Jump to content

Gaming Zone


Recommended Posts

1 hour ago, djole said:

Pa Nexa, Niko, hunter 😄

Mada je meni omiljeni igrač iz G2 - Amanek 😄

Iznenađujuće su dobri na ovom majoru. Nije forma iz prethodnih par meseci ukazivala na to.

 

Ja vidim našu zastavu samo pored imena Nexa. Amanek je dobar, ne znam baš da li bi mogao da mi bude među omiljenim igračima, ali zahvalan igrač svakako. G2 je odličan u Stockholmu, ne znam koliko mogu ovde: Top8 bi im bio dobar rezultat, sve preko toga puna kapa, s' tim da ne bi voleo da stignu do finala i da izgube, pogotovo ne od Navija, (Koji kad ovako igra preti da opasno smori zbog brisanja neizvesnosti, pa i uzbudljivog/gledljivog takmičenja). Voleo bi da neki dark horse uzme trofej ovde (Među kojima imam neke koje cenim, a i neke koje ne gotivim). Hteo bih takođe da izjavim za dnevnik poneku reč za kuknjave koje se viđaju po netu, a tiču se broja mesta koju NA dobija: Ako Azija&Okeanija imaju dva mesta na majoru, može i NA regija da ima 5, ma kako to glupo zvučalo zbog sadašnjeg stanja stvari. EG je tu najviše na udaru kritika, jer su odigrali preko one stvari juče, danas protiv Vitality-ja čak i mapu uzeli doduše, ali stekao se utisak da ne zaslužuju da budu ovde. Bolje bi im bilo da prošire na 32 tima, (kad im već ovo traje 2 nedelje i imaju toliko bo1 mečeva, ljudi se ionako uvek žale na manjak/razvodnjavanje kvaliteta), nego da sada razmišljaju o tome koliko koja regija zazlužuje mesta u main draw. Za neke ozbiljnije analize i planove promena sistema kvalifikacija za major, nek sačekaju da se vrate stvari u normalu, pa kad se full tour i travelling nastave, onda nek posle 6 meseci npr krenu da mozgaju da li je sve to kako treba da bude. Do tada, baš me briga za sve što ljudi pričaju i navode... Makar neki xCeeD opet zaspao za rmr meč (EG dobio forfeit od Triumpha tada jer ovaj prespavao početak meča u 6pm) 😄

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, djole said:

ajmo da se završava ovo na mirageu, da ne gledamo buđavi ancient

 

Ti opet navijaš za naše? Ajd' da prođu lagano ovde, i da nekako pobede Heroic, šta ima da se gleda u finalu protiv (najverovatnije) Navija? Koliko su im mapa uzeli u poslednjih godinu, godinu ipo? Jednu ili nijednu beše. Daće bog da grešim. Za mape, šta znam, kapiram da ljudi ne vole najnoviju mapu, ali opet alal vera onima kojima se do sada nisu smučile ove najigranije  - Inferno, Mirage i Nuke.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Marko said:

 

Ti opet navijaš za naše? Ajd' da prođu lagano ovde, i da nekako pobede Heroic, šta ima da se gleda u finalu protiv (najverovatnije) Navija? Koliko su im mapa uzeli u poslednjih godinu, godinu ipo? Jednu ili nijednu beše. Daće bog da grešim. Za mape, šta znam, kapiram da ljudi ne vole najnoviju mapu, ali opet alal vera onima kojima se do sada nisu smučile ove najigranije  - Inferno, Mirage i Nuke.

 

Pa šta sad, treba da navijam za Navi zato što su najjači? :classic_laugh: Ali tačno je, G2 ozbiljna blokada kad god igraju protiv Navija.

 

A Navi mi je retko odvratna ekipa :D Pre svega s1mple ima nešto što me iritira samom njegovom pojavom, ostali da ne igraju s njim možda bi mi bili gotivni. Sutra jako uz Zywoo-a i Vitality, mada će to jako teško ići, ne može dečko sam.

 

U drugom polufinalu navijam za Gambit, klinci su ludi ko zvono. Mada i Furia mi je jako gotivna, iako inače ne navijam nešto za Brazilce ni u jednom (e)sportu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, djole said:

 

Pa šta sad, treba da navijam za Navi zato što su najjači? :classic_laugh: Ali tačno je, G2 ozbiljna blokada kad god igraju protiv Navija.

 

A Navi mi je retko odvratna ekipa 😄 Pre svega s1mple ima nešto što me iritira samom njegovom pojavom, ostali da ne igraju s njim možda bi mi bili gotivni. Sutra jako uz Zywoo-a i Vitality, mada će to jako teško ići, ne može dečko sam.

 

U drugom polufinalu navijam za Gambit, klinci su ludi ko zvono. Mada i Furia mi je jako gotivna, iako inače ne navijam nešto za Brazilce ni u jednom (e)sportu.

