, mare80 said:

Da glasa za SNS,dize ukupan broj glasaca i tako smanjuje sansu strankama koje izlaze na izbore da predju cenzus....🤣

 

To je ideja Igora Brakusa. Da u kasnim popodnevnim satima svi koji bojkotujemo izađemo na glasanje i glasamo za sns, pa je on tu ideju malo proširio jutros kad je gostovao na N1.

 

***

Pokušavam da razumem razloge zbog kojih bi Zelenović i Paunović izašli na izbore...ali ne mogu. Mogli su to pre odluke o bojkotu  da kažu- da bi izašli ponovo na lokalu..Ovako..bojkot pomalo gubi smisao, bar u tim opštinama.  

 

10 minutes ago, Div said:

zagovornici bojkota ne znaju šta je naredni korak, šta bi bio uspehbojkota, šta neuspeh, šta u jednom, šta u drugom slučaju

 

Mislim da znaju ali o tome još ne obaveštavaju javnost. 

 

Što se samog bojkota tiče, Đilas, Vuk Jeremić i Boško Obradović -ma šta vi svi mislili o njima čvrsto su opredeljeni za bojkot. 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

+1 🙂 Juče je na Twitteru to bila masovna akcija. Ja sam uradila i report i block.

 

 

 

To je ideja Igora Brakusa. Da u kasnim popodnevnim satima svi koji bojkotujemo izađemo na glasanje i glasamo za sns, pa je on tu ideju malo proširio jutros kad je gostovao na N1.

 

***

Pokušavam da razumem razloge zbog kojih bi Zelenović i Paunović izašli na izbore...ali ne mogu. Mogli su to pre odluke o bojkotu to da kažu- da bi izašli ponovo na lokalu..Ovako..bojkot pomalo gubi smisao, bar u tim opštinama.  

 

Mislim da znaju ali o tome još ne obaveštavaju javnost. 

 

Što se samog bojkota tiče, Đilas, Vuk Jeremić i Boško Obradović -ma šta vi svi mislili o njima čvrsto su opredeljeni za bojkot. 

 

 kako mi ovo boldovano podseca na nesto :smiley60:

 

   " znamo , ali sad iz inata necemo da vam kazemo "  :64:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Doc Holiday said:

ovi bi da nesto bojkotuju a nesto ne bi...  Lokalci ne bi da izgube gradove koje vec drze... Sabac , stari grad ...

 

pa bi da nesto bojkotuju a nesto ne bi..

 

 

a kako misle da je to onda bojkot?   glasac ako glasa samo za lokalne , on se vodi da je IZASAO NA BIRALISTE...   A kolko je meni , a bogami svima nama jasno da je ideja bojkota da izlaznost bude ispod 50% jer samo onda bojkot ima smisla..  Sta da radi birac ako izadje i glasa za lokalni ? Sta da radi sa ostalim listicima ?  Onda cete ga pljuvati kako je beli listic..

 

  Zbog svega ovoga ce AV i da vlada jos ko zna kolko ( kolko god on bude hteo i mogao ) godina..

 

 

Kaze Paunovic da Sapcu preti opasnost od Sandokana pa zato izlazi na izbore🤣🤣🤣,videcemo u Paracinu koja je opasnost u pitanju...Ovo postaje sve zanimljivije za pratiti

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdarac said:

Kaze Paunovic da Sapcu preti opasnost od Sandokana pa zato izlazi na izbore🤣🤣🤣,videcemo u Paracinu kona je opasnost u pitanju...Ovo postaje sve zanimljivije za pratiti

 

ma na kraju ce svi izaci na izbore... bice : naterala ili nagovorila EU...    dobice svako od njih po od Vucica ponudjenih 3%  i to je to... ucice opet u parlament, ali ce ga posle opet bojkotovati ( naravno ne i plate odatle ) itd...

