Jump to content

Gaming Zone


Recommended Posts

4 hours ago, Zvezdinho said:

 

Sta ce to tebi ,za tebe je Xbox. I pogledaj Skajp neki put:classic_tongue:

 

41d7aEe6oOL.jpg

 

Ma uzeo sam novi fon, neki bezveze Sljamsung, ni na kraj pameti mi nije bilo da podesavam skayp ( ko to jos koristi  😄 ).... Ne moze ovaj XBoX ( samo S one 😛 ) nemam free DAZN , Netflix   😛 

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2020 at 3:02 PM, dulematic said:

Jel igrao neko Among us i da li ima zainteresovanih da se organizuje neka partija.

Kontam da moze biti bas zabavno.

 

On 11/5/2020 at 3:13 PM, Sprivel said:

Prijavljujem se

 

On 11/5/2020 at 5:59 PM, threepwood said:

+1 za Among us

 

Ja sam za! 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Stvarno mi nije jasno kako je CDPR dozvolio sebi da posle 8 dina developmenta izbaci ovako nesto. PC verzija jeste prepuna bagova, ali moze da se zivi (doduse, nisam previse igrao jer nemam svoju masinu dovoljno jaku da opsluzi ovo cudo), medjutim ovo sto vidim po netu sa konzolama je potpuna katastrofa. Verovatno su ih akcionari pritiskali jer su poceli da gube pare zbog odlaganja, ali stvarno ne znam u kom univerzumu je bolje izbaciti totalno nedovrsenu igru nego sacekati jos neki mesec. Ovo ce im bas zestoko uzdrmati reputaciju medju gejmerima, do sad su bili maltene sveti gral u industriji. A i mimo bagova, na ovom malom uzorku je vec jasno da nisu ubacili ili ponudili apsolutno nista novo u zanru. Videcemo kakvi su prica, dijalozi i izbori/raspleti, ali cak i da budu bolji od Witchera, vec govorimo o ozbiljno izneverenim ocekivanjima.

Link to comment
Share on other sites

u principu se slazem sa tobom, s tom sto treba biti fer i reci da to nikako nije 8 godina
oni su na igri poceli da rade tek po zavrsetku witchera 3, znaci neke 2016

ja nisam mnogo presao, za sad prica i imerzija deluje dobro, videcemo dalje
igram na ps4 pro, gde je igrivo ali stucne s vremena na vreme. kako vidim po netu na base ps4 fps pada i na 15, sto je vec stvarno neigrivo, i potencijalan razlog za refund
ukoliko ne ispeglaju ovo brzo, i plus kasnije daju dobre dlc za dz, i solidan mp...svakako gube poverenje sirokih masa
moci ce samo da sanjaju o 8miliona prodatih preordera

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se besplatni dlc-ovi podrazumevaju, izgradili su izmedju ostalog brend i na tome. Ne verujem da ce menjati formulu, narocito sad uz ovan bekles zbog stanja u kome je igra pustena. Jedino ostaje pitanje kako ce oni izgledati kad budu na redu jer je ocigledno da im je ovo mozda i prevelik zalogaj za sadasnju strukturu i nacin rada. Cini se da su mogli manje novca da utrose u marketing i preusmere ga na razvoj (dodatno ljudstvo and stuff) - CDPR je otprilike poslednji studio kome je bio neophodan neki Keanu da im proda igru; samo na osnovu dosadasnje reputacije i poverenja, samog cyberpunk settinga te state of the art trejlera po kojima su poznati mogli su da povuku gomilu preordera. Mozda ne bas 8 milki, ali uveren sam ne ni mnogo manji broj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 posta iznad 😄

 

Inače, moja trenutna kompanija je radila sa Poljacima, na Gwentu doduše i jedan mali deo (3 inženjera na 6 meseci za neki specifični backend), ali svakako smo bili u komunikaciji sa raznim ljudima odande i nivo neorganizovanosti je neverovatan. Bukvalno se ne zna ko šta treba da uradi, ko treba budžet da odobri za koje stvari, kom timu pripada šta da radi i slično

