Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Just now, zoran59 said:

Slazem se s tobom, pogotovu da prvo treba srediti svoju ulicu. No u drugom delu, nisam siguran da ima sve manje kvaltetnih ljudi (nemam pojma, ne zivim tamo) nego mislim da da mnogi od njih nece da se bave coravim poslom posto nemaju podrsku. Ko bi nagovorio Koraca da se vrati u politiku, kad zna da mu nista nece proci?

 Pa i neki ovdasnji forumasi pametno rezonuju, ali im je lakse da se "izlaju" na forumu nego da se svadjaju na nivou mesne zajednice gde vec znaju da ih skoro niko nece podrzati...

 

 

pardom my french, ali Fak d Žarko Korać....  ako se sećam živiš po Amerikama negde i imaš izbore "svako malo" za senatore i kongresmene i guvernere... lupam sad živiš u Minesoti/Vašingtonu, jel se tvoj kandidat za senatora obraća glasačima sa proglasom o Al KAidi, Zidu sa meksikom ili se obraća sa temama oko lokalnih taksi/poreza infrastrukturnim projetima, investicijama koje će da privuče u okolinu Medisona...  Tako i Žarko Korać (ili Boško ili Djilas ili šešelj) pričaju nam o Kosovu, o EU i Rusiji bave se mirom u svetu, a pola Srbije nema pijaću vodu ili kanalizaciju,,,, tebi u Beogradu  Boško priča o izdaji naci interesa, a u Brusu POTOP, Jeremić priča acinim ručkovima i flašama vina, a u Zrenjaninu petnestogodišnja suša...  politiku treba vratiti u realne okvire da ljudima pokažu da mogu da promene nešto u kvalitetu svog života...  kakvo kosovo, kakve PM više... pardon my french.

mene to ne interesuje, Žare Korać i diktati iz centrale, realni problemi koji se realno mogu rešiti na lokalu i to je to, kad se ljudima poboljša kvalitet života na lokalu, i finansijski i institucionalno, vrlo lako će se posle i srediti sitruacija u BGD...  ali i opoziciji i vlastima odgovara da se bavimo Kosovom, Hrvatima, Albancima... nekim stvarima na koje jednostavno ne možemo da utičemo, umesto da se bavimo realnim problemima na koje utičemo 1/1.


I da poslednja rečenica bode oči, najlakše je se izlajati na netu i pustiti seriju i čekati nekog Mesiju da pusti vodu iz vodokotlića, ne da je lako nego milina jedna, možeš čak sa telefona 24/7, ali to neće popraviti kvalitete naših života ni za milimetar... nego drugare za ruku cimanje za rukav i teraj, metla, lopata, i rad rad rad samo rad... neće nam sigurno Johanes Han smeniti onog Čučučkovića što je potopio Obrenovac i podavio silan narod.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Stondisha said:

........
I da poslednja rečenica bode oči, najlakše je se izlajati na netu i pustiti seriju i čekati nekog Mesiju da pusti vodu iz vodokotlića, ne da je lako nego milina jedna, možeš čak sa telefona 24/7, ali to neće popraviti kvalitete naših života ni za milimetar... nego drugare za ruku cimanje za rukav i teraj, metla, lopata, i rad rad rad samo rad... neće nam sigurno Johanes Han smeniti onog Čučučkovića što je potopio Obrenovac i podavio silan narod.

 

 

Sve si u pravu. Ja se samo plasim da je ovo i dalje samo teorija. Ako ovo isto kazes komsijama u zgradi ili ulici (nemam pojma gde zivis), koliko njih ce to podrzati i nesto uraditi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ne mnogo u početku sigurno, ali ako riljaš i daješ sve od sebe, a pri tom ostvariš neke rezultate, ljudi će te prepoznati, kao što su prepoznali Samo Jako u Mladenovcu...   mi smo ovde političko/ekonomsko nepismeni, i to je po meni posledica socijalizma, gde se nekako podrazumevalo da će država sve da ti završi, a ti samo idi na posao i budi dobar... al došla neka druga vremena i godina trideseta kako su jako loši ljudi iskoristili to socijalističko nasleđe i uzjahali. Znaš koliko je teško da objasniš nekome da je tipa Gondola u BGD katastrofa u najavi, a za odgovor dobiješ uglavnom: ako je vlast tako odlučila šta mi možemo...  a ti im pokažeš da može građanskom inicijativom da se zaustavi izgradnja gondole.

