Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

45 minutes ago, A sad said:

Eto, i Jovo Bakic postade Vucicev trojanac, bot... ima li neko da nije na vucicevom platnom spisku? 

 

Ne znam da li mu je na platnom spisku. Definisanje interesnih grupa I sta ko kome dodje je u Srbiji dosta fluidno.

Mozda on ni ne zna da je bot. 

Ali da su njegove akcije kontradiktorne I apsolutno korisne za Vucica, to je cinjenica.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Ne znam da li mu je na platnom spisku. Definisanje interesnih grupa I sta ko kome dodje je u Srbiji dosta fluidno.

Mozda on ni ne zna da je bot. 

Ali da su njegove akcije kontradiktorne I apsolutno korisne za Vucica, to je cinjenica.

 

 

Naravno da nije cinjenica. Na osnovu cega zakljucujes da je cinjenica da su akcije Jova Bakica korisne za Vucica? 

 

To je lik za koga ja ne bih nikad glasao, ali iluzorno je pricati da on na bilo koji nacin radi za Vucica. Ista prica I za Lecica... 

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam pominjao Lecica I ne mislim da je njegova situacija slicna. 

To sto ja pricam svoje utiske o Jovi Bakicu I analiziram njegove akcije

ne moze se relativizovati situacijom nekog drugog pojedinca. 

Nemam pojma za Lecica.

 

Kontradiktornost Bakicevih izjava 'da ih treba juriti po ulicama' I 'da nam sad treba jedna leva stranka za sledece izbore'

ne mora se dokazivati. Da li ces se ti sloziti da je ta kontradiktornost cinjenica ne menja puno.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kido from Junkovac said:

Ja nisam pominjao Lecica I ne mislim da je njegova situacija slicna. 

To sto ja pricam svoje utiske o Jovi Bakicu I analiziram njegove akcije

ne moze se relativizovati situacijom nekog drugog pojedinca. 

Nemam pojma za Lecica.

 

Kontradiktornost Bakicevih izjava 'da ih treba juriti po ulicama' I 'da nam sad treba jedna leva stranka za sledece izbore'

ne mora se dokazivati. Da li ces se ti sloziti da je ta kontradiktornost cinjenica ne menja puno.

 

 

 

 

 

Znaci to je cinjenica zato sto ti tako kazes. Ok. 

 

I naravno da moze, jer ovde svako ko bar malo ispadne iz diskursa SzSa automatski se proglasava za Vucicevog bota/trola. Bio to Bakic, Lecic, nebitno... Ista matrica... 

Edited by A sad
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, A sad said:

 

Znaci to je cinjenica zato sto ti tako kazes. Ok. 

 

I naravno da moze, jer ovde svako ko bar malo ispadne iz diskursa SzSa automatski se proglasava za Vucicevog bota/trola. Bio to Bakic, Lecic, nebitno... Ista matrica... 

 

Ko je rekao da je Lečić trojanac ? Lečić se jednostavno bori za svoje interesu u stranci. Čim vidim da su Kena i Balša sa njim sve mi je jasno šta pokušavaju. Niko od njih nema veze sa Vučićem.

 

I zašto govoriš da se za Bakića tvrdi da Vučićev trol kada je to rekao samo jedan čovek i pri tome rekao da je to njegovo mišljenje a ne tvrdnja. A onda odjednom projektuješ to na neku množinu ? Primera radi ja se slažem sa onim što je napisao Kido. Krajnje je čudno da neko ko je pričao da Vučić neće pasti sa vlasti izborima, da je država u rukama mafije odjednom postaje zagovarač izlaska na izbore. Meni je to ekstra sumnjiva pojava i sigurno za njega neću glasati. S druge strane pošto nemam racionalan odgovor odakle zaokret za 180 stepeni Jove Bakića  počinjem i ja da sumnjam u njega ali ne verujem da ima neki dil sa "vođom".

 

Posle onoga što je uradio Ničić u Zaječaru potpuno je opravdano sumnjati u sve koji naglo menjaju mišljenja u tako važnim pitanjima kao što su izbori sledeće godine. Ja za Gangulu i Bakića nemam ama baš nikakva saznanja da su Vučićevi trolovi ali poučen iskustvom Ničića nema šanse da dobiju moj glas.

