Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

20 hours ago, Atreid said:

 

Kako nije? Pa taj "pokusaj bojkota u visestranacju" se zavrsio 5.oktobra 2000. godine.

 

Taj bojkot iz 1997.  je samo odlozio pad Milosevica. Mislim da je MIlosevic mogao da se srusi jos tada, jer je nakon izbornih pobeda na lokalnim izborima i nakon protesta postojala energija za tako nesto, ali su stigle instrukcije sa Zapada, koji nije ocigledno bio spreman u tom momentu da finansira rusenje Milosevica, da se bojkotuju izbori. A koji su razlozi, to mozemo samo da nagadjamo.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Skyglider said:

 

Taj bojkot iz 1997.  je samo odlozio pad Milosevica. Mislim da je MIlosevic mogao da se srusi jos tada, jer je nakon izbornih pobeda na lokalnim izborima i nakon protesta postojala energija za tako nesto, ali su stigle instrukcije sa Zapada, koji nije ocigledno bio spreman u tom momentu da finansira rusenje Milosevica, da se bojkotuju izbori. A koji su razlozi, to mozemo samo da nagadjamo.


Hteli su da potpise nesto ‘98 u vezi Kosova. Vreme ce pokazati sta. Izgleda da su spremali da dobijemo vaspitne krajem te godine. Secam se da se vozim s posla busom i pricaju klinci vic koji je tada kruzio, sta je Sloba potpisao da nas nisu bombardovali, kaze jedan odrek’o se Mire. Da je bio pametniji ko sto nije (i da je Miru poslao na krstarenje Volgom) mozda bi promene dosle kasnije, ali uz manje sveukupne materijalne stete po nas. Ili da su ga skinuli ‘97. 
Negativac sa kosarke se tad odelio od njega. Lilic takodje (smrad, ali inteligentan) i Don Milo. Stsmbolic u krec, bekstvo Djindica u CG. Slucajno? I don’t think so. 

Link to comment
Share on other sites

Sta su hteli od njega tacno ne znam, ali ocigledno da im je trebalo da on ostane na vlasti. Vrlo moguce zbog Kosova. S toga nisu bili spremni da finansiraju njegov pad, kao sto su to ucinili 2000. i sugerisali su opoziciji da bojkotuje te izbore. Sto su ovi, svi osim Draskovica, uradili. 

Link to comment
Share on other sites

1997. je SRS još uvek doživljavan kao opoziciona stranka i vukao je previše glasova na svoju stranu. Upravo je bojkot naterao SRS u vladu čime su skinuli masku lažne opozicije. 1997. nije bilo šanse da se skine Sloba sve da je sva opozicija išla zajedno. Poznata situacija ?

Link to comment
Share on other sites

Možda ima jedna stvar koju neki mogu da urade, jeste sitno, ali ako postane masovno zaboleće ih itekako, i moraće da otvaraju nove frontove i neprijateljstva.

Dakle...konačno mi je došlo iz d. u g. da prevaziđem svoj konformizam i promenim mobilnog operatora (posle 20 godina) - MTS. Pre 9 god. sam ih odjebao s fiksnog u korist SBB, sad porodično prelazimo u Telenor... trebalo je puno ranije, ali...konformizam jbg.

Nije mi teško da sve trajne naloge za plaćanje zamenim, nek se jebu. Neću više tu bagru da finansiram... Jeste, simbolično je, ali ko zna, možda postane i masovno. Boleće ih i gubitak pretplata i loš glas.

Možda nekome u opoziciji i sine na protestima da ovo zvanično proglasi za akciju...jbg. kad Telekom može bahato i đonom na SBB i konkurenciju uopšte, mogu i ljudi da im otkazuju usluge...


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

1997. je SRS još uvek doživljavan kao opoziciona stranka i vukao je previše glasova na svoju stranu. Upravo je bojkot naterao SRS u vladu čime su skinuli masku lažne opozicije. 1997. nije bilo šanse da se skine Sloba sve da je sva opozicija išla zajedno. Poznata situacija ?

