Jump to content

Kakvi su danas ljudi


vilhelmina

Recommended Posts

2 hours ago, James Delaney said:

Pun je " jutjubet  " ( po starosrpskom ) snimaka kako se ti motociklisti/bajkeri ponasaju na putevima,kao i kako se " ispomazu ",ganging up na svakog ko im se ne skloni,ne sagne i ne da im toboze duzno postovanje,jer su oni jelte madafaking bajkeri,od demoliranja auta pa do grupnih fizickih obracuna .

 

 

Ti govoris o organizovanim kriminalnim bandama, kojima su motocikli samo jedan od zastitnih znakova, ali pojam "bajker" je daleko siri. Ipak, prema svima postoji strasno mnogo predrasuda. Uvek je tako bilo, ne znam zasto. Koliko puta cujes za nekog ko se slupao motorom da mu tako i treba. Mnogo ces redje to cuti za one koji nastradaju u automobilu, pa makar bili jednako krivi za nesrecu, ili cak i vise.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po ranijem pisanju je mene dok sam dolazio sebi trebalo preventivno zgaziti jer, Boga ti, ima na jutjubu filmici kako se neki bajkeri ponasaju. Isto vazi i za onoga sto sam mu pomogao nakon sudara. 

 

giphy.gif

 

Edited by Doorn
.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Doorn said:

Ima jedna grupa ljudi koja se redovno, ako ne i uvjek pomaze. Zovu se motociklisti ili na starosrpskom bajkeri.

Kazu kad pocnes da vozis motor instant imas puno prijatelja koji ce uvjek naci vremena da pomognu. I to je istina.

 

ima takvih self-help fah-idiotskih grupa koliko zelis. sjedni veceras u spaceka i kreni na put oko svijeta. ako te ne omete nenadana poslovna obaveza, obitelj, ili zdravlje, doci ces na cilj. upravo zbog 2cv zajednice koja postoji u cijelom svijetu. sve sto ti treba su kontakti. u biti, ni to ti ne treba, ostvarit ces ih usput.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vilhelmina said:

 

 

Ne,ne govorim o bandama vec o " obicnim " bajkerima,ne mora neko da bude u Hells Angelsima da se divljacki ponasa na putu ( ne kazem SVI,cisto da mi opet ne prisijete generalizaciju ) .

 

Ja imam Harlija u garazi ( mladalacka zelja,skoro ga i ne vozim ),ali daleko od toga da cu da smatram bajkere automatski za prijatelje .

 

4 minutes ago, Doorn said:

 

 

Ne podmeci molim te .

 

Jasno sam napisao da ako grupa bajkera hoce da se obracuna sa nekim vozacem auta,onda i taj vozac ima pravo da se brani .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pa super,i ja sam samo prokomentarisao kako su isti ti Bajkeri cesto agresivni .
 
Ja licno nisam imao previse kontakata sa njima bilo losih,bilo dobrih,ali ovo kao nije generalizacija - bajkeri uvek pomazu,automobilisti uvek prolaze ?
Ni to nije tačno. Staće ti auto isto kao i biker. Eno ti ga@zoran59, on je mnogo putovao motorom, neka ti napiše iskustva. Ja sam kolima, stajao sam i kolima i motorima. Isto tako i meni. Stanem da izvadim nsšto iz gepeka, stanu i kola i motor da pitaju, ako mi treba pomoć.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mnogi ljudi ne shvataju koliko si ranjiviji u saobracaju na dva nego na cetiri tocka. Toliko toga moze poci po zlu, iako vozac automobila misli da to sto je, na primer, 'isekao' bajkera nije nista strasno. Nema na motoru gomile metala koji ce te zastiti. I ne samo to, dovoljno je da u panici 'pogresno' zakocis(znaju bajkeri o cemu se radi) i da odes u picku materinu. Naravno, ne pravdam debile koji turiraju, pale gume, divljaju, i ja bih ih rado tukao 😄 Ali zbog svega navedenog, nemojte se zacuditi ako vam bajker pokuca na prozor to have a word with you.

 

Ljudi u Srbiji, generalno, postuju bajkere, pogotovo prolaznici, pesaci. A nije ni situaciju u saobracaju tako losa koliko bi mozda neko pomislio. Barem je to moje iskustvo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li smem nešto da pitam? 

 

Temu je Vili otvorila zbog jednog događaja koji se dogodio na autobuskoj stanici. Ali, nastavili ste sa pričom o automobila, bajkerima...a imate pdf o tome koliko mi se čini.:classic_smile:

 

Tema je, po meni, uopštena- kakvi su ljudi danas.

 

Evo ovakvi:

 

Pamtim događaj jer sam pisala na blogu o njemu..Dogodilo se to pre 2-3 nedelje u prodavnici u koju idem skoro svaki dan. 

