Jump to content

Gaming Zone


Recommended Posts

Evo mene opet na topiku, imam jednu nedoumicu, vec par meseci gledam da uzem laptop, i u zadnjem periodu sa bio bas zauzet i nekako ostade to u drugom planu, kad ono evo karantina i dosada ucinila svoje, pa bih malo da sa drustvom kao nekada odigram neku CSGO partiju, onda mi sine ideja da kupim desktop a ne laptop, al ono razmisljam kad prodje sve ovo verovatno ga necu upalit vise od dva puta mesecno dok Laptop koristim. Pa me zanima, moze li se uzeti za neki solidan kes Laptop a da moze pokrenuti i bez problema igrati na njemu CSGO, Football manager.. Nista od ovih novih ludilo igrica to ne igram. Bas se slabo razumem u to ali evo par ponuda koje sma dobio ovde u mom gradu pa ako se neko razume da mi kaze.

 

1: Lenovo T440 slim: Intel i5 2.5ghz ; 4gb ram ;500gb HDD ; Intel HD 4000 - 200e

2: Lenovo T440 slim: Intel i5 2.5ghz ; 8gb ram; 120 SSD; Intel HD 4000 - 250e

3: HP ProBook ;  AMD A4-4300 APU; 16gb ram ; 256 SSD; 2 graficke AMD Radeon HD 7420g, AMD Radeon HD 8750 M - 300e 

 

A naleteo sam i na ovaj Samsung na KP: 

https://www.kupujemprodajem.com/Kompjuteri-Laptop-i-tablet/Laptopovi/Samsung-NP300E7A-i7-2670QM-8GB-SSD240GB-GT520MX-17-3--92354583-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
5 minutes ago, Zvezdinho said:

Jel na PS4 mogu PS4 igre sa torenta da se igraju i kako. Jel je chipovan PS4 ili kako se vec kaze ( tako su pricali za PS2 , to znam posto sam u ono vreme imao PS2).

Ima jailbreak ali samo starije verzije neke + nema online. Imaš playstation plus, to ti se na kraju više isplati nego da hakuješ konzolu

Link to comment
Share on other sites

Ladno sam provalio da moze preko emulatora Fusion  za NBA Hangtime iliti NBA JAM za Sega mega drive da se igra online. Jel zainteresovan neko da igra NBA Hangtime. Ne znam za mame dal moze online milsim da ne moze. Mozda moze preko emulatora za druge konzole. Malo old school basketball '90.

 

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Drugari, ima li smisla uzimati u toku ove godine xbox one s? Sta mislite, da li ce podrska sto se novih igrica tice biti redovna u narednih 5-6 godina? Razmisljam da uzmem konzolu do kraja godine, cene su trenutno i vise nego povoljne, ali su mi prioritet radovi u dvoristu, pa bih kupovinu da prolongiram za poslednji kvartal.

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Laki21 koji lebdi said:

Drugari, ima li smisla uzimati u toku ove godine xbox one s? Sta mislite, da li ce podrska sto se novih igrica tice biti redovna u narednih 5-6 godina? Razmisljam da uzmem konzolu do kraja godine, cene su trenutno i vise nego povoljne, ali su mi prioritet radovi u dvoristu, pa bih kupovinu da prolongiram za poslednji kvartal.

 

Ako trazis value for money i vec si odlucio da ti je ok da cekas do kraja godine, sacekaj da izadje PS5 i kupi PS4.

 

p.s. IMO, nikada nema smisla uzimati xbox 😄

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darth Steva said:

 

Ako trazis value for money i vec si odlucio da ti je ok da cekas do kraja godine, sacekaj da izadje PS5 i kupi PS4.

 

p.s. IMO, nikada nema smisla uzimati xbox 😄

 

Dobro, ja sam mislio ili xbox one s ili ps4. Valjda ce ps4 imati podrsku sto se novih nalsova tice barem kao ps3.

Link to comment
Share on other sites

Moze neko ko se razume da mi obajasni razliku u PS5 i PS5 Digital verziji, citam sad da ce biti dve verzije i da ova digital nema citac diskova pa je zato cena manja. E ja planiram da ih uzmem za otvaranje igraonice pa me zanima moze li ta digital verzija da se uzme za to.l

Link to comment
Share on other sites

Naravno... poenta je samo da moras da kupujes sve igrice digitalno preko ps store-a. 

Takodje, pre nego sto se odlucis za koju verziju sacekaj da vidis kako ce na ps5 biti resen gameshare izmedju konzola posto verujem da ne planiras da svaku igricu kupujes po nekoliko puta, odnosno za svaku konzolu (ako planiras, onda nemas nikakav problem).

Ako se ne varam, na ps4 mozes da share-uje svoje igrice na koliko hoces konzola ali samo dve mogu istovremeno da igraju istu igricu tako da to moze biti zeznuto kada je igraonica u pitanju. Za licnu upotrebu po meni nema nikakve dileme, samo digital verzija dok za igraonicu je prica malo slozenija ali opet, digital verzija ali treba prostudirati gameshare za ps5 i dobro organizovati naloge i igrice u zavisnosti koliko konzola planiras za igraonicu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darth Steva said:

Naravno... poenta je samo da moras da kupujes sve igrice digitalno preko ps store-a. 