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

16 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Stvarno mi nije jasno kako je CDPR dozvolio sebi da posle 8 dina developmenta izbaci ovako nesto. PC verzija jeste prepuna bagova, ali moze da se zivi (doduse, nisam previse igrao jer nemam svoju masinu dovoljno jaku da opsluzi ovo cudo), medjutim ovo sto vidim po netu sa konzolama je potpuna katastrofa. Verovatno su ih akcionari pritiskali jer su poceli da gube pare zbog odlaganja, ali stvarno ne znam u kom univerzumu je bolje izbaciti totalno nedovrsenu igru nego sacekati jos neki mesec.

Zato sto je to manje vise norma u industriji. Da gotovu igricu dobijes par meseci posle izlaska, nekad i nikada.  Kao No Man Sky ili Fallout76.
Izvuku Max od hajpa i preordera pa ga srede.

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Video sam danas i na BBC-u prilog o Cyberpunku i skidanju igre sa PS Storea lol. Bas su epski usrali motku, u ovom trenutku deluje da ce se sledece godine boriti bukvalno za opstanak. Kakav diletantizam menadzmenta, da ne poveruje covek stvarno.

I sa tim su i zvanicno zajebali gore spomenuti No Man's Sky. 
Samo ne znam zbog cega su izbacili u ovakvom stanju da li je pohlepa zbog novog lockdowna ili pritisak vlasnika akcija zbog potencijalno novog odlaganja..
Naravno ne ide im u prilog sramna reklamna kampanja, zabrana da se koristi svoji snimci u reviewima, muvanje oko starih konzola i sta su njima sramno uvalili..
A sto se tice igrice posto sam je zavrsio malopre, ono siroka kilometar duboka milimetar, grad je prelep cak i na low-medium pc settingu, ali je previse mrtav, mali milion prodavnica po pijacama ali ne mozes da interaktujes niti sa jednom ako nema ikonu. Wanted sistem je smesan, urnebesan. Man story onako, izabran put sem 30 minuta uvoda u igricu realno vredi kurcu, dobijes sa vremena na vreme opciju u dijalogu i to je to.
Komsija policajac mi je verovatno najbolji quest.
Ono za godinu/2 ce verovatno da bude dobra stvar ako ne propadnu naravno.

Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2020 at 12:06 AM, SteveFrancis#3 said:

Video sam danas i na BBC-u prilog o Cyberpunku i skidanju igre sa PS Storea lol. Bas su epski usrali motku, u ovom trenutku deluje da ce se sledece godine boriti bukvalno za opstanak. Kakav diletantizam menadzmenta, da ne poveruje covek stvarno.

da, povlacenje sa store-a je bas nezapamcen potez sony-a...posebno za jedan AAA naslov

sto je najgore, ovde je i sasvim opravdan

na last gen je neigrivo, a kapiram da 70-80% konzolnog trzista i dalje igra na starim konzolama

 

sto se razloga tice, ja sam siguran da su imali pritisak zbog odlaganja...ali ovim su samo sebi napravili 5 puta goru situaciju

verujem da ce najavljenim patchevima situacija da se ispegla...ali velika steta je vec napravljena

 

sto se igre tice, ja sam je stavio na hold dok mi ne stigne PS5

na osnovu onoga sto sam do sada igrao, bugs/performance aside...dao bih joj 8/10

main story deluje sjajno, ali imerzija u grad nije ono sto je obecano

previse featura tu fali...i to se nece ispeglati patchevima

kapiram da cemo ono sto su godinama unazad obecavali dobiti tek nekim dlc-om posle god dana

 

evo ovde samo jednog poredjenja sa gta5

ovakvih stvari ima mali milion

odsustvo bilo kakvog AI-a kod NPC-a je nedopustivo

 

 