 

Žena je kupila neka jaja, i dve kese gotovih kokica. Platila, otišla i vratila se posle par minuta i počela da se dere na kasira:

 

" Ti si stavio u svoj džep 100 dinara, ukrao si mi pare, toliko košta kesa kokica! "  Čovek je ljubaznim tonom zamolio da kaže kako joj je ukrao 100 dinara kada je ispred kase bilo 10 mušterija.

 

Počela je da viče na njega, došla je šefovica radnje, vikala je na nju- bacila sve šta je kupila pored kase i rekla:

 

" Znate bre ko sam ja? Ja sam si došla ovde iz Leskovac, direktorka sam, a ko ste si vi? I ja neću da se svađam sa običnim radnicima, pogotovo ne sa kasirima! 

 

Tresnula je vratima i otišla. Kasiru je bilo jako neprijatno, pravdao se..imala sam utisak da je na ivici da počne da plače.

 

Prodavci -svi, u tom lancu hipermarketa i malih prodavnica su  odlični, ljubazni, fini...pogotovo taj kasir koji se nikada to tog dana nije posvađao sa nekom mušterijom. Ni tada se nije svađao a gospođa se drala, vikala, pravila tamo šou.

 

Slična stvar se desila ženi koja radi na delikatesu. Neka zvezda turbo folka joj je bacila sve što je kupila preko one vitrine..onda je ta zvezda došla na kasu i htela da plati pivo a red je bio velik, iako rade tri kase- pitao je sve nas- Znate vi ko sam ja? - sve ostavio na kasi i besno otišao iz radnje.

 

Takvi su ljudi danas. Užasni. Spremni da ponižavaju druge jer su zvezde, jer su direktori, jer su "viša klasa". 

 

Muka mi je od takvih.      

   

Edited by Džudi
slovna greškica
Link to comment
Share on other sites

@devojka luke razica tj.Dzudi

 

Kome se ne svidja cekanje u redovima - sve velike trgovinske kuce imaju dostavu na kucnu adresu i to resava problem.

Ako kupujes nesto preko minimalnog iznosa (najcesce 4000 dinara za ove domace) - eto resenja za nervozu zbog cekanja u redu.

Link to comment
Share on other sites

@Kronostime ovde nije problem online kupovina- to "zvezda" a i mi ostali možemo da uradimo kad želimo.

 

Problem je što je gospođa direktorka ponizila i kasira i ostale prodavce. Problem je ponižavanje ljudi.

 

Kakve veze ima da li je neko tv voditelj, stolar, advokat, lekar ili pekar? Ja lično poštujem sve profesije. 

 

Ne gledam popreko čistače ulica. 

 

A ta "viša klasa" direktorka i zvezda ( ovde stanuje dosta tih zvezda ) - oni znaju da je uvek gužva, da se tek pre mesec dana otvorila još jedna radnja. Zašto nisu kupovali online, ne znam.

 

Usput, sada je i u toj radnji "Sunce" ogromna gužva jer su im cene niske.

 

Pre neki dan kupujem za preko 1500 dinara, neka žena iza mene me gura i dere se "požurite, požurite" i traži da se otvori još jedna kasa...

 

Kada su gužve, ja čekam, a reagujem samo kad neko pokuša da se ubaci preko reda, ne da kupi cigarete, već sa punom korpom. E, tada reagujem..oštrije nego na ovom forumu.:classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

" Znate bre ko sam ja? Ja sam si došla ovde iz Leskovac, direktorka sam, a ko ste si vi? I ja neću da se svađam sa običnim radnicima, pogotovo ne sa kasirima! 

 

 

Muka mi je od takvih.      

   

 

Ma ova `direktorka` se malo salila sa zblanutim svetom :lol_2:

 

...nisam cula da neko tako govori, da prvo kaze `ja sam si dosla iz leskovac` jer u tom slucaju bi nastavila sa radnici i sa kasiri

a ne bi rekla `sa radnicima i sa kasirima`

 

(to je neka moja logika, nebitno)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mama_mia said:

 

Ma ova `direktorka` se malo salila sa zblanutim svetom :lol_2:

 

...nisam cula da neko tako govori, da prvo kaze `ja sam si dosla iz leskovac` jer u tom slucaju bi nastavila sa s`s radnici i sa s`s kasiri

a ne bi rekla `sa radnicima i sa kasirima`

 

(to je neka moja logika, nebitno)

Ispravljeno. :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas, pada kisa, isao sam u prodavnicu i naidjem na komsinicu od 80godina, ide peske nosi kisobran. Stanem je i pitam kako je ( znam da ima rak ), kaze nije bas najbolje, ide na terapiju, doktor joj je dao neke tablete da pije, ali tablete imaju nuz pojavu pa ima plikove po nogama i ne moze najbolje da hoda. Kad je otisla kod doktora da kaze u vezi tog leka, nije bio onaj doktor koji je ispisao taj lek vec neki drugi. Kaze ovaj da on ne moze da prekine terapiju tim lekom jer je onaj drugi to ispisao, ali ona moze da prestane da uzima npr na 7 dana da vidi da li ce problem nestati. Ok, kukanje na medicinu, svugde, u FR U SR u USA,... Pitam dali dolaze deca, kaze znas, da nikad ne dodju, a i sad su godisnji odmori pa nemaju vremena da me posete, na moru su. Kaze ona sa suzama u ocima.