Takodje, pre nego sto se odlucis za koju verziju sacekaj da vidis kako ce na ps5 biti resen gameshare izmedju konzola posto verujem da ne planiras da svaku igricu kupujes po nekoliko puta, odnosno za svaku konzolu (ako planiras, onda nemas nikakav problem).

Ako se ne varam, na ps4 mozes da share-uje svoje igrice na koliko hoces konzola ali samo dve mogu istovremeno da igraju istu igricu tako da to moze biti zeznuto kada je igraonica u pitanju. Za licnu upotrebu po meni nema nikakve dileme, samo digital verzija dok za igraonicu je prica malo slozenija ali opet, digital verzija ali treba prostudirati gameshare za ps5 i dobro organizovati naloge i igrice u zavisnosti koliko konzola planiras za igraonicu.

Ja koliko znam, ako imaš dig code, samo na jednoj konzoli možeš da skidaš, tj. ako hoćeš na nekoj drugoj, morao bi da deaktiviraš na onoj prvoj.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

Ja koliko znam, ako imaš dig code, samo na jednoj konzoli možeš da skidaš, tj. ako hoćeš na nekoj drugoj, morao bi da deaktiviraš na onoj prvoj.

 

Kada kupis igricu preko ps store-a ona se smesti u tvoj library, ti je standardno skines na svoju konzolu i igras... nakon toga, odes kod druga/brata i na njegovoj konzoli se ulogujes sa svojim nalogom, setujes da je to primarna konzola za tvoj nalog i nakon toga, drug/brat sa njegovim nalogom moze da skine sve igrice iz tvog library-ja. Isti postupak mozes da ponovis na koliko god konzola ali ostaje ono ogranicenje da samo dvojica mogu da igraju u isto vreme.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Darth Steva said:

 

Kada kupis igricu preko ps store-a ona se smesti u tvoj library, ti je standardno skines na svoju konzolu i igras... nakon toga, odes kod druga/brata i na njegovoj konzoli se ulogujes sa svojim nalogom, setujes da je to primarna konzola za tvoj nalog i nakon toga, drug/brat sa njegovim nalogom moze da skine sve igrice iz tvog library-ja. Isti postupak mozes da ponovis na koliko god konzola ali ostaje ono ogranicenje da samo dvojica mogu da igraju u isto vreme.

Da tako je, i uz to jedan moze online da igra a drugi samo Offline. 

Da to moze biti problem kod igraonice, sad ne znam koja ce biti cena igrica na storu.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Igor028 said:

Da tako je, i uz to jedan moze online da igra a drugi samo Offline. 

Da to moze biti problem kod igraonice, sad ne znam koja ce biti cena igrica na storu.

 

Ja imam US nalog i puna cena za neku AAA igricu na dan izlaska je 60$ dok special/deluxe edition zna da ide i do 100$ ali to svakako neces kupovati za igraonicu. Uglavnom, tesko da u Srbiji u nekoj radnji uzmes AAA igricu jeftiniju od 60$ na dan izlaska jer ono sto sam gledao po games radnjama u Bgu je obicno 8-9k. Naravno, postoji i neka kupujem-prodajem opcija pa tu eventualno moze da te izadje jeftinije od tih 60$.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Igor028 said:

Da tako je, i uz to jedan moze online da igra a drugi samo Offline. 

ovo nije tacno

mogu obojica online(pod uslovom da imaju PS+), mogu cak i jedan protiv drugoga, npr NBA2k20

kljucna stvar - u pomenutoj varijanti igra se sa razlicitih naloga

 

 

 

 

btw, TLOU2 je brutalan

ne verujte hejterima i onima koji igru nisu ni probali

 

qRivzYp.jpg

 

 

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, osim sto je vizuelno besprekorna, kao uostalom i svaka Naugty Dog-ova igra u poslednjih x godina - grafika, atmosfera, prezentacija, voice-acting, animacije (pre svega facijalne ekspresije) su prosto fenomenalni. Medjutim, prica je vrlo slaba, desavaju se ista iskakanja iz karaktera koja smo vidjali u GOT-u, a sama igra bezrazlozno produzena te zbog toga ucinjena dosadnom. Ajde sto te developeri teraju da skoro vise od pola igre igras kao potpuno novi lik u fransizi koja je all about Joel+Ellie, nego su jos te sekvence tako razvucene i sa gomilom nezanimljivih i dosadnih side questova. Ja sam konstantno premotavao dok sam gledao. Posto nisam sam igrao malo je teze proceniti, ali na osnovu vidjenog ne deluje mi ni da je combat nesto posebno unapredjen, u osnovi je tu sve ostalo isto uz neke manje dodatke. Samo AI deluje ozbiljnije.

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da ti je opaska na mestu posto sam nemali broj puta odgledao pocetne faze walkthrougha pre nego sto bih sam odigrao igru - tako je bilo sa The Witcher 3, Horizon, Uncharted 4, The Last Of Us, God Of War... Niti jednom mi se nije desilo da mi se actual game exp ne slaze sa onim sto sam video. Kao sto napisah, jedino za sta ne moze da se stekne pravi utisak je prirodno konkretan kvalitet combat sistema, bukvalno sve ostalo je prenosivo do detalja, narocito u ovakvim scripted, story driven igrama gde nema RPG ili strategy elemenata.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...