Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Moram da pitam sve kritičare opozicije sa foruma: 

 

1. Da li učestvujete samo na ovom forumu, i ne pratite opozicione portale Novu rs, Direktno rs?

 

2. Da li imate naloge na Fejsu i Tviteru na kojima je opozicija veoma aktivna?

 

3. Da li ponekad prošetate po vašoj opštini, po vašem gradu? Kako to da baš nikada niste videli nijedan štand DS-a, SSP-a, NS-a?

 

Danas je najverovatnije "nekrunisani kralj Banjice" Đuka Moler organizovao ometanje i provociranje članova DS-a koji su postavili svoje štandove preko puta Banjičke pijace. Tim delom Banjice orilo se ono "Đilase lopove"..

 

Pored toga što opozicija nema pristup medijima ( izuzetak su društvene mreže, dva portala i jedne novine ) sada će  sns opoziciji zabraniti boravak na ulici.

 

Pre neki dan su, u Vršcu, članovi sns-a zaposleni u javnim preduzećima i penzioneri-članovi sns-a ometali SSP i DS koji su imali štandove i koji su pokušali da razgovaraju sa građanima.

Jedna baba se drala i unosila Draganu Đilasu u lice, čak mu i predlagala da ide u penziju, a čovek ima 54 godine! 

 

I tako..mislim da treba da se zna da opozicija ne sedi skrštenih ruku. Sluša probleme građana i nudi svoja rešenja.

 

Ko je organizovao protest zbog stanja životinja u PKB-u? Mogla bih da nabrajam još...ali će ponovo biti da sam bot što nije istina. Samo aktivno pratim šta radi naša opozicija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2021 at 11:20 AM, DJ_Vasa said:

DS ni ne krene u evropske integracije, AV je bar otvorio nekoliko poglavlja

 

DS nije imao domet SNS. Jedino poglavlje koje je SNS otvorio i zatvorio je za nauku, a nauka je u budzetu finansirana procentualno manje nego u vreme 'Boze derikoze'. DS sam je imao manje poslanika nego SNS i uvek je morao da pravi kompromis sa DSS, G17, SPS...A pritom je SRS uvek bio blizu da pobedi, tako da je DS morao da pravi kompromise da SPS ne ode s radikalima u novu crveno-crnu koaliciju. 

Ne kazem da nije bilo gresaka usput, bilo je i dobro si ih pobrojao.

Ali, to i dalje nije ni blizu dovoljno da se stavi znak jednakosti, vec i zbog toga sto je bio drukciji raspored u parlamentu. Pritom, politika je ipak bila otvorenije proevropska, ekonomija je bila solidnija iako smo osecali uzase 91-2000 mnogo neposrednije, manji je bio odliv mozgova, manja stega oko medija (iako nisu bili apsolutno ravnopravni, secam se koliko je tad bilo opozicije svuda), niceg analognog vulinizaciji. 

Ako mogu da napravim poredjenje, mogu da kazem da mi dva automobila lose rade, s tim sto je jednom oslabilo kvacilo, a drugi mi ubacuje ugljen-monoksid u kabinu. Isto je, al nije bas isto isto.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sto je bilo - bilo je. 

Nego mislim u vezi bojkota narednih izbora. Sad kad je Bilcik na neki nacin aminovao one izborne uslove kao prihvatljive, postavlja se pitanje sta bi opozicija dobila bojkotom? Cini mi se da postaje besmislen i da to u ovom trenutku nije resenje.

Mozda je resenje upravo suprotno: izlazak u sto vecem broju uz "pametno glasanje"!? Sto znaci glasati za bilo koga drugog, samo "za njih" ne glasati!

Link to comment
Share on other sites

Opoziciji u stanju u kakvom je danas teško da bi pomogli i bolji izborni uslovi ...

Ja stvarno ne vidim neku preveliku želju za ozbiljnim organizovanjem...

Kao da su sve karte bacili na to da će se EU prema Vučiću postaviti kao prema Miloševiću,a od toga (za sada) nema ništa ...

Ovako,razočarenje i zbunjenost zašto neko iz Brisela neće da radi njihov posao ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Darth Bane said:

Sto je bilo - bilo je. 