Eto kakvi su danas ljudi.

Da li treba da radjamo decu? Nema nikakve koristi od njih. Ako trebaju za ekonomiju nek ih prave iz epruveta. 

Kad vidima ovakve stare ljude, i zale sto ih svoja deca ne dodju videti kad im je tesko, stvarno nemam nikakve osecaje prema njima.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Nisu deca tu 'zbog koristi'.

:classic_blink:

Ona mogu, ako hoce, da pripomognu, ali treba da zive svoj zivot. 

Nekad starijima nije lako, no, to je vec sam zivot, ili neko stanje u drustvu. 

'Zadruga' kao pojava u ljjudskom drustvu je odavno stvar proslosti.

Sve ostalo je pitanje ekonomije (novca), kulture, strukture licnosti i nekih licnih preferencija.

 

Ljudi su egoisticni. Kako mladi, tako i stari. I jedni i drugi umeju da smaraju.

Meni neki vrsnjaci umeju da se pozale - ja se nikada ne zalim na cerku.

Ona me cesto zove - ja to ljubazno, uz mnogo izgovora, odbijam. Znam da bih pogresio, a ne zelim ni iznenadjenja, ni smaranje. Kako njih, a tako, bogami, i meni. Pa dok ide - ide. Stariji ljudi sa svojim potrebama / problemima umeju da budu zahtevni. To niko ne voli, a ziv covek nije instant kafa, pa je prospes kad vise neces. Nego tu ima da se svasta trpi. Obostrano. Ja mislim da je to nepotrebno, ako se ikako moze izbeci.

 

Ispada da sa mojim zdravstvenim problemima i navikama meni (kod cerke sa troje dece) treba odvojena soba sa terasom / balkonom, kupatilom, cajnom kuhinjom & kompom - 24/7. Ja bazam po stanu preko noci - rijem po nekim knjigama, papirima, fotkama; kuvam, perem ves, sudove (ne lupam), sedim za kompom. Lezem / ustajem kad hocu, dremkam kad mi se prihte. Umem ponekad za pripalim neki 'smrdljevak', da nocu izadjem u setnju (sunce / kisa / sneg / zima / leto - svejedno). Na Netu sam 24/7 (osim ako drugacije ne odluci Moderacija:classic_huh:) - to niko ne treba da trpi.

Da, i muzika.

:wink2:

 

Neki par, upoznao sam ih pre par godina u prodavnici - nesto nacuo o slicnom problemu, pa se malo raspricali. Kazu deca im daleko (preko okeana), vrlo retko dolaze, a unuci ni ne znaju srpski. Deca bi im nabavila komp, pa neka nauce. A ovi u bedaku. I tako - posalju pare, ovi nabave komp, instaliram im скуре-та, pa udri u druzenje. Za dve nedelje - sijaju u radnji. 

Eto primera doprinosa 'nove tehnologije'. Normalno, mora malo truda, a za nenaviknute - komp je poveliki sok. Jedva sam ih nekako naucio da koriste e-mail, skidaju i salju slike. Da, i pretrazivenja po browseru (apoteke / lekovi) ih je odusevilo. Nisam mogao da se nesto upustam u objasnjenja oko kompa i kako se vide - kazem, zamislite da ima ugradjen 'telefon sa slikom', i da radi na isti nacin kao vasa kablovska. To im bilo dovoljno. Eto, stekli pod starost prinovu - komp.

:classic_biggrin: 

Evropa, svet - stare.

Na to se treba navici i prilagoditi se.

 

...

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Sve ok, razumem ja tebe. Komuniciras sa cerkom, ali ti nemas ovakav problem kao ova zena (rak) . Deca joj nisu daleko kao onima preko "okeana" . 

Nikakve koristi od njih, sam najvise mislio na ono: "pa kad ces se ozenit i imat decu ako ne sad", "eto tako su lep par a nemaju dece". Ili "Blago njima oni imaju troje",...

Prijatelj ima dvoje, devojcicu pola godine, i decaka 3 godine. Decak ide u vrtic i stalno neke viruse pokupi u vrticu. Vise su kod doktora nego kuci. Sta sve roditelj mora da uradi da bi "podigao" dete a na kraju mu oni vracaju na ovakav nacin.

Isto tako i komsinica.

Ne moraju oni doci i biti stalno tu, ali valjda u ovakvom teskom trenutku za tu zenu, mogu doci jednom u mesec dana da je vide. Mozda je nece videti vise.

Uopste mi nije zao sto nemam dece.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...