Jump to content

Alkohol ( razno )


James Delaney

Recommended Posts

Ako niko nema nista protiv otvorio bih ovaj topik za alkoholna pica sem viskija,vina i piva koji imaju svoje topike ( buduci da ima tu jos raznih Konjaka,Vodki,Tekila i Likera 😎 ) 

 

Zapocecu sa jednim od svojih favorita - Carolans Irski krem liker .Kod nas kosta nekih 2000 din/flasa,ima veoma bogat ukus mlecne kafe sa aromom Viskija,dobar je uz kutarnju kafu kao pojacivac ukusa ( nije Alkoholno jak,tako da se necete napiti 😁 ),ili uz desert .Moze da se koristi i za pravljenje raznih krem kolaca/torti .

 

carolans-art.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, James Delaney said:

Zapocecu sa jednim od svojih favorita - Carolans Irski krem liker

 

Kao neka bakica. :lol_2:

 

7 minutes ago, Amigo said:

za razlike od Bombay Sapphire, nema toliko jaku aromu

 

Tanqueray je daleko aromaticniji od Bombay Saphire, koji skoro da nema nikakvu aromu, ne znam kako si nadosao na to? Tanqueray je pun smrekinih bobica i odlican je gin. Nije dobar kao Hendricks ali za hladan G+T i ne treba bolje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Genever.jpg

 

Ovdje se to zove Genever ili genièvre, tj klekovača. Jako popularna (tu stoji uz liješki liker), ali meni antipatično piće, kao i sve žestice.

Eventualno za kuhanje.

Kao i sve ostalo u BE, proizvode ih Smeets, Smet, DeSmet, čak i pekari se svi tako zovu. Bizaar.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, James Delaney said:

 

 

Zapocecu sa jednim od svojih favorita - Carolans Irski krem liker i .

 

 

 

Vise mi se svidja Baileys, kojeg konzumiram povremeno. U istoj kategoriji, jako dobro pice.

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ironside said:

 

Ovdje se to zove Genever ili genièvre, tj klekovača. Jako popularna (tu stoji uz liješki liker), ali meni antipatično piće, kao i sve žestice.

Eventualno za kuhanje.

Kao i sve ostalo u BE, proizvode ih Smeets, Smet, DeSmet, čak i pekari se svi tako zovu. Bizaar.

Ja to i ne koristim. U NL pokusavaju da mu vrate na popularnosti zbog G&T.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doorn said:

Ja to i ne koristim. U NL pokusavaju da mu vrate na popularnosti zbog G&T.  

 

Bit će da je to prije zbog raznih tonica, nego zbog J/Genevera. Kao i sa svojevremenim ludilom oko onih radler 'piva', to je očito kampanja za navlačenje klinčadije.

Cijeli taj hype oko gin-tonica nikad nisam u potpunosti razumio: obje komponente u tom otrovnom napitku vode prema brzoj impotenciji, a sam tonic će te teško obraniti od malarije.

Iako ni moja struka nije imuna na marketinške strategije, ovo je beyond my apprehension.

Dakle, my advice: Children, stay away from G&T!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/19/2019 at 5:21 PM, Kronostime said:

spacer.png

Stara 12 godina - klizi niz grlo.

 

On 7/20/2019 at 11:24 PM, Beonegro said:

Ovo je odlično 👍

 

Meni dobra domaca rakija ne moze da se poredi sa bilo kojom industrijskom, da je tako nazovem. Ni loza 13. juli, ni stara sokolova i ostali brendovi ne mogu da se mere sa dobrim domacim rakijama. Naravno da klizi niz grlo kad ima 16 gradi. 🙂

Jedina kupovna rakija koja mi je bila bas dobra, je neka koju sam nasao kod pokojnog dede u supi, mala boca, 0,5l, nije bilo ni etikete na njoj, stara bar 20

godina. Ali to je bila ili neka lincura, ili neki slican proizvod. Drugar i ja smo je popili lagano. 