Nego mislim u vezi bojkota narednih izbora. Sad kad je Bilcik na neki nacin aminovao one izborne uslove kao prihvatljive, postavlja se pitanje sta bi opozicija dobila bojkotom? Cini mi se da postaje besmislen i da to u ovom trenutku nije resenje.

Mozda je resenje upravo suprotno: izlazak u sto vecem broju uz "pametno glasanje"!? Sto znaci glasati za bilo koga drugog, samo "za njih" ne glasati!

 

Pa to bi bilo nešto slično izlaskom u jednoj koloni a to se na ovim izborima neće desiti.

 

Bojkot i dalje ima smisla, jedino što će cena koju opozicija plaća sada biti još veća. Vučićev problem je što će u slučaju bojkota on biti novi Lukašenko a to pravi probleme zapadnjacima da ga podržavaju. Jer opozicija u njihovim zemljama odma može da povuče paralelu i pita "zašto podržavate Vučića a Lukašenku lupate sankcije". To je problem koji EU ima i zašto je pritisak na opoziciju da izađu na izbore bez obzira na uslove. Sve ostalo što Vučić radi odgovara EU i zato ga i podržavaju. No treba sačekati sad ove izbore u Nemačkoj da vidimo da li će zeleni biti u vlasti i kako će se ta vlada postaviti prema Vučiću. To će da nam pokaže da li ima šanse za nas u narednom periodu ili nastavljamo da tonemo ka klasičnoj diktaturi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Define posao.

 

Prestanak medjusobnog prepucavanja,formiranje nekakve zajedničke logistike koja može da proprati odvijanje izbornog procesa,barem u Bgd,formiranje dve do tri ideološki kompatibilne koalicije itd,itd,itd ....

Ukratko,prvo da srede rasulo u svojim redovima,pa onda da izadju sa svojim predlozima pred predstavnike EU ...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Pa to bi bilo nešto slično izlaskom u jednoj koloni a to se na ovim izborima neće desiti.

 

Bojkot i dalje ima smisla, jedino što će cena koju opozicija plaća sada biti još veća. Vučićev problem je što će u slučaju bojkota on biti novi Lukašenko a to pravi probleme zapadnjacima da ga podržavaju. Jer opozicija u njihovim zemljama odma može da povuče paralelu i pita "zašto podržavate Vučića a Lukašenku lupate sankcije". To je problem koji EU ima i zašto je pritisak na opoziciju da izađu na izbore bez obzira na uslove. Sve ostalo što Vučić radi odgovara EU i zato ga i podržavaju. No treba sačekati sad ove izbore u Nemačkoj da vidimo da li će zeleni biti u vlasti i kako će se ta vlada postaviti prema Vučiću. To će da nam pokaže da li ima šanse za nas u narednom periodu ili nastavljamo da tonemo ka klasičnoj diktaturi.

Da je EU imala zelju da tu nesto uradi onda su trebali jace da pritisnu Zvalavog oko izbornih uslova. 

Ovako Bilcik je rekao da su izborni uslovi OK - tako da ne verujem da bi bojkot oduzeo makar delic legitimiteta izborima. Pogotovo sto ce dobar deo opozicije ipak izaci na izbore.

Vucic ce imati samo jedan problem - da ne pretera! Da je mudar (kao sto nije) on bi zapravo trebao na neki nacin "pomoci" nekoj opozicionoj grupaciji (a da nisu SPS i Seselj) da dogura bar do 10% glasova. I onda bi bar "tehnicki" imali sasvim legitiman parlament i EU bi time bila verovatno i vise nego zadovoljna.

Link to comment
Share on other sites

On 9/25/2021 at 8:17 PM, handys said:

 

DS nije imao domet SNS. Jedino poglavlje koje je SNS otvorio i zatvorio je za nauku, a nauka je u budzetu finansirana procentualno manje nego u vreme 'Boze derikoze'. DS sam je imao manje poslanika nego SNS i uvek je morao da pravi kompromis sa DSS, G17, SPS...A pritom je SRS uvek bio blizu da pobedi, tako da je DS morao da pravi kompromise da SPS ne ode s radikalima u novu crveno-crnu koaliciju. 

