Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

25 minutes ago, laki perkos said:

Izvinjavam se što sam iskoristio za citat vaš komentar, ne radi se lično o vama već uopšteno o nerazumevanju sa dobrim delom naših "gastosa" 


Sve OK.

 

Ovaj gastos tacno zna o cemu pise i zasto pise, bez da  formira misljenje na bazi dozivljaja sa saltera. 
 

Politicari su tacno onakvi kakvim ih vecina ljudi hoce. Kad se ljudi sami sa sobom dogovore u glavi da hoce izvodljiva resenja dobice i takve politicare. Tesko mi da kazem, ali za ovu muku danas i narod je kriv. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja imam dosta rodbine i prijatelja napolju i ono što je interesantno je da većina podržava Vučića (sreća pa većina ih ne glasa) . Meni je savršeno jasno zašto je to slučaj. Zato što većina gleda pink a na netu čitaju uglavnom kurir. Manji deo prati RTS ali i RTS radi za faraona samo to radi na jedan finiji ali perfidniji način. Jedino ovi što čitaju više različitih medija su protiv Vučića jer s vremena na vreme svrate do to malo slobodnih medija u Srbiji i vide šta se stvarno ovde događa. Ali to je nekih 10%-20% i to su većinom ljudi koji su unazad 10-15 godina napustili zemlju pa mogu da ocene šta se ovde događa i bez medija čim vide imena ljudi na vlasti.

 

Neću imenovati primere ali malo malo pa nam neko od vas iz inostranstva u raspravama ponudi kao izvor "Kurir", da li je moguće da postoji iko ko do sada nije obavešten da je u tim novinama ama baš sve izmišljena vest sa ciljem da se satre svaka kritika režima a režim diže u nebesa. Ponekad umesto linka vidimo iz onoga što iznosite da su to informacije koje se plasiraju na nekoj od tih medijskih septičkih jama. Postoje novine u Srbiji kao što su "Kurir", "Informer", "Srpski Telegraf" i "Alo" koji ne rade ništa drugo do lažu zarad interesa faraona a ovaj ih zasipa novcem iz budžeta preko sufinansiranja medija. I onog dana kada on padne sa vlasti te novine će za njim u bunar ili će preleteti na drugu stranu ako im to bude dozvoljeno. Slična je situacija i sa TV stanicama koje su postale ruglo a tu prednjače Pink i Happy ali vidim da im se polako priključuju i O2 i Prva. RTS ide na tu foru da oni ne rade kao direktna propaganda režima nego naokolo. Na primer prenesu farona kako 5 minuta vređa opozciju, novinar RTS šatro se pravi neutralan ali nikad ne dozvole opoziciji da odgovori na te optužbe. Pa onda kada imamo aferu vlasti to se ne prenosi a kada imamo aferu opozicije to postaje tema svih gledanih emisija na RTS. I naravno da će posle par meseci gledanja toga prosečan "gedža" da pomisli kako je opozicija sve go izdajnik, lopov i ološ a naš predsednik je jedino svetlo na kraju tunela.

 

Pišem ovo da shvatite zašto mi ponekad malo oštrije reagujemo na postove vas iz inostranstva jer ponekad stvarno izgleda kao da vi mislite da je u Srbiji sve kao Holandiji pa da mi trebamo da razmišljamo o glasanju kao prosečan Holanđanin. Ne mi nemamo ni demokratiju a kamoli da razmišljam o tome da li ću da glasam za SZS zato što Boško u njemu. Što kaže Čerčil i sa đavolom bih pravio pakt da se skine ovaj sa vlasti jer sa Vučićem se zna gde idemo. Sa njim idemo direkt u diktaturu, uništava redom sve institucije, sve poluge vlasti polako postaju njegove desne ruke, opozicija je na putu da doživi sudbinu beloruske opozicije (koja od pre par meseci više nema ni jednog poslanika u njihovoj skupštini a nisu bojkotvali izbore), pere mozgove redom svima, i na kraju će moći i da se proglasi za Faraona kada završi sa tim poslom. Sa opozicijom bar postoji nada, neka nije ni velika ali ipak postoji. Čak i da Boško jedina opozicija glasanje za njega je veća nada da će Srbija skrenuti sa ovog puta nego da glasam sa Faraona ili da ne glasam što se opet svodi na to da od toga najviše profitira vladajuća stranka.

