Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

https://www.blic.rs/vesti/politika/ekskluzivno-novo-istrazivanje-faktor-plusa-evo-kakav-je-rejting-sns-a-kakav-opozicije/46fh9vk

 

Blic ubedjivo najvece smece od novina. Vec su spojili Sapica i DSS, nigde veze njihova koalicija i vec su na 6.6% jesu, kako da nisu. Gangula postade veliki politicar, neverovatno.  Jeziva su ova istrazivanja,dodje mi nekad da uzmem imenih i da nazovem tih 1200 ljudi da vidim  bas te brojke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Pavaroti said:

https://www.blic.rs/vesti/politika/ekskluzivno-novo-istrazivanje-faktor-plusa-evo-kakav-je-rejting-sns-a-kakav-opozicije/46fh9vk

 

Blic ubedjivo najvece smece od novina. Vec su spojili Sapica i DSS, nigde veze njihova koalicija i vec su na 6.6% jesu, kako da nisu. Gangula postade veliki politicar, neverovatno.  Jeziva su ova istrazivanja,dodje mi nekad da uzmem imenih i da nazovem tih 1200 ljudi da vidim  bas te brojke. 

Ne bi rekao bas da nema nidje veze...vec su i jedni i drugi izjavili da su razgovarali i da bi bili prirodna koalicija.Na Bg izborima su zajedno imali oko 85000 glasova a za cenzus u Srbiji bi im trebalo duplo toliko sto i nije neralno...cak sta vise meni se cini dosta realno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nemaju, to im je maximum kad kradu i otimaju. Drugo, ta kolacija nije ni  pokrenuta i vec imaju taj broj. Nisu isto lokalni izbori u BG i izbori za parlament. Sa tim da DSS imao celih 1 posto, razumem da DSS ima po svim lokalima bar neke ljude koji mogu napraviti odbore, koji su doduse 95% spremni da predju u SNS da ostanu na poslovima gde su zaposleni preko DSS-a. Ipak tih Sapicevih 73k glasaca sigurno ne bi glasali bar 80% za DSS i bacili glas, sta vise taj procenat ne bi glasao za njega na republickim izborima.

 

Ma lazu kao psi, krade se i za SPS takodje, tih 10% je meni tek nerealno, mada i oni zaposljavaju sve zivo, to je takodje velika, ako ne i veca zalost nego ovi naprednjaci.

Link to comment
Share on other sites

Bacio sam pogled na istrazivanje malo,ovu su cifre na izlaznost od 48%...sa obzirom da SNS biraci izlaze pa skoro 100% na biralista na izlaznost od 48% ovo nije nerealno toliko.Sto se SPS tice meni nije jasno ko glasa za njih ali oni su stalno oko ovih 10% koliko god to da zvucalo cudno...Ali da se vratim na pocetak...uopste mi nije neralno da Sapic i DSS predju cenzus a ne vidim zasto Sapicevi glasaci ne bi glasali i za DSS kada Sapic prica slicnu pricu kao i oni...cak i ime stranke ukazuje na slicnu pricu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

Ne verujem tim istraživanjima. Neverovatno deluje da dno ima 55 posto podrške.  

 

SNS je ex SRS biračko tijelo.

 

Disciplinovano izlaze na birališta u strahu od Žute Pošasti.

 

Dok su dugima svi isti i niko ne valja, Zoran Babić bira novi model automobila.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pavaroti said:

https://www.blic.rs/vesti/politika/ekskluzivno-novo-istrazivanje-faktor-plusa-evo-kakav-je-rejting-sns-a-kakav-opozicije/46fh9vk

 

Blic ubedjivo najvece smece od novina. Vec su spojili Sapica i DSS, nigde veze njihova koalicija i vec su na 6.6% jesu, kako da nisu. Gangula postade veliki politicar, neverovatno.  Jeziva su ova istrazivanja,dodje mi nekad da uzmem imenih i da nazovem tih 1200 ljudi da vidim  bas te brojke. 

 

Vucic po ovom istrazivanju ima preko 60%, zato sto se PUPS, Rasim, pa cak i fiktivna stranka Popovica racunaju odvojeno a sve imaju neki procenat biraca. To je previse cak i za ovakva istrazivanja koja ukalkulisu i izbornu kradju. 

Sapic+DSS je tek posebna nebuloza. DSS na republickom nivou pitanje je da li ima 1%. Sapic je tipican lokalni igrac, cak i na Bg izborima on je prosao "lose" van svoje opstine. Na nivou Srbije on nema infrastrukturu, a nema ni novac da je napravi. Prepoznatljiv je kao sportista i po humanitarnoj organizaciji pa bi dobio neki glas, verovatno i vise od DSSa, ali daleko je to od cenzusa, a ne od tog procenta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdarac said:

Bacio sam pogled na istrazivanje malo,ovu su cifre na izlaznost od 48%...sa obzirom da SNS biraci izlaze pa skoro 100% na biralista na izlaznost od 48% ovo nije nerealno toliko.Sto se SPS tice meni nije jasno ko glasa za njih ali oni su stalno oko ovih 10% koliko god to da zvucalo cudno...Ali da se vratim na pocetak...uopste mi nije neralno da Sapic i DSS predju cenzus a ne vidim zasto Sapicevi glasaci ne bi glasali i za DSS kada Sapic prica slicnu pricu kao i oni...cak i ime stranke ukazuje na slicnu pricu

 

Zato sto je vecina njegovih biraca glasala za njega iz lokalnih razloga, a ne zbog njegove eventualne politike na drzavnom nivou (tada se nije ni znalo za nju). Takvi primeri nisu retki u politici da lokalni lideri imaju jaku bazu i na lokalnom nivou uzimaju veliki procenat glasova. Taj procenat po pravilu opada kada se radi o izborima na visem nivou. To naravno ne znaci da on u NBG nece imati dobar procenat, hoce, ali ce biti manji nego na lokalnim izborima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, A sad said:

 

Zato sto je vecina njegovih biraca glasala za njega iz lokalnih razloga, a ne zbog njegove eventualne politike na drzavnom nivou (tada se nije ni znalo za nju). Takvi primeri nisu retki u politici da lokalni lideri imaju jaku bazu i na lokalnom nivou uzimaju veliki procenat glasova. Taj procenat po pravilu opada kada se radi o izborima na visem nivou. To naravno ne znaci da on u NBG nece imati dobar procenat, hoce, ali ce biti manji nego na lokalnim izborima. 

Ima logike i ta tvoja prica,ali mislim da sam prosle godine  gledao neko istrazivanje(ako je istinito) za celu Srbiju gde Sapic nije imao neke velike % ali je imao dosta veliki % poziitvnog misljenja naspram negativnog a kako objasnjavaju to je dosta bitno za potencijal koji stranka/kandidat poseduje.Uz neku jacu kampanju u medijima(normalno SNS da gura pricu),prepoznatljivo lice,uspesan sportista itd ne bi me cudilo da pokupi dosta u buducnosti poznavajuci mentalitet naseg birackog tela...Plus 'uspesan' predsednik najvece opstine u Srbiji,pobednik izbora...Savrsen kandidat da predje cenzus u zemlji Srbiji...a i gori su uzimali vise %

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdarac said:

Ima logike i ta tvoja prica,ali mislim da san prosle godine sam gledao neko istrazivanje(ako je istinito) za celu Srbiju gde Sapic nije imao neke velike % ali je imao dosta veliki % poziitvnog misljenja naspram negativnog a kako objasnjavaju to je dosta bitno za potencijal koji stranka/kandidat poseduje.Uz neku jacu kampanju u medijima(normalno SNS da gura pricu),prepoznatljivo lice,uspesan sportista itd ne bi me cudilo da pokupi dosta u buducnosti poznavajuci mentalitet naseg birackog tela

 

Da, to jeste bitno za potencijalnu pricu. Ali sam kazes, potencijalnu, znaci u buducnosti, ta prica jos nije pocela, zato su ti procenti apsurdni. Od cele price smo imali jedan sastanak Sapica i DSSa, na kojem nista konkretno nije dogovoreno i za koji je pitanje da li zna iko sem onih koji bas prate politicku scenu. Jasno je i zasto Sapic zeli saradnju sa njima, on zeli da iskoristi njihovu infrastrukturu. Kakva da je, bolja je od njegove, a i od one koja je na trzistu ta je najbolja. Sapic ima potencijal, ali da bi ga iskoristio potrebno mu je dosta novca, medijska vidljivost, infrastruktura i dobra kampanja. Pitanje je sta od toga on uopste moze da obezbedi. 

 

Podrska SNSa za trojanskog konja u opoziciji, to je vec drugo pitanje. Treba staviti sve stvari na vagu da vidimo da li im se isplati. Sta sa Seseljem i da li im je potreban u parlamentu ili ne. To zahteva malo dublju analizu, a za to sad nemam vremena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, A sad said:

 

Da, to jeste bitno za potencijalnu pricu. Ali sam kazes, potencijalnu, znaci u buducnosti, ta prica jos nije pocela, zato su ti procenti apsurdni. Od cele price smo imali jedan sastanak Sapica i DSSa, na kojem nista konkretno nije dogovoreno i za koji je pitanje da li zna iko sem onih koji bas prate politicku scenu. Jasno je i zasto Sapic zeli saradnju sa njima, on zeli da iskoristi njihovu infrastrukturu. Kakva da je, bolja je od njegove, a i od one koja je na trzistu ta je najbolja. Sapic ima potencijal, ali da bi ga iskoristio potrebno mu je dosta novca, medijska vidljivost, infrastruktura i dobra kampanja. Pitanje je sta od toga on uopste moze da obezbedi. 

 

Podrska SNSa za trojanskog konja u opoziciji, to je vec drugo pitanje. Treba staviti sve stvari na vagu da vidimo da li im se isplati. Sta sa Seseljem i da li im je potreban u parlamentu ili ne. To zahteva malo dublju analizu, a za to sad nemam vremena. 

