Jump to content

Kolektivizam vs. individualizam, patriotizam i nacionalizam


DJ_Vasa

Recommended Posts

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Prvo, autor je član levičarske stranke. Ličina ne piše o nekom srednjem putu. U tekstu jasno objašnjava zašto je danas tanka linija koja spaja levičare i nacionaliste. 

 

Ukoliko nisi pročitao tekst a nisi se informisao ko je autor teksta, ne možeš na osnovu moje političke pripadnosti unapred da pišeš da je tekst "salonski nacionalizam" 🙂 

U Srbiji malo znaci kako se ko deklarise, a  formalne deklaracije "levosti"/"desnosti" stranaka na srpskoj politickoj sceni jos manje znace. Sta je zajednicko SPS-u koji je navodno levicarska stranka i SNS-u koji je navodno desnicarska stranka? Pa populizam i populisticki srpski etnonacionalizam.

 

Je**i Vulin se deklarise kao levicar, a njegovi stavovi su stavovi tipicnog fasiste (balkanskog smeka).

 

Koliko ja vidim Ličina je clan Djilasove SSP, a Djilas je "levicar" koliko sam ja marsovac.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, tomas.hokenberi said:

U Srbiji malo znaci kako se ko deklarise, a  formalne deklaracije "levosti"/"desnosti" stranaka na srpskoj politickoj sceni jos manje znace. Sta je zajednicko SPS-u koji je navodno levicarska stranka i SNS-u koji je navodno desnicarska stranka? Pa populizam i populisticki srpski etnonacionalizam.

 

Je**i Vulin se deklarise kao levicar, a njegovi stavovi su stavovi tipicnog fasiste (balkanskog smeka).

 

Koliko ja vidim Ličina je clan Djilasove SSP, a Djilas je "levicar" koliko sam ja marsovac.

 

U Srbiji je ljevica potpuno nestala. Socijal demokratija se nije nikada ni pojavila.

Raspolozive opcije su samo konzervatizam pod raznim imenima koji cesto nemaju veze sa onim sto stoji u njihovim nazivima.

Primarna svrha bavljena politikom je licna korist politicara, tako da tu nikoga ne interesuje ni levo, ni desno, nego samo sta moze da se stavi u vlastiti dzep.

Edited by Amigo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Najpreciznija podela stranaka u Srbiji je na proistočne i prozapadne. Mada i tu postoji problem sa ovim catch all strankama jer recimo SNS je na papiru prozapadna a većina stvari koje sprovode su anti zapadne.

 

pa ovo samo znaci da ta podela uopste nije precizna...zapravo znaci da podela ne postoji,

 

jer da bi se umilio gradjanima srb i svom unutrasnjem bicu, potrebno je biti antizapadan,

tako da je mali broj stranka koje ce uopste i na papiru priznati da su prozapadne a kamoli u praksi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...