Jump to content

Prelazak na novi server


Recommended Posts

Pozdrav,

ko posećuje forum na staroj lokaciji, vidi samo poruku:

 

U toku je migracija foruma na novi server.

Privremeno ce biti nedostupan. Probajte da pristupite forumu malo kasnije.

Ukoliko i dalje vidite ovu poruku, probajte da restartujete browser/kompjuter.

 

Hvala na razumevanju!

Vox92.net

 

Ko je na pravoj adresi vidi sadržaj foruma i nove postove, koji se upisuju samo u "Novi" forum, mislim na postove nakon migracije, tj sve ove naše... 🙂

 

Forum koristi CloudFlare CND, pa adrese koje kada pingujete forum su CloudFlare IP adrese, jer CloudFlare kešira sa prave lokacije, i prikazuje sa svojih IP adresa... U tom smislu adresa koju gađate ne mora nužno da se promeni, menja se lokacija sa koje vam CloudFlare servira sadržaj.

U svakom slučaju, nemoguće je postovati na starom forumu...

 

test edit.. 

Edited by DachaArh
test
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

I meni tako deluje :)

 

Videcemo kada dodje neki dogadjaj - jel veceras igra Partizan? OK, sacekacemo neki poseceniji dogadjaj da dobijemo pravu sliku :)

 

Svakako bi trebalo da bude neuporedivo bolja situacija, čak i kada je veća posećenost, imate više resursa sada, plus koristite CloudFlare CDN... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Barracuda said:

Kako stvari za sada stoje, prelazak na novi server je zakazan za sutra, u 9 ujutro. :thumbsup:

 

@... sigurno neće biti budan u to vreme. 

 

Moguće je da u prepodnevnim časovima bude štucanja i perioda nedostupnosti, tako da znate zbog čega.

 

@... će možda štucati, ali će sigurno biti dostupan od podneva. :smiley31:

 

 

Radi forum kao sat.

 

Ali ne kao onaj kod mene koji treba da kaze kad se spava i ustaje.

Link to comment
Share on other sites

Ja 'vidim' forum i na staroj lokaciji, čak mogu tamo i da pišem i editujem postove i dalje. Ima nas nekoliko zombija tamo :classic_biggrin: Problem je što ne mogu da pristupim novoj lokaciji. Chrome browser, pobrisao istoriju, keš i kolačiće, restartovao, ali sam i dalje na staroj lokaciji. Probao i drugi browser, isto. Kad pristupam s telefona sve je ok, isto Chrome.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Ja 'vidim' forum i na staroj lokaciji, čak mogu tamo i da pišem i editujem postove i dalje. Ima nas nekoliko zombija tamo :classic_biggrin: Problem je što ne mogu da pristupim novoj lokaciji. Chrome browser, pobrisao istoriju, keš i kolačiće, restartovao, ali sam i dalje na staroj lokaciji. Probao i drugi browser, isto. Kad pristupam s telefona sve je ok, isto Chrome.

 

Hm, da... vox92.net/forum na staroj lokaciji daje ono obaveštenje, ako se ode na vox92.net/forum/index.php otvara se index normalno...

Vidi se npr post pre sat vremena na starom forumu, koji se ovde ne vidi...

 

Samo lokalni dns cache... tj.

 

14 minutes ago, Kronostime said:

start =>  cmd => ipconfig  /flushdns

 :lala2:

 

S tim da je važno command prompt otvoriti kao Administrator... desni klik, run as Administrator... 

 

old1.png

Edited by DachaArh
Link to comment
Share on other sites

Kompletno brisanje Cache/Cookies u Browseru? Inkognito prozor? Drugi Browser kojim nisi ulazio na stari forum, tipa iskopaš IE koji niko ne koristi, Edge, samo ne onaj koji inače koristiš..

 

DNS unos se kešira na više nivoa, računar/ruter/provajder, ali bi brisanje cache-a na računaru trebalo da uslovi ponovno traženje ispravnog A recorda za domen, svakako... . 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DachaArh said:

Kompletno brisanje Cache/Cookies u Browseru? Inkognito prozor? Drugi Browser kojim nisi ulazio na stari forum, tipa iskopaš IE koji niko ne koristi, Edge, samo ne onaj koji inače koristiš..

 

DNS unos se kešira na više nivoa, računar/ruter/provajder, ali bi brisanje cache-a na računaru trebalo da uslovi ponovno traženje ispravnog A recorda za domen, svakako... . 

Kompletno obrisao cookies i cache, probao i preko edge, inkognito prozor, brisao dns i preko cmd, restartovao browser, računar...

 

5 minutes ago, Kronostime said:

ccleaner, cekiras dns cache, analyse, clean

I nece da te "baca"

 

Stativa

 

2 minutes ago, MetalHead said:

 

Pa kako nemas, evo tu si 🙂

 

Pa jesam, ali preko telefona, a kad sam na poslu treba mi pristup forumu preko računara ili laptopa, da bi izgledalo da nešto radim. :classic_biggrin:

 

Mi u firmi imamo vazda neke filtere/blokiranje, da nema veze s tim?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...