Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

20 hours ago, McLeod said:

Zasto na primer plate u posti i drugim javnim ustanovama ne zavise od toga, nego mozes da dodjes, cekiras se, ustanes kad hoces, izmislis sebi pauzu i pustis da 20 ljudi ceka da plati racune jer ono, moze ti se?

 

Ovo je možda sada off, ali moram da reagujem. Radila sam u državnoj upravi punih 18 godina, od toga skoro 13 na poslovima referenta za vođenje biračkog spiska, ali sam tokom prve godine, pre izlaska na državni, stručni ispit radila i na šalterima.

 

Ovu rečenicu koju si ti napisao, čula sam XYZ puta.

 

Verovao ili ne, na šalteru je najteže raditi sa ljudima. Ljudi ne znaju da popune običan obrazac. Ljudi dolaze u opštinu, MUP, poštu kako bi se svađali. 

 

Najteže je raditi sa ljudima, to sam iskusila i na tim poslovima vezanim za izbore i biračke spiskove. Dešavalo mi se da "doručkujem" u pola 3 popodne. 

 

Mnogo puta su mi stranke-građani rekli da nemam pravo na pauzu. Mnogo puta su me vređali, ali ja sam za takve imala "recept"- dođe čovek i sa vrata se svađa, ćutim a onda pitam kakvu kafu pije..i uz kafu rešim njegovu "muku"...Nisam imala reprezentaciju, sama sam plaćala kafe i čajeve.

 

Postoje šalterski i kancelarijski radnici koji su takvi kako si ih opisao..Ali još uvek ima i ovih sličnih meni ( uverila se u Poreskoj upravi ). 

 

Btw, i kad nije bilo izbora i kada mi je posao bio smanjen ( birački spiskovi se ažuriraju i mimo izbora ) ja sam tražila da pomažem drugim koleginicama...Jednostavno, užasno je doći na posao i ne raditi ništa-sedeti, piti kafu i surfovati netom, ja sam izdržala tako dan ili dva i odmah sam tražila da radim još nešto.

 

Ovo je možda neka lična ispovest ili odbrana zaposlenih u upravi...jednostavno, morala sam da napišem...Nije ok generalizovati sve ljude u jednoj profesiji. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Vrlo dobro znam kakvi su ljudi koji dolaze da placaju racune i u javne ustanove i milion puta sam rekao, kada neko krene sa nismo mi takvi, samo pogledajte oko sebe dok cekate negde u redu, u posti, na pijaci, pogledajte ljude dok prolazite pored njih na ulici, obratite paznju na to sta pricaju, pa kad skupite dovoljan uzorak razmislite malo o tome.

 

Nije lako ni ovima u Telenoru kad dodje deda i kaze ovo je pokvareno prodali ste mi pokvaren telefon, zato sto je nesto brljao po menijima i zeznuo postavke i ne zna da ih vrati na pocetno podesavanje. Ali oni ne smeju da se izdrkaju na njega nego sve samo fino i polako.

 

Pruza se usluga i odgovaras za svoje ponasanje i odnos prema strankama.

 

Kad ne odgovaras nikome ili te boli dupe, dobijemo odnose kakve imamo u nasim javnim ustanovama i preduzecima.


Cast izuzecima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije lako ni onima koji rade u VIP-u. Ženi srednjih godina momak iz VIP-a je pet puta objašnjavao funkcije nekog novog telefona.

 

Izuzeci postoje, o njima se malo govori i piše...

 

I sve ovo nema veze sa opozicijom ili sa onima koji su na vlasti. Sve zavisi od samih ljudi i njihovog karaktera.

Link to comment
Share on other sites

Ima veze sa svim. Jer se stvari ne rade kako treba. Vidis, kad vec delimo neke licne stvari, ja sam sebi na poslu i zaposleni i gazda i preduzimac radova i sekretarica i sve uloge moram da znam podjednako dobro, ili ce me pregaziti neko ko ce to raditi bolje od mene. Svakog dana imam posla sa ljudima, od kojih su neki tezi od najtezeg tuca i svi najproblematicniji forumasi ovde na koje se najvise zale su bebice u poredjenju sa nekim primercima sa kojima sam ja dosao u dodir.