Link to comment
Share on other sites

Za razliku od ovoga sa izlaskom "1 od 5" ovo sa Paunovićem i Zelenovićem će biti ozbiljan udarac za bojkot. Znači tu će nastupiti opšti haos, kako objasniti ljudima da glasaju na lokalu a ne na drugim izborima i tome slično. SZS Zelenovića i DS Paunovića moraju da nogiraju u tom slučaju inače bojkot gubi smisao. Možda je i  to razlog zašto se toliko oteže sa ujedinjenjem DS.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se,ali problem je u tome sto ne verujem da su ovi naprasno odlucili da izadju,moguce da su im stvarno obecali da nece praviti problem ako izadju.

Slazem se sa @Div izgleda da su oni preko nocu usli u celu pricu sa bojkotom bez da dobro procene,razmisle...

Mozda su ocekivali podrsku za bojkot EU,ko zna sta im je bilo u glavama ali posle nije bilo nazad

Link to comment
Share on other sites

izaci ce svi na kraju.... 

 

evo moje prognoze ...    SNS 40-45% ( eto priznace da su malo izgubili ) , SPS 10-15% ( standardnih)  i formirace opet  vladu...  Manjine po defoltu idu sa pobednikom  ma ko to bio ( jer jedino na taj nacin kako tako stite interese svojih zajednica (i svoje licne naravno )  )

  Ostalih 40%  ce  natrpati gomilu njih sa po 3%  i to je to

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

kako mi ovo boldovano podseca na nesto :smiley60:

 

   " znamo , ali sad iz inata necemo da vam kazemo

 

A zašto javnost mora odmah sve da zna? 

 

I ja kao običan član znam ponešto, ali ne pada mi napamet da ovde pišem stvari o kojima sam obaveštena mejlom. 

 

Nije to nikakav inat. Šta se desilo 13.04 prošle godine kada se 15-20 dana znalo za miting u Beogradu? Zašto je bio slabiji odziv ljudi?  Pa baš zato što se danima pričalo i pisalo o tome i  autoprevoznici su redom dobijali zabranu da tog dana voze u Beograd. 

Čak su stopirane i redovne linije na relaciji Kraljevo-Beograd, npr... Dajem samo primer...

 

1 hour ago, Doc Holiday said:

 

evo moje prognoze ...    SNS 40-45% ( eto priznace da su malo izgubili ) , SPS 10-15% ( standardnih)  i formirace opet  vladu.

 

A gde je tu SZS ( ako se predviđa da će i oni izaći ) ?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

A zašto javnost mora odmah sve da zna? 

 

I ja kao običan član znam ponešto, ali ne pada mi napamet da ovde pišem stvari o kojima sam obaveštena mejlom. 

 

Nije to nikakav inat. Šta se desilo 13.04 prošle godine kada se 15-20 dana znalo za miting u Beogradu? Zašto je bio slabiji odziv ljudi?  Pa baš zato što se danima pričalo i pisalo o tome i  autoprevoznici su redom dobijali zabranu da tog dana voze u Beograd. 

Čak su stopirane i redovne linije na relaciji Kraljevo-Beograd, npr... Dajem samo primer...

 

 

A gde je tu SZS ( ako se predviđa da će i oni izaći ) ?

Ovo za autobuse je toliko glupo a ponavljas vec x puta.

Pa kada ce da najave miting?dan ranije?pa i onda bi mogli da ukinu linije,zabrane autprevoznicima itd,ne razumem poentu

A sto se plana tice...pa da ga npr objave da bi ga narod podrzao i u sto vecem broju bojkotovao izbore,ovako izgleda kao da lutaju u magli

 

Edited by Zvezdarac
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

Ovo za autobuse je toliko glupo a ponavljas vec x puta.

Pa kada ce da najave miting?dan ranije?pa i onda bi mogli da ukinu linije,zabrane autprevoznicima itd,ne razumem poentu

A sto se plana tice...pa da ga npr objave da bi ga narod podrzao i u sto vecem broju bojkotovao izbore,ovako izgleda kao da lutaju u magli

 

Mislim da znam kako će ttaj plan izgledati 😀

f20c9eb755854d4cc40d14ca6920e8f8.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...