Jump to content

Gaming Zone


Recommended Posts

lgd je kineski eg. uvek se useru. generalno kinezi se uvek useru kada je najvaznije. uzeli su tri ti-a i to dva protiv svojih i jedan je uzeo wings koji je tada bio svemirskibrod protiv celog sveta a i igrali su protiv dc-a. ko zna, mozda bi i oni chokeovali da su igrali protiv eg-a.

 

zao mi je zbog njih jer zasluzuju ipak da uzmu aegis. ipak se tamo igra najbolja dota vec 15 godina.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MrTripleDouble said:

gege

 

Prvorazredno iznenadjenje.  Rusi+Ukrajinci dominiraju u Esports. I u cs go imaju dva tima u top 3, i to sve deca uglavnom.

Ne znam koliko (redovno) pratiš cs go, ali ako se može reći (Zbog osvojenih turnira) da je CIS regija najjača ove god, jako je nategnuto, u ovoj online eri, reći da iz regije dolaze 2 od top3 tima. Pogotovo jer se zna da je (bar za sada) samo Navi legit tim na lan turnirima. Gambit je fantastična ekipa, ali sve velike turnire što su uzeli u ovoj godini su online. Ovaj major u Stockholmu za nedelju dana će dati bolju sliku koliko su dobri, a Navi je prvi favorit naravno (Između ostalog i jer su u Kelnu osvojili jedini LAN turnir što se igrao ove god)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Marko said:

Ne znam koliko (redovno) pratiš cs go, ali ako se može reći (Zbog osvojenih turnira) da je CIS regija najjača ove god, jako je nategnuto, u ovoj online eri, reći da iz regije dolaze 2 od top3 tima. Pogotovo jer se zna da je (bar za sada) samo Navi legit tim na lan turnirima. Gambit je fantastična ekipa, ali sve velike turnire što su uzeli u ovoj godini su online. Ovaj major u Stockholmu za nedelju dana će dati bolju sliku koliko su dobri, a Navi je prvi favorit naravno (Između ostalog i jer su u Kelnu osvojili jedini LAN turnir što se igrao ove god)

Bilo kako bili, online ili lan, cinjenica je da je Gambit uz Navi belezio najbolje rezultate u proteklom periodu. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MrTripleDouble said:

Bilo kako bili, online ili lan, cinjenica je da je Gambit uz Navi belezio najbolje rezultate u proteklom periodu. 

 

To se podrazumeva. Samo znaš već na šta mislim, i kako se gleda na osvojene lan a kako na online turnire. I Gambit i Heroic su bili razočarenje, i naravno predmet podsmeha, nakon ESL-a u Kelnu: Nema teorije da je koincidencija, da im baš najgori poraz i plasman na tier 1 turnirima , budu na jedinom lan turniru, i to nakon tolikih silnih online uspeha... Velika sumnja je generalno i za jedne i za druge što se tiče PGL Stockholm majora. A sa druge strane, sve se više očekuje da neki provereni lan tim uzme trofej/stigne daleko. Da li će neki zaboravljeni veteran ponovo naći svoj mojo, ili će se powerhouse timovi pre korone oživeti/vratiti se u punom sjaju... Jedva čekam da vidim kvote, između ostalog i za onlinere  😄

Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2021 at 12:50 PM, nemanjaol said:

 

Gledate TI? Ja zakačio kovid tako da pratim sve.

 

Ja evo vec treci dan dok radim pustim bar po 2-3 partije iz finala dnevno, ne verujem sta se izdesavalo, citao sam na Redditu da se Kinezi zale da je sve zavera kladionica. 😄

Nema sta, da je Secret prosao u finale moglo bi 15 serija da se igra, nikad ne bi dobili na 3 dobijene, oni su jednostavno previse normalan i organizovan tim da bi mogli da urade nesto protiv tima koji radi kao robot. (Osim kad Ame standardno chokuje)

 Samo je Spirit sa ovim go Yolo stavom mogao da isparira, verujem onom treneru da su se spremali za Secret i da nisu imali vremena za LGD bilo sta da spreme.

 

On 10/15/2021 at 9:18 PM, gggggggg said:

eg juce ispao. plakao sam pola dana.

 

torontotokyo je glavni baja na turniru kako vidim. ne jebe zivu silu. 

 

 

no, glavni cilj za ovaj ti mi je bilo da og ispadne sto pre. sada navijam za zai-a, mada mi je realno svejedno. vreme je mozda da kinezi uzmu konacno.

 

Jbg, ne moze se protiv kletve izdajnika i protiv RTZjeve kletve. Steta sto iceiceice trosi vreme sa njima. 

Jos je OG zavrsio korak dalje od njih, to je bas veliki poraz EG-a, ne znam kakve ce biti izmene rosera sada.