 

Ako ne trazim izgovore za sebe i radim i ponasam se i zivim u skladu sa odredjenim da ih nazovem postavkama i imam crvene linije koje se ne prelaze, nemam problem da kazem istinu ma koliko bila teska, nemam problem da priznam gresku, nemam problem da radim iznova i iznova i sam i u timu dok to ne bude odradjeno kako treba, apsolutno ne mogu, necu, ne zanima me da nalazim izgovore za druge ljude koji svoj posao ne rade kako treba.

 

Itekako se to odnosi na politicare, kojima jeste u opisu posla i da farbaju narod i prevode ih zedne preko vode i da burgijaju polako da ne rasture citavu konstrukciju i sruse zid, ali vecina njih, a pricam sada pogotovo o opoziciji ne zna ni kako da dodje do biraca, ni kako da elokventno prezentuje, delegira, poentira na temama koje im vlast bukvalno baca pod noge, oni ni to ne znaju, a kamoli da ih sami iskopaju. Pored ovog Krusika i 24 stana i Mise Banane, afera koje su sve zasluga hrabrih istrazivackih novinara, ni helikopter, ni udes na naplatnoj rampi, ni novinarke koje klece, ni Savamala, i da ne nabrajam sve kolosalne brljotine ove vlasti, nisu bile dovoljne ni za ogrebotinicu na vucicev(ic)skoj masineriji.

 

Da li to znaci da politicari ne rade dobar posao, ili to znaci da smo mi potpuno izgubljeni slucajevi, ako ove teme koje se delegiraju i nacin na koji se prezentuju, zapravo zanimaju biracko telo?

 

Biracko telo u Srbiji se i dalje vise zanima potlacenom nasom svetinjom crkvom u Crnoj Gori nego sto ne moze da se dise kad se izadje napolje.

 

Verovatno i oni misle dunuce vetar i bice sve okej.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Razumemo se. Ako radiš sve sam i sa ljudima, onda sve znaš.

 

Što se političara tiče, opet ponavljam, sve je do ljudi i do njihovih karaktera. 

 

Ja jesam za SZS ali stoji to da ne znaju najbolje da prezentuju svoj program, ili da iskoriste afere od helikoptera i rušenja u Hercegovačkoj ulici do Jovanjice. Ne znaju ni da podignu masu.

 

Birači ne razmišljaju o ovom zagađenju, tj prave teorije zavere..

Link to comment
Share on other sites

E pa sad dolazimo do toga - zasto biraci prave teorije zavere? Sta to govori o biracima? Da li je uloga politicara, profesora, javnih licnosti, intelektualaca da iskoriste svoj polozaj i svojim autoritetom oblikuju to biracko telo, unaprede, objasne bar one najfundamentalnije stvari, ili je njihov posao da ih potapsu po ledjima kazu jeste brate, vidi sta nam rade, prokleta CIA i Vatikan, sve oce da nas pobiju, ali nece srpski prkos i inat nikada pobediti, nego, sredicu ti ja ono, samo dodji u nedelju glasaj i obavezno slikaj, vazi? Car si, ajde vidimo se, pijemo kafu neki dan!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Sta to govori o biracima? Da li je uloga politicara, profesora, javnih licnosti, intelektualaca da iskoriste svoj polozaj i svojim autoritetom oblikuju to biracko telo, unaprede, objasne bar one najfundamentalnije stvari,

 

Jeste, to je uloga profesora, javnih ličnosti i intelektualaca. Zašto je na naslovnoj strani " Novina" bila starleta? Da, upravo zbog tih teoretičara zavere. Zato je i logo ličio na Informer..samo da bi ljudi uzeli taj bilten i čitali o Krušiku i Pošti i ostalim stvarima.