 

Ko je 2020. godine stranka koja se dozivljava kao opoziciona, a vuce previse glasova?

Link to comment
Share on other sites

Niko, ali situacija je ista kao i 1997. u smislu da opozicija nema šanse. Ne da nema šanse da pobedi nego nema šanse ni da pređe 25% sve da svi budu na istoj listi. A slično je i to da će posle ovih izbora biti jasno ko je lažna opozicija jer će se to u parlametnu videti bez problema. Kao što to danas vidimo na osnovu ponašanja Čede, Čanka i Šešelja videćemo i ove nove (ako iko od njih pređe cenzus) ko su i šta su.

Link to comment
Share on other sites

Kao da je tako u Srbiji prvi put. Još je Domanović u Stradiji opisao tadašnju (a izgleda i današnju) Srbiju:

 

http://www.artnit.net/pero/item/618-stradija.html

 

Quote

Najpoznatiji srpski satirični pripovedač, Radoje Domanović se sa najviše uspeha ogledao u žanru alegorično-satirične pripovetke koju je uveo u srpsku književnost. Tu spada i jedna od njegovih najboljih satira Stradija, koja je nastala između 1889. i 1903. godine. Ona predstavlja svojevrsno ogledalo izobličene političke stvarnosti Srbije iz poslednjih godina apsolutističke vladavine Aleksandra Obrenovića.

 

Satirična vizija stvarnosti u Stradiji je uokvirena pričom o imaginarnom putovanju. Pisac, odnosno njegov zamenik u pripoveci, narator, putuje po svetu u potrazi za slavnom otađbinom svog oca. On stiže u nekakvu daleku, nepoznatu zemlju, koja se razlikuje od svega, što je pre i posle toga video. Sve što se u njoj događalo bilo je suprotno od normalnog i prirodnog.

 

Prvog dana kada je putnik stupio na tlo Stradije u glavnom gradu bila je velika svečanost. Narod je slavio petu godišnjicu oždrebljavanja konja šefa policije. On tu primećuje mnoštvo ordena kojima su građani ukrašeni. Zasluge za koje se dobijaju odlikovanja bile su najneobičnije, ponekad i takve da bi u kakvoj drugoj zemlji čovek radi njih dospeo u zatvor. Jednog je njegov ministar odlikovao za retke zasluge i požrtvovanje prema Otadžbini, jer je rukovao mnogim državnim novcem punu godinu dana, a u kasi je, pri pregledu, nađeno samo dve hiljade dinara manje nego što treba da bude. Pravo je, govorilo se, jer je mogao sve upropastiti, ali mu plemenitost i rodoljublje nije dalo da to učini. Drugi je odlikovan zato što je mesec dana bio čuvar nekih državnih magacina i magacini nisu izgoreli. Jedan čiča je dobio orden što je ostario i što nije umro. Jedan je odlikovan što se obogatio za nepunu godinu dana liferujući državi loše žito i još vazda drugih stvari. Svaki zelenaš i nitkov mogao je sebi kupiti za nekoliko groša titulu "veliki narodni rodoljub".

 

U Stradiji kažu da u toj zemlji ima dosta svinja. Na čuđenje putnika da je samo zbog svinja čuvena ta zemlja, dobija se odgovor da ima i budalaština mnogo. Sem svinja, vele da imaju mnogo ministara, koje u penziji, koje na raspoloženju, ali njih ne izvoze na stranu. Izvoze samo svinje.

 

Strani putnik posećuje ministarstva raznih resora i primećuje da niko nije na svom mestu, a svako je na pogrešnom. Svaki ministar interesuje se za sve, samo ne za ono što spada u njegovu nadležnost. Ministar inostranih poslova proučava šumarstvo, a na pitanje kakvi su odnosi zemlje sa susedima odgovara: "Pravo da vam kažem ja nešto nisam o tome ni imao prilike da mislim". Ministar pravde "proučava škole za gluvonemu decu". Ministar privrede veliki je ljubitelj Homera, a o privredi se uopšte ne brine, jer je, po njegovom mišljenju "privreda usavršena dobrim zakonima", a zakoni su briga ministra policije, a ne njegova. Ministar vojni sastavlja molitve. Ministar prosvete je naprasit čovek i kavgadžija, a u Stradiji ne trpe školovane ljude, prosveta spada "u nepredviđene izdatke". Poglavar crkve je dobar gimnastičar i strastven lovac, a uz to, voli da se tuče.