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Videh pre neki dan da su developeri bili protiv izbacivanja igre, a da bord nije hteo da ih slusa jer su se uspanicili, uplaseni novim gubicima zbog odlaganja. Kao da im nije doslo iz dupeta u glavu da ce ovako steta biti samo veca i dugotrajnija. Ocigledno su odluke donosili ljudi koji nisu ranije imali iskustva sa ovakvim stvarima i nisu bili sposobni da urade adekvatnu procenu rizika i odgovarajuce projekcije. Cak i da nije bilo sage oko visestrukih odlaganja, izbrati bas ovaj cross-gen period za plasiranje ovako zahtevne igre koja pritom ide na sve platforme, pa jos odjednom, zaista je za prst na celo.

 

Ne mogu da se slozim za immersion, mene je igra usisala. Toliko je dobar posao odradjen sa dizajnom, detaljima, zvucima da manjkavosti (izuzev ponekog krupnijeg baga koji izbaci donekle iz koloseka) ne mogu to da razbiju. Da, neke stvari koje su izbacili donekle fale, ali nista od toga ne utice tako direktno na uzivljavanje u svet i pricu. Najveci problemi su svakako poprilicno mrtav AI, gotovo da se ne secam pre 10+ dina nekog naslova da je imao ovoliko glup enemy AI. Voznja isto na momente horor - mada su to stvari koje najlakse prastam zato sto sam u fazonu da nisam uzeo da igram Forza Horizon ili Dirt pa da ocekujem ludilo od vozackog doizvljaja, ovde je to mnogo mnogo veci problem nego jahanje konja u Witcheru, zato sto je neuporedivo znacajniji deo gameplaya. Neka vozila su na granici upravljivosti, zaista. A i ovo sa policijom/wanted sistemom je isto fijasko totalni, nagazis na gas jace koji sekund i cao, panduri zaboravljaju da postojis. Interaktivnost isto ispod svake kritike, od vozila preko ljudi do predmeta. Tu su bas obecavali svasta, a dobili smo falus. Opet, nekako mi deluje da su i svi ovi nedostaci proizvod te zurbe. Kao da su razliciti sistemi prosto napusteni usred razvojnog procesa, pa kasnije zaboravljeni i ostavljeni tako nedovrseni. 

 

Secam se kako se kenjalo za combat sistem u Witcheru, sto sam uvek dozivljavao smesnim jer iako nije bio vrhunac tadasnjeg gejminga, bio je dovoljno izazovan i drugaciji (napici, bombe, apgrejdovi za oruzje bez kojih fakticki nisi ni mogao da pobedis neke bosove) da ga nikad ne dozivim kao nekakav problem. Da sam hteo Dark Souls, igrao bih Dark Souls, u igri poput Witchera dobio sam i vise nego dovoljno sa tog aspekta. Cyberpunk ima mnogo veci problem jer mu je 1na1 combat golo govno, dok je pucanje dobro, ali nema ni blizu raznovrsnosti koju su toliko reklamirali. Za pricu je rano jos da komentarisem jer sam verovatno na pola tek, ali je vec sad jasno da su likovi (bukvalno svi do sad, izuzev Jackiea, paradoskalno) odlicno napisani, dijalozi dosta dobri, uz vrhunske side misije, po kojima je CDPR prepoznatljiv. Nervira me i sto je ocigledno da su ukalupili romance opcije, vidim da me navlace na Panam, a Judy non-stop prica kako se lozila na ovu, pa na onu ribu i jos nisam dobio nikakvu mogucnost da nesto uradim na emotivnom planu po pitanju nje, iz cega izvlacim zakljucak da su odredili sa kim mozes u semu u zavisnosti od toga jesi li izabrao male ili female opciju.

 

Nisu napravili iskorake nigde gde je Witcher 3 bio tanji, cak su uspeli u nekim segmentima da naprave korak nazad. Ocekivanja su sada daleko veca, to je uz promenu settinga koji je postao tehnicki znatno slozeniji zahtevalo mnogo ozbiljnije dodatke i poboljsanja koji su izostali. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...