Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

5 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Cudan tekst. Konstatuje se to da Bastacu podrsku daje 3 odbornika SRS, ali je recenica data izvan bilo kakvog konteksta i bez dodatnih objasnjenja ko je to rekao. 
Kakva je uopste struktura opstine SG i da li Bastacu trebaju ta tri odbornika da bi formirao vlast. Da li on vlada u koaliciji sa radikalima? 
 

 

 

Ako mi je matematika dobra on bez 3 radikala ima 28, a treba mu 29, sad ima 31 (uz ogradu da ima nekih slobodnih odbornika koji ne piše s kim su i šta su).

 

"Kada je 2016. formirao vlast - struktura opštinskog parlamenta bila je takva da je uz svojih 20, Bastać mogao da računa i na po četiri odbornika SPS-a, DSS-a i Dveri, i tri radikala."

 

Dačić: Odbornici SPS istupaju iz vladajuće koalicije u Opštini Stari grad

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ce ostati misterija da li su radikali clanovi te koalicije i 

ko je to izjavio za ovaj clanak u N1. 
Na koji nacin ih podrzavaju takodje jos ne znamo. 

+ u tom drugom linku iz 2019 navodi se 
da su slobodni odbornici bivsi clanovi Dosta je bilo

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

Bitno je da sad dok nema nikakvih koalicija i dok se nista ne desava i dok se cekaju izbori do nas dobre info kako sad u tom vakumu radikali podrzavaju Bastaca, jer keve mi. 
 

Neka, prenesite svaki ovakav internet sum ovde, 

da vidimo sta su sve jos zuti radili. 

Edited by Kido from Junkovac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kido from Junkovac said:

Bitno je da sad dok nema nikakvih koalicija i dok se nista ne desava i dok se cekaju izbori do nas dobre info kako sad u tom vakumu radikali podrzavaju Bastaca, jer keve mi. 

 

Pročitaj celu vest molim te i hvala ti u napred:

 

Predsednik opštine Stari grad Marko Bastać (DS) izjavio je danas da ta stranka nije potpisala nijedan koalicioni sporazum sa SRS, SPS, DSS i Dverima, niti sa SDS i LDP, već da su ga odbornici lično podržali i da je reč o "najnovijem političkom eksperimentu u Srbiji".

Link to comment
Share on other sites

@mare80 koliko ja razumem iz ovog teksta iz 2016.godine Bastać nije pregovarao sa strankama već sa odbornicima, sa ljudima.

 

U normalnom svetu to je normalno i poželjno- da se lokal odvoji od parlamenta i visoke politike. 

 

Ali mi nismo deo normalnog sveta i ja npr nikada ne bih pregovarala sa nekim iz sns-a.

 

Dugo sam se bavila politikom na lokalu a i posao mi je bio usko vezan za političke stranke ( viši referent za poslove vođenja b spiska ) i upoznala sam MNOGO ljudi.

 

Bilo je onih koji su gledali sve kroz prizmu visoke politike a i onih koji su razmišljali ovako ( " To što se tvoj lider i moj na TV-u svađaju a onda sklapaju zajedničke poslove, znači da mi na lokalu treba svi da se držimo zajedno, važnije je da gledamo naše komšije, građane opštine nego ove lidere ") - ta osoba nije iz SRS-a..   

Link to comment
Share on other sites

Za mene je neprihvatljivo da neko bude clan politicke organizacije zvane SRS i deli njene stavove pa makar bio i zastupnik u MZ...

Biti clan SRS je dijagnoza i pristojna osoba nema sta da trazi sa njima ni u privatnom ni u javnom zivotu...

Moje licno misljenje,mozda gresim...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gordana Čomić prekinula bojkot i danas učestvovala u zasedanju skupštine. Ovo bi mogao biti uvod u novi raskol u DS-u. Očigledno ova ekipa profi sedača u skupštini iz DS želi na izbore po svaku cenu. Vidim i da sve više prostora dobijaju na režimskim medijima. Evo ga i Lutovac gost na N1 priča o tome prilično usplahirano, mada on uvek deluje tako 🙂 .

