Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

18 hours ago, Vredni mrav said:

Boli uvo 100 000 da blokira aerodrom da bi se Djilas vratio u fotelju. Mi govorimo o političkoj organizaciji za koju se postavlja pitanje da l ima 400 000 glasača i to kad ih sabereš pojedinačno. U koaliciji uvek ima onih koji nrće zbog ovoga ili onoga. 

 

 

Odmori mrave, vladace vucic jos 10 godina.Nemoj da se uzrujavas...ili jos bolje, cekamo dok ne sidje Isus, a dotle neka vlada vucic, moze??? 😁

Link to comment
Share on other sites

A ne znam, neko sveukupno ponašanje u poslednje vreme, tipa Gordana Čomić, Aleks Jerkov i ta ekipa. I ta Čomićka više, politički dinosaurus, daj se skloni ako stvarno misliš dobro Srbiji, ko će za tebe više da glasa.

 

Sve nešto kao nećemo bojkot, mi moramo sa EU da razgovaramo, koja bre EU, poslali dva BIVŠA poslanika EP, o čemu vi pričate? S Majom Gojković da se razgovara jel? Najobičnija fasada da se dobije privid, u parlament ugura neka opozicija da bude fikus kako tamo neki birokrata u EU ne bi morao da odgovara na nezgodna pitanja zašto jedna država kandidat za EU ima samo vlast u parlamentu.

 

Dosta više te zajebancije, ni oni ne znaju gde biju. S jedne strane evrokomunjare, s druge populisti tipa Orbana, Salvinija i ostalih. Naravno da treba da se razgovora sa EU, ali ne da se prihvati da mi budemo najobičnija moneta za potkusurivanje, da bi eto tamo neko kao rešavao problem Kosova i pokazao kako je EU jaka i stabilna. Pravi se privid neke stabilnosti, ali preko naše grbače. 

 

Podrška EU je svakako neophodna da bi se ovo govno srušilo, ali prvo se mora skupiti određeni broj ljudi da bi ta podrška stvarno bila za rušenje govneta, a ne za njegovo održavanje na vlasti dok mi trpimo zarad njihovih guzica.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, GlennGould said:

@djole & EU

 

Na čemu bazirate izraženu eurofobičnost? 

Regrdless ovaj issue oko bojkota izbora, Srbija apsulutno ničim ne može istu pokriti.
 

Rusija - sigurno; UK - možda, videćemo; Poljska - ne verujem; Mađarska, ne baš; ali Srbija - nikako. 


 

 

Nisam siguran gde si video izraženu eurofobičnost kod mene? 

 

Da, ja jesam za Srbiju u EU. Samo to ne znači da jesam za ovo zamajavanje. Napraviti jasan plan&program, ići po unutrašnjosti, skupiti nezadovoljne ljude, dobiti nekakvu podršku građana ove zemlje, pa tek onda tražiti podršku od EU. Ovo sada učestvovanje na nekakvim razgovorima sa BIVŠIM EU parlamentarcima je čisto gubljenje vremena koje ide u pilog samo vlasti, da bi se napravio neki privid normalnosti gde ništa nije normalno. 

 

Drugi deo posta nisam skapirao.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, djole said:

 

Nisam siguran gde si video izraženu eurofobičnost kod mene? 

 

Da, ja jesam za Srbiju u EU. Samo to ne znači da jesam za ovo zamajavanje. Napraviti jasan plan&program, ići po unutrašnjosti, skupiti nezadovoljne ljude, dobiti nekakvu podršku građana ove zemlje, pa tek onda tražiti podršku od EU. Ovo sada učestvovanje na nekakvim razgovorima sa BIVŠIM EU parlamentarcima je čisto gubljenje vremena koje ide u pilog samo vlasti, da bi se napravio neki privid normalnosti gde ništa nije normalno. 

 

Drugi deo posta nisam skapirao.


E, onda te ja,

prvi, nisam dobro razumeo :lol_2: Sorry. 

 

Što se drugog dela posta tiče, navedene zemlje mogu EUrofobičnost pokriti u datom obimu. 
 