Ne kazem da nije bilo gresaka usput, bilo je i dobro si ih pobrojao.

Ali, to i dalje nije ni blizu dovoljno da se stavi znak jednakosti, vec i zbog toga sto je bio drukciji raspored u parlamentu. Pritom, politika je ipak bila otvorenije proevropska, ekonomija je bila solidnija iako smo osecali uzase 91-2000 mnogo neposrednije, manji je bio odliv mozgova, manja stega oko medija (iako nisu bili apsolutno ravnopravni, secam se koliko je tad bilo opozicije svuda), niceg analognog vulinizaciji. 

Ako mogu da napravim poredjenje, mogu da kazem da mi dva automobila lose rade, s tim sto je jednom oslabilo kvacilo, a drugi mi ubacuje ugljen-monoksid u kabinu. Isto je, al nije bas isto isto.

 

Ja nisam rekao da su poglavlja zatvorena (osim nauke i obrazovanja sa kulturom), već kad su otvorena. Jeste da sa ovakvom državom možemo očekivati da se zatvore za jedno 200-300 godina, ali država k'o država, ionako nikad nije ni bila funkcionalna. DS-u priznajem da zaista nisu krivi za svetsku ekonomsku krizu, a za ovo drugo se ne slažem baš sasvim.

 

Ako krenemo od broja poslanika, to jeste tačno, ali niko ih nije tukao po ušima da idu u nepovoljnu koaliciju koja ne može da ispuni evropsku agendu. Da se razumemo, država koja je ovako disfunkcionalna iznutra (korupcija, nepotizam, muljanje sa svim i svačim) nije toliki problem ni za EU jer toga i sami imaju. Više ih zanimaju spoljna politika i odnosi sa susedima, a vađenje kostura iz II svetskog rata, jugoslovenskih ratova i slično baš i nisu bili pametni. Da su bili strpljivi, mogli su lepo da puste crveno-crnu ekipu da sve zasere i sve bi dobili na tacni. Odliv mozgova jeste bio manji, ali koliko se sećam, prvo su ukinute šengenske vize, a to što je sada lakše zaposliti se u Evropi je najviše doprinelo odlivu mozgova, kao i ostale radne snage. Isti problem imaju i druge siromašnije države EU.

 

Bilo bi i sada više opozicije u parlamentu kada bi opozicija izašla na izbore. Ne bi imali baš mnogo mesta, ali bi ih bilo. Imali su mogućnost da bar bojkotuju parlament dok su u njemu bili, ali poslaničke plate su ipak privlačnije. Imali su mogućnost i da nešto urade ako se promene (hint: Beli, Janković, ludi Radulović), ali šipak. Kada su ova tri kretena uspeli da im lupe šamar, došao je krajnji trenutak da stave prst na čelo. Mislim da bi ih čak na nekim novim beogradskim izborima i patkari postrojili. Nisu shvatili da se koalicije ne prave sa civilizacijskim otpadom (Boškić, Jeremić, ranije su to bili drugi), već da moraju da stanu na crtu sa onim šta imaju. Koliko vidim, mozga svakako nemaju jer ne uče na sopstvenim greškama.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

Imali su mogućnost da bar bojkotuju parlament dok su u njemu bili, ali poslaničke plate su ipak privlačnije.

 

Koji sastav parlamenta? Ovaj ili prethodni? 

 

Opozicija je i bojkotovala rad prethodnog parlamenta više meseci. U toku bojkota parlamenta napravljena je Koalicija Savez za Srbiju i imali su Program sastavljen od 30 tačaka.

 

Pored toga, definisani su i uslovi pod kojima se izlazi na izbore, isti su kao i ovi što ih je tražila opozicija koja je razgovarala bez stranaca i sa evroparlamentarcima.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Koji sastav parlamenta? Ovaj ili prethodni? 

 

Opozicija je i bojkotovala rad prethodnog parlamenta više meseci. U toku bojkota parlamenta napravljena je Koalicija Savez za Srbiju i imali su Program sastavljen od 30 tačaka.

 

Pored toga, definisani su i uslovi pod kojima se izlazi na izbore, isti su kao i ovi što ih je tražila opozicija koja je razgovarala bez stranaca i sa evroparlamentarcima.  

