Jump to content

Crêpes Suzette ili Palacinke su zlo


Mama_mia

Recommended Posts

...ova tema je zbog toga sto prepoznajem znake da treba da postavim temu o palacinkama koje mi salje Nebo

 

Ali i zbog danasnjeg Macrona 👌

 

 

 

(zaboravih, moglo je ovo da bude i poll da vidimo i arhiviramo tacne procente onih koji misle da su palacinke zlo i onih koji ih obozavaju,

ali svejedno mozemo da se koljemo za i protiv ovog zla)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

11 minutes ago, Beonegro said:

Macron je mnogo bliža asocijacija na macaron

 

da, da

na proslom forumu sam ga upravo tako nazivala - macaron,

ali nije ovo asocijacija na njegovo ime vec u njegovu cass

 

ps. sto kaze mrd, a kaze da su palacinke zlo.... sve bele smrti su u njima

 

sta sad? jesti ili ne jesti....

Link to comment
Share on other sites

 
 
da, da
na proslom forumu sam ga upravo tako nazivala - macaron,
ali nije ovo asocijacija na njegovo ime vec u njegovu cass
 
ps. sto kaze mrd, a kaze da su palacinke zlo.... sve bele smrti su u njima
 
sta sad? jesti ili ne jesti....
Jesti, svakako.
Svi koji piju vodu (H2O) umru i opet svi piju. :)
Znači samo hrabro.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...

 

Hteo sam da okacim uradak jednog sjajnog chefa, francuza, oko crepes, pa onda vidim u opisu da kaze a moze i 'nutela spred'!

Odmah sam ga zaobisao!

:smiley26:

Mislim se, ako ti u USofA, zemlji nesretnika koji su se masovno navadili na to djubre, ne smes da beknes protiv, da ne izgubis 'plusicare' - ja smem!

 

Ima li ista lepse i prirodnije od vocnog dzema (sa manje 'belog' secera), meda ili prirodnog sirupa?

Kada vidim neki kolac obilno posut prah-secerom, odmah me asociira na 'misomor'.

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Već nekoliko godina pravim palačinke sa heljdinim brašnom, trećina do polovine, manje šećera, budu blgo gorke, odličan su kontrast slatkom nadevu. meni odlično ide nadev od pasirane bundeve začinjen cimetom. Može i bez šećera. Takože, dem od kajsije.

Nemam tačne mere, uvek sastojke stavljam odprilike, više heljde po meni daje bolji ukus ali su palačinke krte, lome se, nisu za rolovanje, zato se može napraviti lepa torta id njih, red palačinke, red nadeva, pa dokle se stigne.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Palacinke od heljdinog brasna - to je vr' ! Kako bi se reklo - 'izuvaju' !

A 'torta' od njih - to se ne zaboravlja.

 

Meni odgovara i 'slana torta'.

Heljdine palacinke - pa premaz od sira, malo kis.pavlake, sa b.lukom, nekim zacinskim biljem.

Ja na 'moju' polovinu jos dodam i neki ljutis.

A dodavao sam svasta - i kurkumu, i djumbir u prahu, i kineskih '5 zacina', i susam, i crni susam, i chia semenke, mleveni kim, allspice u prahu ...

Normalno - umereno.

 

...

Link to comment
Share on other sites

Obozavam palacinke, ali najvise sa Nutelom, ne mora bas to da bude striktno nutela, moze i neki drugi taav namaz, ali ne volim eurokrem, ili cipiripi, ili tako te neke. 

Pored toga, volim sa mlevenim orasima i secerom. Kad razmislim ipak su mi ove sa orasima najbolje.

Mogu i ove suzet iz teme, ali generalno nisam ljubitelj vocnih ukusa, kao ni marmelada, ako bas mora da bde neka marmelada ili dzem, pekmez, onda od kajsija ).

