Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

49 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@Zvezdarac ukrajinski, makedonski scenario...nevažno...biće to srpski scenario.

 

@mare80 Mali broj ljudi na protestima je očekivan jer je leto i vreme godišnjih odmora. Ne znam odakle si, tj gde živiš, nije ni važno. Od septembra se zatvara još jedna ulica u Beogradu-Kneza Miloša. Ne razumem svoje sugrađane koji kukaju u prepunim autobusima, tramvajima, gunđaju po društvenim mrežama a niko od njih ne izlazi na ulicu da se pobuni..i ta pobuna bi trebala da traje svakog dana, ne samo vikendom...ali, dosta o Beogradu.

 

Pobuna može da nastupi u septembru, kad počne školska godina. Komplet udžbenika za šesti razred osnovne škole košta 16.000 dinara, a gde su tu sveske, pernice, nove patike, etc..Cena udžbenika za više razrede i za srednju školu je još veća.

 

Šta će da rade roditelji koji imaju dvoje, troje dece?  U mom okruženju poznajem one koji žive dolce vita životom jer rade u stranim kompanijama i imaju brdo para...ali znam i one druge koji jedva preživljavaju i nemaju novca da decu pošalju na rekreativnu nastavu ili na jednodnevni izlet sa školom.

 

Ne rade svi u stranim kompanijama gde imaju visoke plate. Ne izdaju svi stanove i imaju solidne plate kao neki moji...koji ne kapiraju kako to neko siromašno živi..

 

Posle škole dolazi na red zimnica koju još spremaju  višečlane porodice.  Tu su i privatni izvršitelji koji "vrebaju" iza svakog ćoška

 

Sve ovo+zvanično priznanje Kosova i Metohije može da natera ljude da izađu na ulice. 

 

Mislim da ni na ovoj, a ni na nekoj drugoj temi nisam pisala da će režim pasti odmah..koliko godina je rušen režim SM?

 

Što se bojkota i te kampanje za bojkot tiče...ne znam šta da mislim..iskreno, nemam pojma..i više sam za varijantu koja se dešavala 96-97 ali ja sam običan član samo jedne stranke koja je u SZS.

 

Svoje lično mišljenje već sam dala na jednom stranačkom organu i malo ko je ukapirao o čemu pričam jer se 80 posto njih prvi put bavi politikom. I nisam pristala da šaljem poseban mejl nekome od funkcionera u vezi haosa u biračkom spisku koji je sada, zahvaljujući promeni Statuta grada nastao...u gotovo svim bg opštinama promenjeni su nazivi ulica...Posao tog nekog je da čita Sl list grada Beograda, nije moj posao..

 

Te promene naziva ulica možda su izvršene i u drugim gradovima, opštinama po Srbiji...Biće nezadovoljni i ogrčeni i oni koji budu izašli na te izbore..

 

 

   

 

 

 

Bez uvrede ali ne kapiras uopste prilike u Srbiji.Upravo oni sa viskom primanjima u privatnom sektoru koji su to zasluzili svojim radom i znanjm vecinski glasaju za opoziciju a oni najsiromasniji vecinski za vlast

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdarac said:

Bez uvrede ali ne kapiras uopste prilike u Srbiji.Upravo oni sa viskom primanjima u privatnom sektoru koji su to zasluzili svojim radom i znanjm vecinski glasaju za opoziciju a oni najsiromasniji vecinski za vlast

Nazalost, uz naravno poneki izuzetak, upravo je tako.  Medju siromasnom, neobrazovanom i starijom populacijom vlada pravi kult bozanstva Vucica.  Oni koji su najvise pogodjeni se najmanje bune.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bojkot?  U Srbiji?  Simpaticno razmisljanje ali potpuno pogresno percipirano. 

Ignorisanje izbora nece smanjiti izlaznost jer to je kategorija koju je u Srbiji lako nadomestiti i izmanipulisati. Dobro necemo glasati Pera, Zika i sva ostala random imena koja provlacimo ali sistem je uspostavljen na takav nacin da tek onda kad umres tvoj glas dobija na tezini.

Sns je jedna od retkih politickih stranaka gde se clanska knjizica u 70% slucajeva dobija nakon napustanja ovog sveta.

 

Zamislite situaciju da imamo organizovan registar kucnih ljubimaca, kako bi Zuca, Dzeki, Astra i Dzoni zdusno podrzavali PreCednika.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Indigo said:

Bojkot?  U Srbiji?  Simpaticno razmisljanje ali potpuno pogresno percipirano. 

Ignorisanje izbora nece smanjiti izlaznost jer to je kategorija koju je u Srbiji lako nadomestiti i izmanipulisati. Dobro necemo glasati Pera, Zika i sva ostala random imena koja provlacimo ali sistem je uspostavljen na takav nacin da tek onda kad umres tvoj glas dobija na tezini.

Sns je jedna od retkih politickih stranaka gde se clanska knjizica u 70% slucajeva dobija nakon napustanja ovog sveta.

 

Zamislite situaciju da imamo organizovan registar kucnih ljubimaca, kako bi Zuca, Dzeki, Astra i Dzoni zdusno podrzavali PreCednika.

Dobro dosao, Soprano.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Mali broj ljudi na protestima je očekivan jer je leto i vreme godišnjih odmora. Ne znam odakle si, tj gde živiš, nije ni važno. Od septembra se zatvara još jedna ulica u Beogradu-Kneza Miloša. Ne razumem svoje sugrađane koji kukaju u prepunim autobusima, tramvajima, gunđaju po društvenim mrežama a niko od njih ne izlazi na ulicu da se pobuni..i ta pobuna bi trebala da traje svakog dana, ne samo vikendom...ali, dosta o Beogradu.

U okolini Beograda, nebitno, mlatim se po GSP i Lasti skoro svakodnevno,slusam ljude kako psuju,negoduju zbog guzvi,zastoja,losih i polupokvarenih autobusa,ali sustinski 90% njih te probleme ne povezuje sa SNS, paradoksalno ali nazalost tako je...

I ne samo to,zivim na selu,poticem iz seljacke porodice,garantujem ti da ce na sledecim izborima SNS u selima dobiti minimum 70% iako je stanje u poljoprivredi jako lose...