 

Poraz LGDa je ostavio OG kao najjaci tim ikada, ovog puta ocekivao sam jos jednu rundu napred od njih, ali s obzirom da se nisu kvalifikovali ni na jedna major ove god i dosli iz kvalifikacija, i na kraju Ceb se aperisao nedelju dana pred turnir, ovo je top rezultat za njih. 

 

On 10/16/2021 at 11:35 AM, gggggggg said:

juce sam zaboravio reci da sam bas bio odusevljen komentarisanjem insanie. dugo nisam cuo bolje. 

 

Mnogo su podigli kvalitet panela time sto su uveli njega i Aui-a. Bas se moglo videti u finalu kad su komentarisali Notail i Ceb koliko to kvalitetno deluje u odnosu kad to rade ovi standardni padavicari. Pogotovo u Game 3 kad su ovi predvideli da LGD bira Tinkera. 

 

Kad smo kod Insanie, ovde ga zamalo Loda nije ubio 😄 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, gggggggg said:

iz ovog upisa imam osecaj da si navijac og-a, tako da ides na ignor listu :default_coffee:

 

Ja sam navijac Partizana, Sakramenta i Na'Vi-a, znaci samo depresija gora od Frensisove. Prekasno se OG pojavio da bih mogao da navijam za njega. 

 

Jos od prvog TIa pratim Na'Vi i resio sam da ne menjam timove zbog igraca, kao npr Delgisa sto prati samo gde ce Lebron. 

Cenim OG zbog onog kako su izvukli TI8, trudim se da budem objektivan i jedini igraci koje ne volim su Fly zbog toga sto je uradio svom timu, jer je to yayarski potez, nevezano dal mi se taj tim svidja ili ne i Loda zato sto je onomad kukao kako fountain hook treba da bude zabranjen, lol. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

ajde izvukao si se malo, ali ovo sa flyom necu zaboraviti.

 

ja sam u doti 1 navijao za dts od evropljana i za zsmj-a u kini. posle dosao navi i naravno navijao za njih. od 2014 navijam za sadboyse sto je sadasnji eg.

uvek protiv lode, notaila, puppeya i kurokyja.

Link to comment
Share on other sites

Zasto navijas protiv Papija i Kuroa ako si navijao za NaVi? Mislim da su sve to dobri momci, koji se postuju medjusobno, sem Lode koji je yayara, sto se moze videti i sa klipa koji sam postavio gore, gde se svi medjusobno podrzavaju, a on gleda u Insaniu nabo bi ga pesnicom u naocare. 

Link to comment
Share on other sites

nisam navijao za navi zbog puppeya a pogotovo ne zbog kurokyja. bili su tu mnogo gotivniji igraci kao lightofheaven, ars-art ili dendi.

 

sve ove koje sam nabrojao su arogantni i bezobrazni. mozda kuroky najmanje, ali mi je on na hejt listi jos iz dote1 ;D. puppey krao ozbiljne pare od saigraca sa onim turcinom (da ne postujem sada one stvari sto je govorio topsonu u pubu i slicno), notail je ozbiljna pickica koji stalno nesto kao zajebava ali kada njega neko zajebava onda se uvredi najstrasnije a loda je isto uvek nesto butthurt i stalno nesto kuka.

Link to comment
Share on other sites

Juče je počela prva faza cs go major u Stockholmu, nisam stigao da ispratim mečeve, ali vidim da je Astralis (koji je osvojio poslednja tri) izgubio oba meča i to oba 16:6. Otišao je device i nije više to taj Astralis, ali opet i ovo je poprilično iznenađenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na jedan poraz su od ispadanja sa turnira, 3 wina zaredom im treba za ulazak u legend stage.  

 

Slabo oni igraju duzi period. Prekombinovali su se sa ovim izmenama koji su btw oni i patentirali i to im se obija o glavu.  Bilo ju tu dosta i natezanja sa produzetkom ugovora, ali su na kraju Glaive i xyp9x potpisali. 

 

Bice oni opet u vrhu u blizoj buducnosti, pominje se i dolazak Konfiga cim se oporavi od povrede, on ce im sigurno dici plafon. Samo je pitanje kog ce sada uklone iz tima...

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

Rekao bih da je kod igraca Astralisa doslo do zamora. Ono nije normalno na kakvom su nivou bili kada im je tesko bilo uzeti jednu mapu a tek ih pobijediti, i to je prilicno dugo trajalo.

 

Sto se tice favorita za titulu, to je NaVi definitvno. Ali nikada se ne zna, ima timova kao Faze ili mozda Heroic koji mogu bas u eliminacionoj fazi odigrati nenormalno i izbaciti glavnog favorita. Ja sam jedino mogao biti siguran u pobjede Astralisa iz vremena kda su bili no. 1 jer je ono bio nevjerovatan nivo igre individualno, timski i na polju taktike.

