Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Just now, Eddard said:

@Jir-Lo

Spusti loptu. Neargumentovane ad-hominem kvalifikacije, samo zato što se neko ne slaže sa tvojim viđenjem stvari, nisu način na koji se vodi argumentovana diskusija. 

koja od mojih ad-hominem kvalifikacija je neargumentovana? iza svake stojim i spreman sam da prilozim dokaze u vidu citata.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja potpisujem od reči do reči sve što je Vasa napisao, a nisam bot. Kako objašnjavaš to?

Ajd Bane, očigledno voli ovu vlast, šta da mu se radi, da zabranimo nećemo ni ne možemo.

Diskutuj činjenicama, ne sendvičima. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eddard said:

Ja potpisujem od reči do reči sve što je Vasa napisao, a nisam bot. Kako objašnjavaš to?

Ajd Bane, očigledno voli ovu vlast, šta da mu se radi, da zabranimo nećemo ni ne možemo.

Diskutuj činjenicama, ne sendvičima. 

cinjenica je da on koristi malo drugaciju argumentaciju kako bi nam ovde objasnjavao ono vec bajato "ne valja vucic, ali ko drugi?". sustinske razlike tu nema, nijedan od njih dvojice ne bi tu nista dirao.

zamolio bih te da vratis obrisani post.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Jir-Lo said:

eto jos jednog besmislenog posta. pod jedan, investitori se u normalnom okruzenju ne dovlace za ruku. vec, ako ne moraju da sklapaju dilove sa korumpiranim politicarima i mafijasima, dolaze sami. zato sto im je to u interesu, a ne zato sto vole vucice ili tadice. otkricu ti jednu veliku istinu- investirtori investiraju radi sopstvene zarade! ko bi reko?

sto se kocoba tice, opozicija je tu potpuno u pravu. napada vucica sa desna, i razotkriva njegov lazni i prevarantski patriotizam. iovako ih razvlace po tabloidima i prave ih na izdajnike, sta mislis da bi se desavalo da izadju u javnost sa porukom kako kocobo treba momentalno i bezuslovno priznati? nekako to nije nacin da se smeni vlast.

i da ne zanemarimo sledece- ovde neki i dalje zive u 2000im, promakle su im neke vazne stvari. npr da cemo  za priznanje kosova dobiti onu stvar iz mog prethodnog posta (kurac). ni vise ni manje od toga. u eu nas nece primiti, posebno ne sada kad smo diktatura... koju, gle cuda, isti taj zapad podrzava. nastavicemo da budemo trziste jeftine radne snage na koje se plasira bofl roba do daljnjeg, priznali mi nesto ili ne.

Dovlače se tamo gde nema para, ali se dovlače i u mnogo sređenijim sredinama. Time se bave ambasade, ali i političke stranke. Nažalost, nemam neke prevode koje sam radio za neke organizacije povezane sa EU pre oko 10 godina, ali svakako da i tamo u propalim opštinama to rade da bi neko uopšte i saznao da ima potencijala za investicije.

28 minutes ago, Issey said:

Pa upravo sam to i pokušao da ti kažem. Ti ne znaš da li će doći Murta dok ne oteraš Kurtu. Samo nagađaš. Meni deluje da ti ne bi da "diraš" Kurtu uopšte...

Napisao sam ranije da je za tako nešto potreban ozbiljan igrač, a ne diletanti.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jir-Lo said:

zamolio bih te da vratis obrisani post.

Ne, jer predstavlja ad hominem kvalifikaciju. I toliko o tome.

 

Interesantan mi je taj pogled - ko nije za smenu AV, taj je automatski bot. Crno-beli svet u glavi. A istina je da je siv.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam bezbroj puta na starom forumu napisao,  da nije sustina samo smeniti AV-a , nego menjati sistem...

AV se jednostavno mora skloniti... Ali i opozicija ako ne valja...

treba se krenuti sa serijom izbora , jer svaki izbori su novo deljenje karata... ali ako se promeni sistem daje se sansa da se tu iznedre neki novi ljudi...
 Medjutim upravo ni vlast ni opozicija ne daju da se to desi.... @DJ_Vasa  mislim da sam sa tobom o tome pisao, da sluzba to ne dozvoljava....   Upravo su ovi protesti koji su krenuli zimus dokaz za to... koji su organizovani preko drustvenih mreza , kao i oni prosle godine za gorivo...  pa su ubaceni "opozicionari"  ne bi li sprecili da se medju tim ljudima pojave neki novi ljudi...  imate one snimke gde sklanjaju  one sa transparentima "da ovi odu a da se oni ne vrate "

 

edit....  resenje su samo SLOBODNI izbori  , i to na svakih 6 -12 meseci dok se ne prociste sva govna

Edited by Doc Holiday
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

Ne, jer predstavlja ad hominem kvalifikaciju. I toliko o tome.