Za mene je rakija pice broj jedan sto se tice zestine. Jedino ne volim rakiju od visnje. Moji prijatelji i ja se bukvlno takmicimo ko ce da napravi bolju rakiju. Mi smo i u poslu sa vocem, pa imamo i mogucnost da koristimo samo najkvalitetnije voce. Sad spremam kajsiju, za dvadesetak dana cu je peci. Ipak, iako pravim dobru rakiju, nikad nije bila najbolje. 😞 Sad radim zajedno sa bratom, njegova je uglavnom najbolja. 

 

Pecemo, viljamovku, sljivu, lozu, jabuku cistu, jabuku sa dodatcima, kajsiju, jagodu, malinu, ponekad dunju... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Meni dobra domaca rakija ne moze da se poredi sa bilo kojom industrijskom, da je tako nazovem. Ni loza 13. juli, ni stara sokolova i ostali brendovi ne mogu da se mere sa dobrim domacim rakijama. Naravno da klizi niz grlo kad ima 16 gradi. [emoji846]
Jedina kupovna rakija koja mi je bila bas dobra, je neka koju sam nasao kod pokojnog dede u supi, mala boca, 0,5l, nije bilo ni etikete na njoj, stara bar 20
godina. Ali to je bila ili neka lincura, ili neki slican proizvod. Drugar i ja smo je popili lagano. 
Za mene je rakija pice broj jedan sto se tice zestine. Jedino ne volim rakiju od visnje. Moji prijatelji i ja se bukvlno takmicimo ko ce da napravi bolju rakiju. Mi smo i u poslu sa vocem, pa imamo i mogucnost da koristimo samo najkvalitetnije voce. Sad spremam kajsiju, za dvadesetak dana cu je peci. Ipak, iako pravim dobru rakiju, nikad nije bila najbolje. [emoji20] Sad radim zajedno sa bratom, njegova je uglavnom najbolja. 
 
Pecemo, viljamovku, sljivu, lozu, jabuku cistu, jabuku sa dodatcima, kajsiju, jagodu, malinu, ponekad dunju... 
Potpisujem!


Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, A sad said:

 

 

Meni dobra domaca rakija ne moze da se poredi sa bilo kojom industrijskom, da je tako nazovem. Ni loza 13. juli, ni stara sokolova i ostali brendovi ne mogu da se mere sa dobrim domacim rakijama. Naravno da klizi niz grlo kad ima 16 gradi. 🙂

Jedina kupovna rakija koja mi je bila bas dobra, je neka koju sam nasao kod pokojnog dede u supi, mala boca, 0,5l, nije bilo ni etikete na njoj, stara bar 20

godina. Ali to je bila ili neka lincura, ili neki slican proizvod. Drugar i ja smo je popili lagano. 

Za mene je rakija pice broj jedan sto se tice zestine. Jedino ne volim rakiju od visnje. Moji prijatelji i ja se bukvlno takmicimo ko ce da napravi bolju rakiju. Mi smo i u poslu sa vocem, pa imamo i mogucnost da koristimo samo najkvalitetnije voce. Sad spremam kajsiju, za dvadesetak dana cu je peci. Ipak, iako pravim dobru rakiju, nikad nije bila najbolje. 😞 Sad radim zajedno sa bratom, njegova je uglavnom najbolja. 

 

Pecemo, viljamovku, sljivu, lozu, jabuku cistu, jabuku sa dodatcima, kajsiju, jagodu, malinu, ponekad dunju... 

`Cenovnik na PM - placam i preko racuna, ako treba,.:s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

`Cenovnik na PM - placam i preko racuna, ako treba,.:s_d:

 

Ja ne prodajem rakiju. Pravim velike kolicine, ali se sve to popije ili podeli prijateljima i poslovnim partnerima. 

 

Moj brat i jedan prijatelj se bave i time, a njihova rakija je i bolja od moje. Zaista najbolje rakije koje sam pio, a pijem je... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, A sad said:

 

Ja ne prodajem rakiju. Pravim velike kolicine, ali se sve to popije ili podeli prijateljima i poslovnim partnerima. 

 

Moj brat i jedan prijatelj se bave i time, a njihova rakija je i bolja od moje. Zaista najbolje rakije koje sam pio, a pijem je... 