 

Ali te novine-bilten nisu dovoljne. 

 

Ne znam koliko ima takvih ljudi-birača. Ne može ni da se izračuna procenat jer SNS besomučno krade sa "bugarskim vozom", plaši narod, preti...

 

Ili ipak, na osnovu broja poslatih SMS-ova za neki reality može da se dođe do brojke, koliko je takvih birača? 

 

Ali..narod ne možemo promeniti..mentalitet takođe...i spontano mi se nameće ona replika Branislava Lekića u filmu "Tri karte za Holivud" 🙂 -da ne stavljam sada klip, poznata je scena..

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

Verovao ili ne, na šalteru je najteže raditi sa ljudima. Ljudi ne znaju da popune običan obrazac.

Ljudi dolaze u opštinu, MUP, poštu kako bi se svađali.

 

 

 

ne verujem da ljudi dolaze na saltere da bi se svadjali, zapravo prvi put i cujem da ljudi nemaju nikakvog drugog posla osim da cekaju nemilosrdne redove kako bi se svadjali a ne kako bi zavrsili najobicniji posao od 5 sekundi.

 

ako se i svadjaju, bice da su iziritirani birokratijom, glupim i nepotrebnim papirima, zapravo desetinama papira, pecatima, potpisima, redovima, vracanjima i posebno neazurnoscu...

 

a to sto `ne znaju da popune obican obrazac`, pa ako nisu pismeni onda ne znaju,

ali najcesce grese u prepisivanju malog miliona cifara u one pravougaonike

 

...ima i onaj salterski mentalitet, opevan i u prozi i poeziji, kao i na forumu - taj konformisticki mentalitet je daleko cuveniji od tamo nekog nepismenog mentaliteta koji ceka u redovima ispred saltera - `dosao da se svadja`...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Srpski Tajvan

Nikola Samardzic

 

Visoki kineski zvaničnik izjavio je da je ujedinjenje Tajvana s Kinom „istorijska neizbežnost“ i da će svako ko se tome protivi „smrdeti 10.000 godina“.

Na nesreću, pozivanje na predodređenost budućnosti je sa stanovišta nauke debilizam svakog totalitarnog mišljenja.

Verovatno otkriva i poremećaj ličnosti s poreklom u ranom detinjstvu.

Dok i velika Kina i velika Srbija smrde dok otrovnim isparenjima truju planetu, i svaka je budućnost neizvesna.

Mala Kina, Tajvan je, u odnosu na svoju veličinu i ljudske kapacitete, uspešnija i srećnija od velike, Hong Kong traži svoje mesto u brisanom prostoru između britanskog i kineskog kolonijalizma.

Samo Srbija sebe vidi velikom dok nastavljajući politiku koja je razorila prethodnu veliku državu i sve naše male živote, ukida svoju nezavisnost i mentalni integritet.

„Apelom“, onim zloglasnim, upozorili smo javnost da vlast u Srbiji s podrškom Rusije, crkve i dela srpske i crnogorske opozicije, nastoji da utiče na promenu vlasti u Crnoj Gori, pod lažnim i lažljivim izgovorom da se srpskoj crkvi i „nama“ otimaju svetinje.

Danas je jasnije, da je Apel dobronameran i precizan. Jeste, mobilisao je javnost u Srbiji koja je odgovorila sa istim akterima, i istim porukama koje su proizvele kataklizmu iz devedesetih.

Ali je Apel probudio i političke snage koje su zaustavile pokušaj nekoga tajvanskog scenarija, i, konkretno, nasilja i ubistava.

Odnos prema Crnoj Gori bio je test i za vlast i za opoziciju.

NJihova homogenizacija trebalo je da protekne neprimećeno, idiotskim optužbama iz opozicije da Vučić i Đukanović krizom upravljaju u dogovoru, dok se Vučić strancima pravdao kako on tu ništa ne može da konkretno učini.