 

Interesantan mi je taj pogled - ko nije za smenu AV, taj je automatski bot. Crno-beli svet u glavi. A istina je da je siv.

meni je, na primer, interesantno da mi podmeces ono sta uopste nisam rekao. botove nisam nijednom spomenuo, rekao sam da je dj vasa apologeta diktatorskog rezima. iskljucivo na osnovu ovde napisanog.

i to zbog sledeceg- ne postoji diktatura na svetu u kojoj je opozicija ujedinjena, sposobna i delotvorna. nasa opozicija je takva kakva je, i ja bih zeleo da je mnogo bolja. ali i dalje je svaki od njenih lidera (i lidercica) mnogo bolji od vucica. od boska do tadica. iz sledecih razloga- svi se zalazu za slobodne izbore, nijedan od njih nije posezao za nasiljem da bi zadrzao vlast, niti pokazuje nameru, neki su dobrovoljno predali tu vlast kada su izgubili izbore. i samo to je vise nego dovoljno. da ne posezem za huskanjem na rat iz 90ih ili ubistvom olivera ivanovica i opstruiranja istrage.

dakle, to su cinjenice, i one nisu podlozne nekakvim poluimbecilnim diskusijama. jedan je diktator, drugi nisu. crno belo, nema sivog.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Doc Holiday said:

ja sam bezbroj puta na starom forumu napisao,  da nije sustina samo smeniti AV-a , nego menjati sistem...

AV se jednostavno mora skloniti... Ali i opozicija ako ne valja...

treba se krenuti sa serijom izbora , jer svaki izbori su novo deljenje karata... ali ako se promeni sistem daje se sansa da se tu iznedre neki novi ljudi...
 Medjutim upravo ni vlast ni opozicija ne daju da se to desi.... @DJ_Vasa  mislim da sam sa tobom o tome pisao, da sluzba to ne dozvoljava....   Upravo su ovi protesti koji su krenuli zimus dokaz za to... koji su organizovani preko drustvenih mreza , kao i oni prosle godine za gorivo...  pa su ubaceni "opozicionari"  ne bi li sprecili da se medju tim ljudima pojave neki novi ljudi...  imate one snimke gde sklanjaju  one sa transparentima "da ovi odu a da se oni ne vrate "

 

edit....  resenje su samo SLOBODNI izbori  , i to na svakih 6 -12 meseci dok se ne prociste sva govna

A koji su pa ti "novi ljudi"? Da dodju neki bez ikakvog politickog iskustva? Pa nismo li i to probali? Jel bio Radule, pa Prangija, pa Beli Preletacevic ... i opet nista! Puc! 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jir-Lo said:

meni je, na primer, interesantno da mi podmeces ono sta uopste nisam rekao. botove nisam nijednom spomenuo, rekao sam da je dj vasa apologeta diktatorskog rezima. iskljucivo na osnovu ovde napisanog.

i to zbog sledeceg- ne postoji diktatura na svetu u kojoj je opozicija ujedinjena, sposobna i delotvorna. nasa opozicija je takva kakva je, i ja bih zeleo da je mnogo bolja. ali i dalje je svaki od njenih lidera (i lidercica) mnogo bolji od vucica. od boska do tadica. iz sledecih razloga- svi se zalazu za slobodne izbore, nijedan od njih nije posezao za nasiljem da bi zadrzao vlast, niti pokazuje nameru, neki su dobrovoljno predali tu vlast kada su izgubili izbore. i samo to je vise nego dovoljno. da ne posezem za huskanjem na rat iz 90ih ili ubistvom olivera ivanovica i opstruiranja istrage.

dakle, to su cinjenice, i one nisu podlozne nekakvim poluimbecilnim diskusijama. jedan je diktator, drugi nisu. crno belo, nema sivog.

I hoce vlast sa 10% podrske biraca. 