Mozemo da se slozimo sa dosta stvari ali mislim da Sapicu osim medija nece trebati neka posebna infrastruktura za neki bolji rezultat(da to kasnije zadrzi vec ce mu trebati)...nabrojao sam koje ogromne prednosti on vec ima u odnosu na ostale...sve sto mu treba je veca zastupljenost u medijima i dobra kampanja...a to da je SNS trojanski konj sam skoro pa ubedjen

Edited by Zvezdarac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stondisha said:

 

 

Ne poznajemo se, al tako je, evo veruj meni.

 

OK i da ti verujem, čitao si istraživanje. 

 

Zato što SBB nije dostupna celom Beogradu, a tek o Srbiji da ne pričam, mislim da je dobro što opozicija drži ove "Slobodne zone". Najpzbiljnije, ne dolaze tu samo članovi stranaka. Svako od građana može tu da dođe i da pita ono šta ga zanima.

 

Tih Slobodnih zona biće i po čitavoj Srbiji. Odlično je što se rade svi ovi performansi, pozorišne predstave, večeras je tu koncert i druženje..

 

Ali...biračima tog sns dna treba dovesti neke Cece i Mece i pričati im šarene laže :ajme:...a to je ono što opozicioni lideri neće da rade.

 

Pink, Pljucformer i ostali su krivi za rezultat tog istraživanja...a možda..možda su zvali samo njihove članove i simpatizere uglavnom i tek ponekog "našeg"- slučajno izabranog.

 

DSS i Šapić i zajedno i odvojeno neće proći cenzus. Možda Šapić ukoliko ide sam na izbore, kao "trojanski konj"..

Link to comment
Share on other sites

Opet ja o Sapicu...nije me mrzelo da pogledam pa on uoste nije lose prosao ni u ostalim BG opstinama...onim vecim i centralnim 7-10% a u prigradskim je tu oko 4-5% sto je za mene iznenadjenje...bio sam ubedjem da je razbio NBG a ostalo po 2-3%...po ovome ne znam...nije uopste cudno da predje cenzus...mislim da gradjani Lazarevca gde je dobio oko 4% bas nisu glasali za njega zbog toga sta je uradio na NBG nego vise zbog imena itd...mislim da ne bude zabune zelim i njemu i DSS da budu ispod 1%

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

 

 

 

Zato što SBB nije dostupna celom Beogradu, a tek o Srbiji da ne pričam, mislim da je dobro što opozicija drži ove "Slobodne zone". Najpzbiljnije, ne dolaze tu samo članovi stranaka. Svako od građana može tu da dođe i da pita ono šta ga zanima.

 

Tih Slobodnih zona biće i po čitavoj Srbiji. Odlično je što se rade svi ovi performansi, pozorišne predstave, večeras je tu koncert i druženje..

 

Slazem se da je dobra stvar,ali to je stvar koja se radi pa skoro 365 dana u godini,nista specijalno niti sto moze da uzdrma rezim...Ako je faza 1 protest,faza 2 bi trebalo da bude nesto jace,masovnije,bombasticnije...Sve se suzdrzavam ali reci cu nesto sto manje-vise svi znamo...Protesti su krenuli da se osipaju i da blede i ovo sa satorima je samo izlazna strategija...logicno bi bilo da se krene u svakodnevne masovne proteste kao 96/97 ali i oni znaju da nemaju niti snagu niti podrsku dovoljnog broja ljudi za to...mislim na SZS naravno

Edited by Zvezdarac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Stondisha said:

 Nisam čitao ovo stratedžik marketing, al sam čitao crtu.

 

2. SBB je privatna firma i jednostavno nema interes da razvlači kablove od kuće do kuće, nego je mnogo mnogo manji trošak da se razvuku kablovi po zgradama.

SBB je propustio priliku da bude lider na trzistu zato sto nije hteo da ulaze po obodnim opstinama.

Ovo objedinjavaje Kopernikusa i inih pod okrilje  "Supernove" je donelo gomilu novih kanala uz stare.

Losa procena SBB da nece imati zaradu u predgradju,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kronostime said:

SBB je propustio priliku da bude lider na trzistu zato sto nije hteo da ulaze po obodnim opstinama.

Ovo objedinjavaje Kopernikusa i inih pod okrilje  "Supernove" je donelo gomilu novih kanala uz stare.

Losa procena SBB da nece imati zaradu u predgradju,

Ima SBB-a po predgrađu, ali recimo, tamo preko Dunava, Ovča-Borča-Krnjača, ih nigde nema, jer bi bilo preskupo, a ima dosta konkurencije. SBB je odradio dobar posao sa kupovinom IKOM-a. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Green23 said:

Ima SBB-a po predgrađu, ali recimo, tamo preko Dunava, Ovča-Borča-Krnjača, ih nigde nema, jer bi bilo preskupo, a ima dosta konkurencije. SBB je odradio dobar posao sa kupovinom IKOM-a. 

Nema ih pod Avalom, a optika im ide na 20m od moje kuce - i nemaju nameru da ulazu u lokalnu mrezu: uzmite D3i.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...