 

Korak po korak, kao lečenje od horsa/alkoholizma.

1 hour ago, zoran59 said:

 

Sve si u pravu. Ja se samo plasim da je ovo i dalje samo teorija. Ako ovo isto kazes komsijama u zgradi ili ulici (nemam pojma gde zivis), koliko njih ce to podrzati i nesto uraditi?

 

Link to comment
Share on other sites

Ima onih koji su krenuli od lokala, a kao primer mogu da navedem Šapića. On je i na poslednjim izborima dobio vlast na NBGD, a tokom prethodnog mandata i nije mnogo ulazio u „veliku” politiku, već je organizovao besplatne izlete i neke manifestacije, sredio neka igrališta i parkinge i tome slično, čime je dobio bar deo glasova. Posvađao se sa DS-om, koji mu je matična stranka, još kada je provaljeno da mu je doktorat veoma upitnog kvaliteta. Doduše, najnovije delovanje sa dosta izjava koje idu u ekstremnu desnicu mu ne idu u prilog jer je tržište ionako već puno takvih, a sam ne deluje baš mnogo bistro da bi se smatrao ozbiljnim političkim akterom. Kada bi na isti način počeo neko sa više mozga u glavi koja je okrenuta ka zapadu, onda bi tu bilo materijala za glasanje.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Stondisha said:

 

 

pardom my french, ali Fak d Žarko Korać....  ako se sećam živiš po Amerikama negde i imaš izbore "svako malo" za senatore i kongresmene i guvernere... lupam sad živiš u Minesoti/Vašingtonu, jel se tvoj kandidat za senatora obraća glasačima sa proglasom o Al KAidi, Zidu sa meksikom ili se obraća sa temama oko lokalnih taksi/poreza infrastrukturnim projetima, investicijama koje će da privuče u okolinu Medisona...  Tako i Žarko Korać (ili Boško ili Djilas ili šešelj) pričaju nam o Kosovu, o EU i Rusiji bave se mirom u svetu, a pola Srbije nema pijaću vodu ili kanalizaciju,,,, tebi u Beogradu  Boško priča o izdaji naci interesa, a u Brusu POTOP, Jeremić priča acinim ručkovima i flašama vina, a u Zrenjaninu petnestogodišnja suša...  politiku treba vratiti u realne okvire da ljudima pokažu da mogu da promene nešto u kvalitetu svog života...  kakvo kosovo, kakve PM više... pardon my french.

mene to ne interesuje, Žare Korać i diktati iz centrale, realni problemi koji se realno mogu rešiti na lokalu i to je to, kad se ljudima poboljša kvalitet života na lokalu, i finansijski i institucionalno, vrlo lako će se posle i srediti sitruacija u BGD...  ali i opoziciji i vlastima odgovara da se bavimo Kosovom, Hrvatima, Albancima... nekim stvarima na koje jednostavno ne možemo da utičemo, umesto da se bavimo realnim problemima na koje utičemo 1/1.
 

 

Razumem šta želiš da kažeš, međutim, kod nas se lokalnim temama bave predsednici opštinskih odbora svih političkih stranaka.