 

Ako tražiš od drugih odgovornost za rečeno onda i ti obrati pažnju šta pišeš.

Edited by Klotzen
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem baš da je Bakić bot, ali da pravi čudne poteze, svakako da. Prvo je batalio priču sa Levicom kao jedan od osnivača, jer je po sopstvenim rečima hteo da bude elitistička stranka a ne da prima svaku "budalu". Onda je podržao Belog, što mu je najgluplji potez do sad, jer ono samo njemu valjda nije bilo jasno da je prevara. Pa je bio član "saveta staraca" zvanih Samoodbrana čitava dva meseca, i kad je valjda provalio da ovi ne žele da budu politički aktivni, preuzeo stranku Žarka Koraća jer navodno nema para da pravi novu. A Žarko Korać nije imao pojma ništa o tome jer je izašao iz stranke pre nekog vremena. Prilično čudna priča.

 

Usput, prvo je izričito bio protiv izlaska na ove izbore, a sad odjednom bi da izađe na njih i da se bori sa sektom i institucionalno i na ulicama, jureći ih. A povrh svega, pričao je da ga je Vučič pozvao posle dolaska na vlast kod njega u kabinet i pokazao mu prilično debeo Dačićev dosije... što se pomalo zaboravilo, a takođe je prilično čudno... na samom početku vlasti ove sekte nije bio uopšte kritičan prema njima, jer je valjda mislio da će da promene nešto u Srbiji... pa je posle ukapirao da neće... prilično naivno za takvog intelektualca...

 

All in All, sve WTF potezi. Bukvalno ovom pričom o mafiji i jurnjavi po ulicama (što jeste realna ocena  i istina) pridobija opozicione glasače (ili bar pokušava) koji su besni na sektu. Ali ga sve što sam nabrojao čine povelikim političkim diletantom. Kapiram ja da on hoće da skine i jedne i druge, i Vučića i Đilasa (bar tako kaže) i da promeni sitem, ali ne može da menja priču kako vetar duva i da se nada da će neko inteligentan da ga shvati ozbiljno... koliko god da se neko slagao sa njegovom realnom procenom stanja u Srbiji...

Edited by Issey
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Klotzen said:

 

Ko je rekao da je Lečić trojanac ? Lečić se jednostavno bori za svoje interesu u stranci. Čim vidim da su Kena i Balša sa njim sve mi je jasno šta pokušavaju. Niko od njih nema veze sa Vučićem.

 

I zašto govoriš da se za Bakića tvrdi da Vučićev trol kada je to rekao samo jedan čovek i pri tome rekao da je to njegovo mišljenje a ne tvrdnja. A onda odjednom projektuješ to na neku množinu ? Primera radi ja se slažem sa onim što je napisao Kido. Krajnje je čudno da neko ko je pričao da Vučić neće pasti sa vlasti izborima, da je država u rukama mafije odjednom postaje zagovarač izlaska na izbore. Meni je to ekstra sumnjiva pojava i sigurno za njega neću glasati. S druge strane pošto nemam racionalan odgovor odakle zaokret za 180 stepeni Jove Bakića  počinjem i ja da sumnjam u njega ali ne verujem da ima neki dil sa "vođom".

 

Posle onoga što je uradio Ničić u Zaječaru potpuno je opravdano sumnjati u sve koji naglo menjaju mišljenja u tako važnim pitanjima kao što su izbori sledeće godine. Ja za Gangulu i Bakića nemam ama baš nikakva saznanja da su Vučićevi trolovi ali poučen iskustvom Ničića nema šanse da dobiju moj glas.

 

Ako tražiš od drugih odgovornost za rečeno onda i ti obrati pažnju šta pišeš.

 

Mnogo filozofiras i pravis se naivan, da ne kazem botujes. A i kontradiktoran si. Slazes se sa Kidom, sumnjas u Jova, ne mislis da je u dilu, jeste u dilu, zaokret 180 stepeni... Aj lepo saberi misli pa se onda napisi nesto smisleno... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

 

Mnogo filozofiras i pravis se naivan, da ne kazem botujes. A i kontradiktoran si. Slazes se sa Kidom, sumnjas u Jova, ne mislis da je u dilu, jeste u dilu, zaokret 180 stepeni... Aj lepo saberi misli pa se onda napisi nesto smisleno... 

