Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 hour ago, DonJuan said:

Katastrofalna logika, ali ko je izgovorio i ne čudi me.

 

al nije on bio taki kad je bio vlas' u periodu od 2000-2012 godine (znam znam nije u celom periodu ne gledajte formu nego suštinu), to je bio dobar Šormaz, ovaj sad je loš Šormaz i nema nikakve veze sa Šormazom od pre 2012, godine.  maltene to su dva različita čoveka jer nam je do 2012 bilo sve lepo i potaman, pa i taj Šormaz.

Link to comment
Share on other sites

Sormaz, do pre godinu dana predsednik Lovackog saveza Srbije. Ostavio pustos u savezu, u svakom smislu te reci. Njegovi nastupi  kao predsednika LSS, prepricavace se dokle god postoji lovstvo u Srbiji. Taj nivo blama nije jos vidjen na ovim prostorima. Nepismeno, bahato djubre.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Stondisha said:

 

al nije on bio taki kad je bio vlas' u periodu od 2000-2012 godine (znam znam nije u celom periodu ne gledajte formu nego suštinu), to je bio dobar Šormaz, ovaj sad je loš Šormaz i nema nikakve veze sa Šormazom od pre 2012, godine.  maltene to su dva različita čoveka jer nam je do 2012 bilo sve lepo i potaman, pa i taj Šormaz.

 

Ne, nisi u pravu niti jednim slovom ovog posta... Generalizujes&banalno gledas na ovo o cemu pises..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Stondisha said:

 

al nije on bio taki kad je bio vlas' u periodu od 2000-2012 godine (znam znam nije u celom periodu ne gledajte formu nego suštinu), to je bio dobar Šormaz, ovaj sad je loš Šormaz i nema nikakve veze sa Šormazom od pre 2012, godine.  maltene to su dva različita čoveka jer nam je do 2012 bilo sve lepo i potaman, pa i taj Šormaz.

Meni Šormaz nikada nije bio simpatičan. ni sada ni tada. Ne znam na šta ciljaš? Čovek je izjavio da na osnovu toga što je SNS osvojio 65% glasova, u toj opštini više ne žive Albanci, ili su loše preneli, ili je on totalni bilmez. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2019 at 4:01 PM, Doc Holiday said:

@John Dies at the End  pa sa jedne strane imaju pravo sto kazu melju opoziciju...   opozicija zaista vrlo mlako ponasa... umesto da i ona krstari po Srbiji i govori ljudima ... 

mediji ... reci cu samo jedno...  dnevne novine...  Informer , ljudi koji najvise kupuju...  kosta mislim jos uvek 20 din... najverovatnije ispod ekonomske cene..   DANAS  , verovatno i jedine preostale opozicione novine 40-50 din mislim...  dakle duplo....

  Za prosecnog ekonomski osiromasenog gradjanina velika razlika na mesecnom nivou....

 

  Agresivniji nastup opozicije ( ali ne nasilan kao ono sa RTSom)  bi svakako doprineo  necemu...  ,  deljenje nekakvih novina sa vestima kao flajera i slicno

 

 

@Atreid   ja nazalost mislim da se obezbede fer izbori, da se mediji ociste, obezbedi nadzor OEBSa nad celim izborima , itd....  da bi SNS sa SPSom , radikalima u rezervi opet dobili izbore... i na najregularnijim izborima... 

 

Jednostavno ne moze se izbrisati visegodisnje ispiranje mozga tek tako...    jedini , po meni logicni sled dogadjaja bi bio obezbedjivanje nadzora OEBSa nad celokupnim izbornim procesom , i na izborima pokusati dobiti sto vise gradova na lokalu...   potpuno isto kao i druge polovine 90ih...   Opozicija bi vrlo verovatno dobila Beograd, verovatno Novi Sad, znatan deo Vojvodine, deo i u uzoj Srbiji...   Samim tim bi dosla u mogucnost da plasira svoje lokalne medije...  i da sa time polako menja svest gradjana..

 

ali sve ovo mora ipak brze nego 90ih jer kriticna masa glasaca koja je potrebna za promene odlazi iz zemlje i sve je manja... ako vec i nije prevagla u korist "ovih"...  zato mislim da za gubljenje vremena bojkotom nema vremena vise.. 

I ja se slazem sa gornjom konstantacijom.

Moj predlog bi bio: bojkotovati republicke izbore a izaci na lokalnim! 

Vazno je na lokalu dobiti kljucne gradove u Srbiji. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DonJuan said:

Meni Šormaz nikada nije bio simpatičan. ni sada ni tada. Ne znam na šta ciljaš? Čovek je izjavio da na osnovu toga što je SNS osvojio 65% glasova, u toj opštini više ne žive Albanci, ili su loše preneli, ili je on totalni bilmez. 

 

ciljam na ove likove koji nam objašnjavaju da je kuga počela 2012. godine, a da je od 2000-2012 bilo super i to...  pa čisto da se podsetimo jedne od vedeta tog perioda.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stondisha said:

 

al nije on bio taki kad je bio vlas' u periodu od 2000-2012 godine (znam znam nije u celom periodu ne gledajte formu nego suštinu), to je bio dobar Šormaz, ovaj sad je loš Šormaz i nema nikakve veze sa Šormazom od pre 2012, godine.  maltene to su dva različita čoveka jer nam je do 2012 bilo sve lepo i potaman, pa i taj Šormaz.