 

Predsednici stranaka se bave tom visokom politikom tipa EU, Kosovo, etc..i ne možemo od njih očekivati da znaju da pola Voždovca još uvek nema kanalizaciju. ..Ali oni ipak treba da budu informisani o tome kako bi postavili dobre kadrove za kandidate za opštine i Grad- ovde konkretno mislim na Beograd. ali važi za celu Srbiju

 

Greška opozicije je što se fokusira samo na AV i njegove..treba više pažnje da posvete svom programu, ako idu na neke xy izbore-ako budu pošteni..

 

I svaki predsednik opštinskog i gradskog odbora mora ne samo svom članstvu, već i običnom narodu, da ponudi rešenja za ove male ali jako važne stvari- odbrana od poplava, pitanje kanalizacije, problem nedovoljnog kadra u mnogim zdravstvenim ustanovama ( opet primer Voždovac gde je sns napravio DZ u Jajincima a tamo nema lekara koji stalno tu rade, već šetaju lekare iz ambulante u ambulantu i tamo u taj DZ..)...Zatim regulisanje GUP-a i DUP-a na nivou grada- ovde gde stanujem nema zelenih površina, tj parkova, nema nijednog bankomata za podizanje novca..

 

Sve su ovo naizgled mali problemi, ali običnim građanima su veoma važni. 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Džudi said:

 

Razumem šta želiš da kažeš, međutim, kod nas se lokalnim temama bave predsednici opštinskih odbora svih političkih stranaka.

  

Predsednici stranaka se bave tom visokom politikom tipa EU, Kosovo, etc..i ne možemo od njih očekivati da znaju da pola Voždovca još uvek nema kanalizaciju. ..Ali oni ipak treba da budu informisani o tome kako bi postavili dobre kadrove za kandidate za opštine i Grad- ovde konkretno mislim na Beograd. ali važi za celu Srbiju

 

Greška opozicije je što se fokusira samo na AV i njegove..treba više pažnje da posvete svom programu, ako idu na neke xy izbore-ako budu pošteni..

 

I svaki predsednik opštinskog i gradskog odbora mora ne samo svom članstvu, već i običnom narodu, da ponudi rešenja za ove male ali jako važne stvari- odbrana od poplava, pitanje kanalizacije, problem nedovoljnog kadra u mnogim zdravstvenim ustanovama ( opet primer Voždovac gde je sns napravio DZ u Jajincima a tamo nema lekara koji stalno tu rade, već šetaju lekare iz ambulante u ambulantu i tamo u taj DZ..)...Zatim regulisanje GUP-a i DUP-a na nivou grada- ovde gde stanujem nema zelenih površina, tj parkova, nema nijednog bankomata za podizanje novca..

 

Sve su ovo naizgled mali problemi, ali običnim građanima su veoma važni. 

 

 

 

 

 

 

 

Ovo jeste ovako i totalno si u pravu... al kad bi živeli u teorijskoj utopiji.

Živim u teškoj unutrašnjosti i veruj mi na lokalu se vodi patrijoCko-izdajnička politika, tako je javno mnjenje postavljeno, preCednik opštine kad želi da opljune po opoziciji daje epitet izdajničko/lopovska, a gradjanski aktivisti (da ima nas) su EU plaćenici i soroševci, na sastanku sa SzS dveri "prešle preko" toga što kod nas ima ateista (ima i vernika) i što nas manje više boli južni perdeli za svetu srBsku pokrajnu jer treba ovog izdajnika skinuti s vlasti., dverjanin se hvalio kako je on dobar s Boškom i kako Boško može da pomogne da završi 😂...  ponudili im minimum minimuma saradnje ( zajednička borba za fer izborne uslove i to tipa početkom oktobra kad još Beograd nije znao šta želi), odjebali nas ko budale 😄

Doniramo kintu za neke crkve po Kosovu i Hrvatskoj, prave se neke mass crkvene manifestacije... ma  šou program na lokalu.

kakve "beogradske" stranke i direktive, samo lokal i samo ljudi iz kraja!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Stondisha verujem ti. .Mnogo, beskrajno mnogo je teško biti opozicija u unutrašnjosti..Mi u Beogradu i drugim većim gradovima smo u drugačijoj poziciji..

