Jump to content

Prelazak na novi server


Recommended Posts

Drustvo, pre svega zahvaljujuci vasim donacijama (jos jednom veliko hvala svima koji su pomogli), kao i predanim radom moderacije i administracije, uskoro prelazimo na novi server na kome verujemo da ce nam biti mnogo lakse i da ce forum biti daleko brzi i dostupniji!

 

Pre manje od 3 meseca smo zapoceli ovu pricu i apsolutno se nisam nadao da cemo tako brzo dostici ovoliku aktivnost. Bravo i za vas, sve redovne clanove, jer bez vas i ne bi dosli u ovu poziciju da nam treba novi server 🙂

 

Kao sto mozete da vidite dobili smo i prvog sponzora, hosting kompanija Unlimited.rs kod koje smo i do sada bili udomljeni, prepoznala je potencijal foruma i odlucili su da nam ne naplacuju tehnicku podrsku u okviru paketa u zamenu za banner. Saradnja koju sam sa njima imao i ranije je za svaku pohvalu i drago mi je da cemo je nastaviti!

 

U narednim danima ce biti obavljena migracija pa je moguci kraci period nedostupnosti foruma. Hvala na razumevanju 😉

 

 

  • Like 26
  • Thanks 13
Link to comment
Share on other sites

Osecam se malo prozvanim da nisam uplatio ikakvu donaciju za novi server (ili service upgrade) za ovaj sajt.

 

Ponizavan, mobovan, banovan, na drugim sajtovima pre svega pokojni sajt B92 napravio sam svoj sajt. Moj nekokmercijalni sajt je  cist kao decje doopence. Ispalo bi kao da Yoyogi ide okolo i kupuje srpske sajtove.

 

Sto imate od mene je content provider, besplatno. Licno snimljene slike i licna iskustva, ne smece dovuceno sa neta. I, nijedna slika ne zauzima nikakav prostor kod vas.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Osecam se malo prozvanim da nisam uplatio ikakvu donaciju za novi server (ili service upgrade) za ovaj sajt.

 

Ponizavan, mobovan, banovan, na drugim sajtovima pre svega pokojni sajt B92 napravio sam svoj sajt. Moj nekokmercijalni sajt je  cist kao decje doopence. Ispalo bi kao da Yoyogi ide okolo i kupuje srpske sajtove.

 

Sto imate od mene je content provider, besplatno. Licno snimljene slike i licna iskustva, ne smece dovuceno sa neta. I, nijedna slika ne zauzima nikakav prostor kod vas.

Imas za stanove sa bazenom, a ne das za forum?

Racun na 500$ za gospodina, pa nek se secka po Azijama! :s_d:

PS. Valja li, Dravote?

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Imas za stanove sa bazenom, a ne das za forum?

Racun na 500$ za gospodina, pa nwek se secka po Azijama! :s_d:

PS. Valja li, Dravote?

 

Nego sta! Umesto da kupim parking mesto (ne garazu) u Australiji, ja kupim stan sa bazenom. Grof nije cicija.

Link to comment
Share on other sites

More, ja bi vam stavio Johnny Clasha za blagajnika i forum bi imao finansije k`o Google.s_d.gif

Mojne njega, daj Staljina, on je bio umereniji. [emoji14]

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jel mogu forumaši koji doniraju malo veći novac da se pitaju oko dizajna foruma? 

 

Trenutno forum ne izgleda loše ali je ova plava boja malo monotona.

 

#f81900 bi bila idealna umesto #3d6594 koja trenutno dominira.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Jel mogu forumaši koji doniraju malo veći novac da se pitaju oko dizajna foruma? 

 

Trenutno forum ne izgleda loše ali je ova plava boja malo monotona.

 

#f81900 bi bila idealna umesto #3d6594 koja trenutno dominira.

Ja bih plavo promenio u crveno. Crvena boja ima simbolicku vrednost, privlaci insekte svih vrsta, da oplode cvet, a onda mozemo i pipsom na insekte, kad se skupe na gomilu.

