Jump to content

Smartwatches & fitness trackers


Recommended Posts

23 hours ago, Amigo said:

Moje iskustvo sa fitnes trackerom je odlicno. U junu 2018-te sam kupio svoj prvi i do sada jedini sat te vrste, Fitbit Ionic shopping?q=tbn:ANd9GcSdkoS4xanRKaCMlcqpr

Prije toga sam imao G-Shock, na koji sam manje vise bacio pare, te jos nekoliko satova, klasika, Seiko, Citizen, metalna narukvica, hronograf stil, izgledaju pristojno,

ovaj sam bas volio images?q=tbn:ANd9GcTx6yc5phe7D_7gGp_NeQM sve dok mi vid nije oslabio te sam poceo slabo da razaznajem kazaljke na ovakvoj podlozi, :classic_blush:

prakticno da vidim koliko je sati morao sam staviti naocare, tada sam i kupio G-Shock, kontrast dobar, ne trebaju cvike  images?q=tbn:ANd9GcRiif_7u4rJiBK2dDtlFTH

Medjutim od kada imam Fitbit, vise nisam nikada koristio ni jedan obican sat i ne vjerujem da cu ih vise koristiti. Navikao sam se da imam informacije koje pruza Fitbit, malo se zabavljam sa tim, pratim sta se desava sa mojim tijelom.

Izgled je manje bitan,  mada meni ni ne izgleda lose, jednog dana cu vjerovatno da kupim neki novi model sa vise funkcija, za sada sam potpuno zadovolljan.:classic_smile:

 

 

Kod mene isti slucaj, skoro identicno. Sace godina kako sam kupio S3, mozda sam par puta nosio ove druge, i to kad je ovaj bio na punjenju, pa nisam mogao cekati.

 

896GJ2J.jpg?1

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Amigo said:

Sreca da se sat nosi na lijevoj ruci :whistling::classic_biggrin:

 

Haha, to su konobari mrzeli. Sat na levoj ruci pa ga pitaš koliko je sati, on se izdere na tebe, misli da hoćeš da ga staviš u situaciju da prevrne tacnu (koja mu je u levoj ruci) da tebi kaže vreme.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Amigo said:

@Yoyogi zaboravio si da naglasis, skolovani konobari :lala2:Crne pantalone, crveni sako :classic_cool:

 

Ne, ne. Konobari, izloženi alkoholu, mnogi su cirkali kao i gosti. Kada imaju uglednog gosta, lekara, zubara, profesora pa i direktora srednje škole, ako ga oni pitaju koliko je sati, on se slomi da im kaže.

Kada ga mi (srednjoškolci) isto to pitamo, misli da mi mislimo da smo toliko važni. Pa se na nas otrese.

 

Evo i novog pitanja: kako je bilo moguće da maloletnici (kao ja tada) u javnom restoranu piju alkohol i puše cigarete u SFRJ?

 

Mene je otac slao da mu kupim pivo i "Moravu" cigarete, niko me ništa nije pitao u radnji. Ovde gde sam, to nije moguće da dete (maloletnik) kupi alkohol ili duvan.

 

Pa to mora da se promenilo i u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Yoyogi said:

Evo i novog pitanja: kako je bilo moguće da maloletnici (kao ja tada) u javnom restoranu piju alkohol i puše cigarete u SFRJ?

 

Mene je otac slao da mu kupim pivo i "Moravu" cigarete, niko me ništa nije pitao u radnji. Ovde gde sam, to nije moguće da dete (maloletnik) kupi alkohol ili duvan.

 

 

U Kanadi je granica za alkohol 19 godina, medjutim djeca piju po kucama, prave zabave gdje se olesuju, uvijek se nadje neko ko ce da im kupi alkohol. Cak sam i licno svojoj djeci kupovao pivo, jer sam smatrao, bolje da im ja kupim pivo, nego neko drugi ne znam sta.

Sve u svemu, zbog tog zakona, ovde nema manje alkoholicara nego sto je bilo kod nas bez tog zakona.