Slažem se da je privid EUrofilije gadniji od jasne, otvorene distance. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Yoyogi said:

Stranci: prva stvar koju pitaju je : ako vam nije dobro, imate li vi izbore?

Mi: imamo ali smo ih bojkotovali.

Stranci: ne znaju zašto bi slušali opoziciju i sa kim više od neizabranih da razgovaraju.

 

bila sad neka evro delegacija da kao posreduje... The opozicija (osim BoTe) ih izbojkotovala sve, a BoTa jedini iskusno otišao na sastanak da prenese Evroparlametarcima šta se ovde radi... 

i onda dreka i qq ll  što nas EU i MZ ne podržavaju, a podržavaju ovoga koji im čini ustupke ide na sastanke i nadasve je kooperativan...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Yoyogi said:

Stranci: prva stvar koju pitaju je : ako vam nije dobro, imate li vi izbore?

Mi: imamo ali smo ih bojkotovali.

Stranci: ne znaju zašto bi slušali opoziciju i sa kim više od neizabranih da razgovaraju.

 

I u Sjevernoj Koreji imaju izbore. Pa?

 

11 minutes ago, Stondisha said:

 

bila sad neka evro delegacija da kao posreduje... The opozicija (osim BoTe) ih izbojkotovala sve, a BoTa jedini iskusno otišao na sastanak da prenese Evroparlametarcima šta se ovde radi... 

i onda dreka i qq ll  što nas EU i MZ ne podržavaju, a podržavaju ovoga koji im čini ustupke ide na sastanke i nadasve je kooperativan...

 

Zapravo, nije to bilo bez dogovora, ma sta Informer pisao. Oni su opoziciji poslali:

 

Bivši evroposlanici Eduard Kukan i Knut Flekenštajn biće posrednici Evropskog parlamenta na sastancima predstavnika vlasti i opozicije u ... https://insajder.net/sr/sajt/vazno/15710/

 

Pa posto su oni opoziciji poslali "bivse", onda je i opozicija njima poslali Bivseg da prica sa njima :classic_wink:

 

I kako onda ne praviti dreku kad ti posalju "bivse",..?

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

Men’se čini da politička 0pozicija u Srbiji i  forumska ‘opozicija’ dele komplex umišljenosti veličine. 
 

Ako su posrednici - potpuno je informerski izveštavati da se radi o “bivšim”. U opisu posla EU MP takva posredovanja nisu. 
 

Imate u komšiluku jednu takvu pojavu detinjastog ponašanja (Orban) i kuda to neminovno vodi. Srbija jednostavno  nema luksuz (ni vremenski, ni materijalni) da ponavlja neuspele experimente iz regiona.

 

EU iskreno boli tuki. Vas ne bi treblo (not the other way around). 

Edited by GlennGould
sp.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stondisha said:

 

aj ovako:

pa nek nadje onda opozicija neku drugu EU i neku drugu MZ da sa njima razgovara i pregovara... ne znam kako drugačije da ti odgovorim.

 

Ali ja zaista ne vidim problem, poslali su "bivse", dobili su Bivseg da pricaju sa njim. Hoce Vucica, eto im ga, imat ce sa satelitima tipa Cede, Canka i Seselja 100% vlasti i poslanika. U cemu je problem?Ja cak ne vidim ni razlog da se uopste prica sa njima, hoce Vucica, eto im ga, sa 100% vlasti. Kud ces bolje i za EU, i za SNS, i za Srbiju,.. svi su u win-win poziciji, o cemu onda uopste da se prica? Koji djavo uopste salju ikoga pa cak i "bivse"?

Edited by Atreid
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GlennGould said:

Men’se čini da politička 0pozicija u Srbiji i  forumska ‘opozicija’ dele komplex umišljenosti veličine. 

 

svi u Srbiji imaju taj kompleks neke veličine i važnosti, zato su i osuli drvlje i kamenje na Nikolu Kalinića, ne zato što je reko da je Kosovo Kosovo, nego što je čačnuo u taj srBski kompleks veličine pričajući koliko smo nebitni u svetu (tri Srbije jedan Istambul)...  evo ga sad @Atreid da potvrdi u postu ispod mog sad ovo o čemu pišemo obojica:

Mi smo veličina...