 

A onaj moj post koji si citirao odnosio se na sve političke stranke, to tako treba da se radi...nažalost, u teoriji je jedno u praksi drugačije. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2019 at 5:21 PM, goldberg said:

 

 

Dokle cete biti ubedjeni da se lazima i neistinama mogu pobediti lazi i neistine rezima? Ovo citirano sto si napisao prosto ili nije tacno, ili je izvuceno iz konteksta.

Prvi post nije tacan. Postoje ljudi koji su do 2008 glasali za SRS, a sada ne glasaju za SNS, postoje ljudi koji su do 2008 i 2012 glasali za DS i druge srodne partije, a sad glasaju za SNS. Kako to da je 2012. SNS dobio 23%, a 2014. 48%, odakle ta razlika? Novi ex - radikalski biraci?

 

Drugi post sadrzi tvrdnju koja je priblizna (na izborima izlazi izmedju 55 i 60% i to od svih upisanih na biracki spisak, a daleko od toga da svi ti ljudi postoje), a zanemaruje da je DS najvise mogao da dobije 40% od tih 50% sto je 20% i sto je bio maksimum maksimuma. Napadi na SNS da je ovih njihovih 50% nista zbog broja izaslih itekako mogu da se vrate kao bumerang ako se setimo cinjenice da niko nikada od 2000. nije imao toliki procenat.

 

Osvrnuo bih se samo na ova kvaziistrazivanja koja su uvek ista. Nekim opskurnim strancicama tipa Popoviceva SNP ili Pupsu se daje 2 ili 3% sto je oko 100 hiljada ljudi i uvek je tako, a nema niceg daljeg od realnosti od tih brojki. Nemaju te stranke, kao ni ove druge sto imitiraju neutralnost ili udaraju najvise na opoziciju (SRS, Sapic, DSS, LDP, LSV) sta da traze vise u birackom telu. Svako kome Vucic ne smeta i ko misli da je opozicija ista ili gora ce da glasa za SNS ili nece izaci na izbore. Zasto glasati za LDP ili Sapica ili tog Popovica? Za SRS ili Canka?

 

Cak i da je ovih 60% za vlast (SNS+SPS) rezultat sasvim postenih i fer izbora i volje biraca, to bi moralo da proizvede neko udruzivanje svih ostalih jer je u pitanju anomalija koja gura demokratiju u jednopartijski sistem. Situacija je od 2014., a posebno sada takva da su svaki izbori i sva politika za i protiv Vucica i njegovog rezima, nema tu mesta nekom trecem putu, neutralnosti ni ispitivanju kakva je cija ideologija i da li Vucica treba da naslede fasisti ili oni koje finansira zapad (i jedno i drugo ponavljaju rezimski mediji i rezimski politicari).

 

 

kako nije točan kad je to Istina na Kvadrat.

 

pazi šta si napisao

Kako to da je 2012. SNS dobio 23%, a 2014. 48%, odakle ta razlika? Novi ex - radikalski biraci?

 

kao da je bilo i 2012. i 2014. 100 osoba koje glasaju i svih 100 je izašlo i 2012. i 2014., po tom principu razmišljaš.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Anduril said:

Zanimljiv tekst i studija:

http://www.bbc.com/future/story/20190513-it-only-takes-35-of-people-to-change-the-world

Ako Srbija ima 7 miliona gradjana, 3.5% je negde 250 000 na ulicama.

To je otprilike minimum koji je potreban za uspeh mirnih demonstracija sa verovatnocom od oko 50% - mnogo vise od nasilnih protesta.

 

Nemam sad vremena za tekst, naravno da cu ga kasnije procitati. 

 

Srbija nema ni blizu 7 miliona stanovnika. Gradjana je pitanje da li uopste ima. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2019 at 2:52 PM, teskoba odrastanja said:

 

 

kako nije točan kad je to Istina na Kvadrat.

