Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

11 minutes ago, mare80 said:

Treba samo da dozvole tuzilastvu da radi svoj posao...

 

TUŽILAŠTVU NIKO NI DANAS NE ZABRANJUJE DA RADE SVOJ POSAO,  samo što ne umeju i neće. 


Ovo ti pišem iz iskustva, bukvalno sve prijave protiv pojedinaca iz SNS-a koje su podnete od strane gradjana su procesuirane i presudjene.  Tipa Djilas, Dojčinović...  bukvalno svako ko je tužio SNS dobio ga je na sudu... e sad što Tužilaštvo ne radi ništa po službenoj dužnosti.... to bi trebalo da isto pitamo policiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

@Klotzen

Od brojnih budalastina koje je SZS proklamovao kao program ova oko izbora za godinu dana na kojima se bira izmedju njih je mozda cak i najveca.Ne znam kako su to mislili osim da zabrane SNS i slicne stranke.Opet pitam zasto tu promenu sistena ne uvedu uvedu kao pilot projekat na Starom gradu gde imaju vlast ali odgovora nema.

 

Nisu oni rekli izmedju njih nego ja kazem njih u smislu tvog posta posto aludiras na razlike u samom SZS izmedju razlicitih stranaka. Niko nece biti zabranjivan, za tako nesto nema potrebe, sns bez vucica ce se boriti za cenzus.

 

Ne moze se oslobadati rtv i rts na nivou opstine. Ne moze se spreciti zloupotreba institucija na nivou opstina. Ne moze se nista na nivou opstine uraditi da se poboljsaju izborni uslovi.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

Ne znam,ja sam sto se tih stvari tice persimista obzirom da sam gledao kako SM i MM nista osim nekog stana nisu mogli da nadju a i ostali osim Radeta Markovica i nesto sitno Kertes ostali cisti...Ali voleo bi da ste vi u pravu

To je drugi par rukava, ako tuzilastvo i policija nece nista da nadju onda nece ni naci.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stoned Laki21 said:

 

Nata Mesarović, Zagorka Dolovac i tako ta ekipa...

Vala kad je Laura Codruta mogla u Rumuniji da radi protiv citavog sistema i citave vlade godinama, valjda i kod nas mozemo da nadjemo nekoliko sposobnih ljudi da spakuju sajkoa na sigurno nakon sto bude pobijedjen na izborima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2019 at 3:43 AM, goldberg said:

 

Ne kazem da to nije tacno, pitam kakve veze to sto si napisao ima sa raspravom o neprincipijelnim koalicijama?

 

Ovo je vec skakanje sa jedne na drugu temu. Evo nesto i o tome, pa da uspesno skocimo na neku trecu temu:

 

Napisao si da Informer i Pink iritiraju ljude i da je to kontraproduktivno za vlast SNS i A.Vucica. Ogroman broj ih ne voli, ali nisu budale da ne znaju ko su Djilas, Borko, Bosko, Jeremic i ostali. Hoce da vide nove ljude.

 

2016. pojavljuje se DJB, Radulovic kao ministar koji je podneo ostavku kad je video sta se radi, pokret bez repova bivse vlasti. Dolaze izbori i dobijaju - 6%. I to ne bilo kojih 6% nego 6% ljudi koji su se samo prelili od drugih opozicionih stranaka.

2017. pojavljuje se Jankovic. Do tada sa ugledom besprekornog borca za prava ljudi, nestranacka licnost, covek oko koga mogu da se ujedine svi oni nezadovoljni Pinkom i Informerom. Dolaze izbori i dobija - 16%. 

 

Godinu dana pre predsednickih izbora anti - Vucic stranke dobijaju oko 850 hiljada glasova. Na predsednickim, anti - Vucic kandidati dobijaju oko milion glasova - nesto malo preko 150 hiljada vise.

 

Sta moze da se zakljuci?

 

Da zapravo nema toliko ljudi koji su iritirani Vucicem? Mozda, ali zar ti ne rece da ih ima, ali nesposobna opozicija ne ume?

 

Da Jankovic i Radulovic nisu ni mogli da predstave svoj politicki program? Zar ne rece ti da mediji nisu problem?

 

Da izbori nisu bili fer i da je bilo muljanja? Pa tek to neces da tvrdis.

 

Ovo je jos jedno pitanje na koje sam uveren da necemo od tebe dobiti odgovor ovde - ako je samo nesposobna i lopovska opozicija problem u Srbiji i ako ona radi za A.Vucica i SNS, sta je objasnjenje za bedan rezultat DJB i Sase Jankovica?