 

Nisam rekao da navijaš za Navi, nego pričam iz ugla kakav CS se da očekivati u tom match up. Ako išta ne mogu da smislim u bilo kom takmičenju, to je kada neka ekipa stigne do finala (ili do nekog protivnika) i znaš da u tom meču ama baš ništa ne mogu. Ponavljam, nadam se da grešim što se tog scenarija tiče. S1mple mi nit smrdi nit miriše ovako, igrač kakav se jako retko pojavljuje, svi nekako uvek pričaju o njegovoj mehanici i skillu, a mnogo manje o tome koliko ima osećaj za igru. Ranije, u tokom dugog vremenskog perioda, može se reći da ih je on baš nosio, plus electronic. A sada su skoro pa dream team, otkad su se rešili Flamiea, i kad je došao b1t, sve češće se dešava da s1mple uopšte ne mora da bude to što je odavno navikao, odigra u jednom meču bogovski, onda u narednom za svoje standarde odradi solidan posao i to bude više nego dovoljno. Tabsen iz BIG-a je lepo rekao da je Navi sada jedini tim gde svih 5 mogu da fraguju i da to samo kod njih izgleda da može da funkcioniše tako. Gambit bi mogao da kruniše ovu godinu ovde, ali da bi mi to bila stvarna mogućnost, trebalo bi sutra da rutiniraju Furiu. Mada svašta može da bude, rekao bih da je Heroic blagi favorit protiv G2. Danas su se ovih 5, protiv VP, prvi put ozbiljnije pokazali na lanu. Vitality je prošli put kad su igrali protiv Navija izgubio 3:2 u onom ESLPL finalu, ne znam da li mogu bolje od toga, ali su tada pokazali, da su protiv ovog Navija, jedan od nekoliko timova koji zaista mogu da se nose sa njima. Ovako na prvu, da bi Vitality sutra dobio, treba nekoliko faktora da se potrefi: Da Apex drži stvari pod kontrolom i da što više outbrain-uje Boombl4-a, da Zywoo bude na visokom nivou non-stop, da Kyojin ne kiksa, kao i da shox ne greši kad ide solo po mapi, a u misutu verujem jer je u formi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sutra u 16:30 G2-Heroic, a u 20:00 Navi-Gambit. Lagao bih ako bi rekao da gotivim neki od preostalih timova,(nemam simpatija za bilo koji od ova 4 tima). Tako da ću navijati da ispadne najbolje moguće za finale. Dakle, od mene ništa za G2, jer zbog već pomenutog, bojim se da može da bude loše finale ako prođu. A Heroicu dajem veće šanse ako dođu do finala, oni nekako ( pogotovo Cadian+Stavn+Teses) imaju dovoljno mozga, ludila/adrenalina i skilla da mogu baš svakog da dobiju, a Xizt možda doda tih 1-2%. Gambit, osim što su mašina, će morati da se izjednače sa firepower-om koji Navi ima, trebalo bi nijanse da odluče. Valjda ih Navi neće izgaziti na čist višak iskustva koji imaju, ne bi trebalo. U principu ovi timovi su očekivano tu gde su, jedino neki dark horse je to mogao da spreči, ali kao što smo videli, svi dark horse timovi (4,5 ekipa) su ili zakazali, ili dali maksimum i stigli dokle su mogli (Furia).  

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Marko said:

Valjda ih Navi neće izgaziti na čist višak iskustva koji imaju, ne bi trebalo

 

E jbg 😄 Koja smejurija, uze Gambit 11 rundi na dve mape. Tačno da čovek zamišlja i mašta da je neki Faze, Ence, BIG ili Team Liquid bio na njihovom mestu, jer nema teorije da bi ovoliko jadni bili. Ax1le katastrofa, ostade on i dalje onliner - Moraće kako zna i ume da prevaziđe ovo, a i Gambit sa njim naravno. Sutra da se nadamo da G2 može nešto, ili će biti u meču pa kako bude bude, ili će ih Navi rutinirati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Očekivano. G2 su imali odličnu priliku da dođu do treće mape, ali težak choke na Nukeu, kad tako moram da kažem a moram jer su imali 4,5 rundi da završe, a onaj whiff Nika sa heaven pozicije je užas užasa za tier 3 igrače, a ne za finale majora, meme turnira svakako. Lako je pričati, ali imao je još opciju ili dve osim da u tom momentu puca na s1mplea. Navi ispunio očekivanja, rečeno je više puta: "It was their major to loose", i obistinilo se jer nisu ni jednu mapu izgubili na turniru. Takođe da kažem da mi je jadno da finale bude bo3, nakon tolikih silnih bo1 u prvoj fazi turnira, i kad se sećam koji se sve turniri završavaju sa bo5 u finalu, poprilično je sranje da major finale i dalje bude bo3. Jeste da je super što se publika vratila itd, ali atmosfera je bila dosta slabija nego na nekim velikim turnirima pre covida, no ajd' bar se igralo u areni...  

Link to comment
Share on other sites

Na 55:00 je famozni miss. Teška priča. Hteo je odmah da ga reši. Ono što bi bila sporija, ali sigurnija opcija je da je, (imajuću u vidu u kakvoj je flank poziciji bio), išao dalje po gredi na desnoj strani, tako bi i video gde je b1t i bolje bi uključio huntera koji još i sedi pored. Trigger discipline što kažu, gde ne postoje 2 identične situacije u igri. Ipak neverovatno izgleda da su sva 3 metka omašila, pogotovo su prvi i drugi. Ali jbg, šbbkbb...

 

 

Link to comment
Share on other sites

James Banks je ok host i lice kakvo u suštini treba esportsu generalno. Ono što je međutim cringe je koliko se loži i prima na Navi. Mislim ok, svaki fandom je bar malo čudan, ali ovako nešto ne znam da postoji kod odraslih ljudi. Weirdova i nerdova ima koliko hoćeš, ali ne baš na ovakvom mestu. Tačno da svakog drugog hosta/castera utoliko više ceniš zbog neutralnosti. Žena mu je umrla za vreme ovog majora, što je užas. Ali mislim više na sve ono ranije...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...