 

Sad i ti zezaš. Za koga to botuje? Čovek je napisao svoje mišljenje bez namere da relativizuje bilo šta i botuje.

 

U Srbiji generalno jeste takva situacija, a koja je namerno napravljena, da niko više nikome ne veruje. SNS je pokrao toliko para, da mu nije problem da zarobi celu državu a ne da kupi tamo nekog pojedinca. A to se nekad jasno vidi a nekad samo sumnja na osnovu ponašanja i delovanja tih pojedinaca. Ima ih koliko hoćeš. Eno ti primer onog ćelavog koji je gostovao u Utisku i koji se predstavlja kao opozicionar, čak je vlasnik opozicionog sajta Pištaljka, a vučićeva je botina 1/1... ne vidim zašto i Jovo Bakić ili bilo ko drugi ne bi bio na radaru... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Issey said:

Ne verujem baš da je Bakić bot, ali da pravi čudne poteze, svakako da. Prvo je batalio priču sa Levicom kao jedan od osnivača, jer je po sopstvenim rečima hteo da bude elitistička stranka a ne da prima svaku "budalu". Onda je podržao Belog, što mu je najgluplji potez do sad, jer ono samo njemu valjda nije bilo jasno da je prevara. Pa je bio član "saveta staraca" zvanih Samoodbrana čitava dva meseca, i kad je valjda provalio da ovi ne žele da budu politički aktivni, preuzeo stranku Žarka Koraća jer navodno nema para da pravi novu. A Žarko Korać nije imao pojma ništa o tome jer je izašao iz stranke pre nekog vremena. Prilično čudna priča.

 

Usput, prvo je izričito bio protiv izlaska na ove izbore, a sad odjednom bi da izađe na njih i da se bori sa sektom i institucionalno i na ulicama, jureći ih. A povrh svega, pričao je da ga je Vučič pozvao posle dolaska na vlast kod njega u kabinet i pokazao mu prilično debeo Dačićev dosije... što se pomalo zaboravilo, a takođe je prilično čudno... na samom početku vlasti ove sekte nije bio uopšte kritičan prema njima, jer je valjda mislio da će da promene nešto u Srbiji... pa je posle ukapirao da neće... prilično naivno za takvog intelektualca...

 

All in All, sve WTF potezi. Bukvalno ovom pričom o mafiji i jurnjavi po ulicama (što jeste realna ocena  i istina) pridobija opozicione glasače (ili bar pokušava) koji su besni na sektu. Ali ga sve što sam nabrojao čine povelikim političkim diletantom. Kapiram ja da on hoće da skine i jedne i druge, i Vučića i Đilasa (bar tako kaže) i da promeni sitem, ali ne može da menja priču kako vetar duva i da se nada da će neko inteligentan da ga shvati ozbiljno... koliko god da se neko slagao sa njegovom realnom procenom stanja u Srbiji...

 

Jbg ako si ti od komuniste ocekivao da ne bude politicki diletant, ocekivanja su ti bila prevelika. 🙂  Ali Bakic jeste u pravu. U opoziciji jeste potrebna jedna stranka levice, one izvorne levice. Stozer opozicije je i previse nacionalisticki nastrojen (SzS), gradjanska opcija je u nekom povoju, a imamo i tu modernu levicu NDBG. Taj deo politickog spektra na koji Jovo cilja je potpuno prazan i treba ga popuniti, a kasnije i u nekoj koaliciji sa slicnima napraviti mozda i alternativu SzSu. Uostalom i jurenje po ulicama je potpuno u skladu sa levicarskom doktrinom, nista tu kontradiktorno nema. 

 

Problem te price je sto u tranzicionim drustvima takva politika ne moze da ima mnogo uspeha. Uostalom taj koncept je i prevazidjen. Medjutim on ima prodju i u gradjanski nastrojenim opozicionim biracima koji i nemaju za koga da glasaju jer SzS sve vise ide u desno i rusofiliju. Tu Jovo lako moze da se nametne kao lider nekog bloka i njegova racunica je jasna.