Salji cenovnik - transport na teritoriji Vojvodine je moj problem, (imam odlicnu kurirsku sluzbu)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, dobra rakija uvek moze da se popije kod popova. Ako je pop ok lik, komunikativan i drustven kod njega uvek ima dobre rakije. 

Kod nas u selo je dosao novi pop. Nisam ga upoznao odma, ne idem u crkvu, a lik je skroman, ne trazi stalno neku pomoc za crkvu, niti ide mnogo po kafanama, a cuo sam da je dobar lik. Odem ja kod njega da zakazem krstenje dece, on naravno ponudi da nesto popijemo. Ja uzmem naravno rakiju. I tako u jednom momentu pocnemo da pricamo i o rakiji. Ja kazem da rakiju pijem samo kod odredjenih ljudi gde vec znam kakva je. On odma pa kako si onda uzeo kod mene. Zato sto ljudi kad daju nesto crkvi, tj popu hoce da se pokazu, pa daju najbolje sta imaju. Niko nece dati losu rakiju. 

I stvarno, nikad kod popova nisam popio losu rakiju. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Salji cenovnik - transport na teritoriji Vojvodine je moj problem, (imam odlicnu kurirsku sluzbu)

 

Ja zaista ne prodajem rakiju, ali mogu videti sutra sa ovima sto prodaju. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A sad said:

Inace, dobra rakija uvek moze da se popije kod popova. Ako je pop ok lik, komunikativan i drustven kod njega uvek ima dobre rakije. 

Kod nas u selo je dosao novi pop. Nisam ga upoznao odma, ne idem u crkvu, a lik je skroman, ne trazi stalno neku pomoc za crkvu, niti ide mnogo po kafanama, a cuo sam da je dobar lik. Odem ja kod njega da zakazem krstenje dece, on naravno ponudi da nesto popijemo. Ja uzmem naravno rakiju. I tako u jednom momentu pocnemo da pricamo i o rakiji. Ja kazem da rakiju pijem samo kod odredjenih ljudi gde vec znam kakva je. On odma pa kako si onda uzeo kod mene. Zato sto ljudi kad daju nesto crkvi, tj popu hoce da se pokazu, pa daju najbolje sta imaju. Niko nece dati losu rakiju. 

I stvarno, nikad kod popova nisam popio losu rakiju. 

Najbolja rakija se ona koju pop odnese lekaru - e, to je lek...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram biti lokal patriota pa reci da sam najbolju rakiju pio na jugu Srbije. 

Moj stari je nekad pravio rakiju, a prije njega i moj dida. Selo blizu Lebana. Rakija blaga, pitka i zlatne boje. 

Dida umro, a stari se bacio na pcelarstvo i med. Buraz od tetke koji zivi u tom selu sad vodi racuna o sljiviku i pravi izvanrednu rakiju. Napravi i krusku, ali mi se to ne svidja. Sljiva mu je vrhunska. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
23 hours ago, slavisa said:

https://www.yebiga.com/what-is-rakija/

Basista grupe faith no more uvozi rakiju iz Srbije , njegov je brend , ptoizvodi se u Srbiji

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

 

Meni nikad nije bila jasna ta fascinacija obojenom rakijom. To mi je skroz nerazumljivo. Bela, eventualno slabo zuta i to je to. Rakija sa tako jakom bojom promeni ukus i ti nije to. Ocigledno se to radi da bi licila na viski, sto je nonsens. Plus je ova rakija od 17 gradi, sto je po meni slabo za sljivu.

 

Danas sam poceo da pecem kajsiju. Kucam ovaj post pored kazana. 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, A sad said:

 

Meni nikad nije bila jasna ta fascinacija obojenom rakijom. To mi je skroz nerazumljivo. Bela, eventualno slabo zuta i to je to. Rakija sa tako jakom bojom promeni ukus i ti nije to. Ocigledno se to radi da bi licila na viski, sto je nonsens. Plus je ova rakija od 17 gradi, sto je po meni slabo za sljivu.

 

Danas sam poceo da pecem kajsiju. Kucam ovaj post pored kazana. 🙂

Zar boja ne dolazi od bureta, u zavisnosti od kojeg drveta je napravljena? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...