Jump to content

Ex Yu muzika, pop, rock


Džudi

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Kada je dosla  “Orvelova” 1984, nakon sto je izasao Blade Runner i prvi Terminator, a pre Cernobila. Kada se plasilo da bi kraj sveta mogao da dodje usled nuklearne eksplozije.

 

Meni jedan od najdrazih albuma iz tog vremena.

 

 

 


 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hrvati imaju fantasticne mlade pevace

 

 

 

 

Ovaj decko gore je trenutno najbolji pevac sa ovih prostora. A vrlo moguce i u istoriji, ne znam osim Zdravka Colica po svemu koga bih mogao da stavim u recenicu s njim.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moguce da je i to u pitanju, mada iskreno kod nas nisam cuo gotovo nikoga ko je u rangu citave plejade ovih pevaca, ako ne znas emisiju imas na YouTube dosta, A Strana HRT, maltene su svi odlicni.

 

A ovaj decko, Dino Jelusic, je generacijski talenat u najmanju ruku.

 

 

 

Edited by McLeod
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Sinoc na Youtube naleti Sta bi dao da si na mom mjestu od Bijelog Dugmeta, godina 1975, uvod na klasicnoj gitari, nesto sto se do tada nije moglo cuti od strane nasih izvodjaca. Odlicno odsvirano i uklopljeno, klinci su tada masovno isli na casove klasicne gitare.

Dobro refren je plagijat grupe Argent, ali u kontestu razvoja Yu muzicke scene, doprinos je ogroman u smislu izlaska iz klasicne seme, 12 bar blues, E,A,D i slicno.

Dragan S. Stefanovic je uradio genijalan omot, (neki su zamjerali da je dupe malo bubiljicavo, ali ko bi svima ugodio :classic_biggrin:) luksuzno opremljen sa knjigom fotografija sa Borika i ergelom konja.

 

 

67402766_1573880626082387_32015413748894

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Sinoc na Youtube naleti Sta bi dao da si na mom mjestu od Bijelog Dugmeta, godina 1975, uvod na klasicnoj gitari, nesto sto se do tada nije moglo cuti od strane nasih izvodjaca. Odlicno odsvirano i uklopljeno, klinci su tada masovno isli na casove klasicne gitare.

Dobro refren je plagijat grupe Argent, ali u kontestu razvoja Yu muzicke scene, doprinos je ogroman u smislu izlaska iz klasicne seme, 12 bar blues, E,A,D i slicno.

Dragan S. Stefanovic je uradio genijalan omot, (neki su zamjerali da je dupe malo bubiljicavo, ali ko bi svima ugodio :classic_biggrin:) luksuzno opremljen sa knjigom fotografija sa Borika i ergelom konja.

 

 

67402766_1573880626082387_32015413748894

 

 

Brega je najveći plagijator u Ex-Yu, ali ja mu ne zameram, radio je to dobro....

Od svih fotografija, nekako mi se najviše dojmila, ona sa Redžićem na konjskom sedlu i čašom, valjda viskija, u ruci...

 

Možda najbolja postava Bijelog Dugmeta i "najzreliji album" je, po meni, bio Eto baš hoću.....imali su "pojačanje" u Lazi Ristovskom - klavijaturama i na bubnjevima jednog od najboljih bubnjara u to vreme Milića Vukašinovića...e šteta što je ovaj kasnije fijuknuo, dovatio se gitare i napravio Vatreni Poljubac....

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Constantin said:

Brega je najveći plagijator u Ex-Yu, ali ja mu ne zameram, radio je to dobro....

Od svih fotografija, nekako mi se najviše dojmila, ona sa Redžićem na konjskom sedlu i čašom, valjda viskija, u ruci...

 

Evo je

 

183929_112127035530142_6761557_n.jpg?_nc

 

A bila je i ona kada cijepa drva.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...