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Pobuna može da nastupi u septembru, kad počne školska godina. Komplet udžbenika za šesti razred osnovne škole košta 16.000 dinara, a gde su tu sveske, pernice, nove patike, etc..Cena udžbenika za više razrede i za srednju školu je još veća.

Hoce,popizdece ljudi koji rade u privatnom sektoru,ali hoce li oni na budzetu i koliko ih ima,a i sv da popizde mislis da ce smeti da se bune.

 

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Sve ovo+zvanično priznanje Kosova i Metohije može da natera ljude da izađu na ulice. 

Opet tvrdim pitanje Kosova je precenjeno,bice dza bu par dana i teraj dalje...Kada pricas sa 80% ljudi oko Kosova,odmahnu rukom i kazu JBg nema od Kosova nista...

 

Da me ne razumes pogresno,ja sam za to da se izbori pod ovakvim uslovima bojkotuju,medjutim bojim se da je agitovanje za bojkot izbora prevelik zalogaj za ljude koji su na celu opozicije trenutno,a i bojim se da ce kako se blizi datum izbora pojedine opozicione stranke promeniti misljenje....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Pobuna može da nastupi u septembru, kad počne školska godina. Komplet udžbenika za šesti razred osnovne škole košta 16.000 dinara, a gde su tu sveske, pernice, nove patike, etc..Cena udžbenika za više razrede i za srednju školu je još veća.

Protiv koga? Protiv Kletta, Data Statusa, Logosa, Eduke, Kreativnog centra ili Zavoda za udžbenike? Tržište udžbenika je davno privatizovano, pa samim tim svaki izdavač može da naplati udžbenik koliko hoće.

 

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Šta će da rade roditelji koji imaju dvoje, troje dece?  U mom okruženju poznajem one koji žive dolce vita životom jer rade u stranim kompanijama i imaju brdo para...ali znam i one druge koji jedva preživljavaju i nemaju novca da decu pošalju na rekreativnu nastavu ili na jednodnevni izlet sa školom.

Znam i ja takve, pa se čudim otkud im pare da kupe detetu patike od 150-200 evra, nov mobilni telefon koji košta isto ili skuplje, tablet i još neke elektronske gluposti, a još ih i voze do škole (oko 500 m, postoji trotoar). Te patike će postati male ili će se rascvetati do sledeće školske godine, nov telefon može da se kupi već od 20 evra, mada ne znam šta će to klincima, a obične patike se mogu kupiti za nekoliko hiljada dinara. Definitivno mogu da kupim i skupe patike i tamo neki Samsung Galaxy Tra-la-la koji košta oko 90.000 dinara, ali eto, imam patike koje su pre dve godine plaćene tridesetak evra i još su čitave i normalno izgledaju, telefon mi ima 4-5 godina i još radi (bio pametan, skoro nikakav update) i nemam nameru da bacam pare na gluposti. Onaj ko baca 1-2 mesečne plate na bespotrebne elektirčne drkalice koje kroz godinu dana može da baci u đubre svakako ne ume da raspolaže novcem.

 

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Sve ovo+zvanično priznanje Kosova i Metohije može da natera ljude da izađu na ulice. 

I šta će da se desi kad izađu na ulice zbog Kosova? Doduše, od priznanja nema ništa zbog tzv. ustava, ali bi neki pristojan sporazum mogao da odradi posao.

 

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Svoje lično mišljenje već sam dala na jednom stranačkom organu i malo ko je ukapirao o čemu pričam jer se 80 posto njih prvi put bavi politikom. I nisam pristala da šaljem poseban mejl nekome od funkcionera u vezi haosa u biračkom spisku koji je sada, zahvaljujući promeni Statuta grada nastao...u gotovo svim bg opštinama promenjeni su nazivi ulica...Posao tog nekog je da čita Sl list grada Beograda, nije moj posao..

Ja zaista verujem da to što radiš radiš iskreno, ali ako misliš da će te neko zaista poslušati, grdno se varaš. Obični članovi su potrebni da lepe plakate, stoje na štandovima i slično. Znam takve koji su bili u jednoj drugoj stranci, ali su shvatili da ih samo iskorišćavaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izlaskom na izbore dobija se legitimizovani nastavak

uspostavljanja diktature, nekako mi najslicnije izgleda

Belorusija kao nasa krajnja odrednica, sto se tice sigurnosti

pobede na izborima.

Dobijamo dalje ubrzano rastakanje svakog drzavnog mehanizma,

svih drustvenih slojeva i svake kriticke platforme.

Pobeda AV na izborima na koje bi izasli svi bilo bi dolivanje

benzina na vatru njegovih diktatorskih ambicija.

 

Ne postoje regularni izbori, pa izlazak na njih ne donosi nista novo,

ili ja barem nisam cuo sta zagovornici izlaska na izbore predlazu za dan

nakon izvesnog izbornog poraza.

Ja izvan hrane dnevica i plata za manje od 50 ljudi ne vidim nikakvu korist,

a steta moze biti dosta veca.

 

Jedan odlucni bojkot, makar i ako nije pracen nikakvom kampanjom

naterao bi AV da nesto promeni, da uspori svoju agendu rastakanja.

 

Naravno, imace na izborima razne stranke, pored svojih satelita bice i

drugih stranaka, tipa Zoran Zivkovic, ovi bivsi Radulovicevi,

a verovatno i Sergej, bice popunjena prilicno ponuda,

a Srbi ce uglavnom izaci ili biti primorani da izadju na biracko mesto,

 

ali bi bilo dobro da postoji opcija koja ce se odluciti za bojkot.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jeste, rade za 200e deca phone za 800e. DJ Vasa u elementu i u fazonu bez bojkota, bez ulice itd..

 

Ko izadje na izbore, taj je idiot i izdajnik.  Picousti dobija izbore 2/3 i nek menja ustav, nek sa Cedom i Cankom vodi diskusije i neka jebe ovaj nesretni narod koji je ostao u zemlji. 

 

Sto da se bune kad zive top, DJ kaze da imaju za 800e phone deci, Vasa zivi u Srbiji i on zna..