Prethodni/prethodne, naravno.

 

Nešto se ne sećam da su izašli iz tela u kojima su bili, osim ono malo cirkusa za javnost.

 

Doduše, sad im je teško da se cenjkaju za uslove jer su u istoj ravni sa jogi letačima i sličnom ekipom.

Link to comment
Share on other sites

Realno da zeleni blok ima najjaču opozicionu listu za Beograd

 

Quote

Dokument predstavnika Evropskog parlamenta koji su posredovali u dijalogu vlasti i opozicije o izbornim uslovima podelio je opoziciju na onu (SSP, DS, PSG i PZP) koja je napustila taj dijalog nezadovoljna predloženim rešenjima dan pred kraj i onu koja je ostala (ZZS, SDS, Dveri, Narodna stranka), piše Danas. Ovaj list navodi i da "postoji realna mogućnost i da ta zeleno-leva platforma bude najjača opoziciona lista, čiji će kandidat trebati podršku ostalih".

 

Stvarno ali stvarno ne kapiram ovo gasiranje eko ekipe. Da li neko zaista misli da će zelena ekipa u BG biti najjaca opoziciona lista koja zasluzuje podrsku drugih stranka? Nije bas da sam fan ovakve opozicije ali ovo je kao da im Psiho lično priprema strategiju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Realno da zeleni blok ima najjaču opozicionu listu za Beograd

 

Kao hibrid latino i indijske serije ... 😄

Ovde čoveku treba debelih živaca i ozbiljno slobodnog vremena da pohvata ko, s'kim,kako i zašto hoće ili neće u koaliciju,ko čije zahteve podržava,delimično podržava ili ne podržava ...

 

3aea98bee4a11.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne bih ni ja glasao za Cutu, ali ono, te price, kupljen sto posto, Vucicev trojanac postaju imbecilne zaista.

 

Prvo, da li je uopste bitno ko je kupljen, a ko nije, kada se svi ponasaju ultra retardirano?

 

Da li je bitno da li je Tadic recimo kupljen, ili Vuk Jeremic kupljen, ili Bosko Obradovic kupljen, ili su prosto potpuni idioti koji svakom svojom recju i akcijom dizu rejting Vucicu?

 

Ako bih morao da ih redjam, svaki pravi i nepravi trojanac Vucica u poslednjih 10 godina je ispred Sundjer Boba i lajt fasiste i glumca u drugom filmu. I to ubedljivo.

 

Sto je i Beli Konj pokazao na predsednickim izborima, i oni se i dalje nisu povukli iz politike i ostavili prostor drugima. Zato i nije bitno da li su kupljeni ili su samo idioti.

 

Ne racunam Radulovica ovde. On je van svih kategorija i njime upravlja retrogradni Merkur.

Edited by McLeod
  • Like 4
  • Thanks 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ima Mc poentu ovde. Precenjujemo mi debelo sve ove opozicionare i kako koji napravi neki gaf, eto ga - kupio ga Vučić. A zapravo se radi o gomili apsolutno nesposobnih govana koji ovog psihopatu neće skinuti nikada, ali nikada. Dok se okolnosti spolja ne promene (što će se svakkao pre desiti nego da se ovi konsoliduju i opamete). I ja pre mislim da je pola njih u varijanti da bi i voleli da ih kupi Vučić (ovo fašističko govno od Boška prvi) ali se to jednostavno ne dešava. Dovoljno su mu dobri tako maloumni i nesposobni u opoziciji.

 

I na Radulom ne upravlja Merkur nego Branka :classic_sleep:

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 9/27/2021 at 11:37 AM, NMX said:

Realno da zeleni blok ima najjaču opozicionu listu za Beograd

 

 

Stvarno ali stvarno ne kapiram ovo gasiranje eko ekipe. Da li neko zaista misli da će zelena ekipa u BG biti najjaca opoziciona lista koja zasluzuje podrsku drugih stranka? Nije bas da sam fan ovakve opozicije ali ovo je kao da im Psiho lično priprema strategiju

 

Videli da prolazi u Zagrebu pa na osnovu toga misle da ce neko da proguta tu njihovu paralelu bez ikakve rezerve.