 

pazi šta si napisao

Kako to da je 2012. SNS dobio 23%, a 2014. 48%, odakle ta razlika? Novi ex - radikalski biraci?

 

kao da je bilo i 2012. i 2014. 100 osoba koje glasaju i svih 100 je izašlo i 2012. i 2014., po tom principu razmišljaš.

 

 

Uopste mi nije jasno sta si hteo da kazes?

SNS je dobio 23%, odnosno izmedju 900 hiljada i milion glasova na izborima 2012.

SNS je dobio 48%, odnosno oko milion i 736 hiljada glasova na izborima 2014.

 

Razlika je veoma blizu 800 hiljada glasova, za samo dve godine. I ti i dalje tvrdis da su to uvek isti "ex - radikalski biraci", jer sta, ne smes da priznas da te brojke demantuju?

 

Ti si u svom postu tvrdio da je to to biracko telo koje uvek glasa za SRS, pa za SNS, apsolutno je besmisleno da sad pises kako 100 osoba ne glasaju isto, jer em si ti tako napisao, em imas novih 800 hiljada glasaca koje je SNS dobila za 2 godine.

 

Sve ovo i pisem samo da bi razbili taj stereotip o stalnom birackom telu koje glasa za preoktobarske i postoktobarske snage Srbije, jer to ni izbliza nije tacno. Pogotovo nije istina na kvadrat.

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2019 at 4:41 PM, Stondisha said:

Ne mnogo u početku sigurno, ali ako riljaš i daješ sve od sebe, a pri tom ostvariš neke rezultate, ljudi će te prepoznati, kao što su prepoznali Samo Jako u Mladenovcu...   mi smo ovde političko/ekonomsko nepismeni, i to je po meni posledica socijalizma, gde se nekako podrazumevalo da će država sve da ti završi, a ti samo idi na posao i budi dobar... al došla neka druga vremena i godina trideseta kako su jako loši ljudi iskoristili to socijalističko nasleđe i uzjahali.

 

Sorry, ali se prepoznavanjetm najbolje moglo videti u odvlačenju glasova, za šta je cela kampanja odlično poslužila - vlastima. Doduše, u celoj konJkurenciji su se najbolje mogli prepoznati svi koji su bacili glas i svaki sekund utrošen na lika koji ne ume da sastavi rečenicu. Nije to ni čudno, ovaj narod je oduvek preferirao takve likove, ili nepismene ili na granici elementarnog obrazovanja, te me ne bi čudilo da na na sledećim izborima konj dobije još više glasova. Možda ga ponovo postave i za predsednika Opštine.

 

Dok ćemo evolucionare da ubijamo. Bez "r".

 

edit: Gledao sam svašta s njim, nema direktne veze s mojim postom, dobra je inicijativa. Kroz Belog i Stondishin post sam dao svoju sliku stvari, ništa lično i ništa protiv Mladenovca. 

Edited by Barracuda
"ponovo"
Link to comment
Share on other sites

Quote

Šef odborničke grupe SNS u Skupštini grada Aleksandar Mirković je danas, uoči početka sednice, doneo poklon za odbornike opozicionog Saveza za Srbiju kojima, kako je rekao, poklon nije uspeo da uruči jer ponovo nisu bili na svom radnom mestu za koje redovno dobijaju platu.

 

http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=480993

 

Da li je bojkot dobar potez ili greška?