 

Inače unazad par godina postojala je jedna mala TV stanica na kablovskoj (TV Naša), koja je davala prostor svima da gostuju. Od totalno nebitne stanice za koju ja nisam ni znao da je imam ona je postala toliki trn u oku za vlast da su pokušali da je zatvore u više navrata a na kraju su je kupili i naravno preko noći ukinuli sve emisije i sada već mesec-dva na tom kanalu nema ništa osim repriza nekih emisija sa gostima sa estrade. Dakle cilj nije bilo preuzimanje te TV stanice nego pooštravanje medijske blokade jer ta TV kuća je praktično uništena danas. A zašto je ta mala TV stanica postala bitna ? Pa zato što kada nigde nemate realne političke emisije onda omogućavate svakom ko se usudi da ih ima u svom programu ogromnu gledanost bez po muke. To se i desilo sa TV Naša i to vam je odličan primer kako se ovde zatire svaki pokušaj da se javnost informiše šta se događa u Srbiji. Da ne spominjem kampanju koja se godinama vodi protiv N1. I onda mene neko pita "Kako možeš da budeš za opoziciju kad je u njoj Boško ?" , za mene neshvatljivo pitanje u ovom trenutku ali da smo u Holandiji bilo bi 100% na mestu :)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

Nije ni ovde, u Srbiji, niko formirao mišljenje jer gleda N1, pre će biti da gleda N1 jer ima mišljenje. Siguran sam da, kad bih morao da gledam Pink ili Happy, tek onda bih bio protiv ove diktature, toliko da bih prihvatao daj šta daš.

Mala digresija, povratak u prošlost. Pratio sam politička zbivanja tamo, osamdesetih, videlo se da se nešto kuva u SKS, informacije su bile povremeno kontradiktorne, aktuelna je bila kosovska kriza, svi smo nzadovoljni što se kriza odužila, ne rešava se, a stalno se priča o njoj. Dolazi 8. sednica, prenos na TV, odlazi sa scene Ivan Stambolić, dotad simbol vlasti Srbiji. Ja nemam dovoljno informacija da bih sa sigurnošću znao šta se dešava i zašto, kao i većina smatram Stambolića odgovornim, nije mi žao što odlazi. Ubrzo, postaje mi jasno o čemu se radi, a prelomni momenat je smena urednika na TV, odlazi Mihajlo Erić jer je pustio, možda čak sam i uradio, prilog koji ima uravnorežen pristup, postavlja pitanja, sumnja u metod. Meni postaje jasno da "nova garnitura" čisti teren, da se zatvara prostor za bilo kakva pitanja, za sumnje, pa iako nisam imao drugu stranu, postojala je samo jedna televizija, nisam prihvatao ništa što oni kažu. Ne mislim da sam bio nešto ekstra pametan, jednostavno način na koji je pričao Dušan Čukić, kao i sada Sarapa, Marić, ne dozvoljava mi da išta poverujem.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:


Sve OK.

 

Ovaj gastos tacno zna o cemu pise i zasto pise, bez da  formira misljenje na bazi dozivljaja sa saltera. 
 

Politicari su tacno onakvi kakvim ih vecina ljudi hoce. Kad se ljudi sami sa sobom dogovore u glavi da hoce izvodljiva resenja dobice i takve politicare. Tesko mi da kazem, ali za ovu muku danas i narod je kriv. 

Naravno da ima krivice i naroda tj. svih nas pojedinačno, polako ali sigurno doveli su nas do skoro pa bezizlaznog položaja gde kao pojedinac ne možeš ama baš ništa da doprineseš promenama. Otišao je veliki deo pametnih građana Srbije, sad nam ostaju megatrendi i brzopotezne škole da vode ovu državu i njene zaludele građane. Zato bode oči kad uleti poneko sa sigurne daljine pa počne da pametuje sa "vi" i "mi". Kad je toliko pametan i sposoban nek se vrati u Srbiju i izbori sa diktaturom AV!    

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, laki perkos said:

Kad je toliko pametan i sposoban nek se vrati u Srbiju i izbori sa diktaturom AV! 