Link to comment
Share on other sites

Ma Bastac jeste u koaliciji sa SRS,mislim da je SRS imao clana veca u pocetku a posle od kada se digla frka nemaju vise clana veca ali se pisalo o nekim ugovorima o delu koje su dobili odbornici SRS

Te price nije razgovarao sa strankama nego sa odbornicima sutra mozemo da prebacimo i na grad i na republiku i da ispadne niko nije u koaliciji samo su ih podrzali odbornici/poslanici.

Najmutniji lik u SZS ubedljivo je taj Bastac.

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@mare80 koliko ja razumem iz ovog teksta iz 2016.godine Bastać nije pregovarao sa strankama već sa odbornicima, sa ljudima.

 

U normalnom svetu to je normalno i poželjno- da se lokal odvoji od parlamenta i visoke politike. 

 

Ali mi nismo deo normalnog sveta i ja npr nikada ne bih pregovarala sa nekim iz sns-a.

 

 

Stvarno mislis da je neki odbornik SRS podrzao Bastaca bez dozvole centrale?

Ja razumem da si clan jedne od stranaka SZS ali ovde je ocigledno da Bastac laze i ispadas u najmanju ruku naivna pravdajuci ga sa tom teorijom da je pregovarao sa odbornicima,ako si bila u lokalnoj samoupravi znas da to tako bas nikada ne ide.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Gordana Čomić prekinula bojkot i danas učestvovala u zasedanju skupštine. Ovo bi mogao biti uvod u novi raskol u DS-u. Očigledno ova ekipa profi sedača u skupštini iz DS želi na izbore po svaku cenu. Vidim i da sve više prostora dobijaju na režimskim medijima. Evo ga i Lutovac gost na N1 priča o tome prilično usplahirano, mada on uvek deluje tako 🙂 .

 

Ne znam, ranije smo vodili debatu o tome da li treba Lutovac da ih izbaci iz DS, ja kazem da treba ih pozove da sami izadju iz stranke ako ne zele da postuju odluke koje su donete na glavnom odboru.

 

Ne vidim koja je razlika izmedju Comicke i Cede. Oboje pricaju isto: SNS nas vodi u EU, ne onako kako bi mi zeleli, ali zato smo tu mi da se borimo da taj put bude brzi, jaci i bolji.

 

Dakle, nama platica u skupstini, medijska paznja, poznanstva, uticaj, mi pricamo da je sasvim u redu da i Vucic, kao i Tito, vlada do smrti, jer ima i gorih alternativa.

 

56 minutes ago, Zvezdarac said:

Ma Bastac jeste u koaliciji sa SRS,mislim da je SRS imao clana veca u pocetku a posle od kada se digla frka nemaju vise clana veca ali se pisalo o nekim ugovorima o delu koje su dobili odbornici SRS

Te price nije razgovarao sa strankama nego sa odbornicima sutra mozemo da prebacimo i na grad i na republiku i da ispadne niko nije u koaliciji samo su ih podrzali odbornici/poslanici.

Najmutniji lik u SZS ubedljivo je taj Bastac.

 

Bastac je na beogradskim izborima izasao sam samo da bi DS koaliciju ostavio ispod cenzusa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

ako si bila u lokalnoj samoupravi znas da to tako bas nikada ne ide

 

Baš zato što sam radila u upravi znam da sve može..jedan odbornik SRS svojevremeno je glasao kao i odbornici SPO-a, tada je SPO bio na vlasti.

 

Saglasnost da glasa kao i tadašnja demokratska većina u opštini nije dobio od stranke a nije je ni tražio..koliko se sećam nije posle ni izbačen iz te stranke.

 

Kombinacije na lokalu- ko pravi većinu, često su čudne i gotovo nemoguće..ali postoje..mada je meni nelogično da radikali imaju odbornike na Starom gradu a i da sns sada vlada na Vračaru..

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Baš zato što sam radila u upravi znam da sve može..jedan odbornik SRS svojevremeno je glasao kao i odbornici SPO-a, tada je SPO bio na vlasti.

 

Saglasnost da glasa kao i tadašnja demokratska većina u opštini nije dobio od stranke a nije je ni tražio..koliko se sećam nije posle ni izbačen iz te stranke.

 

Kombinacije na lokalu- ko pravi većinu, često su čudne i gotovo nemoguće..ali postoje..mada je meni nelogično da radikali imaju odbornike na Starom gradu a i da sns sada vlada na Vračaru..