Drugo, nije SzS jedina opozicija u Srbiji. Tu su i SRS, LDP i jos neke partije. Valjda se i oni nesto pitaju. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Interesantan mi je taj pogled - ko nije za smenu AV, taj je automatski bot. Crno-beli svet u glavi. A istina je da je siv.

Ne mora da bude bot. Ali kao što je "fino" sagledao da su sve Murte koje pretenduju da skinu vučića sa vlasti diletanti (na osnovu par površnih opštih stavova, od kojih su neki i netačni) tako je "još finije" sagledao da ovakvog vučića (Kurtu) nije potrebno čak ni pokušati smeniti sa pomenutim diletantima, nego je opcija čekanje Godoa (u prevodu neka jaše vučić). Upravo zbog takvih nevernih toma, kojih nije malo, je SZS npr. obećao ekspertsku vladu posle odlaska vučića, u kojoj ne bi sedeo ni jedan političar. Godinu dana te vlade, dok se ne srede institucije. Posle pošteni izbori, pa nek narod demokratski kaže koga i šta hoće. Sad, svemu može da se nađe mana i da se kaže da je šarena laža, ali ako za sve što opozicija radi i pokušava kažeš da je bzvz (dok ne guraju tih par teza koje je su navodno ključne - Priznavanje Kosova, ulazak u NATO i EU) onda tu ipak nešto ne štima. Ako si protiv vučića, a nalaziš dlaku u jajetu svima koji pokušavaju da ga sklone, onda je zaključak jasan -  ili si za vučića, što je ok, samo je poštenije to otvoreno i reći a ne uvijati u oblandu, ili plivaš u njegovom "sistemu" zatvoren u svoj mikrosvet ne gledajući šta on i njegovi satrapi rade i koliku štetu nanose državi i njenim građanima, a na neki način i tebi samom u perspektivi, iako plivaš stabilno, ali ne želiš ili nećeš to da vidiš iz nekih svojih razloga...

I nisu u pravu da je svet siv. Apsolutno je crno-beli. I to zaslugom upravo vučića koji je svesno i napravio tu podelu... ili si sa mnom ili si moj neprijatelj... simple as that... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Doc Holiday said:

ja sam bezbroj puta na starom forumu napisao,  da nije sustina samo smeniti AV-a , nego menjati sistem...

Ovo jeste suština svega. Moramo da se zapitamo kako smo došli u sitauciju da jedan čovek ima sve u rukama, ma kako se on zvao. Napednjaci su preuzeti sistem koji je neko drugi stvorio, i desilo se to što se desilo, krivica za to je naravno u onim ljudima koji su bili pre njega i od te odgovornosti i krivice ne treba bežati. Ništa nećemo uraditi, ako Vučića zamenimo nekim drugim političkim liderom, koga ćemo opet morati da rušimo metodom koji nije dobar za demokratska društva. Zato je DJ Vasa u pravu da nije suština samo smena jednog čoveka, pošto zaista postoji realna opasnost da posle njega dođe neko ko će na isti način da preuzme sve konce vlasti.

Dakle menjanje sistema i to od vrha do dna. Prvi i osnovni korak tu treba da budu razne tajne službe koje treba vratiti u okvire zakona, tj. službe koje ne odgovaraju jednom čoveku, nego parlamentu, i kraj priče, Naravno, potpuna promena načina funkcionisanja palamenta, i vraćanje poslaničkih mandata građanima.Na kraju treće i možda najvažnije, potpuno nezavnisno sudstvo i  jak i nezavistan ustavni sud (ima ona američka izreka da je demokratija ono što kaže Ustavni sud). Kada se te stvari vrate na mesta na koja pripadaju, onda će biti totalno sve jedno ko će biti na vlasti, pošto će ta vlast biti kontrolisana. Sve ostalo, uključujući i medije i slobodu medija. će proisteći iz toga.

Pitanje je, naravno, da li mi imamo ljude za to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Doc Holiday said:

ja sam bezbroj puta na starom forumu napisao,  da nije sustina samo smeniti AV-a , nego menjati sistem...