Niko ne kaze da je u tom periodu sve bilo lepo! Vec da je period 2012-2019 najgori period u istoriji Srbije i srpskog naroda, pod vlascu koja je najgora u srpskoj istoriji! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

7 hours ago, Darth Bane said:

Vazno je na lokalu dobiti kljucne gradove u Srbiji.

 

Advokat sa kojim sam razgovarala baš o ovome- da se izađe na lokalne izbore a da se ne predaju liste za parlament, rekao mi je da je to nemoguće..jer čim birač uđe na biračko mesto, popraska se onim sprejom i potpiše u birački spisak, automatski daje legitimitet izborima i nije važno što će birač na lokalu glasati za opciju X a za parlament neće, tu će ostaviti  prazan list u kutiju, automatski  ulazi u ukupan broj izašlih birača. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darth Bane said:

Niko ne kaze da je u tom periodu sve bilo lepo! Vec da je period 2012-2019 najgori period u istoriji Srbije i srpskog naroda, pod vlascu koja je najgora u srpskoj istoriji! 

 

Kako preskoči prijatelju 90-00 ili o njima imaš lepo mišljenje?

 

Da ne idemo u off sa ekipom 00-12 i što nisu ove sps-srs bagru lustrirali, pa imamo ovo sad što imamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, John Dies at the End said:

Ovo i jeste ekipa iz 90tih, malo retusirana i bez onih kod kojih je biologija uzela danak.

 

ovo su deca od onih iz 90ih ...  a obicno deca prevazidju svoje roditelje...

 

sva sreca sto im medjunarodna zajednica polupala prste 95/99te pa vise ne mogu da ugrozavaju druge narode nego samo svoj

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ova odluka DS da bojkotuje vuletove izbore verovatno veoma iritira vuleta. 

 

Legitimitet ce morati da mu donesu stranke skupljene s koca i konopca i na brzinu. 

Za AV nema sada lake odluke. Da li ici i gaziti steojevim korakom, osvojiti 75% ili 

prelivati glasove svojim satelitima. 

Oni imaju takav sistem, verujem da mogu da mobilisu deo biraca da glasa za nekog Rasima npr, pups ili samostalnog palmu. 

 

Neke druge ekipe bice u teskoj situaciji, njima vucic ne moze preliti glasove tako lako. Gde ce sada da krene Sergej, Zivkovic Moderna Srbija itd, bice borba za cenzus. 

Slicno vazi i za Cedu Canka, borba sa neizvesnim ishodom. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne delim tvoj optimizam u vezi “nerviranja” AVa. 

Ako se isprofiliše vladajuća ekipa sa jedna, a opozicija sa druge strane - možemo smatrati da je bojkot uspeo (no šta i kako dalje, da se ne ponavljamo); ako pak AV sebi napravi opoziciju bis - možemo postaviti pitanje smislenosti istog.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kido from Junkovac said:

Oni imaju takav sistem, verujem da mogu da mobilisu deo biraca da glasa za nekog Rasima npr, pups ili samostalnog palmu. 

 

Da mogu da podele po odborima koliko glasova ovde, koliko onde... bukvalno su toliko razvijen sistem, da u pola dana, pola noći, znaju u tipa 10k glasova koliko dobijaju na izborima. Bukvalno su takva mašinerija.

Link to comment
Share on other sites

Pa on ce sebi sigurno hteti da napravi novu opoziciju i da je pokaze na TVu. Takodje moze da pucne prstima, pa da njegova sekta objavi kakvu god hoce izlaznost na izborima i kaze bilo kakav broj. 

Ali jeste poenta da se formira jasan blok protiv Vucica. Ja trenutni stepen jedinstva partija koje bojkotuju ranije nisam video. Uvek su bili mali, razjedinjeni i izlazili na njegove izbore. 

Nike losa ova promena

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kido from Junkovac said:

Takodje moze da pucne prstima, pa da njegova sekta objavi kakvu god hoce izlaznost na izborima i kaze bilo kakav broj. 

 

Nije ovo toliko prosto danas i ne radi se tako banalno štelovanje.

 

Oni dovuku na izborna mesta koliko im glasova treba + bezmozgaši i vernici u katodnu cev i to je toliko.

 

Zna se svakome mesto, vreme pozicija i svrha. Bukvano su kao paravojna formacija kad dođu izbori... gledao iz prve ruke kako to izgleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Da svakako ce uraditi manje vidljivo, samo kazem da im je i ta opcija mozda na raspolaganju i da treba ocekivati sve. 

 

 

Ma jeste, al kad imaju ovakvu masu bezmozgašku na raspolaganju... problem je kad masa bezmozgaška nema svrhu, ovako su svi bitni, dala im stranka 300 dinara kredita i spisak od 10 imena koje moraju da navataju i dovedu na izborno mesto...  kontaš?

 

Šupljoglavima, koji nemaju nikakvu svrhu i poentu, koji su nebitni po svim parametrima... neko ih je bar tih mesečak dana pred izbore načini bitnim i značajnim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...