Link to comment
Share on other sites

Po meni greska...i republickog i gradskog.Bolje da im oduzimaju rec,kaznjavaju,iznose ih itd nego da ih nema uopste.Sa jedne strane se trazi radikalizacija protesta a sa druge strane se povlace...Jos bitnije pitanje je sta raditi u slucaju izbora?i jedan i drugi bojkot za sada politicari iz eu ne podrzavaju,cak sta vise kritikuji

Link to comment
Share on other sites

Par stvari o mogucem bojkotu izbora.Izbora ce vrvt biti pocetkom sledece god(Vucicu to i najvise odgovara da bi spojio lokalne i republicke).Tri opcije su u igri                    Prva da Vucic ispuni sve uslove opoziciji i oni izadju na izbore(po meni nema sanse da se desi).Druga da ne ispuni nista i da opozicija bojkotuje i treca po meni najrealnija,da Vucic sredi biracki spisak(to se vec polako radi i to je cisto tehnicka stvar),da malo pusti opoziciju na RTS i da pusti sve koji zele da budu posmatraci na samim BM.Sta onda raditi?Iz inostranstva podrsku za bojkot nece imati u tom slucaju a masinerija ce se pobrinuti da predstavi da su nekakvi ustupci dati.Jos jedna jako bitna stvar kako ubediti:Bastaca,Zelenovica,Stamatovica itd da bez borbe predaju opstine gde imaju sanse za pobedu...Iskreno ne bi im bio u kozi sta da odlucim u slucaju treceg scenarija 

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Barracuda said:

 

Sorry, ali se prepoznavanjetm najbolje moglo videti u odvlačenju glasova, za šta je cela kampanja odlično poslužila - vlastima. Doduše, u celoj konJkurenciji su se najbolje mogli prepoznati svi koji su bacili glas i svaki sekund utrošen na lika koji ne ume da sastavi rečenicu. Nije to ni čudno, ovaj narod je oduvek preferirao takve likove, ili nepismene ili na granici elementarnog obrazovanja, te me ne bi čudilo da na na sledećim izborima konj dobije još više glasova. Možda ga ponovo postave i za predsednika Opštine.

 

Dok ćemo evolucionare da ubijamo. Bez "r".

 

edit: Gledao sam svašta s njim, nema direktne veze s mojim postom, dobra je inicijativa. Kroz Belog i Stondishin post sam dao svoju sliku stvari, ništa lično i ništa protiv Mladenovca. 

 

 

Ne, grešiš i nema veze, tu sam da advokatišem za "moje" mladenovčane.

 

Razdvoj Luku Maksimovića Belog (maskotu) i pokret Samo Jako, čiji je Luka bio član.

 

O Belom se manje više sve zna, a evo ga sajtSamo Jako! pa se malo informiši i o njima i o stvarima koje rade u svom gradu.

 

Još jednom

 

Quote

Razdvoj Luku Maksimovića Belog (maskotu) i pokret Samo Jako, čiji je Luka bio član.

 

 

Edit:

 

Quote

svi koji su bacili glas i svaki sekund utrošen

 

 

Na tim izborima AV u prvom krugu imao 55,nešto %, a šešelj, Boško,  DJB nisu prešli cenzus...  good work Beli 😉

Edited by Stondisha
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ne verujem da je beli nekom uzeo glasove, ne znam sad tacno mislim da je imao oko 300 000 glasova, uz bolju kampanju tj marketing verujem da bi presao i 500 000

za belog su glasali mahom klinci kojima su to bili prvi izbori i generalno omladina, mislim da su belom otisli glasovi ljudi koji ili ne bi ni izlazili na izbore ili bi bili beli listici, ne verujem da je tu bilo potencijalnih glasova demokratske stranke ili sase jankovica ili nekog treceg

 

ljudi koji su glasali za belog su shvatili koliko je sve besmisleno pa onda kad je vec tako daj da se sprdamo do kraja, ne bi ja podcenjivao te ljude

 

Edited by ranzo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da.

 

Gledam pre neko veče Utisak nedelje – koji nije na mene ostavio neki naročit utisak, pa je zato izostao prikaz – i slušam Đidovu pobočnicu, Mariniku Tepić, visoku funkcionerku Stranke slobode i pravde (a gde je ono hašekovsko „u okvirima zakona“) kako samouvereno zbori da će SZS na slobodnim izborima do nogu potući Stranku Vrhovnog Bića.