Ja imam toliko godina da sam se sa jednom (gde je doticni bio sa druge strane) posteno izborila, sa svim sto je tad sledilo moju (nase) generacije je kostala mnogo. Otisla sam znatno pre nego sto su ga vratili u zivot, predosecala sam ovo, ali misljenje ovakvih kao ja se ne racuna i nije se racunalo. A ne racuna se ni sad.
 

Obracas se na izuzetno pogresnu adresu. Tako da tu drcnost  da iskoristis na pravoj adresi.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:


Ja imam toliko godina da sam je sa jednom (gde je doticni bio sa druge strane) posteno izborila, sa svim sto je tad sledilo i moju (nase) generacije je kostala mnogo. Otisla sam znatno pre nego sto su ga vratili u zivot, predosecala sam ovo, ali misljenje ovakvih kao ja se ne racuna i nije se racunalo. A ne racuna se ni sad.
 

Obracas se na izuzetno pogresnu adresu. Tako da tu drcnost tamo da iskoristis. 

Nema nikakve drčnosti, ja se borim sa ovim režimom koliko mogu ali mi zasmeta kad ima puno savetnika sa sigurne daljine. Dobro je gore neko primetio svako bi od tih savetnika da sprovodi neku svoju ideologiju i politiku, nije to ni toliko strašno kad bi barem glasali i uticali na rezultate u Srbiji. Ovako samo "žal za mladost" priča.     

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, laki perkos said:

Nema nikakve drčnosti, ja se borim sa ovim režimom koliko mogu ali mi zasmeta kad ima puno savetnika sa sigurne daljine. Dobro je gore neko primetio svako bi od tih savetnika da sprovodi neku svoju ideologiju i politiku, nije to ni toliko strašno kad bi barem glasali i uticali na rezultate u Srbiji. Ovako samo "žal za mladost" priča.     


Smetaju li i Trifkovici, Jasmina Vujic i ostalo? Gde lezi njihova zal?


Koje godiste precizno sme da se izrazava? Jeste li propisali nesto? Bolje se raspitaj gde su bili mnogi iz te politicke price onda kad je bilo gusto.

 

Molim te, nemoj me vise kvotovati, da ti iz prostojnosti odgovaram. Taj BO stil «fajta» na mene ne deluje ocekivano, izaziva suprotnu reakciju.

 

Pogresno procenjujes i inteligenciju i informisanost osoba sa kojim zelis da polemises.

 

A da sam senzitivna ko sto nisam, jos bi mogla da idem da se tuzakam zbog ejdzizma, ali eto necu.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Plavi Golub said:


Smetaju li i Trifkovici, Jasmina Vujic i ostalo? Gde lezi njihova zal?


Koje godiste precizno sme da se izrazava? Jeste li propisali nesto? Bolje se raspitaj gde su bili mnogi iz te politicke price onda kad je bilo gusto.

 

Molim te, nemoj me vise kvotovati, da ti iz prostojnosti odgovaram. Taj BO stil «fajta» na mene ne deluje ocekivano, izaziva suprotnu reakciju.

 

Pogresno procenjujes i inteligenciju i informisanost osoba sa kojim zelis da polemises.

 

A da sam senzitivna ko sto nisam, jos bi mogla da idem da se tuzakam zbog ejdzizma, ali eto necu.

Ja sam se eto uhvatio napisanog u tvom komentaru zato sam i napisao da ovo nije nešto lično protiv tebe nego uopšteno o odnosu ljudi koji su iz određenih razloga napustili Srbiju ali se i dan danas čude što ti razlozi i dalje postoje da ne kažem da su se i umnožili. Dakle povuklo me to da citiram, nije upereno protiv tebe lično.

Nema razloga da istražujem nečiji privatni život, ovde smo ravnopravni učesnici foruma i razmenjujemo mišljenja. Ukoliko vam ne odgovora nešto što sam napisao najlakše je ne odgovarati ili ignorisati moje pisanje. Ne vidim razlog za nervozu čak i izvesnu dozu pretnje, ovo je ipak samo forum!   

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

On 4/28/2019 at 11:34 AM, Eddard said:

Apsolutno.

Mene užasno iritira taj kvazi Argument o smenljivosti vlasti, pa ajde da Boškić dođe, čisto da onaj siđe.