 

Narodna skupština, koja je to samo po imenu, "a u stvari poslanike postavlja ministar policije" radi "samo ono što hoće vlada". Pošto budu "izabrani" poslanici provode "nekoliko dana u pripremnoj školi, koja se zove klub" gde se vežbaju da što bolje odigraju svoju ulogu. Uloge u skupštini su podeljene: jedni govore za, drugi ima da ćute, a treći da se prave opozicija. Poslanici uče ono što im je zadato da kažu u skupštini kao đaci lekcije. Vlastima je najteže da nađu opozicionare, jer svi hoće da su uz vladu.

 

U Stradiji ima mnogo slobodoumnih zakona, a ni malo slobode. To je zemlja u kojoj je "ustav bez ustavnosti", narod "ne upotrebljava slobode"; zemlja u kojoj se ne zna koji zakoni važe, a koji ne važe. Zato se u Stradiji donosi mera "da narod spase od naroda". Cela zemlja je prepuna moralnih pouka, a morala nije bilo, u svakoj kući pun tavan logike, ali pameti nije bilo. Drže se govori i pišu knjige o privredi, a niko ništa nije sejao. Na svakom koraku se govorilo o štednji i blagostanju zemlje, a rasipalo se na sve strane.

 

Satira Stradija je univerzalni simbol osude apsolutističke vladavine. "U Stradiji Radoja Domanovića jedva da ima svetlosti, tek toliko da se vidi koliko je ta zemlja crna", kaže profesor Vojislav Đurić. U njoj je Radoje Domanović narodna savest, koju afirmiše svojim umetničkim udarom protiv dinastije, odnosno ne/vrednosti države i naroda.

 

Link to comment
Share on other sites

Odavno nesto gluplje ne procitah iskreno.

 

Znaci ako izadjete na izbore krsite taj sporazum sa narodom, pa cemo ga i mi, kao grupa gradjana koja je zapravo stala iza njega i mozemo reci i kreator toga, prekrsiti, da vi ne biste usli u parlament, sta li?

 

Smejurija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mare80 said:

Ovo sto oni trenutno rade je neki veci nivo politike od one koju ja razumem...

Evo, ceo dan pokusavam da skontam ovu njihovu logiku i nikako mi ne polazi za rukom...

 

Ne brini,  nije do tebe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Obzirom da je na kraju te izjave za medije odbila da objasni to je verovatno neka igra reči odnosno skrivena poruka koju SMS i NS znaju šta znači. Sad šta je to videćemo sledeći utorak kad su najavili pojašnjenje.

 

Ako izađu na izbore to će biti toliko glupo da će verovatno još 50% svojih glasača time gurnuti u apstinenciju. Naravno režimski mediji će ovo oberučke da prihvate i da nas bombaju nedelju dana kako je bojkot propao zbog čega ovo smatram ekstra lošim potezom pa makar na kraju SMS i NS proglasili bojkot.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ljudi u Srbiji uopste zna za Novu i Stranku Moderne Srbije (naziv je tako beloladjovski)? 

 

Nema sanse da oni zajedno mogu da osvoje vise od 10 - 15 hiljada biraca u Srbiji. Nova je u koaliciji sa DS i SDS u Beogradu dobila 2,2%, a to je grad u kojem bi trebalo da se najvise nadaju glasovima.

 

Moguce je da ce ici zajedno sa LDP, LSV, GDF (to je Olenik i drustvo) i ovim pobunjenicima iz DS (tesko mi je da poverujem da su oni protiv bojkota jer se tako ne rusi Vucic).