 

Kud ces jednostavnije odgovore. Radulovic je napravio vrh rezultat 2016. i to bukvalno net kampanjom. Kako je usao u skupstinu krenuo je sa idiotskim performansima dosao do toga da pola djb ne moze da ga gleda ocima. Razjebao stranku na svim nivoima.

 

SJ isto napravio odlican rezultat i onda krenuo da sere o caušesku i sličnim glupostima, trazio od AV da bude premijer... pritom se za njega zna da je bio covek zadatka, odradio zadatak i otisao. Jbg ako to ne znas onda sta da pricamo...

 

Problem je sto ti ocekujes instant rezultat a to ne biva. Mora mnogo ozbiljno da se.radi i ostvaruje direktan kontakt da ljudima.

 

A ne formiramo se danas i ocekujemo 40% sutra. Bukvalno opozicija je posle BG izbora morala praviti strategiju za 2024.  sa prolaznim merenjima 2020 i 2022...

 

AV i Toma su lomili zute 12 godina, ako mislis da im je bilo prijatno da gube izbore svakih godinu dana, sigurno nije. Ali su radili na sebi, koliko god ih potcenjivali. A to potcenjivanje je njima najvise pomoglo. AV nikog ne potcenjuje.

13 hours ago, Zvezdarac said:

Jel neko video tu Boskovu fotografiju u zanimljivom drustvu o kojoj se prica ili je neka patka u pitanju?

Naravno da nije patka. Patka je da Zeljko Samardzic ne radi u Posti a prima platu. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, John Dies at the End said:

Kako znas da je "patka"? 

Ma to ne zna niko,juce na N1 predstavnik radnika rece da nisu videli nikakve spiskove zaposlenih

Sumljivo u toj prici je da Postu drzi PUPS a koliko znam nekin od ovih su bliski SNS pa bi logicnije bilo da su ih ubacili u EPS ili sl,obicno se jedni drugima ne mesaju kada raspodele plen

Da ne bude zabune siguran sam da u Posti ima gomila fiktivno zaposlenih preko politickih veza samo nisam siguran da su to ovi

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Zvezdarac said:

Sumljivo u toj prici je da Postu drzi PUPS a koliko znam nekin od ovih su bliski SNS pa bi logicnije bilo da su ih ubacili u EPS ili sl,obicno se jedni drugima ne mesaju kada raspodele plen

 

show program je i u epsu... 

msm kad mogu jednog Raduna da zaposle u bolnicu kao IT-evca, šta li se radi po ovim velikim sistemima eps, pošta, ministarstva...

 

Quote

Branko Radun, istoričar po obrazovanju, politički analitičar i urednik sajta Vidovdan.org, kako saznajemo, zaposlen je na poziciju tehničara održavanja u IT sektoru subotičke bolnice. Njegovo zaposlenje ovekovečeno je i ugovorom na neodređeno vreme. 

 

 

- Bio je raspisan konkurs. Bio je na portalima i na Nacionalnoj službi za zapošljavanje. Imam završenu srednju elektrotehničku školu, a studirao sam i završio istoriju. To je moje obrazovanje. Dosta sam radio u tom internet i IT sektoru. Otvorila se mogućnost da radim u Subotici. Konkurisao sam na to mesto, niko drugi se nije javio, osim mene. Imao sam razgovor sa komisijom i to je to - kaže Radun za Espreso. 

Ovako stvari imaju malo više smisla, ali da li je naše shvatanje radnog mesta "tehničar održavanja u IT sektoru", slično onome koje ima Branko Radun, vrlo je diskutabilno. A, i ono što je naveo kao iskustvo u IT sektoru, čini se neodrživo, budući da IT ne podrazumeva samo "internet iskustvo". 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vredni mrav said:

AV i Toma su lomili zute 12 godina

Kakav tipican naprdnjacki isprd 😱

 

Nisu 12, Groba je lomio od 1991., a sajko lomi od 1993. I zuti su u njihovoj prici samo kolateralna steta, lomili su i lome i dalje oni uglavnom zdrav razum i civilizaciju.

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Dies at the End said:

Kako znas da je "patka"? 

