Jump to content

Dokumentarci (muzički), istorija, biografije i šta pišu novine...


Radoye

Recommended Posts

On 7/19/2019 at 12:39 AM, Radoye said:

Za pocetak dva iz domace radinosti:
 


 

 

 

Odgledah oba u cugu, famozni su, ovaj subotički Septic je jako interesantan 🙂...samo nastavite gospodine Radoye, ima li šta o NS sceni?

Link to comment
Share on other sites

Jedna nestvarna prica, Searching for Sugar Man

prica o muzicaru Sixto Rodriguez koji je bio super popularan u Juznoj Africi i totalno nepoznat u svojoj zemlji, Americi.

Zbog tadasnje izolacije Juzne Afrike to niko nije znao u spoljnom svijetu ukljcujuci i samog Rodrigeza, dok se nije iz Juzne Afrike poslo u potragu za njim.

Preporucujem 150% :thumbsup: plus dobitnik Oskara.

Ja sam gledao na Netflixu, a ko nema ima na netu nije tesko pronaci.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=e70oln-7evM

 

 

Edited by Amigo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Lutajuci bespucima Yuotube-ta naletim na ove dokumentarce o Sovjetskoj sceni iz sedamdesetih i osamdesetih. To je zaista bilo jedno strasno drustvo, ne ponovilo se, ipak ljudski duh je uspio nekako da se izbori u jednim takvim uzasnim ookolnostima, tako da se divim tim ljudima koji su prkosili rezimu.

 

 

 

Ne mogu, a da to ne uporedim sa nasim drustvom, jer pamtim to vrijeme, kada je sve sto je njima bilo zabranjeno, nama je bilo dozvoljeno.

Zaista vrijednost jednog drustva se moze mjeriti sa slobodama pojedinca, sto se automatski preliva na sveukupni standard.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre neko vece me drzao dokumentarac o Gingeru Bakeru na tv-u do kasno u noc, o kojem ama bas nista nisam znao, sem da je bio drummer u bendu Cream.  Film i intervju su nastali na njegovom ranchu u Juznoj Africi nekoliko godina pre njegove smrti (2019) sa rezultatom da je na kraju razgovora reziseru polomio nos. Cenjen, genijalan muzicar (jeste fraza ali izgleda ovde na mestu), dobar Polo igrac, nikakav otac i inace sociopata na drogama. Ziveo 70 tih u Lagosu (imao tamo studio, svirao sa Fela Kuti), dok ga nisu isterali illi morao da kidne u svom Landroveru, kako se uzme. Meni veoma interesantno sa muzickog aspekta, takodje i sa burnog zivotnog (LSD, herion + nitroglicerin). Razgovaralo se i sa kolegama, Clapton, Bruce, Winwood, Appice itd.

 

 

 

Edited by herrkato
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • Lobotomija changed the title to Dokumentarci (muzički), istorija, biografije i šta pišu novine...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...