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Kako stvari za sada stoje, prelazak na novi server je zakazan za sutra, u 9 ujutro. :thumbsup:

 

@... sigurno neće biti budan u to vreme. 

 

Moguće je da u prepodnevnim časovima bude štucanja i perioda nedostupnosti, tako da znate zbog čega.

 

@... će možda štucati, ali će sigurno biti dostupan od podneva. :smiley31:

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Barracuda said:

Kako stvari za sada stoje, prelazak na novi server je zakazan za sutra, u 9 ujutro. :thumbsup:

 

Popis obvezne opreme

  • uniforma (svi) + marama (tko ima)
  • odredska svečana majica
  • odredska radna majica
  • ruksak veliki
  • ruksak mali (za izlete po okolici)
  • vreća za spavanje (ako je tanja onda i deka – zna biti hladno po noći)
  • gojzerice ili čvršće cipele za hodanje
  • tenisice
  • čarape (visoke), donje rublje (koliko stane)
  • pidžama
  • majica kratkih rukava (cca. 6 kom)
  • džemper ili flis!!!
  • debela majica (cca. 2 kom)
  • hlaće kratke (cca. 2 kom)
  • hlaće duge – obavezno sa zatvaračem i gumbom
  • trenirka
  • kabanica!!!
  • ručnik veliki (za kupanje)
  • ručnik manji (za umivanje)
  • kupaće gačice ili kostim
  • toaletni pribor
  • baterijska svjetiljka + bat. ulošci
  • novac (100-200 Kn je dovoljno)
  • izviđačka knjižica (tko ima)
  • osobna iskaznica (za starije od 16 god.)
  • zdravstvena iskaznica
  • quipos (izviđačka bilježnica – za bilješke i uspomene)
  • pisaći pribor (olovka, gumica, trokuti, šestar)
  • PVC čaša ili šalica
  • PVC vrećice (za čuvanje stvari od kiše – stavite stvari u vrećice prilikom pakiranja)
  • dezinsekcijska sredstva (Dipterol, Autan ili sl.)
  • Po želji ponijeti

  • foto-aparat
  • sunčane naočale
  • zaštitna kapa (protiv sunca)
  • kvačice za rublje
  • muzički instrument
  • društvene igre
  • Po mogućnosti ne nositi...

    Mobitel, elektroničke igrice, walkmane, CD i MP3 playere, skuplju ("šminka") odjeću...

  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Vjekoslav said:

...walkmane, CD i MP3 playere...

 

To su bili dani... 🙂 

 

 

Sta jos moze da se desi - da nabasate na "stari forum" dok je "novi" ziv na novom hostingu (ako vas deo mreze jos nije skapirao gde se sta nalazi - tzv. propagiranje DNS parametara nije doslo do vas). Videcu da "stari" zatvorim cim dobijemo potvrdu da je sve ok sa "novim"... Ako vam se to i desi, jedno ciscenje cache-a browser-a, restartovanje racunara, ce uraditi posao verovatno. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barracuda said:

Kako stvari za sada stoje, prelazak na novi server je zakazan za sutra, u 9 ujutro. :thumbsup:

 

@... sigurno neće biti budan u to vreme. 

 

Moguće je da u prepodnevnim časovima bude štucanja i perioda nedostupnosti, tako da znate zbog čega.

 

@... će možda štucati, ali će sigurno biti dostupan od podneva. :smiley31:

 

 

Ja sam vec zamolila moderaciju da kad stabilizuju donacije posalju mail, kako da uplatimo uz minimalni gubitak na transakcijama.

 

Minimalno cu videti forum u jutarnjim satovima EST.

 

Poz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Svima,

nek je sa srećom prelazak na novi server 😀

Trenutno aktivni korisnici mogu da obrišu DNS i Browser Cache, i po potrebi restartuju računar, tako da bi odmah pristupili forumu na novoj adresi.

 

Pozdrav od unlimited.rs tima. 

unlimited-logo.svg

Edited by DachaArh
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...