Jump to content

Gaming Zone


Recommended Posts

1 hour ago, Haklberi said:

Misliš na žanr igre generalno ili na priču tu? Ako voliš žanr onda imaš monkey island, Sam and Max, King’s Quest VI meni možda i omiljena.

Da, mislio sam na žanr, ali više na tako neku SF priču :classic_smile: U stvari nisam ništa igrao jedno... 15 godina sigurno, a i do tada sam više voleo avanture nego ovo drugo. Od Gremlins na Spectrum-u, to je prva avantura koju sam igrao, pa na dalje :lol_2: Ovo drugo mi se nije ni sviđalo :lol_2: Dobro, jeste na ovim igrama na žetone ranije, ali to je drugo, a npr posle kad su se odusevljavali sa Doom, za mene je ono bilo gubljenje vremena, jer sam vise voleo avanture.

 

 

Sviđale su mi se posle Day of the tentacle, Broken sword, Full throttle i najvise The Dig, zbog priče :classic_biggrin: I onda sad skoro malo mi bilo dosadno pa uzeh da je obnovim, i onda rekoh da pitam da li ima nesto novo a da je slično. Izgleda da nema, ali su mi skoro rekli da je pre par godina izasla Full throttle remastered. 

 

OK, hvala, videcu da probam najverovatnije Sam and Max prvo :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Redstar0356 said:

Sad probao Nba 22, jebote, ne znam, meni je nekako subjektivni osecaj da je 2k14 do sada najrealniji basket i generalno najrealnija sportksa igra. Ne znam sto se nisu drzali onog gejmpleja i samo radili na grafici. Ja i ortak ipak resili da ostanemo na 2k14 sa nekim Aba Liga pecom. Uglavnom, ocekivao sam vise posto sam igrao svaki od tipa 2k12 i jos uvek nema nijednog da je blizu 14-ice. 

2k14 je bila teska arkada

moze da se ti se ne svidja noviji gameplay, ali realnost tesko da je tu neki argument

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

2k14 je bila teska arkada

moze da se ti se ne svidja noviji gameplay, ali realnost tesko da je tu neki argument

A meni je zapravo bas suprotan utisak, najjaci gemplej mi je taj, pogotovo sto su upropastili šut koji je za 2k14 bio perfektan jer se morao imati osecaj za svakog igraca a ne kao sad, bukvalno samo gledas da dodje onaj bar gde treba. To mi je vise arkadno neko 2k14. Kretnje igraca takodje su mi te godine bile daleko fludnije i pribliznije pravoj kosarci

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

A meni je zapravo bas suprotan utisak, najjaci gemplej mi je taj, pogotovo sto su upropastili šut koji je za 2k14 bio perfektan jer se morao imati osecaj za svakog igraca a ne kao sad, bukvalno samo gledas da dodje onaj bar gde treba. To mi je vise arkadno neko 2k14. Kretnje igraca takodje su mi te godine bile daleko fludnije i pribliznije pravoj kosarci

ne znam koju si od novijih verzija igrao, ali boldovani deo je bukvalno mnogo drugaciji i napredniji danas

pricam o next gen verziji nba2k22 npr

probaj da sutnes sa karijem npr ili sa lukom...potpuno drugaciji osecaj, tajming, sve

1 hour ago, Haklberi said:

Jeste 2k14 arkada ali sam primetio da ljudi vole takve simulacije sportskih igara. E sad problem je što bi ljudi realnu igru a da je arkada  a to ne biva. 

2k14 secam se odlicno, igram sa indijanom, odigram neku odbranu, automatski icon pass na lance stephensona, on povuce par metara, negde do kruga na sredini i baca alley-oop paul george-u koji ga hvata sa linije za 3