Link to comment
Share on other sites

Za Astralis, na ovom turniru je ono juče bilo smešno. Upravo igraju sa Godsentom. Malo više o njima generalno

 

Spoiler

Dev1ce jeste otišao, ali da to više nije taj Astralis, pa nisu odavno. Već na početku 2020 se videlo da su opali, kroz takoreći corona eru se to potvrdilo, (Kada su mnogi porazi, bez obzira na online turnire, bili baš rutinski, povremeno i ponižavajući). Imali su dobre turnire i bljesnu, ali ona konstantnost (kroz svaku mapu/meč/turnir) je sada duboka prošlost: Može se reći da je poslednji put to bilo to još 2019 - Kada su oni bili ubedljivi No1 a Team Liquid ubedljivi No2 (Od onda i jedni drugi su se manje više poraspadali kroz online eru, naizmenično loši turniri pa onda i poneko blamiranje). Oni su i dalje sleeperi na svakom turniru. E sad, koliko može Gla1ve opet da bude onoliko posvećen (dobio dete nedavno mislim), da li Zonic može od ovoga da napravi da opet budu bar pri vrhu, jer dominacija iz 2018&2019 je misaona imenica naravno, za sada ne izgleda dobro i što se tiče toga da budu u užem krugu favorita na turnirima. Ne bi me čudilo da, u naredni period krenu sa nekim rebootom od nule, i sa pažljivim biranjem kada i koji turnir će da igraju. I ko će biti petorka, (šestorka?). Xyp9ex i Magisk loše izgledaju u poslednje vreme, Bubzkji i Lucky su na prvi pogled najočigledniji izbor za menjanje, Bubzkji više jer na klupi, a i jer Lucky barata snajpom. Tako da, ovako sa strane rekao bih da će postava biti Gla1ve, Dupreeh, Konfig, Lucky i Xyp9x/Magisk, s' tim da za prvu trojicu sam nekako siguran 100%. Bubzkji, osim verovatno sa te finansijske strane, najgore prolazi tu, jer nema definisanu ulogu u ovom Astralisu - Još jedan primer da ne treba birati onu sredinu koja je najzvučnija i najbolja , već tamo gde bi igraču trebalo biti najbolje i gde će se razvijati kako treba, dugoročna perspektiva. Roster od 6 igrača su probali i u Vitality, pa batalili posle nekog vremena, verovatno više ima smisla za velike organizacije, da imaju jednog stand in igrača, nego 6-og kao takvog. 

 

 

Razni razultati ova dva dana, evo Faze dobio Virtus.Pro 2:0 (Mirage 16:14, Ancient 16:6). VP nekoliko dana pred turnir uzeo za stand in FL1T-a, (umesto SANJI-a), ispada karma sada, a neviđena glupost naravno.

 

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Mislim da, tj logika nalaže da su hteli da se pojačaju za major. Vidim da SANJI nije otpušten doduše, ništa zvanično nije još (HLTV podcast fali za takve info, ali Spunj castuje u Stockholmu pa tek za 2 nedelje će biti). Jeste da se on dugo smatra najlošijim u ekipi i da mu se podsmevaju ovako, ali ni u ludilu se ovako nešto ne radi par dana pred major. Kad su na Blastu izgubili od Liquida pre 10-ak dana, VP nisu izgubili zato što je on bio ne znam kako loš (Ako znamo kako VP igra). Izgubili su tako što je jedino Yekindar bio bolji od Eligea, u svemu ostalom je TL bio jači - Stewie, Grim i pogotovo NAAF ih istamburali (1:1, Overpass decider, vodili 11:8, da bi Liquid na t strani napravio seriju od 8:1 i dobio 16:12). Faze ih danas preslišao. (Buster preloš). U principu, problem VP je što su malo pročitani i što im fali raznovrsnosti: Redovno su među najsporijim timovima, i uvek Jame mora da nadmudri protivnika, nema druge, nema brže/drugačije. Kako god, znak pitanja je nad njima svakako. Od najboljih CIS timova, Spirit je najviše propao, sa sve njihovim map poolom od jedne/jedne ipo mape. Navi br1 naravno, videćemo ovde šta će da urade. Gambit treba da se pokaže na najvećoj pozornici i to na lanu. Entropiq dobar, nema šta, nisu top10, ali na svakom većem turniru realno imaju mesto (članovi nekadašnjeg Winstrike). 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

A pazite ovo :classic_biggrin:

Quote

The update from PGL Admin team reads as follows:

"Valve has instructed us to have stricter rules for coaches. NO touching the players except for timeout. NO shouting at all. Coaches can not even say "nice". They have to be quiet or we will have to tell coaches to leave the tournament area."

https://www.hltv.org/news/32675/coaches-warned-against-cheering-on-players-at-major

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...