 

 

@Atreid

 

Prile KOME SMETA  SNS i AV  EU ili nama?  Ko će da živi ovde EU ili mi?


Bota je jedini pametno postupio i diplomatski otišao da iznese probleme sa kojima se suočava opozicija, kao onomad Zelenović u parlamentu Evrope, NDM BGD kad je onomad sačeivao Mekalistera ili koga već sa primedbama...  tako se to radi, a ne da sediš uvredjen i da čekaš da dodje neki Mekalister i Mogerini da ti češkaju jajca i tabane...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Stondisha said:

Prile KOME SMETA  SNS i AV  EU ili nama?  Ko će da živi ovde EU ili mi?



Bota je jedini pametno postupio i diplomatski otišao da iznese probleme sa kojima se suočava opozicija, kao onomad Zelenović u parlamentu Evrope, NDM BGD kad je onomad sačeivao Mekalistera ili koga već sa primedbama...  tako se to radi, a ne da sediš uvredjen i da čekaš da dodje neki Mekalister i Mogerini da ti češkaju jajca i tabane...

 

Ti ne shvatas da ce oni podrzavati Vucica sta god opozicija uradi, oni su u dilu sa njim i ocekuju da ispuni obecanja koja im je dao vezana za Kosovo. Njih, samo to zanima. Bole njih briga kakva je situacija u Srbiji, kakva je korupcija, mediji, kriminal, ljudska prava, stanje demokratije, pravosudja,.. itd. Njih interesuje samo jedno i taj savez ce biti raskinut kad ih ili Vucic zajebe, ili im da sto traze pa im vise ne bude bio potreban. Do tada opozicija moze da dubi na trebavicama oni ce i dalje podrzavati Vucica, uostalom sam kazes da na kraju krajeva oni ne zive u Srbiji.

 

Sa druge strane znaju oni odlicno sta se ovdje desava, ali ih svecano zabole. Dizat ce frku kad ne dobiju od Vucica sto ocekuju, do tad ce da duvaju u njegove diple. Pa, ovo sa slanjem "bivsih" je cisto zajebavanje, i ovo je odlican odgovor sto su im poslali Bivseg, a ako ti mislis da je to Tadic uradio na svoju ruku onda se debelo varas. Nema ni najmanjeg promila shanse da je to proslo bez prethodnog dogovora na temu kako odgovoriti na ovo podjebavanje iz Brisela.

 

Citavi ovi pregovori su farsa i sa strane naprednih i sa strane opozicije, hoce i jedni i drugi da se pokazu konstruktivnim, ali nema tu nikakvog dijaloga, i uostalom kakav je to dijalog? O cemu se tu uopste prica? Da se treba postovati zakon? Da RTS i REM treba da radi svoj posao, a ne da budu u sluzbi vladajuce banditske koalicije? Da ne treba izbori da se kradu, pokojnici da glasaju, crni dzipovi i paralelne liste biraca vuku okolo? Shvatas da su svaki razgovori oko osnovnih demokratskih postulata i to u zemlji gdje su te stvari i zakonski regulisane a gdje se na dnevnom nivou ti zakoni krse, svaki takav razgovor je poprilicno besmislen.

 

Zato i ova tvoja prica ne drzi vodu, kad si kao opozicija sprijecen da se institucionalno boris za neki svoj cilj, ti nemas drugog izbora nego da predjes na vaninstitucionalno dijelovanje. To je i za Vucica minsko polje, jer nece nikako moci usmjeravati procese, suprostavljati svoje stavove i slicno, ali ko ga jebe, sam je doveo stvar do ovog.

 

Sto se tice ovih iz EU, hoce Vucica, eto im ga, imace 100% vlasti, kao u Sjevernoj Koreji, pa neka prave dilove sa njim. Vidjet cemo kako ce te dilove i da im sprovede u realnosti.