 

 

 

 

Sada ti nama dajes primer jednog odbornika SRS od pre x godina i time pravdas Bastaca?Glasao za neku tacku ili pomogao da se formira vlast glasajuci za predsednika skupstine i sve vreme glasao za budzete itd?Velika je razlika

Sustinski ukoliko odbornicka grupa podrzava vlast oni su u koaliciji i to je tako,ukoliko odbornici izadju iz odbornicke grupe,postanu samostalni ili formiraju drugu onda moze da se prica o ovome o cemu je Bastac pricao.

Njega podrzava celokupna odbornicka grupa SRS(glasa za budzet,sve odluke itd)tako da je on u koaliciji sa SRS.

Slazes se Devojko sa ovom mojom konstatacijom ili imas jos neko opravdanje?

Vidi ja Bastacu ne zameram koaliciju sa SRS,alternativa tome je da SNS forimira vlast  tada pre 4 god ili verovatno novi izbori posle tih lokalnih gbe bi izlaznost bila manja i SNS bi verovatno lakse dobio.

Ali izadji u javnost i reci formirao sam vlast sa SRS zbog tih stvari i skidam kapu a ne ovako pravi budale od svih nas koji znamo da saberemo 2+2.

 

Link to comment
Share on other sites

@Zvezdarac pročitao si tekst koji je postavljen ovde, iz 2016.godine. Verovatno si čuo šta je juče izjavio Marko Bastać. 

 

Nikoga on ne pravi budalama. U aprilu imamo nove izbore i Bastać neće izaći na te izbore, on je član stranke koja je u SZS. SZS bojkotuje izbore,

 

Prosto mi je neverovatno kakva se prašina digla oko ove promocije...a nije bilo prašine kada je Šešelj naredio da se gaze poslanici Dveri ispred Narodne Skupštine prošle godine.

 

I Jugoslav Kiprijanović je tada oboren i Šešeljev vozač ga je udario bejzbol palicom..i ništa....

 

Onda Šešelj nije bio nasilnik a sada jeste...a svi dobro znamo da je on sve vreme nasilnik....samo su eto poslanici Dveri nebitni..

 

Ovde je tema nasilničko ponašanje ili grešim?  

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@Zvezdarac pročitao si tekst koji je postavljen ovde, iz 2016.godine. Verovatno si čuo šta je juče izjavio Marko Bastać. 

 

Nikoga on ne pravi budalama. U aprilu imamo nove izbore i Bastać neće izaći na te izbore, on je član stranke koja je u SZS. SZS bojkotuje izbore,

 

Prosto mi je neverovatno kakva se prašina digla oko ove promocije...a nije bilo prašine kada je Šešelj naredio da se gaze poslanici Dveri ispred Narodne Skupštine prošle godine.

 

I Jugoslav Kiprijanović je tada oboren i Šešeljev vozač ga je udario bejzbol palicom..i ništa....

 

Onda Šešelj nije bio nasilnik a sada jeste...a svi dobro znamo da je on sve vreme nasilnik....samo su eto poslanici Dveri nebitni..

 

Ovde je tema nasilničko ponašanje ili grešim?  

Ma pusti me tih Bastacevih spinova,mene zanima tvoje strucno misljenje kako se zove ako cela odbornicka grupa tokom celog mandata podrzava sve odluke vlasti?koalicija ili drugacije

Ako moze odgovor

I taman ste posle tog incidenta vi clanovi Dveri trebali da napravite protest ispred zgrade opstine Stari Grad zahtevajuci raskid koalicije sa onima koji su vas gazili dzipovima-SRS

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, mare80 said:

Nevezano za rejting Dveri,voleo bih da neko od novinara pita Djilasa i Jeremica da li je ovo zvanican stav SZS i ako nije da onda objasne sta oni i dalje traze sa Dverima u koaliciji....

 

Jeremićev jeste, Đilasov nije.

 

Između Jeremije i Boşka, koliko god smešno zvučalo, biram Boška u pola dana pola noći.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stoned Laki21 said:

 

Jeremićev jeste, Đilasov nije.

 

Između Jeremije i Boşka, koliko god smešno zvučalo, biram Boška u pola dana pola noći.

Donekle te razumem,mada najradije ne bi birao ni jednog... 🤣

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...