Dođe mi u jednom trenutku da Nenadu Prokiću, jednom od Oljinih gostiju – umal grešna mi duša ne napisah „žrtava“ – pošaljem SMS kojim bih ga nahuškao da gđu Tepić priupita koliko SSiS (UOZ) ima opštinskih odbora i koliko članova. Onda se setih da su za vreme emisije telefoni isključeni, pa odustadoh.

Ali nastavih da razmišljam, pa se zapitah da li bi u slučaju da naše Vrhovno Biće oslobodi medije i prestane sa „satanizacijom“ opozicionara – što bi da ne razmišlja onako kako razmišlja momentalno i učinio i dobro ućario – srpsko građanstvo i seljaštvo hrpimice navalilo da se učlanjuje u SSiP i proče savezničke partaje i nakon razmišljanja zaključih da od tog posla ne bi bilo ništa.

Situacija bi, fakat, bila sasvim drugačija ako bi se saveznici za Srbiju nekim hokus pokusom dočepali vlasti, u tom slučaju ne bi prošla ni dva meseca, a njihovo bi članstvo naraslo na 600-700.000 ljudi, od kojih bi najmanje 60 odsto sačinjavali članovi i simpatizeri trenutno vladajućih 700.000, na čelu sa svim predsednicima opština iz unutrašnjosti.

Ne znam da li ste znali – ako niste, nemojte se stideti i ja sam to tek nedavno saznao – da svaka stranka koja učestvuje na izborima – uključujući koalicije – mora da obezbedi preko 50.000 kontrolora. Može li Vrhovno Biće da namakne toliko? Može tri put toliko, plus „rezervni sastav“. Mogu li Đido, Guzijan i Boškić da namaknu makar trećinu. Čisto sumnjam.

Hiperaktivni Boškić bi možda mogao na čelu udarne kontrolne brigade „iskontrolisati“ petstotinak biračkih mesta, sva ostala mesta na slobodnim izborima bila bi prepuštena slobodnoj proceni onih koji mogu da namaknu potreban broj kontrolora.

Ma pusti ti to – graknuće dežurne drkadžije – lako je Vučiću, on kontrolorima daje sendviče, a glasačima desni opanak, što jeste žalosna činjeničnost, ali nemojmo zaobilaziti pitanje – šta saveznici za promene daju biračima? Žalosno je, rekoh, što se srbsko pučanstvo politički motiviše sendvičima i opancima, ali ako mene pitate, još su žalosniji pokušaji da se pučanstvo mobiliše maglovitim obećanjima, ugovorom koje potpisuje samo jebena stranka i šatorom u slobodnoj zoni.

Nemaju ideja, nemaju članstva, jedva da ima simpatizerstva, nemaju – što je najgore – muda, čemu se onda nadaju saveznici za promene. Nisu oni toliko naivni da bi se uzdali u hokus pokus – pokušali su, uostalom, pa su brzo podvili repić – podozrevam (a i čujem iz dobro obaveštenih izvora) da se uzdaju – u urušavanje. Ko biva… Kad sve ode u 3LPM, eto ti nas na apsolutnoj vlasti nad ruševinama.

To vam je stanje stvari, pa vi smočite.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo Basara, u sridu kao i uvek, još od doba Mongolskog Bedekera i Kineskog Pisma, zna on kakva je ovo stoka! Bolje nismo ni zaslužili, Vučić barem otvara Poglavlja i priznaje sVrbima Kocobo, a ovi su svi ionako već bili na vlasti i uveli lopvstvo u mejnstrim. 🤾‍♂️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aha! Pa ovaj kaze da ne samo po neki obican gradjanin nece ucestvovati na izborima vec ni sama opozicija

nece ucestvovati ali pod svojim uslovom:

 