Ne jedem ih cesto, i ja ni jedno jelo ne smatram da je zlo.

sve se moze, ali bez preterivanja.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mama_mia said:

na proslom forumu sam ga upravo tako nazivala - macaron,

ali nije ovo asocijacija na njegovo ime vec u njegovu cass

Ne odnosi se na sličnost između Macron i macaron, nego na Macronovo mjesto rođenja (Amiens), lokalni specialitet (macaron d'Amiens) i porodične veze (porodica njegove žene, prezimenom Trogneux, posjeduje lanac poslastičara za koje se smatra da prave najbolje macarons d'Amiens).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno ništa slatko. Nikakve čokolade (osim gorke s min 90% kakaa, koje ionako koristim za slana jela), kolači, deserti, slatki namazi, marmelade, čak ni voće, jer sam jako alergičan na većinu voća (svo šumsko voće, jagode, ogrozd i ribiz, kiwi, maracuja... just name it). Eventualno džem od gorkih naranči, ali i to u apotekarskim količinama, pod nadzorom liječnika.

No glavni razlog nije medicinske prirode, nego to što mi se sve slatko i sladunjavo jednostavno - gadi, tj nikako ne paše mom profinjenom nepcu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

dosla da se lozim na palacinke koje van foruma uopste ne jedem i ukus sam im zaboravila

 

bila je neka moda da se porucuju palacinke sa nutelom, plazmom, slagom, secerom...davili se ljudi u tome, pitam se da li su jos zivi...

 

inace ako bas bas bas dodje do palacinki onda sa dzemom,

ali ne podnosim da udjem kod nekog ko je pekao palacinke, ceo stan bude u p.dimu (dimu od palacinki)

 

Zato ja imam recept za domace palacinke bez mirisa i bez dima - to je nesto vanzemaljski dobro, ali ne dam.

 

Link to comment
Share on other sites

spacer.pngSmesa za palačinke ako odleži bolja je, ali to uglavnom nemam strpljenja da čekam. Mineralna voda, mleko, jaja,, so, brašno.

Fil - mlečna čokolada ili krokant; pa uz kastard.

spacer.png

Slana punjenja su kasnije otkriće i uvek je tu prisutan nekakav protivprirodan osećaj: kao lažni sendviči od žeženog testa u npr. Nemačkoj (princes krofnice sa slatkim mileramom a šunku glumi rabarbara). Ali ako se odlučim za to, onda u smesu za palačinke dodam pasirani kuvani krompir i komadiće slanine i kvasac. I onda ispadnu luksuzirane "krampete".

Link to comment
Share on other sites

 

nije da mi se ne jedu...

 

sada bih jela i neke sto nisam nikada podnosila a pravila ih mama

 

prvo ispece palacinke uvije sa mlevenim orasima i secerom zatim zalije mlekom i zapece u rerni

 

da mi je to, prodala bih djavola dusi :classic_tongue:

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Mama_mia said:

 

nije da mi se ne jedu...

 

sada bih jela i neke sto nisam nikada podnosila a pravila ih mama

 

prvo ispece palacinke uvije sa mlevenim orasima i secerom zatim zalije mlekom i zapece u rerni

 

da mi je to, prodala bih djavola dusi :classic_tongue:

 

 

Cemu samomucenje. Ko rizikuje taj izgubi. Lepo ispeci 2 breskve u rerni napravi palacinke, sve to lepo umotaj u palacinke i gotova stvar. :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

... prvo ispece palacinke uvije sa mlevenim orasima i secerom zatim zalije mlekom i zapece u rerni

... da mi je to, prodala bih djavola dusi ...

 

Ne, ne, ne, ne!

 

Tanje palacinke (strpljivo pecene - bez onih crnih 'flekova'), u koje je uvijen mlad neslani 'švapski sir' *, sa nastruganom koricom od limuna, suvim grozdjem koje je kratko vreme bilo u mlakoj vodi (i ociscenim peteljkama!), malo cimeta, pa onda polegnuto u staklenu vatrostalnu posudu u dva sloja, pa prvi sloj preliven tecnim mileramom *, pa isto tako drugi sloj, pa odozgore malo vanilin secera, a izmedju slojeva 1-2 supene kasike ruma, ili domace visnjevace!

sa zemunske pijace!

 

To je luksuzna varijanta. 

...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...