Edited by Atreid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Atreid said:

Sa druge strane znaju oni odlicno sta se ovdje desava, ali ih svecano zabole.


A što bi njih zabolelo, ako narod u Srbiji, kako se čini, takođe zabole?

 

Koliko izbora je prošlo od 2012, na kojima redovno ne izađe malo manje od polovine stanovništva, a i ono što izađe izabere nadmoćno pičkoustog? Protesti protiv njega zamrli brzinom svetlosti, bez da ih je iko ugušio. Ako oni spolja stiču utisak da narod u Srbiji neće ovakvu opoziciju podjednako kao što neće vožda, što bi se oni cimali? Shvataš da to tako spolja izgleda?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Eddard said:


A što bi njih zabolelo, ako narod u Srbiji, kako se čini, takođe zabole?

 

Koliko izbora je prošlo od 2012, na kojima redovno ne izađe malo manje od polovine stanovništva, a i ono što izađe izabere nadmoćno pičkoustog? Protesti protiv njega zamrli brzinom svetlosti, bez da ih je iko ugušio. Ako oni spolja stiču utisak da narod u Srbiji neće ovakvu opoziciju podjednako kao što neće vožda, što bi se oni cimali? Shvataš da to tako spolja izgleda?

 

Pa to i ja kazem, samo opozicija kvari srecu. Narod oce Vucica, EU oce Vucica, svi hoce Vucica,.. samo tu neka opozicija nece. Pa onda najbolje fino sklonis se da im ne kvaris srecu, eto, imace 100% sa satelitima i svi zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Atreid said:

 

Ti ne shvatas da ce oni podrzavati Vucica sta god opozicija uradi, oni su u dilu sa njim i ocekuju da ispuni obecanja koja im je dao vezana za Kosovo. Njih, samo to zanima. Bole njih briga kakva je situacija u Srbiji, kakva je korupcija, mediji, kriminal, ljudska prava, stanje demokratije, pravosudja,.. itd. Njih interesuje samo jedno i taj savez ce biti raskinut kad ih ili Vucic zajebe, ili im da sto traze pa im vise ne bude bio potreban. Do tada opozicija moze da dubi na trebavicama oni ce i dalje podrzavati Vucica, uostalom sam kazes da na kraju krajeva oni ne zive u Srbiji.

 

Sa druge strane znaju oni odlicno sta se ovdje desava, ali ih svecano zabole. Dizat ce frku kad ne dobiju od Vucica sto ocekuju, do tad ce da duvaju u njegove diple. Pa, ovo sa slanjem "bivsih" je cisto zajebavanje, i ovo je odlican odgovor sto su im poslali Bivseg, a ako ti mislis da je to Tadic uradio na svoju ruku onda se debelo varas. Nema ni najmanjeg promila shanse da je to proslo bez prethodnog dogovora na temu kako odgovoriti na ovo podjebavanje iz Brisela.

 

Citavi ovi pregovori su farsa i sa strane naprednih i sa strane opozicije, hoce i jedni i drugi da se pokazu konstruktivnim, ali nema tu nikakvog dijaloga, i uostalom kakav je to dijalog? O cemu se tu uopste prica? Da se treba postovati zakon? Da RTS i REM treba da radi svoj posao, a ne da budu u sluzbi vladajuce banditske koalicije? Da ne treba izbori da se kradu, pokojnici da glasaju, crni dzipovi i paralelne liste biraca vuku okolo? Shvatas da su svaki razgovori oko osnovnih demokratskih postulata i to u zemlji gdje su te stvari i zakonski regulisane a gdje se na dnevnom nivou ti zakoni krse, svaki takav razgovor je poprilicno besmislen.

 

Zato i ova tvoja prica ne drzi vodu, kad si kao opozicija sprijecen da se institucionalno boris za neki svoj cilj, ti nemas drugog izbora nego da predjes na vaninstitucionalno dijelovanje. To je i za Vucica minsko polje, jer nece nikako moci usmjeravati procese, suprostavljati svoje stavove i slicno, ali ko ga jebe, sam je doveo stvar do ovog.