 

Ovde dolazimo do apsurda politike u Srbiji i pitanja ko su ljudi koji ce glasati za tu koaliciju? Sta se zeli postici glasanjem za tu listu u zemlji u kojoj vlast ima 60%, a sad ce imati preko 70% glasova i 200 i vise poslanika?

 

I ovde je bilo stavova da se pravi programska koalicija koja ce imati jasnu politiku i otklon od nacionalizma. Bozovic i ostali pobunjenici iz DS imaju stav da Dveri nemaju sta da traze u SZS, a ja pitam, sta se dobilo tom politikom?

 

Poslednji izbori su bili u Beogradu i oni su zavrsili sa 45% - 19%, uz vecinu SNS u skupstini grada. Uzmimo da su bili pametniji i da su svi izasli u dve ili tri liste i da imamo Djilasovu sa 20%, Sapicevu sa 8%, jos jednu sa 6%, jednu sa 5% i Dveri sa 5%. Sta je dalje resenje, voditi se Micunovicevom "moguca je saradnja i sa SNS" jer se drze evropskog puta? Cekanje da na nekim izborima ta lista dobije 45%?

 

Dveri - DSS i srodne opcije su tu negde na 5%. Padanjem te opcije ispod cenzusa se dobija dodatan rast SNS i nastavak Tita i SKS za vrlo siromasne, prelazak cenzusa dovodi do apsurda jer nam ne moze biti cilj i da rusimo wannabe Tita i da cvrsto odbijamo da saradjujemo sa onima koje nazivamo fasistima.

 

Cak i ako se desi rusenje partije i vodje, to ce se desiti samo ako bukvalno svi koji su protiv stanu u jedan front, samo je pitanje da li pre ili posle izbora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam skapirao zašto je Ljotićevac ? Ovde je podjednako Dražićevac, Nedićevac i Ljotićevac ? Ili sam ja loše čitao titl ?


On se ovde poziva na Nikolaja Velimirovića koji je btw imao sve reči hvale za Hitlera kada je došao na vlast i koji (Velimirović) je čak držao opelo za Dimitrija Ljotića.
Šteta što se srpska javnost bavi samo prekopavanjem po sramnoj prošlosti okolnih naroda a dela svojih gadova opisuje kao nužni kompromis u teškim vremenima.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Obradovića prozivaju da je fašista zbog njegovog diplomskog. Pisao je diplomski o srpskoj književnoj desnici između dva svetska rata i u njoj se dotakao Ljotića. Kasnije kada je počeo sa Dverima pominjao je da mu se sviđa ideja hrišćanskog uređenja države (šta god to značilo) a to je i Ljotić zagovarao pa su mu samo lepo upakovali na osnovu njegove gluposti da je fašista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


ja ču ovo ostaviti ovde, a vi vidite šta ćete s ovim:

 

Quote

Поштовани саборци, али и сви ви који сте можда, због медијске блокаде, тек сада чули за мене, др Јовану Стојковић, и Покрет “Живим за Србију”, желим да вам објасним због чега смо се определили да изађемо на предстојеће парламентарне изборе, и зашто сматрамо да је бојкот лошија опција.



 

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

A što bismo ovakve antivaxxerske idiote uopšte ovde promovisali?

 

Ne vidim da je ovo promocija, a nije loše da se vidi kakvih sve likova ima sa političkim ambicijama.

Nema razloga da se ne pomenu ovde.

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

A što bismo ovakve antivaxxerske idiote uopšte ovde promovisali?

 

jer su opzicija jel te, koja izlazi na izbore za mesec-dva dana.  :s_d:

 

 

po meni treba ovo da se vidi ovako na keca da je ceo ovaj antivax ravna zemlja pokret u srba, jednak sa desničarima miše Vacića ili autonomašima Neše Čanka...  klasika trojanci kojima je svrha da odvlače pažnju sa realnih problema njihovom anti-vax  ravna zemlja teorija zavere pričama,  jer koliko god se pravili toše, ubedjen sam da i ovde na forumu postoji anti-vax ekipa, samo ne sme da se outuje, pa ako ovo pomogne da se jedan anti, prebaci u anti anti ekipu, milina mili  :lala2:
 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...