 

Podsecaju na onaj vic sa Mujom, papagajom i avionom.

 

On 9/27/2021 at 2:36 PM, NMX said:

Ima Mc poentu ovde. Precenjujemo mi debelo sve ove opozicionare i kako koji napravi neki gaf, eto ga - kupio ga Vučić. A zapravo se radi o gomili apsolutno nesposobnih govana koji ovog psihopatu neće skinuti nikada, ali nikada. Dok se okolnosti spolja ne promene (što će se svakkao pre desiti nego da se ovi konsoliduju i opamete). I ja pre mislim da je pola njih u varijanti da bi i voleli da ih kupi Vučić (ovo fašističko govno od Boška prvi) ali se to jednostavno ne dešava. Dovoljno su mu dobri tako maloumni i nesposobni u opoziciji.

 

I na Radulom ne upravlja Merkur nego Branka :classic_sleep:

 

Zapravo, sve ove lidere (htedoh da napisem ludere) samo ego sprecava da prelete u SNS - prosto, gospodar ne moze da im ponudi neko bitno mesto u svom kultu, a oni ne mogu da pristanu na totalnu nebitnost i zato imamo ovo ludilo gde oni, kao, pokusavaju da glume opoziciju.

 

Situacija je slicna totalnom ratu u kojem slabija strana mora da se bori do kraja jer jaci ne pristaje na pregovore. I Obradovic i Djilas i Jeremic i Tadic su ranije pokazivali znake da mogu da budu "u pobednickom timu", ali je iz partije na vlasti stizala poruka da mogu samo da budu novi Vesici, Petkovici ili Sapici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/27/2021 at 8:26 PM, CheshireCat said:

@McLeodov post je tako tačan i tako skenjavajući u isto vreme :classic_sad:

Nije njegov post tacan vec apsurdan i ulazi u bocu tacno sta Zvalavi zeli. Kroz medije i ostala sranja je napravio godinama da je opozicija debilna,a pazi sad on neki pametan lik koji drzi svu mafiju u saci jer je eto on mafija pa ostali debili mu nisu ni do kolena.

 

Dok god ''opozicioni'' glasaci tako budu gledali sve nove/stare koji se suprostave vucicu tako ce i biti. Od akademika, glumaca, sportista, politicara,svi zivi su debili i ne mogu da zadovolje sofisticiran ukus opozicionih glasaca. 

 

Kenjkaovst tih ljudi je u fazonu ja sam nesto sam stvorio, ne daje mi drzava, eto ja sam prepametan i provalio sam ih sve da ne znaju nista, dok drzavom bukvalno vladaju trubaduri.

 

Nece nama niko pomoci spolja, sami sebi ne mozemo, svake godine odlaze na hiljade ljudi koji bi zeleli neke promene i muka im vise ovo da gledaju. Sklepio je tu pricu o nesposbnosti do te mere da je skoro perfektno i vlada drzavom preko narkomana mitrovica i degenerika vucicevica...gotovo sigurno bolje nismo ni zasluzili a tu nisu krivi botovi vec ugladjeni stav te prepametne glasacke strukture protiv vucica...

 

Cuta je jedna teska seljacina u rangu onog Murara...zaboravic se posle izbora brzo kao i Sergej, Beli i ostali qrci koji su tu bili da izjebu opoziciju...za Sergeja 101% znam da su ga kupili itd..tako je i ovog ndijanca nasao..na stranu sto bi mu zaboli noz u ledja da mogu, ali ne mogu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa evo Marko Vidojković je najavio kandidaturu 🙂

 

Bez medija nema niko šanse protiv Vučića izvan velikih gradova gde ima dosta urbanog stanovništva. Jednostavno opozicija mora da nađe način da bude vidljiva većini stanovništva, bez toga nemaju šanse na republičkom nivou. Problem je u stvari što opozicija mora ili da preokrene pola Vučićevih glasača ili da nađe miliion novih, a i za jedno i za drugo i za kombinaciju ta dva moraju da se obrate bilo kojoj od tih grupa.

Link to comment
Share on other sites

  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...