 

Sto se tice ovih iz EU, hoce Vucica, eto im ga, imace 100% vlasti, kao u Sjevernoj Koreji, pa neka prave dilove sa njim. Vidjet cemo kako ce te dilove i da im sprovede u realnosti.


Kakva zamena teza... 

 

Pa nisu EU i MZ izabrali Vučića, nego je on taj koji odgovara na ime jedinog  legitimnog predstavnika Srbije.

 
Gde su narandžaste revolucije na Trgu Republike?

Gde su opozicioni prvaci koji se ne znoje u hotelskim sobama, već aktivno lobiraju u BXLu?

Gde je proEU raspoloženje u “narodu”?

 

Naravno da će se sa njim pregovarati, naročito što 0pozicija pokazuje naznake, i ne samo naznake, izrazite eurofobičnosti i preteranog etnocentrizma. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:


A što bi njih zabolelo, ako narod u Srbiji, kako se čini, takođe zabole?

 

Koliko izbora je prošlo od 2012, na kojima redovno ne izađe malo manje od polovine stanovništva, a i ono što izađe izabere nadmoćno pičkoustog? Protesti protiv njega zamrli brzinom svetlosti, bez da ih je iko ugušio. Ako oni spolja stiču utisak da narod u Srbiji neće ovakvu opoziciju podjednako kao što neće vožda, što bi se oni cimali? Shvataš da to tako spolja izgleda?

 

Jednostavna stvar, ista gledana i spolja i iznutra: imate li vi u Srbiji izbore?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, GlennGould said:

Pa nisu EU i MZ izabrali Vučića, nego je on taj koji odgovara na ime jedinog  legitimnog predstavnika Srbije.

 

Zapravo EU i jeste izabrala Vucica, zar se ne sjecamo da su Tomi Nikolicu u 4 sata popodne dok su jos trajali izbori cestitali pobjedu? Htjeli su Picoustog od pocetka, kad je Dacic kao premijer krenuo da vodi pregovore u Briselu oko Kosova, trazili su Vucica koji je tad bio prvi podpredsjednik vlade,. Jeste, EU ga je izabrala, i EU ga odrzava na vlasti, EU, bjelolisticari, DSovi, SRSovi i ostali preletaci . Pa ja opet pitam u cemu je onda problem, hece ga, eto im ga.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Atreid said:

 

Zapravo EU i jeste izabrala Vucica, zar se ne sjecamo da su Tomi Nikolicu u 4 sata popodne dok su jos trajali izbori cestitali pobjedu? Htjeli su Picoustog od pocetka, kad je Dacic kao premijer krenuo da vodi pregovore u Briselu oko Kosova, trazili su Vucica koji je tad bio prvi podpredsjednik vlade,. Jeste, EU ga je izabrala, i EU ga odrzava na vlasti, EU, bjelolisticari, DSovi, SRSovi i ostali preletaci . Pa ja opet pitam u cemu je onda problem, hece ga, eto im ga.

Da vise im je odgovarao jel su od pocetka znali da kao bivsi radikal lakse prodati bilo kakvu pricu oko Kosova...ali da su imali uticaja i nisu...osim sto nisu direktno podrzavali Tadica kao na predhodnim izborima

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdarac said:

Da vise im je odgovarao jek su od pocetka znali da kao bivsi radikal lakse prodati bilo kakvu pricu oko Kosova...ali da su imali uticaja i nisu...osim sto nisu direktno podrzavali Tadica kao na prrdhodnim izborima

 

Pa, evo i 7 godina poslje ovaj ih vuce za nos, i maloumne birokrate u Briselu, i bjelolisticare i sve ostale. Ako, ako tako i treba,..

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdarac said:

Da vise im je odgovarao jek su od pocetka znali da kao bivsi radikal lakse prodati bilo kakvu pricu oko Kosova...ali da su imali uticaja i nisu...osim sto nisu direktno podrzavali Tadica kao na prrdhodnim izborima

 

da je ekipa iz DOS-a imala 12 godina da uradi nešto, a uradili su ništa...  i presekli ljudi...

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...