Pa neće da može, jebo tu smenljivost ako se stalno vrte isti i dolaze gori, onda je to samo prividna smenljivost vlasti u kojoj se gube nervi i dragocene godine, tj. generacije ljudi.

Ali, obzirom da ja rešenje nemam, odustao sam i zbrisao. Jer mislim iskreno da rešenja nema, dok god Srbija ne postane EU.

Po cemu je to Boskic gori? On se jedini casno bori i kaze sta misli, takvi nisu opasni a i gori. 😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno je da su se svi upecali kao somovi na bucku od 3% 😄

 

Doduse! Da su manje nesposobni, i da su izgradili neku mrezu u Srbiji do sad, mogli su koliko-toliko da kontrolisu izbore i naprave te izborne koalicije kako bi se svi natrpali u parlament i smanjili Vucicu manevarski prostor, doduse, to bi se zavrsilo tako sto bi aktivirao trojance koje ima svuda i kupio koliko mu treba, tako da kako god okrenes, bacamo jos 4 godine u vetar.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

doduse, to bi se zavrsilo tako sto bi aktivirao trojance koje ima svuda i kupio koliko mu treba, tako da kako god okrenes, bacamo jos 4 godine u vetar.

 

 

a ovako moraju da se otkriju sad ko su i šta su sad, na bojkotu, a na nam je da im držimo u fokusu 4 godine.

Svakako ovo za infrastrukturu stoji ne vezano bojkot ili ne.  jednostavno ne postoji.

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo je u tome stvar - sto se nece pokazati. Odnosno, 1 od 5 miliona nije Vucicev trojanac, jednostavno su zeleni u politici i ispali su idioti jer su eto verovali nekom politicaru na rec.

 

Ali to u krajnjoj liniji nije ni bitno, jer za takve svakako neces da glasas, niti ces da glasas za ove koji bojkotuju sledeci put samo zato sto su bojkotovali, valjda treba da ti ponude malo vise od toga.

 

Dokle god se poverenje bude toliko lako sticalo i gubilo, potpuno je nebitno kako ce se bilo ko od njih odrediti prema bojkotu ili nekom drugom krupnom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Pa upravo je u tome stvar - sto se nece pokazati. Odnosno, 1 od 5 miliona nije Vucicev trojanac, jednostavno su zeleni u politici i ispali su idioti jer su eto verovali nekom politicaru na rec.

 

PROSTO JE:

Ko se bude pojavio na republičkim izborima ovim sad, da prodje kao SPO onomad.   za toliko možemo majku mu.

ne zato što je pera Trojanac, a mika Kasperski.... nego što jednostavno nisi ipoštovao dogovor  opozicionih partija.    Tipa kad odeš negde uvale ti lošu klopu i ne ideš više tamo jer je sranje.

Link to comment
Share on other sites

Ne zna se ko je gor prosao sa ovim potezom, SzS ili 1 od 5m. Alal vera vucicu kako ih voza kao majmune. Mada izace oni na izbore svi, drzavna sisa je drzavna sisa, neki nista drugo nisu ni radili u zivotu.

 

Kad su proglasili bojkot parlamenta, nisu trebali uzimati plate. To su im rekli naprednjaci ali i ovi iz 1 od 5m koje je neko verovatno zajebao, mada ne zna ni ko su ove devojke. Daj Boze da imaju 50k glasova svi zajedno, urnisace ih Sizoje a da se i ne pomuci..

 

Sve u svemu zalosno..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stoned Laki21 said:

 

PROSTO JE:

Ko se bude pojavio na republičkim izborima ovim sad, da prodje kao SPO onomad.   za toliko možemo majku mu.

ne zato što je pera Trojanac, a mika Kasperski.... nego što jednostavno nisi ipoštovao dogovor  opozicionih partija.    Tipa kad odeš negde uvale ti lošu klopu i ne ideš više tamo jer je sranje.

Ma nije SPO onomad prosao onako zbog izlaska na izbore 1997,pa.oni su tada osvojili 800k i nisu bili kaznjeni.

Zaboravio se njihov izlazak i vrlo brzo su postali legitimna opoziciona opcija.

Prosli su kako su prosli jel nisu podrzali Kostunicu i usli u DOS(a nudjeno im je)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...