 

 

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pavaroti said:

Jeste, rade za 200e deca phone za 800e. DJ Vasa u elementu i u fazonu bez bojkota, bez ulice itd..

Naprotiv, pišem već godinama, uključujući i FB92 da bojkotujem izbore. Doduše, moj razlog je drugi, a to je što nemam za koga da glasam, mada na kraju krajeva ispada da smo u istom taboru. :s_d:

 

7 minutes ago, Pavaroti said:

Sto da se bune kad zive top, DJ kaze da imaju za 800e phone deci, Vasa zivi u Srbiji i on zna..

Ne znam koliko je iPhone, ali spomenuo sam slučajeva koje znam. Samsung Galaxy veličine ogledala, drugi je valjda Huawei iste veličine (ne znam cenu), jedni voze matori Clio, drugi Punto. Što se tiče patika, jedne su Nike, druge sam zaboravio ali je bilo kuknjave da koštaju 24.000 dinara.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Pavaroti said:

Ko izadje na izbore, taj je idiot i izdajnik. 

 

Evo my 5c. Ko ne izadje na izbore je retard i debil. I sta sad? Predpostavimo da ti i ja delimo slicne politicke vrednosti, ali kako se nastavlja komunikacija posle ovoga? Takva prica kao tvoja, deljenje "izdajnistva" kao dobar dan je upravo ono sto ovoj zemlji i dalje, posle 70 godina, odrzava teme tipa ciji je caca bio Drazin covek, a ciji Titov. Premalo nas je za to. 

Bojkot je uzaludan, sva poredjenja sa devedesetim ne stoje. Tada smo imali rezim koji je bio po opstem misljenju civilizovanih zemalja bio represivan. Voleli mi to ili ne - AV je rado vidjen gost na zapadu. Sad malo matematike: sta se uopste postize bojkotom? Da se urusi legitimitet vlasti. To nije bas sigurno koliko bi ljudi bilo, ali generalno se barata da 30% ukupnog glasackog tela predstavlja taj neki minimum da bi se vlast posmatrala legitimnom. Biraca ima oko 6.5m, ako pogledamo zadnje rezultate i AV i prisipetlje imaju 2.3m glasaca. Dakle to je oko 35% ukupnog glasackog tela, sa manjinama to je oko 40%. Moje pitanje je prosto: kako opozicija koja se zadnje 2-3 godine prosto utrkuje ko ce veceg retarda da predstavi ljudima, da ubedi oko 600.000 ljudi koji glasaju za AV da bojkotuje ne bi li im uspeo taj bojkot. E da zaboravih, od ovih ostalih, niko ne treba da izadje na izbore. 

A sta AV radi sve ovo vreme? On nudi dogovor, da, eto izadje u susret, da vidi sta to zapravo smeta... Dakle salje sliku o sebi kao jednom mudrom drzavniku kojem je eto bas stalo do demokratije. A kad se kamere ugase, covek moze da bindzuje serije celu noc. Cak i ne mora nesto posebno da se trudi da ih posvadja, opozicija to sasvim lepo radi sama. 

 

I ko je ovde idiot?

Edited by sreta-steta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Naprotiv, pišem već godinama, uključujući i FB92 da bojkotujem izbore. Doduše, moj razlog je drugi, a to je što nemam za koga da glasam, mada na kraju krajeva ispada da smo u istom taboru. :s_d:

 

Ovo i jeste problem sa bojkotom izbora jer "nemam za koga da glasam". Svrstavanje u isti tabor sa svima koji ne glasaju. Izbori predstavljaju jedini direktan način da se građani odrede u kakvoj državi žele da žive. Promene se ne dešavaju na ulici. Neučestvovanje u tom procesu podrazumeva odricanje tog prava, a samim tim i bilo kakvog uticaja na ishod volje građana. Primereno je ljudima kojima "sve odgovara" ili onima koji ne dobacuju do razumevanja značaja izbornog procesa i takvi nemaju pravo da se žale, a to nisu oni koji nemaju za koga da glasaju.

 

I ja nemam za koga da glasam. Ali ja izlazim na svake izbore, jer želim da učestvujem u izbornom procesu. Obično pravim nevažeći listić, jer želim da dam do znanja da nemam za koga da glasam.

 

Što se tiče bojkota zbog "neregularnih uslova izbora", to je druga priča. To nije pasivan, već aktivan bojkot i predstavlja političku borbu za uspostavljanje minimalnih uslova za održavanje slobodnih demokratskih izbora. Tako nešto je i najprimerenije za Srbiju 2019-te, kao i u svim predpolitičkim vukojebinama...

 

 

Edited by Ilija Pandurović
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izadjes na megdan lopovima, kriminalcima, izdajnicima koje podrzava Zapad i Rusija, ne USA. 

 

Treba im reci NE i kraj price. Ako EU i Rus hoce ovo, neka uzmu, neka bude 40% Videce Svet da je nesto trulo u Evropi i to oni nilako ne zele. Podrzavaju bolesnika koji ce svakako opet pokrasti izbore i ave ostalo sto ide uz to. Silovana zrtva zeli jos sexa sa svojim silovateljem? 

 

Ne, ne i NE. Ko ih jbe..nikakav legimitet davati ovim krmanjoncima. Eto EU ovakve Srbije, a kad padnu, suditi im pravedno..Bez ikakvih kompromisa sa njima. Nek EU misli sta hoce..

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Ilija Pandurović said:

Ovo i jeste problem sa bojkotom izbora jer "nemam za koga da glasam". Svrstavanje u isti tabor sa svima koji ne glasaju. Izbori predstavljaju jedini direktan način da se građani odrede u kakvoj državi žele da žive. Promene se ne dešavaju na ulici. Neučestvovanje u tom procesu podrazumeva odricanje tog prava, a samim tim i bilo kakvog uticaja na ishod volje građana. Primereno je ljudima kojima "sve odgovara" ili onima koji ne dobacuju do razumevanja značaja izbornog procesa i takvi nemaju pravo da se žale, a to nisu oni koji nemaju za koga da glasaju.