„Izbori će biti na proleće 2020. godine i opozicija na njima neće učestvovati ako mediji ne budu slobodni i ako budu održavani pod sadašnjim uslovima. Bez učešća opozicije, izabrane institucije neće imati legitimitet i to je veliki problem za režim. Na kraju će morati da popuste, ako opozicija ostane jedinstvena“, rekao je Jeremić.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zvezdarac said:

A kada da popuste???45 dana pred izbore...pa to nije dovoljno vremena da se javno mnjenje promeni cak i da se otvore mediji...u bojkot se krece vec sada jel sto vreme vise protice ideja bojkota ce gubiti na tezini

 

Ma neće se ni oko toga složiti. Evo sada će ih AV upecati k'o somove na bućku za trućanje o HEDAMO KOCOVO-u, onaj Ken(j)a iz 'najjanačajnije' opozicione partije (čitaj: amebe koja se deli kako se kome digne k....) će da glasa za doživotnu robiju iako je to u suprotnosti sa stavovima SE, a samo još da malo pripuste Boškića i Sergeja, ima da se raspadnu sami od sebe pre bilo kakvih izbora. Mala bara, mnogo krokodila, a opanci i praziluk iz dela tela na kome se sedi samo čekaju da se pojave.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mama_mia said:

Aha! Pa ovaj kaze da ne samo po neki obican gradjanin nece ucestvovati na izborima vec ni sama opozicija

nece ucestvovati ali pod svojim uslovom:

 

„Izbori će biti na proleće 2020. godine i opozicija na njima neće učestvovati ako mediji ne budu slobodni i ako budu održavani pod sadašnjim uslovima. Bez učešća opozicije, izabrane institucije neće imati legitimitet i to je veliki problem za režim. Na kraju će morati da popuste, ako opozicija ostane jedinstvena“, rekao je Jeremić.

 

 

Ovi povici za slobodu medija su zesca patetika, jer su pojedini likovi mentalno jos uvek u 90toj, pa ako sruse "Mitovica" odmah ima da pobede i na izborima.😄

Za razliku od 90tih, danas su gotovo svi mediji u privatnom vlasnistvu, tako da Vucic nema Milosevicev luksuz imenovanja direktora i urednika. Ostaje jedino RTS ali sa gomilom drugih TV kanala , prica o slobodi slabo drzi vodu. Da  su ti mediji u privatnom vlasnistvu skloni tome da podrzavaju SNS,  jasno je kao dan, ali su se Blic, Alo, Informer tako ponasali i prema DS-u kada je Tadic bio na vlasti. To je deo podanicke tradicije jer se u Srbiji dao Bog uvek postovala vlast i to pre svega autoritativna. Tako su plakali za Aleksadrom, Brozom, Milosevicem, a verovatno i Sulejmanom, mada su onda vesti sporo potovale. Gledam samo ljude koje poznajem vise od 40 godina i kako se okrene vetar, tako i oni u drugu partiju. U skoli su gledali da se uclane u SKS , jer je bilo dobro za fakultet a i posao posle fakulteta. Posle  su presli u SPS, jer je trebalo ugrabiti poslednju turu stanova i polutke. Onda je nastao kratak period opste konfuzije, da li  je bolje biti uz Kostunicu ili Djindjica. To je verovatno za narod najcrnji period u istoriji Srbije, posto se nije znalo ko lupa sakom o sto. Nakon toga DS je bio jasan izbor, posto su trebala da se zaposle deca i pogura neka invalidska penzija, jer gde ces sa 50 godina na biro. Naravno Vucic je stigao u pravo vreme taman kada su stasali unuci , pa treba covek i njih da obezbedi. Ovo uopste nije zajebancija, jer svaki put kada dodjem u Srbiju isti ljudi u drugoj stranci, pod uslovom da se promenio Papa. 

Edited by DJORDJE
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

Za razliku od 90tih, danas su gotovo svi mediji u privatnom vlasnistvu, tako da Vucic nema Milosevicev luksuz imenovanja direktora i urednika. 

 

Ovde sam prestao da čitam otprilike

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...