Jump to content

Gaming Zone


Recommended Posts

12 minutes ago, Nicklord said:

Nije velika razlika posle 2 godine uopšte. Svaki mesec plaćaš pass, još jedan džojstik, nema piraterije (mada ovde zavisi kakve igre igraš) i vrlo brzo dođe na isto. Komp za ultra 1080p 60+fps igranje košta oko 800€

 

Pa bas tako. Taj komp od 800 evrica ce gurati sve bez problema naredne dve godine, pa ce poceti polako da posustaje...Ne moze jedan komp da isprati zivotni vek konzole od tipa 5 i vise godina. Opet, dzojstici su potrebni i za pc, jedan solidni Logitech f310 i to "zicani" kosta oko 30 evra, a bezicni f710 oko 50...Ne mozes vise ni da se oslonis iskljucivo na pirateriju, a ako planiras da igras online nista od toga...S druge strane, daleko od toga da samo kupis konzolu i zavrsio si, ali mislim da je na duze staze bolja kupovina. Objektivno sve ima svoje, sto bi se reklo.

 

Edit: slovo.

 

Edited by Ruby Rhod (koji lebdi)
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

sto se tice igara i digital vs disk diskusije...ja imam ps4 nekih 4-5 godina

disk sam mozda jednom stavio unutra...dark souls 3 ako se dobro secam

sve ostalo sa store-a, plus share

nista nisam platio vise od 30e, a odigrao sam bukvalno sve sto sam zeleo, neke igre i day one

 

 

Apsolutno... ustajanje da ubacis igricu u konzolu je tako 1990. 

Lakse mi padne da ne igram uopste nego da moram da ustanem. :classic_biggrin:

 

p.s. Ako je neko kolekcionar pa skuplja diskove poslednjih 20-30 godina, to razumem ali ako ti je cilj samo da igras igricu... digital bez razmisljanja pogotovo sto su i cene znatno nize nego kupovati disk kod ovih nasih lopova ovde

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Pa bas tako. Taj komp od 800 evrica ce gurati sve bez problema naredne dve godine, pa ce poceti polako da posustaje...Ne moze jedan komp da isprati zivotni vek konzole od tipa 5 i vise godina. Opet, dzojstici su potrebni i za pc, jedan solidni Logitech f310 i to "zicani" kosta oko 30 evra, a bezicni f710 oko 50...Ne mozes vise ni da se oslonis iskljucivo na pirateriju, a ako planiras da igras online nista od toga...S druge strane, daleko od toga da samo kupis konzolu i zavrsio si, ali mislim da je na duze staze bolja kupovina. Objektivno sve ima svoje, sto bi se reklo.

 

Edit: slovo.

 

Upravo sam to i hteo da kažem. Suština je da mora sam da vidi šta će. Zavisi od dosta stvari 😄 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uzeo CM 2 97/98, ima neki patch koji izbacuje reprezentaciju S.Irske kad instaliras Premijer ligu i mozes da ubacis nasu i da igras.Milinka u napadu , crnogorski trojac Mijat, Dejo i Anto Drobnjak. Upravo sam se plasirao u Francusku '98. Nereseno 0-0 u Slovackoj i 1-2 protov Malte. Sto bi rekao pokojni Cobi - Idemo u Lans, Marsej i Lion, tamo se radja svetski shampion:s_d: Samo nema Piksija u bazi:classic_ninja:

 

918b0b1355573856.jpg

 

Tablica u kvalifikacijama na kraju, doduse  ja sam igrao samo 2 meca.

 

Spoiler

27d8041355573860.jpg

 

Dejo Genije

 

Spoiler

e7701c1355573862.jpg

 

Mijate, Mijate...

 

Spoiler

1c0a5f1355573865.jpg

 

I Drobnjak gol mashina.

 

Spoiler

23eb561355573867.jpg

 

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igrati CM nije nikad mazohisticki, dobro jeste CM 2 seriju, ali to samo zbog toga jer se ukazala sansa da vodim repku na WC 98. Inace najbolji fudbalski menadzer je CM 01/02 (kao i cela CM3 serija) to mogu da igram koliko goces i kad hoces, kupio sam cak jos odavno oridjinale disk. 

 

Nego imam problem imam neki 32 bitni win 7 , a ne mogu nikako da instaliram 64 bitni da mogu zadnji menadzer da igram jer, pokvario mi se DVD RW, a bios se nesto sjebao pa ne moze da se u biosu namesti da butuje prvo win sa USB-a ( sve je zakljucano ne moze nista da se menja), sve sam pokusao i da kad krene komp pa pritiskam ono dugme da me pita sa cega hicu da butujem, al tako ne prepoznaje. Jel ima neko neki predlog ?