mogao si to cheezovati od jutra do sutra

Link to comment
Share on other sites

Ja moram da rečem da je nba 2k22 na ps5 nešto najbliže prenosu utakmice u 4k.
Jeste opasna simulacija , ne mož bez pozivanja akcije mnogo učiniti , ali tome se valjda i teži...
Na allstar težini dobijem po koju, ali na superstar mogu samo da gledam kako me tovare - što znači da mora još da se trenira.
Inače i ovde svaki igrač ima svoju mehaniku šuta i svakom se moraš prilagodjavati.
Nikad neću sa T.Harisom naučiti da šutiram...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas gledam esports vesti: Petorka Gambita (+coach,analyst i manager) je prešla u Cloud9, zbog naravno Ru-Ukr situacije. (Igrali su samo kao "Players" tokom poslednja 2 meseca, i pod neutralnim bojama i imenom, jer je Gambit esports vlasništvo Moskovskog  MTS-a. Verovatno su čekali neko vreme s' nadom da će se stvari vratiti u normalu, ali kad su videli da se ovo odužilo prelomili su ovako). Nije idealno sa takmičarske strane kad se ovako nešto desi, ali je realnost, pogotovo jer u poslednje 2 god, tj od online ere usled korone, Severna Amerika se igrački osipa, a CIS regija je eksplodirala u istom periodu. A kad se na to doda značaj NA tržišta, ovako neka kupovina se i dala očekivati. Jeste da su prošli kvalifikacije kroz EU rmr, a da će se u Belgiji takmičiti kao druga organizacija, ali očigledno da je sve ovo dozvoljeno iako je tajming daleko od dobrog. Tako da Gambit neće imati priliku da osvoji svoj drugi major (nakon onog u Krakovu 2017), ali zato Cloud9 hoće (nakon onog u Bostonu 2018, sa kompletnom Američkom postavom). Virtus Pro nastavlja pod imenom Outsiders, za sada. Kvalifikacije kao takve su uglavnom prošle očekivano, uz nekoliko razočaranja, ali i nekoliko pozitivnih iznenađenja: Iz EU kvala, OG i Entropiq se nisu kvalikovali, a iz NA EG se nije kvalifikovao. Lepa iznenađenja sa druge strane, su priredili Bad News Eaglesi, Eternal Fire i Forze na Evropskoj strani, 9Z iz Američkog rmr-a, a iz Asia-Pacific regije nedavno formirani Mongolski IHC, koji se dočepao majora u direktnom duelu nadmašivši Kineski Tyloo. Renegadesi će standardno predstavljati AU-NZ iz te regije. Svakako da je kod ovoga uvek tema zašto toliko mesta imaju Americas (6) i Asia-Pacific (2), kada od 24 mesta na majoru, po kvalitetu 22 bi trebalo da ide Evropskim ekipama (Samo Furia i Team Liquid su top 15 timovi van Evrope). Odgovor, osim toga da su Severna+Latinska Amerika prevelika regija za zanemariti, je da se uvek ide na to da takmičenje bude što više globalno, na majoru bar nema partner timova, koji su kupili taj status, kao na ESL i Blast takmičenjima. Zato ostaje činjenica da uvek neki dobri timovi is EU izvise, dok u slučaju tier 2 timova, samo oni koji se u kvalama pojave u top formi mogu da iznenade: Faktori formata sa bo1 mečevima i malo prilika za popravni, uvek prirede iznenađenja kojih uvek bude bar nekoliko kao što već rekoh. 

 

PGL major u Antverpenu počinje za 15 dana i znaju se svih 24 tima

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Raspored cs pro toura ostaje problematičan iz razloga neuravnoteženosti: Primera radi, za prva četiri meseca ove godine, bilo je samo 2 top tier turnira - IEM Katowice i ESL Pro League XV+ kvalifikacije za major. Kod ovog drugog, EPL, koji ide dvaput godišnje, najgore je to što traje preko mesec dana, a na grupnu fazu, pauze između grupa i pauzu nakon završenih grupa odlazi 4 nedelje, da bi se playoff završio za manje od nedelju dana. Naravno da se brzo zaboravi prethodna grupa, a ne da se npr nekoliko nedelja kasnije neko seća šta je bilo u grupi A ili B. Taj i takav interes organizatora i sponzora je bezveze za samu igru, e sad da li je i štetan ostaje pitanje - Sa jedne strane viewership je uvek dobar pa ispada što više i duže to bolje, ali sa druge strane, turnir ima toliko razvučen raspored , da se razvodnjava sam utisak + se zauzima prostor u kalendaru do te mere, da drugi podjednako bitni i bitniji turniri tokom sezone ni blizu toliko ne bukiraju i timova i vremena, a možda bi moglo za to vreme bar nekoliko top tier turnira da stane u raspored. Za vreme samog takmičenja, dobija se situacija da neki tim ima 3 nedelje odmora do eliminacione faze, dok drugi ima 5 dana, što je absurd.

 

Kad već pominjem sve ovo (sa malim zakašnjenjem doduše), Faze je bio pobednik oba važna turnira ove god, dok su u prvom finalu lako pobedili G2 sa 3:0, u finalu EPL Ence je bar uzeo jednu mapu, i bio kompetitivan na jos dve mape

 

Spoiler

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Milenko Puzigaca

 

Igraj Disco Elysium. Negde piše RPG a negde point and click avantura ali u suštini to je interaktivna grafička knjiga o egzistencijalizamu gde si ti detektiv koji se probudio sa ogromnim mamurlukom koji ne zna šta treba da radi a ni gde se nalazi. Ceo gameplay je da ideš okolo i da pričaš sa ljudima gde pokušavaš da rešiš slučaj. To ne zvuči ništa specijalno ali ono što je suština igrice je što sa svakim likom u igri možeš da se raspravljaš o komunizmu/fašizmu/kapitalizmu/rasizmu, o smislu života ili čemu god, plus je značajan deo igre unutrašnji monolog i kako detektiv otkriva sebe i svet oko njega. Evo 3 random screenshota što sam uhvatio sa neta da vidiš kako izgleda 😄