 

Možda to vredi na papiru jer tako kažu knjige starostavne ili u nekoj normalnoj državi, al' ovde - jok. Postoje izbori i u Severnoj Koreji, a ako Wikipedia govori istinu, imaju četiri partije, od toga verske zajednice imaju tri mesta, ali mi se nešto ne čini da će im se sistem baš tako brzo promeniti ili da će neko ugroziti vladavinu dinastije Kim. Bulumenta koja je sada aktivna se baš i nije polomila od želje da promeni sistem partijskog zapošljavanja, negativne selekcije, burazerskih privatizacija i poslovanja i slično. Ista priča kao u Severnoj Koreji, samo što tamo sve političke partije propagiraju komunizam, a ovde lopovizam.

 

58 minutes ago, Ilija Pandurović said:

I ja nemam za koga da glasam. Ali ja izlazim na svake izbore, jer želim da učestvujem u izbornom procesu. Obično pravim nevažeći listić, jer želim da dam do znanja da nemam za koga da glasam.

Onda si automatski glasao za SNS. Prema važećem izbornom zakonu, nevažeći listići se prvo ubrajaju u glasove prvoplasiranog, ostalima ako pretekne (u sadašnjim uslovima ništa), a ja baš i ne bih da glasam za njih.

 

58 minutes ago, Ilija Pandurović said:

Što se tiče bojkota zbog "neregularnih uslova izbora", to je druga priča. To nije pasivan, već aktivan bojkot i predstavlja političku borbu za uspostavljanje minimalnih uslova za održavanje slobodnih demokratskih izbora. Tako nešto je i najprimerenije za Srbiju 2019-te, kao i u svim predpolitičkim vukojebinama...

Pa eto, ako ne izađem na izbore radim isto što i oni koji podržavaju SzS, tj. efekat je isti. Izaći će X% birača, Y% birača neće izaći na izbore, a moj neizlazak je među ovih Y%. Izbore bojkotujem isto koliko i bilo koji učesnik protesta 1 od 5 miliona, uz ogradu da mi je motivacija drugačija.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sreta-steta said:

 

Evo my 5c. Ko ne izadje na izbore je retard i debil. I sta sad? Predpostavimo da ti i ja delimo slicne politicke vrednosti, ali kako se nastavlja komunikacija posle ovoga? Takva prica kao tvoja, deljenje "izdajnistva" kao dobar dan je upravo ono sto ovoj zemlji i dalje, posle 70 godina, odrzava teme tipa ciji je caca bio Drazin covek, a ciji Titov. Premalo nas je za to. 

Bojkot je uzaludan, sva poredjenja sa devedesetim ne stoje. Tada smo imali rezim koji je bio po opstem misljenju civilizovanih zemalja bio represivan. Voleli mi to ili ne - AV je rado vidjen gost na zapadu. Sad malo matematike: sta se uopste postize bojkotom? Da se urusi legitimitet vlasti. To nije bas sigurno koliko bi ljudi bilo, ali generalno se barata da 30% ukupnog glasackog tela predstavlja taj neki minimum da bi se vlast posmatrala legitimnom. Biraca ima oko 6.5m, ako pogledamo zadnje rezultate i AV i prisipetlje imaju 2.3m glasaca. Dakle to je oko 35% ukupnog glasackog tela, sa manjinama to je oko 40%. Moje pitanje je prosto: kako opozicija koja se zadnje 2-3 godine prosto utrkuje ko ce veceg retarda da predstavi ljudima, da ubedi oko 600.000 ljudi koji glasaju za AV da bojkotuje ne bi li im uspeo taj bojkot. E da zaboravih, od ovih ostalih, niko ne treba da izadje na izbore. 

A sta AV radi sve ovo vreme? On nudi dogovor, da, eto izadje u susret, da vidi sta to zapravo smeta... Dakle salje sliku o sebi kao jednom mudrom drzavniku kojem je eto bas stalo do demokratije. A kad se kamere ugase, covek moze da bindzuje serije celu noc. Cak i ne mora nesto posebno da se trudi da ih posvadja, opozicija to sasvim lepo radi sama. 

 

I ko je ovde idiot?

 

Postoji niz razloga zasto ce ovi izbori biti legitimni i pored bojkota i zasto iz ove perspektive bojkot nema smisla

Redom:

 

Biraca ustvari ima dosta manje, 5 miliona i kusur, tako da Vucic osvaja realno preko 40 %.

Cinjenica je takodje da bojkot ne moze da uspe u tom smislu koji ti navodis, da se zaista ospori

legitimitet jednim masovnim neizlaskom (30 % onih koji bojkotuju je naucna fantastika) jer se to nece desiti.

 

Na izbore u Srbiji izlazi oko 3.600.000 biraca, a AV ima vremena da 'sredi' biracki spisak do izbora i

obnaroduje da nema 6.500.000 glasaca u Srbiji, nego jednostavno 5.400.000 tako da ce eventualno 3.000.000

izaslih biraca (koliko cenim da ce biti izlaznost) biti komforno iznad realnih 50 %.

 

Dalje:

Ne izbore ce izaci ogroman broj stranaka svih vrsta , nacionalne manjine i ostali,

i bice to jedan veoma jak privid siroke ponude. Bice tu i lazne opozicije, ali i onih koji ce ga

'iskreno' napadati, mozda Sergej ili Zoran Zivkovic.

AV ce se svakako truditi da ih nekako uvede u parlament, jer ce mu odgovarati

nekoliko razlicitih grupa da upotpuni sarenilo.

 

Dakle, bojkot nece okrnjiti legitimitet AV, a kamoli da izazove neku dublju krizu u njegovoj vlasti.

Svako ko razmislja da je jedini potencijalni uspeh bojkota smena vlasti odmah,

mozda i treba da izadje na izbore.

+

Oni koji smatraju da i pored svega toga sto ce se desiti ('neuspeh' bojkota iliti nista se nije desilo, AV i dalje vlada)

treba i dalje izabrati bojkot, verovatno smatraju da izlazak na izbore samo donosi puni legitimitet Vucicevoj

diktaturi i nikakvu korist za opoziciju, ( nikakvu mogucnost u parlamentu da progura neki zakon. npr)

 

Mozda postoje i glasaci koji bi da vide da neka opoziciona grupa ucini malo vecu zrtvu i poveca ulog time sto ce

se odreci plata za poslanike i odbornike zarad nekog principijelnog cilja.