Da li je učestvovao u udaru pod pritiskom svoje biološke, socijalne, političke i poslovne svite, to je manje važno od činjenice da Vučić definitivno nije „činilac mira i stabilnosti u regionu“.

To je manje važno i od činjenice da je Srbija u smislu političkog, ekonomskog i društvenog razvoja najzaostalija država u regionu.

Crnogorska kriza razorila je srpsko političko društvo u toj meri da je vlast predala važne ingerencije Rusiji, crkvi i navijačkim grupama. Crnogorska kriza je ogolila i vlast i opoziciju.

U opoziciji su i Vučić, i Dačić, i Vulin, itd., njihovi žalosni dvojnici. Vučić je kadrovskom politikom ponizio svakoga ko smatra da se javne funkcije obavljaju u skladu sa etikom odgovornosti.

Korupcijom je društvu oduzeo svaku snagu i pamet.

Javnost je homogenizovana dok poziva na „istorijsku neizbežnost“ da postanemo pravoslavna džamahirija s političkim korenima u staljinizmu.

Taj koncept budućnosti, u ovom trenutku, ima podršku iste većine koja je na Miloševićevom referendumu 1998. donela faktičku odluku da NATO ne sme ući na Kosovo.

NATO je i na Kosovu, i u Crnoj Gori, ulazi i u Bosnu.

Kolektivno smo nespremni za promene koje su u osnovi u našem najboljem interesu.

Link to comment
Share on other sites

Moguće, sa 3% cenzusom Dveri mogu sa Veljom i tom ekipom da ga pređu. MAda ja mislim da Dveri neće izaći na izbore ni ako budu nogirani iz SZS. Jer bolje mu je da ne izađe i da posle proziva komplet desnicu da su sluge režima a on da na njihov račun digne svoj rejting.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mare80 said:

https://direktno.rs/politika/248200/ili-da-bosko-bude-izbacen-iz-saveza-ili-ds-da-napusti-isti.html?fbclid=IwAR31LVr9a9fHtPycPkzpIz8ACbmLdH058yiZdgg1P3nma7R-cp6hhmd6xU0

Stvari napokon idu u dobrom pravcu,nisam sarkastican mislim da je ovo pocetak prekomponovanja opozicije o kome pricam vec neko vreme...

 

Ma daj, Balsa Bozovic i Aleksandra Jerkov  :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mare80 said:

https://direktno.rs/politika/248200/ili-da-bosko-bude-izbacen-iz-saveza-ili-ds-da-napusti-isti.html?fbclid=IwAR31LVr9a9fHtPycPkzpIz8ACbmLdH058yiZdgg1P3nma7R-cp6hhmd6xU0

Stvari napokon idu u dobrom pravcu,nisam sarkastican mislim da je ovo pocetak prekomponovanja opozicije o kome pricam vec neko vreme...

Ne znam šta ovaj ultrašista uopšte traži u udruženoj opoziciji. To je trebalo od početka najuriti. Ideološki više pripada SNS-u, mada je on puno puno gori i ekstremniji.

 I Đinđić se prevrće u grobu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

 

Ma daj, Balsa Bozovic i Aleksandra Jerkov  :lol_2:

 

Isto sam reagovala kao i ti. :smiley53:  Uostalom, Mićunović je,  time što je bojkot ocenio kao besmislen ukoliko 50 posto birača ne bojkotuje izbore, uputio kritiku i DS-u..jer i DS je član SZS.

 

Iznenađena sam što se nije oglasio Šutanovac.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Isto sam reagovala kao i ti. :smiley53:  Uostalom, Mićunović je,  time što je bojkot ocenio kao besmislen ukoliko 50 posto birača ne bojkotuje izbore, uputio kritiku i DS-u..jer i DS je član SZS.