 

 

60d31cb44bc0e.jpgmaxresdefault.jpg

Disco-Elysium-4.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

I konačno je karrigan došao do najvrednijeg trofeja (A i rain nakon evo već 6 god u ekipi, i to kao MVP turnira). Navi je bio dobar tokom celog turnira, ali u finalu 0:2, i nisu mogli više od  toga da na Infernu dođu do ot, dok su na Nukeu izgubili ubedljivo za njihove standarde. Ovo nije njihova forma iz 2021, prosto rečeno, kad su bili favoriti na svakom velikom turniru, i kad je da bi imao šansu, nekom top protivniku moralo da se potrefi i loš dan Navija, i dobar njihov, i povoljan map veto. Koliko situacija u Ukrajini i dalje utiče na igrače i trenera Navija je pitanje, ali svakako da ne mogu biti skroz koncentrisani na igru, bar ne onako kako su bili do pre 3 meseca. Za Faze, može se reći da je ovo vrhunac projekta koji traje, mereno po zvaničnim promenama u rosteru, nekih godinu ipo dana (postali su prvi internacionalni tim koji je uzeo major, zvuči neverovatno, ali tako je, ako se pogleda unazad, svi major šampionski timovi su komunicirali na svom maternjem jeziku). Takođe, nakon onako dominantnih nastupa u Katovicama i Dizeldorfu, jedino se moglo i prognozirati da je ovo njihov major, i da je na njima da potvrde status favorita, tj da samo oni mogu sami sebe da zaustave (Coach Robban nije mogao da bude sa njima usled bana od dva majora zbog coaching buga, što je mogao biti eventualni hendikep, ali su veliko iskustvo i pogotovo forma prevagnuli u playoffu, on je odradio svoj ban sad). Šta još reći o Fazeu, voleo bi da nisu opet napravili supertim (dolaskom ropza i definitivno), jer bi onda ovo bila prava sportska priča, ali dobro, to je njima već tradicija, samo su sad daleko najbolji od svih postava što su imali, i strukturno i psihološki. Glavni cilj im je postignut, 3/3 su što se velikih turnira tiče ove godine, sada ostaje da se vidi kakvi će se vratiti, da li će biti izduvani ili našpanovani. IEM Dallas počinje 30.5, jedan su od 16 učesnika, pa će se videti da li će nastaviti šampionski.

 

Inače zbog vize, za Dallas su Navi i Entropiq zamenjeni sa Bigom i Movistar Ridersima, nadam se da je ovo jedini put. Bolje bi bilo da ovakve stvari nisu tema na prvom NA lanu posle nekih 3 god, ali šta je tu je. Objavljeno je da će se jesenji major održati u Riu, i time biti održano obećanje i naknadno realizovati plan iz 2020, kad je trebalo da se održi.

 

IEM Dallas žreb

 

Spoiler

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Od ostalih ekipa na majoru, vredi napomenuti da je daleko najbolji dark horse tim, od svih potencijalnih, bio Team Spirit koji se prošetao kroz prvu i drugu fazu, da bi, kad se konačno stigle do treće i poslednje faze (top 8 i arene), lagano dobio Furiu, pa u polufinalu izgubio od šampiona. Ence ispunio, možda malo i prebacio očekivanja sa njihovim polufinalom. Heroic naleteo na Navi u 1/4, otkinuo im mapu, ali map veto su možda morali bolje pa bi imali bolju šansu. G2 i Vitality razočaranje - Kod prvih pitanje je kako Aleksib funkcioniše sa coachom i kad će se NiKo vratiti u formu, dok kod drugih za sada izgleda da će to teško ići, taj core starog Vitalityja+Zonic, Magisk i dupreeh je bio upitan od starta, što zbog stila, što zbog činjenica da su se ova 3 francuza i ova 3 danca po prvi put našla u internacionalnom rosteru. NiP negde ispunio očekivanja, ali u 1/4 protiv Fazea nisu mogli bolje od 1:2. Liquid ispao u top16, i negde se čini da su se oni najmanje prilagodili na bo1 format (koji po mom mišljenju nema mesta na samom majoru, više za egzibicione mečeve). Astralis ni senka od nekadašnje slave, nisu ni prošli u drugu fazu, izgubili od Liquida 0:2 tako što je samo blamef igrao, (Xyp9x propao, konfig imao loš turnir, glaive meh, pogotovo callovanje na t strani, farlig solidan, samo blamef igrao za sve pare). Cloud9 dobar donekle, a onda u top16 fazi izgubili od Imperiala (Fallen, fnx i fer kao veteranski core), time pokazali opet da su zeleni na lanu, pa još jednom nazivani onlinerima. Outsidersi (VP) eliminisani u top16, i izgleda neće još dugo u ovom sastavu, već su benchovani Buster i Yekindar, a gde će ovaj drugi je jedna od glavnih tema ovih dana. Turisti su bili, manje više: Renegades, 9Z, IHC, Eternal Fire, Complexity, Mibr, Forze. Bad News Eaglesi i Imperial uspeli da se dočepaju top16. Copenhagen Flamesi u top8, što je puna kapa za njih. 