 

Ja sam potpuno ubedjen da je bojkot izbora losa stvar. Na proslom forumu sam to prilicno dobro i obrazlozio, pa i ne zelim da se previse ponavljam. On opoziciju gura korak u nazad, umesto da napravi korak napred. Bakic tu vidi kako stoje stvari i pokusava da iskoristi trenutak i preuzme opozicione birace koji nemaju za koga da glasaju. Ideja o bojkotu ima uporiste kod urbanih biraca u velikim centrima, a takvi su manjina i medju opozicionim biracima, sto je sredina manja to je i nerazumevanje za bojkot vece. A on moze biti taj koji ce okupiti nezadovoljne i ponuditi se kao alternativa, jer radi se o liku koji je opste poznat i medijski je proteziran godinama, jasnog opozicionog stava, nov u politici, i sve ostalo sto se nalazi na spisku zelja opozicionih biraca. 

 

Meni se on licno nikada nije svidjao. Nije neko za koga bih ikada mogao da glasam, sem mozda na nekim izborima gde bi bio ili on ili Vucic, ali i tada tesko. Medjutim njemu prebacivati povezanost sa rezimom je apsurdno. Tragicno je sto deluje da samo on zaista ima neku realnu politicku pricu, dok sa druge strane imamo nestabilnog Sergeja i zatvoreni, nacionalisticki SzS koji rusi sve mostove oko sebe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Issey said:

 

Sad i ti zezaš. Za koga to botuje? Čovek je napisao svoje mišljenje bez namere da relativizuje bilo šta i botuje.

 

U Srbiji generalno jeste takva situacija, a koja je namerno napravljena, da niko više nikome ne veruje. SNS je pokrao toliko para, da mu nije problem da zarobi celu državu a ne da kupi tamo nekog pojedinca. A to se nekad jasno vidi a nekad samo sumnja na osnovu ponašanja i delovanja tih pojedinaca. Ima ih koliko hoćeš. Eno ti primer onog ćelavog koji je gostovao u Utisku i koji se predstavlja kao opozicionar, čak je vlasnik opozicionog sajta Pištaljka, a vučićeva je botina 1/1... ne vidim zašto i Jovo Bakić ili bilo ko drugi ne bi bio na radaru... 

 

Pa za SzS. Ocigledno su svi koji nisu po meri SzSa na radaru, sumnjivi, botovi, trolovi... I to nije zbog atmosfere koju stvara Vucic, vec je to oruzje koje koristi upravo SzS. Prati ovaj najnoviji raskol u DSu. Pobunjenici su odmah od celnika SzSa i Lutovca proglaseni za Vuciceve ljude i da Vucic pokusava da preuzme DS, a on mrtav ladan pita ko to kaze da je Lecic vucicev trol. Ta prica je realno vise nego smesna, ali u isto vreme i tragicna zbog situacije u kojoj se svi nalazimo( da ne govorim o tome koliko je tragicno samo to cepanje unutar DSa stranke koja verovatno sama ne moze ni cenzus da predje). Da, relativizuje tu pricu o proglasavanju ljudi botovima samo zato sto nisu po meri SzSa. 

Ja ne mislim tako. I dalje sam blizi tome da poslusam apel SzSa da se ne ide na izbore iako sam potpuno siguran da je on pogresan. Ipak sa druge strane, jasno je da oni pokusavaju da uniste ili bolje reci ostrakizuju svu opoziciju koja nece da ide pod njihovu kapu i da ovakve price poticu iz njihove kuhinje. Niti je Jovo Bakic vucicev covek, niti je to Lecic i ta ekipa iz DSa, nije ni Radulovic, on je samo lud, ni onaj SMS... ali se podgreva takva prica da svako ko nije sa njima je uz vucica. Takva prica vise odgovara Vucicu, nego opoziciji.

Edited by A sad
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vucic zadovoljno trlja ruke zbog zadnjih desavanja u opoziciji.Ukoliko se i Sergej odluci da izadje to je to,moze se reci da je deo opozicije koje je zaista protiv Vucica izasao na izbore i eto njemu i te vrste legitimiteta.Ocekujem jedan blok Ceda,Canak mozda sa njima manjine,Rasim,drugi blok DSS i Sapic,treci blog PSG,Bakic,Zivkovic,tu je i SPS,Radikali i ostali ludaci.