U SAD je jos gore, granica je 21 godina, mogu da idu u rat i ubijaju ljude, ali ne mogu da naruce pivo :cigar:

Odosmo mi od teme, evo posla za moderaciju da se ne izlezavaju nego da ovo prebace negde :05:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vjekoslav said:

 

pa i niste predaleko, obzirom da su smartwatches & fitness trackers ionako samo pritupa kompenzacija za kriziranje srednjih godina.

 

 

pa nije bas, meni je super alat a i deca mi imaju deciju verziju  (7g i 8g, najmanji jos ne). Inako mi bi trebao stop watch ali ovi imaju i dodatni software.

Link to comment
Share on other sites

Planiram uskoro da nabavim smartwatch koji će mi služiti i kao klasičan sat i koji ću koristiti za plivanje u bazenu, dakle bitno mi je da ima tačne senzore.

Najviše mi se sviđa izgled Samsung GW, ali sam nailazio na klipove gde su ga baš u ovom segmentu ocrnili. Ima li neko saznanja da li je ispravljeno poslednjim firmware-om ili eventualno imate neku alternativu? Bitno mi je i da što više ima izgled klasičnog sata. Hvala unapred!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Fitbit je glup. Tj zaglupeo je izgleda od previse vode. vec tri dana laze kao lopov: u 25m bazenu na 60 duzina izbacuje ismedju 800 i 1000m plivanja. I ono sto sam primetio, ima 2 duzine koje prepoznaje: 25m i 50m. Sada, ako plivas ovako kao dekkard, ok. Ali ja koji plivam po hotelima to prilicno frustrira jer ne pravi razliku izmedju 15m i 30m: sve mu je 25.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 12/2/2019 at 12:20 PM, sreta-steta said:

Fitbit je glup. Tj zaglupeo je izgleda od previse vode. vec tri dana laze kao lopov: u 25m bazenu na 60 duzina izbacuje ismedju 800 i 1000m plivanja. I ono sto sam primetio, ima 2 duzine koje prepoznaje: 25m i 50m. Sada, ako plivas ovako kao dekkard, ok. Ali ja koji plivam po hotelima to prilicno frustrira jer ne pravi razliku izmedju 15m i 30m: sve mu je 25.

 

 

Ja imam Fitbit ionic i super je, mada nisam koristio pri plivanju.

Prije nekoliko dana je bio najnoviji fimware update, pa ako nisi instalirao, mozda to popravi mjerenje u bazenu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Garbin i Polar od smartwatches daju iole relevantne podatke. 
S obzirom na to da mi je deo posla, i da u projektu koristimo HR tracking, testirao sam i jos neke smartwatcheve i te fitbit-ove.
Trackeri koji idu na grudi su nekomforniji, neprakticniji itd... ali su precizniji, barem tako pisu svi. Uzeo sam preko firme Zephyr BioHarness 3, testiracu ga u narednom periodu.

Inace, evo koliko mogu da variraju podaci.
Ovo je moje vezbanje, u isto vreme, jedan sat na jednoj ruci, drugi na drugoj.

Trening #1


117e6d17af1ae5eae21d048c520c13e3ce671190
bd652127be455903ddd7daf66cf29e3092e7a6bf

Isti trening, sutradan:


db43d63fce74cb4d5c0836240713764d317cd1c2

 

5dd1533867ee2ae61942443208c102c89b9ec92c

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Imam Polar Verity Sense, i mogu da kazem da je najbolji buy, by miles, za fitness i treniranje.

Ima HR koji je maltene preko 95% precizan kao H10 chest strap(testiram ih istovremeno). Ina akcelerometriju, lak je za koriscenje, zgodan,  dobra baterija i lako punjenje. Ima accelero senzor, ziroskom i magnometar.

Definitivno bolje nego kupovanje bilo kojeg sata.

Perfect kupovina je Verity sense i nekog pravog merača laktata.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...