Jump to content

Košarkaška oprema


Chaos Is Me

Recommended Posts

Stigla lopta iz trefsporta još juče ali sam danas išao da je preuzmem od mojih. Razlikuje se od lopte što ima drugar po onim fiba oznakama što su utisnute. Njegova je stara i izraubovana pa ne mogu da ocenim razliku. Jedino što mi je čudno na najlonu u koji je bila upakovana je stajala kontrolna nalepnica inspekcije gde piše da je uvoz iz Kine dok na samoj lopti piše made in Thailand.

Link to comment
Share on other sites

Drugar je u Nišu u radnji kupio ovu sa fotke.

 

Moguće da se oznake na Moltenkama razlikuju jer je i sama FIBA uvela foru da se na određeni period lopte odobravaju tj. utisne se " FIBA Approved", panje ovo novija generacija.

Npr. u Dekatlonu u BIG-u video sam njihovu Tarmak loptu koja je odobrena od strane FIBA u periodu 2015-2019.

https://www.fiba.basketball/equipment-and-venue/approved-basketballs

_20200221_234332.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav drugari,

 

Imam pitanje, kako kupujete nba dresove kod nas? Ja sam nesto gledao po netu, nadje se po neki po sport visionima, djak sportovima, ali sve mi to nekako tanko deluje. Ne znam da li ima nesto u oficijalnom nike shopu? Ili narucujete preko neta?

 

Hvala 🙂

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, HarryMonro said:

Pozdrav drugari,

 

Imam pitanje, kako kupujete nba dresove kod nas? Ja sam nesto gledao po netu, nadje se po neki po sport visionima, djak sportovima, ali sve mi to nekako tanko deluje. Ne znam da li ima nesto u oficijalnom nike shopu? Ili narucujete preko neta?

 

Hvala 🙂

Mislim da Nike više nema radnje kod nas. To što imaš u Đaku i Sportvision-u, to su ti isti oni koji su ti na nba prodavnici. U Đaku imaš akcije trenutno na dresove. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HarryMonro said:

Pozdrav drugari,

 

Imam pitanje, kako kupujete nba dresove kod nas? Ja sam nesto gledao po netu, nadje se po neki po sport visionima, djak sportovima, ali sve mi to nekako tanko deluje. Ne znam da li ima nesto u oficijalnom nike shopu? Ili narucujete preko neta?

 

Hvala 🙂

 

https://dunkshop.rs/odeca/odeca-oncourt?

 

U Novom Sadu u pasažu u Dunavskoj ima "NBA shop" , verovatno su neke kopije, ali čini mi se da su bile ok. Ako uopšte i dalje postoji ta prodavnica. Vidim da nemaju nikakvu prezentaciju na netu. 

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imao je moj drug ovakvu loptu, sve isto, ali ne znam da li je bas to ta. Ako i nije rekao bih da je par generacija posle te.

Bila je dobra za napolju,  koliko je trajala se ne secam. Od onda uopste nismo uzimali Jordanke, samo Molten, Wilson i Adidas od jacih. Koliko je ova?

 

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko imao iskustva sa ovom loptom? Uzeo bih je za letnju sezonu na betonu. 3c8cbab619fbae13313c472fdff9412e.jpg
Uzeo ja pre godinu dana.
Velika, a lagana.
Mi je koristimo samo na parketu.
Iskreno, u trenutku kupovine mi je delovala kao bolji izbor od moltenke (cena je bila slična), ali nema šanse da bi je uzeo ponovo
Link to comment
Share on other sites

Zaobilazi te Jordan lopte, sranje su. Imali smo neku doduse jeftiniju pretvori se u kocku posle izvesnog vremena.:classic_smile:  Ako uzimas iskljucivo u ovom cenovnom rangu molten svakako, a od jeftinijih nike versa tak ili true grip. I oficijalna wilson 3x3 je odlicna. Nemoj da te koleba sto je sestica u pitanju jer se uopste ne primecuje u igri, a grip je odlican. Jedino nju ne bih preporucio za beton jer onda jako kratko traje. Iskljucivo za neku finiju podlogu. 

 

Igrao sam jednom prilikom i onom Evroliginom  i malo je reci da sam odusevljen. Ali verovatno je bila neka od skupljih varijanti, ima ih vise.

Edited by MrTripleDouble
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, In the middle of nowhere said:

Ova je 7800 u Sport Vision-u.

 

Previse mi je ovo, ne znam bas, ja bi trazio dalje. Nesigurna kupovina, plus sto ti kaze covek gore svoje iskustvo sa Jordan loptama.

Mi igramo sa Molten GF7X na parketu, i imamo neku Adidas za napolju koja se dobro drzi par god, i to je to sto se tice trenutnog arsenala.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

 

 

Igrao sam jednom prilikom i onom Evroliginom  i malo je reci da sam odusevljen. Ali verovatno je bila neka od skupljih varijanti, ima ih vise.

 

Evroliga, Evrokup, ABA pa i KLS liga se igraju Spalding loptama TF 1000 Legacy, razlikuju se samo u dizajnu.

Replike su TF 250 i TF 500

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

btw, vec dugo hocu da pitam pa sve zaboravin. Evo jos malo ce sezona basketa da startuje pa bih da se obezbedim na vreme. Da li je neko u toku gde se kod nas mogu nabaviti sportske naocare sa dioptrijom? Trebaju mi jedne za basket kao 'leba. Imam dioptriju i obicno imam velike glavobolje nakon basketa usled naprezanja ociju. Na sociva nikad nisam uspeo da se naviknem pa bi mi ovo bilo najbolje resenje. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, In the middle of nowhere said:
3 hours ago, Marko said:
Imao je moj drug ovakvu loptu, sve isto, ali ne znam da li je bas to ta. Ako i nije rekao bih da je par generacija posle te.
Bila je dobra za napolju,  koliko je trajala se ne secam. Od onda uopste nismo uzimali Jordanke, samo Molten, Wilson i Adidas od jacih. Koliko je ova?
 

Ova je 7800 u Sport Vision-u.

Po meni preskupo za loptu koju ćeš koristiti na betonu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...