Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

On 1/4/2020 at 10:02 PM, Klotzen said:

 

Problem je što desničari nisu sposobni da naprave neku ozbiljniju kolonu a pojedinačno ili u grupama od 2-3 nemaju šanse da pređu cenzus. Što će reći da je to nemoguće. Jedino što bi bilo moguće je da se eventualno nogiraju Dveri da bi ušli PSG i NDBG u SZS međutim i tu bi nastao problem kao što samo na ovom forumu možemo pročitati, jednima smeta Jeremić, drugima Đilas, trećima bi zasmetao Sergej i tako u nedogled a za uzvrat bi izgubili taj neki potencijal desnice od  max 10-tak posto.

 

Izgleda da bi ti "izbirljivi" bili najzadovoljniji da opozicija ne radi ništa, sedi kući i kucka po tviteru, u skupštini uredno idu na doručak i ručak za 20 RSD, jave se da govore 5 minuta u 10 sati zasedanja skupštine, da im najpoznatije lice bude upravo ovde omiljeni "Boško" jer bože moj ovi ostali su imali priliku i bili nekad na vlasti. Tada bi verovatno bili idealni za njihov precious glas 🙂

 

Zasto bi trebalo da se izbace Dveri da bi usli NDBG ili PSG?

 

SzS je sebe predstavio kao sirok opozicioni front ciji je jedini cilj rusenje licnog rezima A.Vucica i ovog sustinski jednopartijskog sistema, sazivanje novih izbora i uspostavljanje uslova za slobodne izbore i demokratiju.

 

Taj cilj, po mom misljenju, nije ispunjen jer SzS broji samo partije desnog centra, desnice i ekstremne desnice i nije okupio sve protivnike ovog rezima. Ne vidim razlog zasto Zivkoviceva Nova Stranka, NDBG, PSG i sve druge opozicione stranke ne bi bile deo SzS koji se uopste ne bi ni izjasnjavao o Kosovu, NATO savezu, EU, levici, desnici, nego bi samo imao jedan cilj, a to je povratak demokratije i slobodnih izbora i sklanjanje sa scene SNS, socijalista, raznih cedoida i seseljoida. Umesto toga, oni su izabrali neku vrstu desnicarskog programa i sad su posmatrani samo kao savez desnicarskih partija kojima se prikljucio DS da ne bi potpuno nestao sa scene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Ne vidim razlog zasto Zivkoviceva Nova Stranka, NDBG, PSG i sve druge opozicione stranke ne bi bile deo SzS koji se uopste ne bi ni izjasnjavao o Kosovu, NATO savezu, EU, levici, desnici, nego bi samo imao jedan cilj, a to je povratak demokratije i slobodnih izbora i sklanjanje sa scene SNS, socijalista, raznih cedoida i seseljoida

 

Ovo ni meni nije jasno. Kada je bila aktuelna "Slobodna zona" Živkovićeva Nova stranka i PSG su učestvovale, tačnije dežurali su njihovi funkcioneri i razgovarali sa građanima. Oko neke ideje koju je dao NDBG Dveri su se prve složile a zatim i ceo SZS.

 

Na prvoj tribini u Domu omladine, posle pokušaja ubistva Borka Stefanovića, lideri svih stranaka su bili tu ( Segej je kasnio jer se vraćao sa neke predstave iz CG ).

 

Još tada je rečeno da programske i ideološke razlike nisu važne i da je SZS otvoren za sve koji zaista žele pad režima AV, slobodne izbore i povratak demokratije. 

 

Program u 30 tačaka postoji kao i Sporazum sa narodom i to su neke početne tačke za promenu celokupnog sistema, posle pada AV. 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

 

ovo sto su napisali gold i devojka je nesto najcudnije za bilo kakav pokusaj smene jednog rezima

 

pa upravo podvlacenje i isticanje programskih i ideoloskih razlika izmedju njih i rezima je jedino sto moze da doprinese tome da

se dobiju izbori i tada ucini sve ono cemu teze (povratak demokratije, uklanjanje/lustriranje, izborni zakoni itd.)

