Jump to content

Gaming Zone


Recommended Posts

17 hours ago, gggggggg said:

17 godina igram dotu i ovaj centaurov aghanim je najsmesnija stvar sto sam video u zivotu.

 

Ok bilo je smesnih skinova, secam se jos na kecu oko Nove Godine kad izadje patch da je Rosh imao deda mrazovu kapicu i slicno, ali to je sve kozmetika, ovo toliko odskace od ostalih skilova, da mi nista drugo ne pada napamet, a da je ovoliko cartoonish. 

Malo je bezveze sto ce sad kad god se u LANu bude pikovao Cent da Twich chat ludi: ajmo caaaart. 

Ovo sa Enigmom ili neki Warlock kombo ce da nerfuju sa prvim updateom.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Godlike, TI forma. Ne zna se sta ce biti veca steta, da se Secret ne plasira na TI, sad kad su se preporodili sa Resolutionom, ili Liquid. 

Uzima regen runu, kasnije je aktivira pred dissimilate kako bi se najduze moguce ishilovao. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2022 at 11:45 PM, gggggggg said:

nesto minimalni nerfovi. u principu i dalje dosta jak, zato ga i dalje igram sa poz 3. sest od sest pobeda za sada.

Jel te iznapusavaju qrcem kad vide da ces offlane Puck? 😄 Ja sam uvek za sve sto nije mainstream meta.

 

Aster - OG finale ESL One, očekujem da finale TIa bude LGD - Aster.

Link to comment
Share on other sites

ponekad se iscudjavaju, sto me iznenadi jer se puck ponekad igrao kao offlane.

 

pre neki dan sam imao all role queue i dobio sam supporta i pikovao sam ga opet misleci da sam offlane. dobili smo i tako. mislim da je zbog ulta i dalje solidan hero za cetvorku.

Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2022 at 2:46 PM, gggggggg said:

ponekad se iscudjavaju, sto me iznenadi jer se puck ponekad igrao kao offlane.

 

pre neki dan sam imao all role queue i dobio sam supporta i pikovao sam ga opet misleci da sam offlane. dobili smo i tako. mislim da je zbog ulta i dalje solidan hero za cetvorku.

 

Znas kako, moje misljenje je da overall skil napreduje vremenom i da smo dosli do neke tacke i baze igraca da ako ne biras dobar par, tacan counter, ili biras nesto sto nije meta (ako prihvatimo da nesto sa razlogom nije trenutno meta), onda je mnogo teze pobediti nego ranije, a ljudi su generalno toxicni af i onda eto problema. Meni je Paki dobar i kao 4, s tim da verovatno ne bih cekao dager, nego mozda force stuff da mozes da imas i neku defanzivnu support opciju. 

 

Evo bas veceras mi kum salje: 

image.thumb.png.abea72b03c0c0bc85e3193c441ec45e7.png

 

Rasta Warlock safeline duo, tipa 17i minut ulazimo u bazu. 😄

 

U ostalim vestima, kakav antiklimaks ESL one, uze OG 2:0 i 3:0 Secret i Aster. Bila je jedna dobra partija sa Secretom i jedna dobra partija u finalu, ocekujem da Monet bude top dog na TI11. 

Da sam Notail ili Ceb, dooobro bih se zapitao koga da posaljem na TI, jer OG nije sastavio nikakav kontinuitet igraca u LANu, a uzeli su turnire kada Misha NE igra. Chu stvarno izneo jako dobro sve, tj Taiga, koji uvek na turniru ode na 5.

 

Kval'fikacije za TI u WEU jezive. Nigma, Aliance, Entity, Secret, Liquid. Voleo bih da Matumba ode na TI, ali Secret se preporodio sa ovim izmenama, Reso i Zajac igraju u lejnu i pricaju na Ruskom, dok ostatak tima komunicira na engleskom. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/10/2022 at 9:32 AM, NikadProtivKaline said:

jel ima neko da igra nba2k na soniju i da je raspolozen da uzmemo 2k23 po pola, nosilac/guest split?

tamo gde standardno uzimam svi se vec istalili, zakasnio sam

igra je juce izasla

Jesi uzeo, kakva je igra inace? Meni je 2k14 bio najbolji sto se tice gejmpleja, ostali su mi nekako njanjavi mnogo i sjebali su, bar sto se mene tice, kontrole za pik 

Link to comment
Share on other sites

Nakon tri ipo nedelje grupne faze, ESL Pro Liga XVI je došla do playoffa. Iznenađenja je bilo tokom takmičenja u svakoj grupi, ali se može reći da je što se plasmana u eliminacionu fazu tiče, bilo samo dva prava iznenađenja: Najpre je u grupi A, Fnatic prošao dalje umesto NiP i Team Spirita - Gde su 3 ekipe imali 2:3 score (Navi, NiP i Spirit), pa je zbir rundi odlučio ko ide dalje, redosledom Vitality (5:0), Fnatic (3:2) i Navi (2:3). A zatim je, u grupi C, Complexity prošao dalje sa treće pozicije iza Mouza i Heroica, a ispred slabašnog Astralisa i novopečenog Ence rostera (Koji jeste doveo Sunpayusa, ali je ostao bez Spinxa tokom letnje pauze). B grupa je prošla očekivano i bez nekih zapleta, i iz nje idu dalje G2, Faze i Outsidersi. D grupa je bila sa nešto drame sredinom rasporeda, ali očekivano su prošli Cloud9, Furia i Team Liquid, (Iako nisu prošli dalje u ovoj grupi, ekipe EG i Eternal Fire se nisu obrukale sa 2:3 skorom) U drugim grupama sa 1:4 skorom ne može se ništa prigovoriti Endpointu, Heetu i Mibru, dok je Ence suviše svež roster kao što rekoh. Jedine dve ekipe sa 0:5 skorom su Movistar Ridersi i FTW Esports.