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Zavisi, kad je dobra igra/classic onda je replay value veći, onda je tu faktor nostalgije, naklonjenost prema određenim žanrovima... Previše starih igara se danas obimno i naširoko igraju da bi to bilo slučajno, (pogotovo to važi za naslove od kraja '90-ih do kraja '00-ih). Bez obzira na grafiku i tehnikalije, gameplay i story ostaju glavni kriterijumi kad je kvalitet igre u pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel neko uspeo da kad na pocetku vodi reprezentaciju na FM20 uspe nekako za prvu utakmicu da mu igraci budu naviknuti na taktiku i da ne gubi zbog toga utakmice. Kad vodis na primer tim, tim se navikne na taktiku kroz treninge i pripremne meceve, a uvek je problem reprezentacija.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zvezdinho said:

Jel neko uspeo da kad na pocetku vodi reprezentaciju na FM20 uspe nekako za prvu utakmicu da mu igraci budu naviknuti na taktiku i da ne gubi zbog toga utakmice. Kad vodis na primer tim, tim se navikne na taktiku kroz treninge i pripremne meceve, a uvek je problem reprezentacija.

 

Svaki igrac je unapred naviknut na neki sistem koji igra u svom klubu. Ti moras da prilagodis taktiku i odabir igraca na osnovu toga. Naravno da ne mozes da imas full familiarity kao u klubu, ali uz malo muljanja oko taktike ili izostavljanja nekog igraca ako se bas ne uklapa mozes da izmajmunises nesto... 

 

Mada ne znam sto bi se i baktao oko reprezentacija, taj segment je uvek bio lose odradjen u FM-u

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, threepwood said:

 

Svaki igrac je unapred naviknut na neki sistem koji igra u svom klubu. Ti moras da prilagodis taktiku i odabir igraca na osnovu toga. Naravno da ne mozes da imas full familiarity kao u klubu, ali uz malo muljanja oko taktike ili izostavljanja nekog igraca ako se bas ne uklapa mozes da izmajmunises nesto... 

 

Mada ne znam sto bi se i baktao oko reprezentacija, taj segment je uvek bio lose odradjen u FM-u

 

Moze da se prilagodjava koliko hoces mora da se odigra xy utakmica da bi dobio familirity za taktiku, a do tad gubis bodove od Litvanaca.

 

Uspeo sam nekako da resim onaj problem sa instalacijom OS zbog biosa, nasao naeki stari hard iz 2001 godine tu sam prebacio Win 10 64-bit, nakacio preko starinskog prikljucka taj hard od 20GB izcackao po cmd neke volumene i voala, sad imam 2 operativna sistema. Nikako ne mogu da se naviknem na WIN10 nakon sedmice, koristi mi samo za FM20.

 

Jel skinuo neko jos oridjinale FM20 sa Epic Gamesa kad je bilo za dz, ako jeste da se ufrendlimo i ako neko ima vremena igramo nasu ligu online.

 

A moze i CM 01/02 ko je raspolozen.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

Jel skinuo neko jos oridjinale FM20 sa Epic Gamesa kad je bilo za dz, ako jeste da se ufrendlimo i ako neko ima vremena igramo nasu ligu online.

 

Cepam ja ovih dana bas. Instalirao neki patch sa transferima, pa igram PL sa Leedsom.

Moze da igra, ako ima zainteresovanih...

Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2020 at 10:51 PM, Referent said:

Da li je realno da nema gde da se rezerviše PS5? Zvao sam  preko 20 brojeva, svuda sam tipa 256. na listi čekanja.

realno.

ni ja koji sam narucio day one kad je otvoren preorder nisam siguran da cu konzolu i dobiti

distributeri ne znaju zapravo koliko ce konzola dobiti u prvoj turi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

realno.

ni ja koji sam narucio day one kad je otvoren preorder nisam siguran da cu konzolu i dobiti

distributeri ne znaju zapravo koliko ce konzola dobiti u prvoj turi

 

https://www.youtube.com/watch?v=GJpwUTMwiVY

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

realno.

ni ja koji sam narucio day one kad je otvoren preorder nisam siguran da cu konzolu i dobiti

distributeri ne znaju zapravo koliko ce konzola dobiti u prvoj turi

Ma, meni pala na pamet revolucionarna ideja da kupim Soni i iznajmljujem, ali izgleda da još njih ima takvu ideju.😃

Nema veze, sledeće godine u ovo doba...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...