 

Pa bojkot je Vucicu ogroman problem, a stigla su mu i ona istrazivanja sto sam okacio na temi Vox Pouli, pri tome mu nije prosao plan da se ojacaju preko fingiranog sukoba u Crnoj Gori. Ovo sa Micunovicem im je mozda i najjaca karta koju su imali da odigraju, bice tu jos napada na DS, ali sve ce to biti manjeg inteziteta.

 

Moram reci i da u ovom momentu Lutovac odlicno, ali odlicno hendluje sve ove napade.

 

10 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Iznenađena sam što se nije oglasio Šutanovac.

 

Jeste, nesto je kenjkao na twitteru, tek toliko da se zna na cijoj je strani ali da se previse ne eksponira. Sutanovac im je jos jedan spavac, ne sumnjam da ga cuvaju za ubuduce, ali tesko da ce im sve to proci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

Znaci i Micunovic je Vucicev trojanac? 

 

Pa evo ti mi reci, ako Micunovic prica pricu koja je u skladu sa zvanicnim stavom vladajuce stranke, a ta prica je u suprotnosti sa zvanicnim stavom stranke koji je clan i osnivac, cije interese onda zastupa?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

 

Pa bojkot je Vucicu ogroman problem, a stigla su mu i ona istrazivanja sto sam okacio na temi Vox Pouli, pri tome mu nije prosao plan da se ojacaju preko fingiranog sukoba u Crnoj Gori. Ovo sa Micunovicem im je mozda i najjaca karta koju su imali da odigraju, bice tu jos napada na DS, ali sve ce to biti manjeg inteziteta.

 

Moram reci i da u ovom momentu Lutovac odlicno, ali odlicno hendluje sve ove napade.

 

 

Jeste, nesto je kenjkao na twitteru, tek toliko da se zna na cijoj je strani ali da se previse ne eksponira. Sutanovac im je jos jedan spavac, ne sumnjam da ga cuvaju za ubuduce, ali tesko da ce im sve to proci.

Dodaj na rezultate te ankete i SPS 10% i oni ce ladno formirati i buducu vladu. Za jos 4 godine na vlasti! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pristevac said:

Ne znam šta ovaj ultrašista uopšte traži u udruženoj opoziciji. To je trebalo od početka najuriti. Ideološki više pripada SNS-u, mada je on puno puno gori i ekstremniji.

 I Đinđić se prevrće u grobu.

 

Kako ideoloski vise pripada SNS, kad SNS nema ideologiju? Njihova jedina ideologija je apsolutna vlast na svim mogucim nivoima.

 

U SNS ima mesta za sve i za DS politiku "Jer buducnost ne moze da ceka, uskoro 900 evra plate" i za URS politiku "od Vranja pa do Sombora" i za levicarsku demagogiju, i za najodvratniji sovinizam i za borbu protiv fasizma i nasilja, sta god nekom odgovara, sve je pokriveno.

 

Dveri su ultrakonzervativci, takvih stranaka ima svuda po Evropi, mada me najvise podsecaju na evengeliste u USA, zato ovde i nemaju visok plafon za rast.

 

Da li je trebalo najuriti Dveri iz SzS? SzS je zamisljen kao sirok front protiv Vucica, deluje da je ta prica zapela u corsokak, ali, teoretski u toj koaliciji je trebalo da bude mesta i za LDP, LSV, PSG, Stamatovic koji je sada sa Sapicem je bio deo SzS, a znamo zasto vecina spomenutih partija nije zainteresovana za udruzivanje protiv orkova.

 

Sada dolazimo na klizav teren, a to je pitanje bojkota. Sa jedne strane je izlazak na izbore, ponizavanje na svim medijima na kojima ce Saruman i njegovi da ponavljaju kako su "milijarde ulozene u drugu stranu", kako su oni opozicija, ali, dajmo im jos jednom glas da se izbore za Srbiju. Na sve te lazi nece biti moguce odgovoriti i onda, na dan izbora, spojeni mutant ce dobiti preko 60%, lazna opozicija jos 10-15%, SzS ako dobije preko 20% to ce biti veca senzacija nego da se SNS pet dana uzastopno uzdrzi od lazi i uvreda.