Po meni najveca greska SZS je sto su prerano proglasili bojkot,cemu su se oni nadali ne znam ali to je ozbiljna greska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I sta ce ove liste da urade na izborima? 
Borba za cenzus. Oni imaju smisla kad svi izlaze, onda je obicno taktika manjih opozicionih saveza da orate glavnu opozicionu kampanju i targetiraju opozicione glasace. 
 

sta ce oni sada, da napadaju Vucica?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@A sad

 

Prvo je nisam za SZS, ja sam za bojkot. S toga ja podržavam između ostalih i SZS ali i NDBG i "1 od 5". Što se mene tiče ukoliko se još PSG odluči za bojkot, bojkot je uspeo. Ostali su ili minorni ili nemaju veze sa opozicijom.

 

Ali najlakše je optužiti one koji su za bojkot da botuju za SZS, reći kako si objasnio nekad davno zašto je to tako i amin. Usput malo i izvređaš sagovornika čisto da pokažeš da ti se može. Pri tome post u kom si mene optužio za botovanje je školski primer istog. Napišeš rečenicu u kojoj izvređaš sagovornika bez i jednog jedniog argumenta za ono što govoriš. Hvala, to mi govori s kim imam posla.

 

@Issey

 

Peuzimanje SDU je čisto iz praktičnih razloga, mislim da će vremenom on te tamo sve da razjuri. "Vođa" se pobrinuo da ti sada samo za registraciju potpisa treba oko 50k evra što će reći da je to praktično nemoguće za ljude koji nemaju finansijku podršku a čisto sumnjam da će neko ko ima novac da ulaže u light verziju komunističke partije na šta meni najviše liči Bakićev projekat. Ja sam posle onog utiska gde je Jovo bio rekao da jedva čekam 22. decembar i njihovu tu "svečanu promociju". Kada vidimo ko će sve biti u stranci onda ćemo moći i da nagađamo ima li od njih leba ili ne. Moje mišljenje je da je Jovo uništio veći deo pozitivnog imidža koji je imao sa ovim salto-mortaleom ali može to da se popravi ako ljudi koji ostavljaju ozbiljan utisak budu u toj partiji.

Link to comment
Share on other sites

@Klotzen

Da li bi bio za bojkot i da je raspolozenje biraca i pored losih uslova kao npr 2000 god tj da opozicija ima sansu za pobedu?

To je problem koji ce u buducnosti cekati SZS,da se uslovi ne poprave drasticno a da se promeni raspolozenje javnog mnjenja u korist opozicije.I kako onda objasniti zasto se izlazi tada na izbore a nije se izaslo 2019 a uslovi manje vise isti.

 

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

Pa oni moraju na reset od godinu dana, 

u kolibu neku da se saberu, 

naprave nesto od Lutovca, Zelenovica, Tepic. 
Ovako na ledini, pokosice ih Vuletovi rafali. 
 

Taj odlazak u tihovanje podrazumeva pravljenje novog plana za rad u tesim uslovima. Da kreiraju uslove za sebe u kojima rezimska kampanja ima manje uticaja. 
 

+
Vreme je isto faktor, rezim zida diktaturu izgradnjom stranacke tvrdjave, ali malo ko uzima u obzir da su njihovi graditelji odradili lazne diplome i da numu. 
Vec im tamo curi nesto i raspada se, 

bice uskoro pitanje moze li se ova diktatura dalje zidati ili ce da ljosne juzni paviljon. 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Zvezdarac

 

Naravno da ne bih. Ali tako nešto se u Srbiji više neće desiti još dosta vremena. Vučić uči i na svojim i na tuđim greškama i neće dozvoliti to što se 2000. desilo. Nema šanse da on dozvoli emisije kao što su bile Kovačevićkina na TV Politika ili emisije na BK gde je bilo dosta prostora za opoziciju. Nema šanse da manje više u svakoj opštini imamo lokalne medije otvorene za opoziciju koji su imali zavidnu gledanost, o pisanim medijima da ne pričam. Mi trenutno klizimo ka scenariju kao u Belorusiji gde u parlamentu nemamo više ni jednu pravu opozicionu stranku. I to će se desiti i kod nas pod pritiskom svakodnevnih kampanja na svim živim medijima.