Da ne bude sve Vucicevo mrtvo more.

 

U krajnjoj liniji, ako neko smatra da bojkot predstavlja problem Vucicu onda i samo to moze biti dovoljan razlog da ne izadje...

tako da: Bojkot

 

Edited by Kido from Junkovac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sreta-steta said:

 

Evo my 5c. Ko ne izadje na izbore je retard i debil. I sta sad? Predpostavimo da ti i ja delimo slicne politicke vrednosti, ali kako se nastavlja komunikacija posle ovoga? Takva prica kao tvoja, deljenje "izdajnistva" kao dobar dan je upravo ono sto ovoj zemlji i dalje, posle 70 godina, odrzava teme tipa ciji je caca bio Drazin covek, a ciji Titov. Premalo nas je za to. 

Bojkot je uzaludan, sva poredjenja sa devedesetim ne stoje. Tada smo imali rezim koji je bio po opstem misljenju civilizovanih zemalja bio represivan. Voleli mi to ili ne - AV je rado vidjen gost na zapadu. Sad malo matematike: sta se uopste postize bojkotom? Da se urusi legitimitet vlasti. To nije bas sigurno koliko bi ljudi bilo, ali generalno se barata da 30% ukupnog glasackog tela predstavlja taj neki minimum da bi se vlast posmatrala legitimnom. Biraca ima oko 6.5m, ako pogledamo zadnje rezultate i AV i prisipetlje imaju 2.3m glasaca. Dakle to je oko 35% ukupnog glasackog tela, sa manjinama to je oko 40%. Moje pitanje je prosto: kako opozicija koja se zadnje 2-3 godine prosto utrkuje ko ce veceg retarda da predstavi ljudima, da ubedi oko 600.000 ljudi koji glasaju za AV da bojkotuje ne bi li im uspeo taj bojkot. E da zaboravih, od ovih ostalih, niko ne treba da izadje na izbore. 

A sta AV radi sve ovo vreme? On nudi dogovor, da, eto izadje u susret, da vidi sta to zapravo smeta... Dakle salje sliku o sebi kao jednom mudrom drzavniku kojem je eto bas stalo do demokratije. A kad se kamere ugase, covek moze da bindzuje serije celu noc. Cak i ne mora nesto posebno da se trudi da ih posvadja, opozicija to sasvim lepo radi sama. 

 

I ko je ovde idiot?

 

Nazalost, moram da kazem da si u pravu.

 

Ti si jos to srocio iz optimistickog ugla, a realnije je da, ako nema nikog da kontrolise proces izbora SNS + SPS + SRS pokradu jos 5% glasova, da izlaznost bude oko 45%, i onda cemo na svim televizijama (da, i na "americkoj" N1) imati Sarumana koji ce mahati svojim resenjem zadatka koji je glasio:

 

Prosecno na izbore izlazi 54%, na ove izbore izaslo je 45%, koliko je glasaca koji su bojkotovali izbore.

 

Pa sigurno im nece proci prica da je vise miliona glasaca bojkotovalo "nelegalne izbore", sa tim mogu samo da obrisu suze.

Link to comment
Share on other sites

I pored dobrog pokušaja @Kido from Junkovac, čini mi se da bojkotom ne može baš ništa da se postigne... da se razumemo, bojkotom kakvim ga ovde opisujete. 

Ako bi neka masa nekih ljudi u Ponedeljak nakon izbora izašla ispred skupštine i blokirala grad na jedno 2-3 nedelje - onda bi mogli da govorimo on nekakvom smislenom bojkotu. 

Ovako, kako to opisa @sreta-steta, izgleda win-win za AVa. 

 

*u medicini postoji jedno pravilo da se rade određeni ispiti ako se zna čemu će vam služiti rezultat. Ako pojma nemate šta sa rezultatima ispitivanja - samo trošite energiju, vreme i novac. 

Edited by GlennGould
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zvezdarac said:

Upravo oni sa viskom primanjima u privatnom sektoru koji su to zasluzili svojim radom i znanjm vecinski glasaju za opoziciju a oni najsiromasniji vecinski za vlast

 

OK, u pravu si. Ja nisam ni siromašna a nisam ni bogata, ali sam za opoziciju. Kupujem Danas i gledam N1. 🙂 Međutim, meni i dalje nisu jasni ti što su zaista siromašni, koji gladuju..zašto se ne bune? Da..odgovor je- gledaju Pink i čitaju Informer. 

5 hours ago, mare80 said:

U okolini Beograda, nebitno, mlatim se po GSP i Lasti skoro svakodnevno,slusam ljude kako psuju,negoduju zbog guzvi,zastoja,losih i polupokvarenih autobusa,ali sustinski 90% njih te probleme ne povezuje sa SNS, paradoksalno ali nazalost tako je...

I ne samo to,zivim na selu,poticem iz seljacke porodice,garantujem ti da ce na sledecim izborima SNS u selima dobiti minimum 70% iako je stanje u poljoprivredi jako lose...

Hoce,popizdece ljudi koji rade u privatnom sektoru,ali hoce li oni na budzetu i koliko ih ima,a i sv da popizde mislis da ce smeti da se bune.

 

Da me ne razumes pogresno,ja sam za to da se izbori pod ovakvim uslovima bojkotuju,medjutim bojim se da je agitovanje za bojkot izbora prevelik zalogaj za ljude koji su na celu opozicije trenutno,a i bojim se da ce kako se blizi datum izbora pojedine opozicione stranke promeniti misljenje....

 

1. Slažem se delimično što se tog gunđanja u prevozu tiče. Nisu baš svi za sns. 

 

2. Zaposlenima na budžetu su smanjene plate..veruj mi, ja sam zbog zdravlja u invalidskoj penziji i ona je za dve hiljade veća od plate koju dobijaju moje ex kolege.  