 

Sa druge strane, sta donosi bojkot? Ima li SzS dovoljno logistike i ljudi voljnih da izazovu paralizu sistema i drzave posle izbora i nateraju puzajucu diktaturu na pregovore i nove, drugacije i normalnije izbore?

 

Ne svidja mi se ni nastup pojedinih clanova DS. Dosta vise sa pravljenjem mini strancica jer tamo svako ko je malo napredovao u stranackoj hijerarhiji vidi sebe kao lidera ili bar clana glavnog odbora. Neka sazovu glasanje, neka odluce da li ce da i dalje budu deo SzS i neka se svi povinuju odluci. Samo nam jos treba nova Ceda - Boris - Canak lista na izborima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Dodaj na rezultate te ankete i SPS 10% i oni ce ladno formirati i buducu vladu. Za jos 4 godine na vlasti! 

 

Pa vec je dodato i SPS i ostali koji izlaze na izbore. Ja licno navijam da sto vise glasova dobiju sa sto manje izaslih, tako da se svima sto vise smuce.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zasto bi svako ko kaze da je ovakav bojkot besmislen Vucicev spavac i trojanac.

 

Realno gledano, da se mi ovde ne lazemo, SZS ako bojkot prodje i ako bude vidljiv manjak ljudi na biralistima postaje jedina legitimna opozicija. Direktna politicka korist od toga ide njima na sledecim izborima.

 

Disonantni tonovi iz samog DSa su posledica razlicitih struja tamo, posledica toga sto je predsednik te stranke slab i niko ga ne ebe 2% i pozicioniranja u samoj stranci. Da li Vucicu to odgovara? Naravno. Da li su cak i Micunovic, Sutanovac, Bozovic itd. njegovi trojanci zaduzeni za dalje razbijanje DSa? Moguce, ali malo verovatno - ne treba nikome u DS u ovakvoj situaciji pritisak spolja da bi radili to sto rade. Najjednostavnije objasnjenje je najverovatnije i tacno, ali u svakom slucaju ta prava istina je za birace nebitna - DS treba mnogo dugacak put da predje da bi ponovo zadobili poverenje onih koje su izgubili i privukli nove. DS je i dalje slab i ne moze da bude nikakav stozer sa Lutovcem na celu (a verovatno i ni sa kim drugim ko se trenutno profilise kao lider u toj stranci).

 

Biraci koji su nekako prirodna ciljna grupa DSa i drugih "demokratskih" strana su u velikoj meri vec i bojkotovali izbore. Poziv na bojkot od strane organizacije koja pretenduje da bude DOS2 same te birace ne gura nazad njima i to moze da bude veliki zajeb u proceni SZSa.

 

Recimo, licno bih naredne izbore bojkotovao u svakom slucaju, izasao na njih SZS ili ne. To sto ja necu da izadjem na naredne izbore, a uglavnom sam izlazio pre toga, ne znaci da sam ja automatski njihov birac na narednim izborima, a nekako mi se cini da oni racunaju na to.

 

S tim u vezi, da odgovorim na tezu koja je postavljena - do sada, osim tog bojkota koji je proglasen, mi od SZSa nismo videli apsolutno nikakav aktivizam niti tu "kampanju aktivnog bojkota" o kojoj pricaju. Nisam video cak ni propagandni materijal, osim nesto malo kad su ga proglasili, koji objasnjava biracima zasto se bojkotuju izbori.

 

Nisam video ni da na gostovanjima i kakvom takvom prostoru u medijima koje imaju, dakle N1, Nova S, i u poslednje vreme i ponegde na nacionalnoj frekvenciji, uspevaju da tu ideju objasne i priblize biracima koji zapravo jesu za bojkot, da ih dodatno u to uvere i ucvrste i ubede da imaju plan za to sta posle.

 

A cini mi se da nemaju.

Edited by McLeod
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...