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mama_mia said:

pa upravo podvlacenje i isticanje programskih i ideoloskih razlika izmedju njih i rezima je jedino sto moze da doprinese tome da

se dobiju izbori i tada ucini sve ono cemu teze (povratak demokratije, uklanjanje/lustriranje, izborni zakoni itd.)

Ja bih bio neizmerno srecan ako bi mi neko ukratko objasnio kakav to program i ideologiju zastupa SNS... 😄

Za opoziciju se slazem u potpunosti da bi trebalo da se prekomponuje po nekom ideoloskom kljucu,bar ugrubo,gradjanska i nacionalna i tako to...

Mozda trenutno ne bi imalo neke rezultate,ali bi na duze staze bilo mnogo korisnije od trenutnih neprirodnih saveza i koalicija...

Opet se sve mucenik nadam da ce DS uspeti nekako da se konsoliduje kao neka stranka centra...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

 

Zasto bi trebalo da se izbace Dveri da bi usli NDBG ili PSG?

 

 

Ujedno i odgovor za Devojka Luke Razića. To se odnosi na to kako do jedne kolone. Moj utisak je da te dve "grupe" nisu ušle iz dva razloga u SZS. Prvi je to što u SZS imamo predstavnike vlada od pre 2012. koje negativno utiču na rejting današnje opozicije a drugi su desničari u SZS od kojih Dveri i onaj što je nogiran nisu baš laki takvima za svariti. Profilisali su se na taj način da je za njih nemoguće da odbrane jednu takvu odluku a kao što vidimo ovde na forumu ima ljudi koji takođe ne veruju u koalicije čiji je cilj demontaža ovakve vlasti nego smatraju da već sada oni treba da glasaju za liste zbog njihovih planova i programa. Tako i ovi u NDBG a pomalo i PSG mada se kod njih to menja odkad je Sergej došao oni misle da će ljudi da se opredeljuju po planovima i programima. S tim u vezi to je moje razmišljanje na temu kako kod nas može da se dođe do jedne jake kolone.

 

Moje lično mišljenje je da treba svi da idu pod jednu kapu jer kod nas je to jedini način da se smeni ova polu diktatorska vlast. Znam dosta ljudi koji ne izlaze na izbore iz prostog razloga što misle da njihov glas ne menja ništa jer ne shvataju razliku u situaciji kada sva opozicija ima 20% u odnosu na situaciju kada ima 40%. I Sloba je isto tako pao tek kada su skoro svi opozicioni glasovi ujedinili oko jedne liste. Ako se dobro sećam na tim izborima jedino je još SPO imao par procenata za koje možemo reći da su opozicioni glasovi a svi ostali su otišli za DOS. Situacija je sada drugačija i još teža za opoziciju nego tada i pred njima je dosta posla. Moraju sve da nas ubede kao i oni 2000. godine da glasamo za njih inače ćemo gledati faraona verovatno dok je živ na vlasti. Trenutno mi imamo SZS, PSG, NDBG, i par mini kolona desnice od kojih će najverovatnije opstati samo jedna na kraju. Dakle ne dve nego 4 kolone i to ne računajući one lažne opozicionare a neki od tih lista će takođe dobiti značajan broj glasova.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



 
SzS je sebe predstavio kao sirok opozicioni front ciji je jedini cilj rusenje licnog rezima A.Vucica


Ovo je bajka za naivne. Jedini cilj svake postojeće političke stranke u Srbiji je osvajanje vlasti, korišćenje te vlasti i što duži ostanak na njoj.

S obzirom da je većina njih već bila u toj poziciji i zbog sopstvene alavosti i nesposobnosti popušila muštiklu od sopstvenih birača, sad se vraćaju na stari dobri oprobani recept glasanja "za manje zlo" i ponovnog uvođenja demokratije u Srbiji - 5.X Vol. 2. Da zatvorimo krug... ili otvorimo novi.

Što naravno ne znači da ova vlast treba da ostane, daleko bilo, samo kažem da ne treba da se zavaravamo.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Eddard said:

Ovo je bajka za naivne. Jedini cilj svake postojeće političke stranke u Srbiji je osvajanje vlasti, korišćenje te vlasti i što duži ostanak na njoj.