AV se jednostavno mora skloniti... Ali i opozicija ako ne valja...

treba se krenuti sa serijom izbora , jer svaki izbori su novo deljenje karata... ali ako se promeni sistem daje se sansa da se tu iznedre neki novi ljudi...
 Medjutim upravo ni vlast ni opozicija ne daju da se to desi.... @DJ_Vasa  mislim da sam sa tobom o tome pisao, da sluzba to ne dozvoljava....   Upravo su ovi protesti koji su krenuli zimus dokaz za to... koji su organizovani preko drustvenih mreza , kao i oni prosle godine za gorivo...  pa su ubaceni "opozicionari"  ne bi li sprecili da se medju tim ljudima pojave neki novi ljudi...  imate one snimke gde sklanjaju  one sa transparentima "da ovi odu a da se oni ne vrate "

 

edit....  resenje su samo SLOBODNI izbori  , i to na svakih 6 -12 meseci dok se ne prociste sva govna

da ne ulazim u ucestalost istih, ali to je sustina. da bi u nekom momentu dobili normalnu vlast, mora mnogo njih da se promeni. to je conditio sine qua non, bez smenjivosti vlasti je svaka prica o drustvenom napretku osudjena na propast.

i sta sad ovde imamo? one koji bi da se rese diktature, i one druge koji ipak ne bi dirali tu diktaturu za sada, nego bi cekali novalica# i prenemagali se sledecih nekoliko decenija dok narod ne iznedri novog kombinaciju gandija, djindjica, cercila, il kog vec. pa ne ide to tako, niti je ikakva diskusija tu moguca. ili si za diktaturu, ili protiv.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ali Doc, ti sa transparentima su obični učesnici. Ja sam mislio na prave stranke. Nekoliko dobrih pravnika, ekonomista, politikologa i sličnih bi odradilo posao.

jesu... ali ja sam preko FB pratio onu grupu sto je organizovala proteste za gorivo.... tu je bilo svasta...  neki od pokretaca su imali , da kazemo , organizacione sposobnosti.... recimo kao moderatori na forumu...  a medju takvima se mogu roditi i neki lidercici... medjutim vlast je zatim ubacivala svoje naloge u grupu ne bi li ih razbila... uglavnom su huskali na nasilje itd...  tako je bilo i na samom pocetku protesta u decembru... dok ih nisu preoteli ovi iz "opozicije"
 

 kazes "Stranke" ... hajde kao recimo da se mi ovde slozimo oko necega i da moderatori budu organizatori... a recimo Andruil lider.... i eto nama stranke u povoju...  A ovde nas ima par 100....  a u toj FB grupi je bilo preko 100k....  shvatas li ti poentu ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darth Bane said:

I hoce vlast sa 10% podrske biraca. 

Drugo, nije SzS jedina opozicija u Srbiji. Tu su i SRS, LDP i jos neke partije. Valjda se i oni nesto pitaju. 

e, ovo je bas dobar primer. sad ja tu treba nesto da odgovaram na ove budalastine, pominjem cedinih 2000 glasova i fakat da uopste nije opozicija, kao ni raspali db bednik seselj, pominjem kako se, u diktaturi, ne zna ko koliko ima procenata jer... pa dikattura je, i vi iz moderacije to smatrate za nekakvu diskusiju? pa mojne da me zajebavate, ipak nisam dovoljno retardiran da se valjam u tom blatu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Jir-Lo said:

da ne ulazim u ucestalost istih, ali to je sustina. da bi u nekom momentu dobili normalnu vlast, mora mnogo njih da se promeni. to je conditio sine qua non, bez smenjivosti vlasti je svaka prica o drustvenom napretku osudjena na propast.

i sta sad ovde imamo? one koji bi da se rese diktature, i one druge koji ipak ne bi dirali tu diktaturu za sada, nego bi cekali novalica# i prenemagali se sledecih nekoliko decenija dok narod ne iznedri novog kombinaciju gandija, djindjica, cercila, il kog vec. pa ne ide to tako, niti je ikakva diskusija tu moguca. ili si za diktaturu, ili protiv.

Problem je što mi ne treba da idemo samo na to da menjamo "vlast", nego da vratimo stvari u institucije sistema. Da li treba da se menja sadašnja vlast, pa naravno što je pre moguće, ali ako se menja, ne treba da je menja druga vlast, nego da je zamene ljudi koji će tu vlast vratiti u ruke građana, baš tamo gde i pripada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jir-Lo said:

e, ovo je bas dobar primer. sad ja tu treba nesto da odgovaram na ove budalastine, pominjem cedinih 2000 glasova i fakat da uopste nije opozicija, kao ni raspali db bednik seselj, pominjem kako se, u diktaturi, ne zna ko koliko ima procenata jer... pa dikattura je, i vi iz moderacije to smatrate za nekakvu diskusiju? pa mojne da me zajebavate, ipak nisam dovoljno retardiran da se valjam u tom blatu.