 

Eno Murar objavio i da je DEA promenila identitet Hrkalovićki, ali je on prepoznao i provalio novo ime. Inspektor Draguljče 😁

5 minutes ago, Beonegro said:

Kakav tipican naprdnjacki isprd 😱

 

Nisu 12, Groba je lomio od 1991., a sajko lomi od 1993. I zuti su u njihovoj prici samo kolateralna steta, lomili su i lome i dalje oni uglavnom zdrav razum i civilizaciju.

 

Potcenjivanje je legit opcija. Posledice su uvek lose po onoga ko primenjuje tu opciju.

Link to comment
Share on other sites

Malo vikipedije

 

Razlika od drugih političkih oragnizacija[uredi - уреди | uredi izvor]

Prema ovim (gore navedenim) svojim konstitutivnim obeležjima političke stranke razlikuju se od srodnih institucija koje postoje u sistemu predstavničke demokratije.[4]

Od interesne grupe[uredi - уреди | uredi izvor]

Glavni članak: Interesna grupa

Tako se politička stranka razlikuje od interesne grupe, prema tome što ima političku ideologiju i što je njen cilj da osvoji i vrši državnu vlast. Interesne grupe umesto političke ideologije imaju konkretne materijalne i ideološke interese čijem ostvarivanju teže i uticajem na državnu valst, ali njihov cilj nije osvajanje i vršenje državne vlasti. U političku stranku se okupljaju ljudi, pripadnici iste ideologije, makar i nemali isti interes, dok se u interesnu grupu okupljaju ljudi koji imaju isti interes, makar i nemali istu idelogiju (R. Lukić).[4]

Od političkog pokreta[uredi - уреди | uredi izvor]

Glavni članak: Politički pokret

Od političkog pokreta stranka se razlikuje prema jedinstvenoj političkoj ideologiji. Politički pokreti imaju za cilj odbranu, uključujući i posredstvom državne vlasti, vrlo širokih i relativno neodređenih opštenarodnih interesa koji se ne mogu obuhvatiti nikakvom posebnom ideologijom u pravom smislu reči. Za odbranu takvih inetersa formiraju se političke organizacije ljudi s vrlo različitim političkim ideologijama, tako da obuhvataju pripadnike raznih političkih stranaka, čak i same stranke.[4]

Od oružane grupe[uredi - уреди | uredi izvor]

Glavni članak: Oružana grupa

Najzad, od organizacija koje isto tako imaju za cilj osvajanje i vršenje državne vlasti, kakve su oružane grupe, koje imaju za cilj rušenje postojećih institucija vlasti, ne poštujući ustanovljeni javni poredak u zemlji, političke stranke se razlikuju prema tome što osvajanju vlasti teže na način propisan ustanovljenim javnim poretkom, a to znači legalnim, demokratskim putem, učešćem na izborima i dobijanjem većine na izborima.[4]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vredni mrav said:

 

Eno Murar objavio i da je DEA promenila identitet Hrkalovićki, ali je on prepoznao i provalio novo ime. Inspektor Draguljče 😁

 

Nisam pitao za Murar-a, zbog cega si 100% da niko sa spiska nije primao novcane prinadleznosti od "Poste"... To ne mora biti "klasican radni ugovor" vec ppp ili " ugovor" o delu...

 

Kada si vec kod Hrkalovicke, to je posebna prica, od nacina na koji je postavljena, nacin na koji je obavljala "posao" i razresenja.  Jednog dana svi upleteni u njen slicaj moraju krivicno da odgovaraju.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Vredni mrav said:

Isto ovako je krenula prica o Samardzicu i onoj starleti... Djilas napadne Bg zbog obelezavanja švedskog praznika, Marinika optuzi policiju da je krmka Mišu pustila u svoje prostorije. Hiperprodukcija gluposti na dnevnom nivou.

Fora jeste sto im ovi namestaju neke gluposti. Jako bitno to za svedski praznik. Ipak ove kradje,paljenja,lazne diplome, valjanje oruzja na crno za sns ekipu itd..je znacajno bitnije od nekog novogodisnjeg ukrasa.

 

Opozicija vise nego korektno radi posao, ali ne mozes protiv glupih ljudi i onih koji bi se prodali za sitno. Koliko afera su otkrili i opet nista. Jednostavno moramo da priznamo da smo glupi ko ona stvar i bice nam lakse. Radnicka snaga u sledecih 20-30godina i to je to.

 

Bice uvek pametnih koji se snadju ili pobegnu iz ove vukojebine.Svi ovde glume nesto, neki moral a zajebali su gro ljudi za 500dinara do 500e da ne ulazim na vece cifre. ..

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...