 

Dakle problem je u medijima. Opozicija da joj sve sami sveci i velikani iz naše istorije dođu nekim čudom ne može izaći iz gliba kada ste 24/7 pod paljbom režimskih medija. Pri tome i oni sami prave "greške u koracima" što daje materijala ovima da ih urnišu. Bez otvaranja makar RTS i RTV ne postoji ni najmanja šansa da se bilo šta vredno pomena uradi na izborima. Ja sumnjam da opozicija sa ovakvim medijima čak i da se skroz ujedini može i u BG ili NS da pobedi a kamoli da pričamo o manjim sredinama gde je pritisak nezamisliv. Čak i da se recimo otvori RTS i RTV i da postanu noramalne televizije nešto najbolje što se može očekivati za 6 meseci je da SNS padne na nekih 35%.

 

Skoro je Vukadinović, čini mi se, pričao. Trenutno opozicija može da računa na maksimum 1,2 miliona glasova koji su protiv Vučića. Od toga više od pola ne izlazi na izbore ili pod uticajem režimskih medija glasa za vučićevu opoziciju ili neke treće. To znači sve i da se svi ti glasovi okupe u jednoj stranci to je opet nekih 30-35% glasova. Znači rešenje je jedino da se mediji otvore i da Vučićevi glasači čuju o aferama vlasti. Naravno sa otvorenim medijima ne bi bilo moguće ni ostale mahinacije koje SNS radi na izborima jer bi one odjednom bile vidljive celoj Srbiji i bili bi kažnjeni za to.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

Po meni najveca greska SZS je sto su prerano proglasili bojkot,cemu su se oni nadali ne znam ali to je ozbiljna greska.

 

Definitivno, i ocigledno je da u tom savezu nedostaje jedan dobar strateg, neko ko je u stanju mudro i pametno da isplanira buduce poteze i akcije. Npr. brdo gluposti i kontradiktornosti smo najvise mogli cuti od Obradovica i Jeremica. Tragikomedija. 

 

1 hour ago, Kido from Junkovac said:

I sta ce ove liste da urade na izborima? 
Borba za cenzus. Oni imaju smisla kad svi izlaze, onda je obicno taktika manjih opozicionih saveza da orate glavnu opozicionu kampanju i targetiraju opozicione glasace. 
 

sta ce oni sada, da napadaju Vucica?

 

Ne zaboravi da je SNS stampao i stancao glasove DSS-u u Zemunu na proslim izborima... isto tako moze da namesti kome hoce, samo da ih 'prebaci' preko cenzusa.

 

Sto se Bakica tice, on je promenio plocu nakon ovog dogadjaja ... slucajno ili ne, bem li ga... 

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da SZS po bilo kakvim uslovima ima sanse da predje nekih 15%.Slusao sam nekog strucnjaka a mozda je bio i Vukadinovic koji je objasnjvao mogucu snagu SZS i uporedjivao to sa Tominom pobedom.Kaze ono sto je jako bitno i sto se gleda kao mogucnost potencijalnog skoka su pozitivna i negativna misljenja o nekom politicaru bez obzira na trenutni rejting.Tu su svi iz SZS jako losi,mnogo vise negativnih nego pozitivnih,Sapic tu bez obzira na slab rejting dobro stoji(vrvt zbog ranije karijere) a kako je covek objasnio Toma je i imao sanse protiv Tadica zato sto je njihov pozivno-negativni rejting bio isti bez obzira na ukupno veci rejting BT.Kako je objasnio jedini glasovi na koje neko moze u buducnosti racunati da se preliju su glasovi onih koji imaju pozitivno misljenje o politicaru bez obzira za koga trenutno glasaju,sto je taj broj manji manji su i sanse da rejting raste.A to se jako tesko menja posle kampanje koje je vec godinama protiv politicara iz SZS,pogledajte primer Djindjica...do atentata nije mogao da ima neku vecu podrsku bez obzira na otvorene medije bas iz razloga sto je do 2000 god vec bio satanizovan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2019 at 7:18 PM, Belgrade said:

 

Definitivno, i ocigledno je da u tom savezu nedostaje jedan dobar strateg, neko ko je u stanju mudro i pametno da isplanira buduce poteze i akcije. Npr. brdo gluposti i kontradiktornosti smo najvise mogli cuti od Obradovica i Jeremica. Tragikomedija. 