 

3.SNS dobija garant izbore u selima, u prigradskim naseljima jedne bg opštine jer ulaže više u sela nego u gradska naselja.

 

4. Slažem se sa tobom. 

 

 

5 hours ago, DJ_Vasa said:

Protiv koga? Protiv Kletta, Data Statusa, Logosa, Eduke, Kreativnog centra ili Zavoda za udžbenike? Tržište udžbenika je davno privatizovano, pa samim tim svaki izdavač može da naplati udžbenik koliko hoće.

 

Znam i ja takve, pa se čudim otkud im pare da kupe detetu patike od 150-200 evra, nov mobilni telefon koji košta isto ili skuplje, tablet i još neke elektronske gluposti, a još ih i voze do škole (oko 500 m, postoji trotoar). Te patike će postati male ili će se rascvetati do sledeće školske godine, nov telefon može da se kupi već od 20 evra, mada ne znam šta će to klincima, a obične patike se mogu kupiti za nekoliko hiljada dinara. Definitivno mogu da kupim i skupe patike i tamo neki Samsung Galaxy Tra-la-la koji košta oko 90.000 dinara, ali eto, imam patike koje su pre dve godine plaćene tridesetak evra i još su čitave i normalno izgledaju, telefon mi ima 4-5 godina i još radi (bio pametan, skoro nikakav update) i nemam nameru da bacam pare na gluposti. Onaj ko baca 1-2 mesečne plate na bespotrebne elektirčne drkalice koje kroz godinu dana može da baci u đubre svakako ne ume da raspolaže novcem.

 

Ja zaista verujem da to što radiš radiš iskreno, ali ako misliš da će te neko zaista poslušati, grdno se varaš. Obični članovi su potrebni da lepe plakate, stoje na štandovima i slično. Znam takve koji su bili u jednoj drugoj stranci, ali su shvatili da ih samo iskorišćavaju.

 

1. Ja ne poznajem takve koji nemaju a kupuju deci skupe mobilne i patike..i nemaju takvi ljudi automobile. Živimo očigledno u drugačijim sredinama.

 

2. Ne lepim plakate, ponekad sam na štandu jer mi je to zanimljivo, a posle štanda se i privatno družimo..ja sam u nekoj Info službi koja se formira pri OO. I manjina sam jer mnogo je tu onih koji se prvi put bave politikom..i slepo se sluša centrala stranke.

 

4 hours ago, DJ_Vasa said:

Naprotiv, pišem već godinama, uključujući i FB92 da bojkotujem izbore. Doduše, moj razlog je drugi, a to je što nemam za koga da glasam, mada na kraju krajeva ispada da smo u istom taboru. :s_d:

 

Ne znam koliko je iPhone, ali spomenuo sam slučajeva koje znam. Samsung Galaxy veličine ogledala, drugi je valjda Huawei iste veličine (ne znam cenu), jedni voze matori Clio, drugi Punto. Što se tiče patika, jedne su Nike, druge sam zaboravio ali je bilo kuknjave da koštaju 24.000 dinara.

 

Pravi iPhone koji zaista vredi je oko 1500 evra...gore dole, ali to mu je cena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bojkot kao opcija moze biti samo dugorocni plan @GlennGould

Jedino iz te opcije moze da se rodi neka realna snaga u

sledecem izbornom ciklusu.

Da pojasnim, dacu ti malo vremenske okvire ove price:

 

Nadam se da se slazes da je rezim Aleksandra Vucica preuzeo Srbiju i

da je tu da ostane najmanje jos 6 godina. Jebiga, red je da on postavi srpski rekord.

Ovde govorimo o stvaranju alternative koja ce u duzem periodu 6-8 godina

moci da izgradi neku a zdraviju opciju.

 

Svi koji se sada uhvate rado u kolo vucicevog parlamentarizma, odlazu ovu pricu na jos duzi period,

10+ godina, i uvode nas u scenario Belorusije.

Oni po meni nece imati nikakvu ideju kako da izvedu Srbiju iz jarka.

 

 

Edited by Kido from Junkovac
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

OK, u pravu si. Ja nisam ni siromašna a nisam ni bogata, ali sam za opoziciju. Kupujem Danas i gledam N1. 🙂 Međutim, meni i dalje nisu jasni ti što su zaista siromašni, koji gladuju..zašto se ne bune? Da..odgovor je- gledaju Pink i čitaju Informer. 

 

 

To su te mocne droge koje neutralisu bol realnosti....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne razumijem zasto bi neko u ovakvim uslovima izlazio na izbore, ajde jasan mi je Vukadinovic koji se boji da izgubi poslanicku fotelju, tu i tamo neki nadobudni wannabe politicar koji mjerka odbornicku fotelju i slicno, ali zasto bi pobogu iko od ostalaih ljudi htjeo da izadje na izbore pod ovakvim uslovima? Ucestvovanje u izbornom procesu u privatizovanoj drzavi jednog autokrate gdje ne postoji minimum demokratskih sloboda, gdje je citav drzavni aparat upregnut u odbranu vlasti jednog poremecenog covjeka je veoma besmisleno. Ne mozes igrati igru za koju unaprijed znas da je izgubljena, zato ko ga jebe, neka se igra sam sa sobom.

 

Ukoliko svaki izbori nose iznenadjenja, onda bojkot jeste rizican i za opoziciju, ali je rizican i za vlast, i moze da nosi i jos veca iznenadjenja. Politicke procese nije moguce kontrolisati i usmjeravati ukoliko ti je "prava" opozicija van institucija, ali o tome je trebao mislite prije nego je doveo zemlju u ovako stanje. Druga stvar, tu je i psiholoski efekat. Nesporno je da su naprednjaci vrlo dobro utegnuta masina, od botova, pa nadalje sa sve ljudima koji zapravo vjeruju da oni tu nesto rade i da ce "da spase Srbiju". Bojkot to moze dovesti do apsurda, protiv koga botovi u situaciji bojkota da botuju? A poslje izbora nalazit ce se u minskom polju, na koga ce da udaraju? Zasto? Kako? Dalje, sta je osnova vlasti? - Borba protiv "zutih", protiv "izdajnika", evropske vrijednosti, demokratija, ulazak u EU? Sta? Zapravo, citav koncept im se dovodi u pitanje i na taj nacin se ogoljava ova vlast u svom svom lopovluku, bezakonju, namjestenim tenderima i radnim mjestima,.. itd. Drugim rijecima, kad mu politika ostane bez osnova u prvi plan ce doci licni interesi sto ce opet dovesti do sukoba unutar rezimskog korpusa.