Pa dobro,u vecini zemalja Evrope je slicno,samo se tamo za.ebu pa urade ponekad i nesto korisno za drustvo... 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Olja: zašto ste osnovali nešto sto ne znate cemu služi?
Samardzic: znamo, kako ne znamo
O: da pravi haos
S: kako haos?
O: pa recimo vučić donese ova 3% i zbog vas
Samardzic: pa neću ja da se guram u parlament 
Olja: pa ne treba, on će da vas ugura
#utisak 

Ovaj razgovor je SVE. Po

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mare80 said:

Ja bih bio neizmerno srecan ako bi mi neko ukratko objasnio kakav to program i ideologiju zastupa SNS... 😄

Za opoziciju se slazem u potpunosti da bi trebalo da se prekomponuje po nekom ideoloskom kljucu,bar ugrubo,gradjanska i nacionalna i tako to...

Mozda trenutno ne bi imalo neke rezultate,ali bi na duze staze bilo mnogo korisnije od trenutnih neprirodnih saveza i koalicija...

Opet se sve mucenik nadam da ce DS uspeti nekako da se konsoliduje kao neka stranka centra...

 

nije potrebno ni da znas kakav je program i ideologija onih kojima zelis da vidis ledja,

to nikoga zaista ne zanima i to te nece stvarno usreciti niti promeniti misljenje o njima.

(ili mozda hoce?)

 

ali bi bilo zanimljivo da se ima uvid u program i ideologiju

onih koje bi da podrzis a da ne ispadne da ih se podrzava vezanih ociju i napamet ....zasto tako kazem?

 

pa zbog toga da bi se podvukla razlika - jer zamisli ne znas nista o programu jednih

a sanjas da ih zamene drugi o kojima takodje nista ne znas...

to je ono sto meni nije jasno

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mama_mia said:

 

nije potrebno ni da znas kakav je program i ideologija onih kojima zelis da vidis ledja,

to nikoga zaista ne zanima i to te nece stvarno usreciti niti promeniti misljenje o njima.

(ili mozda hoce?)

 

ali bi bilo zanimljivo da se ima uvid u program i ideologiju

onih koje bi da podrzis a da ne ispadne da ih se podrzava vezanih ociju i napamet ....zasto tako kazem?

 

pa zbog toga da bi se podvukla razlika - jer zamisli ne znas nista o programu jednih

a sanjas da ih zamene drugi o kojima takodje nista ne znas...

to je ono sto meni nije jasno

 

Iz SzS su vise puta rekli da ce organizovati izbore nakon pada ovog rezima na kojima ce biti moguce da se glasa i za DS i za NDBG i za bilo koju drugu opciju koja je programski bliska bilo kome.

Izlaskom na izbore svako za sebe (cak i odredjene koalicije bi opet bila mesavina svega i svacega) samo bi se opet dobila situacija iz 2014. ili sa proslih beogradskih izbora, jer tad ne bi bio cenzus smanjivan sa 5% na 3%.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, CLakiSH said:

Opalio u parkiran bus.

Parkiran.

 

A Čićvu uzme svoj stari škodilak i vozi celu noć kao da je GTA.

 

 

Ključna reč- parkiran. Nije bilo povređenih, nije bilo mrtvih.

 

I čitava se drama diže oko njega...

 

A helikopter?  Zoran Babić i naplatna rampa Doljevci? 

 

 

6 minutes ago, Mama_mia said:

 

ali bi bilo zanimljivo da se ima uvid u program i ideologiju

onih koje bi da podrzi

 

Postoje na internetu programi svih stranaka SZS i pojedinačni...

 

Koliko je puta Đilas ponovio šta će se raditi i kako kad AV padne ( postoje izjave na Fejsu i Tviteru )

 

Ne mogu da se setim da su birači one davne 2000.godine insistirali toliko na programu DOS-a.

 

Cilj je bio da se sruši diktator. I srušen je.

 

Sada je ponovo cilj da se sruši diktator i biće srušen.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...