Kako nije diskusija , jer ja baratam cinjenicama: po istrazivanjima javnog mnjenja SNS ima preko 50% dok je SzS na nekih 11-12% podrske biraca. Vi ako imate neke fruge brojke, molim da ih prezentujete, a ne da se bavite spekulacijama. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DonJuan said:

Ovo jeste suština svega. Moramo da se zapitamo kako smo došli u sitauciju da jedan čovek ima sve u rukama, ma kako se on zvao. Napednjaci su preuzeti sistem koji je neko drugi stvorio, i desilo se to što se desilo, krivica za to je naravno u onim ljudima koji su bili pre njega i od te odgovornosti i krivice ne treba bežati. Ništa nećemo uraditi, ako Vučića zamenimo nekim drugim političkim liderom, koga ćemo opet morati da rušimo metodom koji nije dobar za demokratska društva. Zato je DJ Vasa u pravu da nije suština samo smena jednog čoveka, pošto zaista postoji realna opasnost da posle njega dođe neko ko će na isti način da preuzme sve konce vlasti.

Dakle menjanje sistema i to od vrha do dna. Prvi i osnovni korak tu treba da budu razne tajne službe koje treba vratiti u okvire zakona, tj. službe koje ne odgovaraju jednom čoveku, nego parlamentu, i kraj priče, Naravno, potpuna promena načina funkcionisanja palamenta, i vraćanje poslaničkih mandata građanima.Na kraju treće i možda najvažnije, potpuno nezavnisno sudstvo i  jak i nezavistan ustavni sud (ima ona američka izreka da je demokratija ono što kaže Ustavni sud). Kada se te stvari vrate na mesta na koja pripadaju, onda će biti totalno sve jedno ko će biti na vlasti, pošto će ta vlast biti kontrolisana. Sve ostalo, uključujući i medije i slobodu medija. će proisteći iz toga.

Pitanje je, naravno, da li mi imamo ljude za to.

Ok, pošto se kao odgovor nameće da nemamo ljude za to, šta nam je činiti? Da pustimo vučića ovakvog kakav je jer imamo strah da će ko god dođe umesto vučića biti isti ili gori? Ili da čekamo nekoga novog da se pojavi tj. Godoa?

Sve si lepo napisao oko menjanja sistema. Samo je pitanje kako doći do toga da promeniš truo sistem. Da neće možda vučić da ga menja? Doduše, on je več drastično promenio sistem koji je bio pre njega, jer je demokratiju doveo do apsolutne diktature... tako da nema ovaj vučićev "sistem" mnogo dodirnih tačaka sa Tadićevim, pre sa Miloševićevim... ostaje malo nejasno koji bi sistem da menjaš?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Doc Holiday said:


...

 kazes "Stranke" ... hajde kao recimo da se mi ovde slozimo oko necega i da moderatori budu organizatori... a recimo Andruil lider.... i eto nama stranke u povoju...  A ovde nas ima par 100....  a u toj FB grupi je bilo preko 100k....  shvatas li ti poentu ?

Misliš na brojnost? Ne bih ozbiljno uzimao korisnike FB kao reper jer ionako se tamo pojavljuju razni. Ovo što si sam naveo je sasvim dobro za ozbiljan početak.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Issey said:

Ok, pošto se kao odgovor nameće da nemamo ljude za to, šta nam je činiti? Da pustimo vučića ovakvog kakav je jer imamo strah da će ko god dođe umesto vučića biti isti ili gori? Ili da čekamo nekoga novog da se pojavi tj. Godoa?

Sve si lepo napisao oko menjanja sistema. Samo je pitanje kako doći do toga da promeniš truo sistem. Da neće možda vučić da ga menja? Doduše, on je več drastično promenio sistem koji je bio pre njega, jer je demokratiju doveo do apsolutne diktature... tako da nema ovaj vučićev "sistem" mnogo dodirnih tačaka sa Tadićevim, pre sa Miloševićevim... ostaje malo nejasno koji bi sistem da menjaš?

Ja nisam rekao da nemamo ljude za to, nego da ljudi koji žele to da urade, prvo treba da izađu sa jasnim programom šta posle eventualne smene. Ja ne znam šta će biti posle smene, niko od nas ne zna. To je problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...