 

Takodje, kod ovih koji zaista vjeruju da Vucic tu nesto radi za Srbiju, odjednom ce doci do promjene realnosti, a ko ga sprecava u uslovima bez "prave" opozicije zivimo bolje? Nema nikakve "prave" opozicije da mu smeta, sve one bljuvotine po Informeru, Kuriru, Alo i slicnim preko noci postaju besmislene, nema vise neprijatelja, i tu dolazimo do citave promjene svijeta na nacin na koji ga oni vide, a sve pri tome "prava" opozicija ostaje vaninstitucionalna, gerilska, ne znas gdje ce te udariti, kada, ne mozes da pravis dilove,.. itd.

 

Naredna bitna stvar jeste da bi bojkot izbora promjenio odnos snaga unutar naprednjacke koalicije, odnosno dao bi vise na znacaju SPSu i Dacicu, a samim tim napravio dodatne probleme Vucicu koji bi morao Dacica za vise stvari da pita nego danas, sto bi opet imalo svoju cijenu. Sto se tice rezimske opozicije, oni su u najvecem riziku, jer u slucaju bojkota ni dio njihovih biraca nece izaci, pa postoji mogucnost da neki od njih ne predju cenzus uopste. Osim ovog rizika, postoji i rizik percepcije da idu Vucicu na ruku, i na narednim izborima mogucnost da vise ne postoje kao sto se desilo SPOu svojevremeno. Pri tome, rezimska opozicija ukoliko udje u parlament ima znacajan ucjenjivacki potencijal, jer ce Vucic morati da stvara privid demokratije, a to kao i u slucaju SPSa ima svoju cijenu.

 

Kad jedna vlast, odnosno politika koju zastupa ostvari svoj apsolut, a odlicno se to vidjelo na bivsem forumu, kad si protjerao sve koji se ne slazu sa tobom, pustio kerove okolo da laju i grizu svakoga ko i proba da kaze nesto drugacije, a pri tome ni ti vise ne ucestvujes u bilo kakvoj smislenoj forumskoj diskusiji, onda se postavlja pitanje kome takvo mjesto treba i odgovor je vrlo jednostavan: - nikome, i u tom momentu sve se rusi, bas kao sto je i prosli forum implodirao, Vucicu treba dati apsolutnu vlast da bi implodirao. Vrlo jednostavno. Bojkot ce im prodrmati kavez, uspostavljene odnose, i na kraju da budem realan i da se ne zezamo, vrlo ozbiljna ce ova borba da bude, bojkotom mozda, ali strogo mozda mogu da se dobiju izbori za 4 godine, u suprotnom "prava" opozicija ce izgubiti i ove i one izbore kroz 4 godine.

Edited by Atreid
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Atreid said:

 Bojkot to moze dovesti do apsurda, protiv koga botovi u situaciji bojkota da botuju? A poslje izbora nalazit ce se u minskom polju, na koga ce da udaraju? Zasto? Kako? Dalje, sta je osnova vlasti? - Borba protiv "zutih", protiv "izdajnika", evropske vrijednosti, demokratija, ulazak u EU? Sta? Zapravo, citav koncept im se dovodi u pitanje i na taj nacin se ogoljava ova vlast u svom svom lopovluku, bezakonju, namjestenim tenderima i radnim mjestima,.. itd. Drugim rijecima, kad mu politika ostane bez osnova u prvi plan ce doci licni interesi sto ce opet dovesti do sukoba unutar rezimskog korpusa.

 

Takodje, kod ovih koji zaista vjeruju da Vucic tu nesto radi za Srbiju, odjednom ce doci do promjene realnosti, a ko ga sprecava u uslovima bez "prave" opozicije zivimo bolje? Nema nikakve "prave" opozicije da mu smeta, sve one bljuvotine po Informeru, Kuriru, Alo i slicnim preko noci postaju besmislene, nema vise neprijatelja, i tu dolazimo do citave promjene svijeta na nacin na koji ga oni vide, a sve pri tome "prava" opozicija ostaje vaninstitucionalna, gerilska, ne znas gdje ce te udariti, kada, ne mozes da pravis dilove,.. itd.

 

Naredna bitna stvar jeste da bi bojkot izbora promjenio odnos snaga unutar naprednjacke koalicije, odnosno dao bi vise na znacaju SPSu i Dacicu, a samim tim napravio dodatne probleme Vucicu koji bi morao Dacica za vise stvari da pita nego danas, sto bi opet imalo svoju cijenu. Sto se tice rezimske opozicije, oni su u najvecem riziku, jer u slucaju bojkota ni dio njihovih biraca nece izaci, pa postoji mogucnost da neki od njih ne predju cenzus uopste. Osim ovog rizika, postoji i rizik percepcije da idu Vucicu na ruku, i na narednim izborima mogucnost da vise ne postoje kao sto se desilo SPOu svojevremeno. Pri tome, rezimska opozicija ukoliko udje u parlament ima znacajan ucjenjivacki potencijal, jer ce Vucic morati da stvara privid demokratije, a to kao i u slucaju SPSa ima svoju cijenu.