 

Realistično je za očekivati da će i dalje glavni favorit Faze, i na ovom turniru znatno bolji Vitality, doći do polufinala: Jer Complexity je teški underdog, a Cloud9 nije na nivou Fazea što se ove faze turnira tiče, Vitality sa druge strane, je izraziti favorit protiv pobednika duela između Outsidersa i Furie (Taj meč bi trebao da bude derbi u prva dva dana završnice, i zbog same izjednačenosti, i zbog stilskih razlika u pristupu i načinu igre Brazilske i Ruske ekipe). Uprkos težem delu žreba, Navi je favorit i protiv Heroica i protiv G2, (Znajući kako uvek bolje zaigraju na lan stejdžu i tokom playoffa, i kako G2 ima novog igl i da kažemo sumnjivu mentalnu snagu), pa je vrlo moguće da se u 1/2 sretnu sa Vitality. Liquid bi trebao da pobedi Fnatic, (Pogotovo ako njihova tri najbolja pojedinca isporuče svoje), a potom da bude blagi favorit protiv Mouza - Ko god iz ovog dela žreba dođe do 1/2 je dark horse, i moćiće maksimalno rasterećen da igra u tom polufinalnom meču.    

 

spacer.png

 

 

 

Neki od odličnih mečeva iz grupa

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Da, video sam. Mislim, ovako odokativno, da je bilo 150-200 ljudi. Loženje je bilo solidno, nema šta, sad kad su posle ko zna koliko dobili Navi. Još jednom se pokazalo da je ESL produkcija i organizacija sumnjiva, na klimavim nogama: Technical pause u meču Heroic-Navi je trajao sveukupno skoro 2 sata mislim, i na decider mapi Overpassu, gde je potrajalo oko sat ipo, Heroic je skroz izgubio momentum: Rekao bi neko da se pokazalo da je Navi bio psihološki jači u toj situaciji, da je manje uticalo na njih, ali to nije poenta, jer je to bio fijasko sa organizacijske strane. A i simple se u toku turnira javio, i ukazao da je hotel malo aljkav, i nije bio jedini sa tim opažanjem, što sa pomenutim tehničkim problemima, baca još deblju senku na ceo događaj. Major koji oni organizuju, je u Riu za mesec dana, i ako su ovako omanuli na Malti gde organizuju turnir po ko zna koji put, bojazan je poprilična na šta će to da liči u Brazilu sa mnogo većim izazovima, logistikom, eventualnim problemima itd. Jer major je organizaciono, svaki drugi turnir bar puta 5,10. No, videćemo.

 

U round of 12 i 1/4: Navi dobio Heroic (2:1) pa izgubio od G2, Cloud9 je napravio relativno iznenađenje i dobio Faze, i tako ih sprečio da na ovom turniru uzmu Intel Grand Slam (1M). Outsidersi su dobili Furiu (2:1) da bi izgubili od Vitality u 1/4 (2:0).Team Liquid je dobio najpre Fnatic (2:1), pa zatim i Mouz (2:0). Danas su bila 1/2, Liquid protiv Cloud9 2:1, i Vitality protiv G2 2:0, tako da je finale Vitality-Liquid 

 

 

Round of 12&Quarterfinals mečevi

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

U finalu ESL Pro Lige XVI, nakon skoro 8 sati borbe, Vitality je pobedio Team Liquid sa 3:2 u mapama (Inferno 7:16, Dust2 16:7, Mirage 21:25, Overpass 19:17, Vertigo 16:11). Iako su obe ekipe bile dugo željne trofeja, Vitality je ipak imao teret favorita i veći pritisak da uzmu ovo jer je ekipa duže zajedno, i jer nisu imali nikakvih uspeha nakon prethodne sezone kad su bili i ponajbolji rival za Navi, i nakon cele prve polovine ove godine. Zywoo je odigrao fenomenalno i bio mvp finala, ostali su odigrali kako i koliko je trebalo.  Na strani Liquida Yekindar, Naf i Osee su odigrali dobro sveukupno, ali problem im je bio što je Elige samo prvu mapu bio na nivou. Ipak mora se reći da je, osim sveukupno više iskustva i konstantnosti, presudilo i to što je Vitality imao i više sreće u nekim ključnim momentima tokom 4-te i 5-te mape. Treba napomenuti da su ovoliko dugački mečevi svakako i anti-propaganda igre u određenoj meri: Jer kad se ovako oduži to je ne samo da duže od bilo kog formata u drugim esportovima, već i znatno prevazilazi i trajanje svih sportskih mečeva u svim scenarijima, pa može se reći i gotovo svake aktivnosti u slobodno vreme. (Što je najgore, ovo je moglo još duže da traje, jer su prve dve mape brzo bile gotove).

 

RMR je počeo, traje 6 dana (od 4-og do 9-og), za major u Riu koji počinje 31.10

 

Oba 1/2 i finale

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

 

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2022 at 9:32 AM, NikadProtivKaline said:

jel ima neko da igra nba2k na soniju i da je raspolozen da uzmemo 2k23 po pola, nosilac/guest split?

tamo gde standardno uzimam svi se vec istalili, zakasnio sam

igra je juce izasla

Nisam ulazio na temu dok tt nije proradio.

Jesi uzeo na kraju?

Ja ono što sam video, nema apsolutno nikakve razlike u odnosu na 2k22.

Ne znam samo kako će 2k22 ponašati kad krene liga, verujem da neće raditi update rostera niti one nba daily utakmice

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...