 

Nešto iz playoffa i eliminacionih mečeva. Finale plus još po nešto

 

Spoiler

 

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

    

Spoiler

 

 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

Spoiler

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Isto Necro, samo 27. lvl, ne stižem više...

 

 

Što je najveća fora, slučajno sam izabrao njega. Posle malo proučavao likove, ali me svejedno mrzelo da krećem sa nekim drugim. Uostalom, dobar je i ovaj,

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Igram ja, isto Necro, lvl 60 paragon 1.
Postane repetitivno, ali mi se svidja atmosfera. Igram na mobu, ok mi je. Generalno je igra bolja od ostalih arpg za mob. Pretpostavljam da je malo besmisleno igrati je na kompu jer ima i boljih

Pvp mi je neigriv zbog laga, plus je necro malo specifican za pvp. I ajtemizacija mi je stagod za sada.. nemam utisak da je bitno sta nosim, samo da ima za nijansu vece statse.
Sama igra do lvl 60 je veoma laka, videcemo kako ce ici dalje.

Vidite sto pre da udjete u Immortal / Shadow guild (treba vam lvl mislim 43+), bude dodatnog sadrzaja.

Sve u svemu fino za free igru, ostaje da se vidi koliko ce biti p2w kasnije.

P.s. posle lvl 40 unapredjivanje ide mnoogo sporije. Mada se do 40og dodje za 2-3 sata igranja i pracenja glavnog questa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cloud9 osvojio Dallas, postavši tako prva NA organizacija koja je uzela S tier turnir još od Team Liquida sredinom 2019, tj EG u NY par meseci kasnije. Ruska petorka je tako konačno osvojila nešto pred publikom, nakon što su kao Gambit cele 2021 bili jedan od najdominantnijih online timova,  (a 2020-e postali tier1 tim). U finalu su dobili Ence sa 3:0, koji je igrao sa snaxom umesto spinxom (visa issues), koji je ipak top20 player, pa se sa takvim izostankom nije moglo do trofeja, ili se zbog lakše polovine žreba, možda tek u finalu videlo da igraju sa stand inom. U polufinalu C9 su dobili BIG (koji se tako pokazao kao dostojna zamena nekim od cis timova, dok su Movistar Ridersi bili tu samo da popune broj), dok su četvrtfinalu pobedili Faze, i taj meč bi se mogao smatrati finalom pre finala. Ence je u polufinalu dobio Furiu. G2 u 1/4 eliminisan od Furie, a Vitality od G2. Od drugih bracket mečeva pre playoffa (top6 u ovom formatu), vredi napomenuti da su NiP i Liquid izgubili od C9, dok su osim Ridersa, statisti manje više (ne)očekivano bili Encore, Complexity, Imperial, Mibr, Astralis i Mouz. Kako god, IEM Keln je početkom jula, a u međuvremenu igra se nekoliko bitnijih eventova, od kojih je možda najvažniji Blast Spring Final u Lisabonu naredne nedelje.

 

 

Nekoliko dobrih mečeva, bar od ovih što su se zasluženo našli u žrebu

 

Spoiler

 

 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

 

 

Valencia Dreamhack za EU&NA regije, igrao se dosta dobar Starcraft II, Clem još jednom pokazao koliko je dobar u TvZ.

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

  

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2022 at 6:23 PM, OgX said:

NaVi odstranio iz tima dosadanjeg IGL-a, Boombl4-a.

 

Vjerovatno ce Yekindar postati novi clan NaVi-ja

Ipak, sdy usao u sastav NaVi-ja. Za sada je privremeno tu. A koliko sam ja ispratio mislim da je odlican igrac.

 

Na svakom turniru na kojem ucestvuju, ocekujem neku bolju igru Vitality-ja ali po ovom  prikazanom u poslednje vrijeme uopste ne vidim kako mogu biti jedni od favorita za titulu na nekom od turnira. G2 je nesto bolji od njih ali rekao bih da se i od njih mnogo vise ocekuje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...