 

 

Ne zaboravi da je SNS stampao i stancao glasove DSS-u u Zemunu na proslim izborima... isto tako moze da namesti kome hoce, samo da ih 'prebaci' preko cenzusa.

 

Sto se Bakica tice, on je promenio plocu nakon ovog dogadjaja ... slucajno ili ne, bem li ga... 

 

Obradovic i Jeremic jesu pajaci i to valjda nikome nije sporno. Ideju o bojkotu ipak ne bih pripisao njima,

oni su samo prvi skocili da prihvate ideje protesta, na kojima u pocetku nisu govorili.

+

Slazem se da Vucic moze da odstampa svasta i proglasi bilo koju listu iznad 5 posto. I ako bude morao da posegne za ovim,

moze se pojaviti jos neka pukotina i da bude provaljen u nekoj novoj aferi. It's risky. (Moze i Seselj da ga ucenjuje.)

 

Ja cu rezultate sledecih izbora ispratiti samo kroz jedan parametar, izlaznost.

Necu gledati zvanicne podatke o izlaznosti, vec samo uporediti neka mesta u BGu na kojima ce

izlaznost okvirno moci da se prati.

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da ce izlaznost biti veca nego sto opozicija ocekuje...

Videcemo verovatno do sada najveci pritisak SNS na zaposlene u javnom sektoru i drzavnim preduzecima da izadju na glasanje...

Sto se tice Jove i izlaska na izbore njegove stranke koja god da je,pitanje je koliko vremena im je ostalo da se predstave biracima kao ozbiljna alternativa SNS tako da verujem da ce na izborima biti daleko ispod cenzusa...

I da,stvarno ne verujem da je Bakic SNS "trojanac"....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klotzen brate nemoj da se naljutis, ali strasno mnogo kenjas o medijima. Koje medije je imao SNS pre 2012? Nemoj samo da mi pricas kako je RTS bio objektivan. Nemam 20 godina i dobro me sluzi pamcenje. 

 

A da tek ne pricam kakav rič imaju danasnje drustvene mreze i portali, u odnosu na naprimer 2010. 

 

Najveci problem opozicije je taj sto ne ume da motivise apstinente, sigurno milion ljudi ili 15% birackog spiska se nalazi u zemlji na dan izbora  protiv je vlasti a ne izlazi na izbore. 

 

Jedan od razloga za to je lenjost i neaktivnost opozicije, drugi politicka potrosenost, treci nedostatak jasne politike i kreativnost. Cetvrti nedovoljna podrska spolja.

 

SNS-u je vetar u ledja bila SEKA i to sto su fizicki dolazili do svojih biraca. Danas im je vetar u ledja globalna ekonomska situacija koja omogucava da se neki novac vrti i da je vidljiv. 

 

Opoziciji je glavni adut prica o korupciji. A na celu price Đilas. Kome da prodas tu pricu? 

 

I na kraju sve ima svoje vreme. Ovo je Vucicevo, pre toga je bilo Tadicevo. Imao je svoje i Kostunica, delom Dinđić i pre svih Milosevic i Tito. Ovo je podneblje koje se vezuje za lidere. Zajednicko svima je da su posle pada bili popljuvani svi sem Zorana koji je ubijen. Sto znaci da Srbi glasaju za onog ko je na poziciji, cim sidje odmah ga popljuju. To ceka i Vucica. 

 

Kad ce to biti? Pa sigurno nece vladati manje nego DS. Ima mnogo bolje okolnosti i ja ne vidim ko moze da ga pobedi 2022. 

 

Ti postavljas situaciju jako povrsno i deluje mi kao da si pre 10 godina imao plafon 12 godina.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vredni mrav said:

Klotzen brate nemoj da se naljutis, ali strasno mnogo kenjas o medijima. Koje medije je imao SNS pre 2012? Nemoj samo da mi pricas kako je RTS bio objektivan. Nemam 20 godina i dobro me sluzi pamcenje. 

 

postoji životinja Tuljan, i jedna radnja...  poveži končiće

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...