 

1.Botovace protiv onih koji su se odlucili za bojkot jel eto AV im je ispunio sve sto su trazili a oni nisu smeli da izadju na crtu i slicno                                                   2. Udarace na iste one na koje udaraju i sada,mnogi od njih ni sada nemaju poslanike pa ih ne sprecava da udaraju na njih                                                            3.Ne razumem bas ovo u vezi SPS,kako ce se promeniti odnos snaga?SNS ce imati komfornu samostalnu vecinu,SPS-u ce kao i sada dati neke ministre oni ce biti zadovoljni i nastavice se kao i do sada                                                               4.Rezimska opozicija je vec sada u parlamentu i ne vidim da nesto ucenjuju Vucica da bi se ponasali kako treba,imace vrvt neke dilove u vidu nekih biznis varijanti ali i do sada je vrvt tako bilo.I u slucaju SPS i rezimske opozicije cena su neke funkcije i biznis varijante a to ce im AV vrlo rado dati i ne vidim tu zaista koji bi problem oni mogli da prave

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Zvezdarac said:

1.Botovace protiv onih koji su se odlucili za bojkot jel eto AV im je ispunio sve sto su trazili a oni nisu smeli da izadju na crtu i slicno     

2. Udarace na iste one na koje udaraju i sada,mnogi od njih ni sada nemaju poslanike pa ih ne sprecava da udaraju na njih                         

 

Protiv kojih? Protiv Atreida? Djilasa, Jeremica kojih i nema u medijima niti igraju bilo kakvu institucionalnu ulogu? Nekih anonimnih studenata iz 1od5miliona? Izmisljenih neprijateljea?

 

Pa ne sumljam ja da oni hoce i da ce traziti mete, ali im posao postaje besmislen jer sve sto se radi, radi se za publiku, ukoliko publika ne vidi drugu stranu onda im je posao zaludan.

 

Quote

 3.Ne razumem bas ovo u vezi SPS,kako ce se promeniti odnos snaga?SNS ce imati komfornu samostalnu vecinu,SPS-u ce kao i sada dati neke ministre oni ce biti zadovoljni i nastavice se kao i do sada                                                               

4.Rezimska opozicija je vec sada u parlamentu i ne vidim da nesto ucenjuju Vucica da bi se ponasali kako treba,imace vrvt neke dilove u vidu nekih biznis varijanti ali i do sada je vrvt tako bilo.I u slucaju SPS i rezimske opozicije cena su neke funkcije i biznis varijante a to ce im AV vrlo rado dati i ne vidim tu zaista koji bi problem oni mogli da prave

 

SPS ima disciplinovano biracko tijelo i njih nece pogoditi to sto opozicija bojkotuje izbore. Naprednjake odluka opozicije o bojkotu pogadja. Sjecas se koliko je ljudi odlucilo da ne izadje na izbore "jer ce Tadic svakako pobijediti Nikolica", to se smatrala gotova stvar, kad ono jbga nije bila gotova stvar. Rekoh vec, izbori uvijek donesu poneko iznenadjenje, a bojkot moze donjeti i vise iznenadjenja u situaciji kad nemas prave opozicije bice puno teze da animiras svoje glasace "jer svakako naprednjaci pobjedjuju, pa sto ja sad da se vucem do biralista", taj guard im se spusta, nema glavnog neprijatelja i tu moze doci do promjene odnosa snaga SPS-SNS.

 

Sto se tice rezimske opozicije, ona sad nema neki poseban ucjenjivacki potencijal jer imas pravu opoziciju, u nedostatku prave opozicije ovoj rezimskoj skace cijena, a pri tome Vucic ce morati da folira demokratiju sto ovoj rezimskoj jos i dodatno dize cijenu, koju oni naravno nisu blesavi da ne unovce posebno sto im se ova prilika moze sad pruziti i nikad vise, a poslje izbora za 4 godine vjerovatno nece ni postojati. Znaci, njima je momenat da mu sad naplate ulogu opozicije jer nikad vise nece uzeti dinara od politike.

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Atreid said:

 

Protiv kojih? Protiv Atreida? Djilasa, Jeremica kojih i nema u medijima niti igraju bilo kakvu institucionalnu ulogu? Nekih anonimnih studenata iz 1od5miliona? Izmisljenih neprijateljea?

 

Pa ne sumljam ja da oni hoce i da ce traziti mete, ali im posao postaje besmislen jer sve sto se radi, radi se za publiku, ukoliko publika ne vidi drugu stranu onda im je posao zaludan.

 

 

SPS ima disciplinovano biracko tijelo i njih nece pogoditi to sto opozicija bojkotuje izbore. Naprednjake odluka opozicije o bojkotu pogadja. Sjecas se koliko je ljudi odlucilo da ne izadje na izbore "jer ce Tadic svakako pobijediti Nikolica", to se smatrala gotova stvar, kad ono jbga nije bila gotova stvar. Rekoh vec, izbori uvijek donesu poneko iznenadjenje, a bojkot moze donjeti i vise iznenadjenja u situaciji kad nemas prave opozicije bice puno teze da animiras svoje glasace "jer svakako naprednjaci pobjedjuju, pa sto ja sad da se vucem do biralista", taj guard im se spusta, nema glavnog neprijatelja.

 

Sto se tice rezimske opozicije, ona sad nema neki poseban ucjenjivacki potencijal jer imas pravu opoziciju, u nedostatku prave opozicije ovoj rezimskoj skace cijena, a pri tome Vucic ce morati da folira demokratiju sto ovoj rezimskoj jos i dodatno dize cijenu, koju oni naravno nisu blesavi da ne unovce posebno sto im se ova prilika moze sad pruziti i nikad vise, a poslje izbora za 4 godine vjerovatno nece ni postojati. Znaci, ili ce mu sad naplatiti ulogu opozicije ili nece nikad vise uzeti dinara od politike.

Pa Djilas i Jeremic ni sada nisu u parlamentu niti igraju bilo kakvu institucionalnu ulogu pa ih napadju,napadace ih i dalje ako vidi da ga ugrozavaju.A tu pricu Av nece dozvoliti,ako ce u necemu biti uporan i dosledan to je da svakog svog izvede na biralista u to budi ubedjen...prvo sto su biraci SNS jako discplinovani drugo sto ce izvesti sve one koji direktno zavise od SNS(zaposleni,njihove porodice).Pa pogledaj izlaznost za savete MZ u Alibunaru juce.Izveo 55% a svi drugi bojkotovali,to da ce se glasaci SNS uspavati na to se ne moze racunati.A sto se rezimske opozicije tice pa tu smo se slozili,bukvalno ce unovciti to da budu i dalje rezimski i tu nema problema,taj dil AV ce rado ispostovati

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...