Jump to content

Kakvi su danas ljudi


vilhelmina

Recommended Posts

5 hours ago, vilhelmina said:

Da, i samoj mi je pao na pamet taj dogadjaj kad su slucajni prolaznici jurili atentatore na turskog ambasadora po Beogradu, jedan je valjda i nastradao. Tesko je to iz danasnje perspektive objasniti, valjda neki osecaj moralne obaveze, pa i pozvanosti na herojska dela za opste dobro, ali i za upisivanje u istoriju. I jos svasta nesto. Bas kao sto kazes, ima ta medalja i onu tamnu stranu.

 

ja cijelo vrijeme mislim (ostalo mi tako u sjecanju) da je to bilo u Sarajevu. kad ono u Beogradu. dobro si se sjetila, inace ne bih pronasao.

 

https://www.rockomotiva.com/starinarnica/ovako-se-ranije-sviralo/paraf-zeljko-umetnicki-je-omaz-zeljku-milivojevicu/

 

 

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

@vilhelmina Oprosti mi što ću možda uzurpirati tvoju temu sa jednim pitanjem: Koliko vas je pročitalo ona dva članka čije sam linkove postavila?

 

Ovde se sve vreme diskutuje o tome kako ima jako loših ljudi i sa tom činjenicom se slažem. Da, danas ima mnogo loših ljudi.

 

I dok pričamo-pišemo o lošim ljudima koji okreću glavu kad vide nekoga ko je pao na ulici, dok diskutujemo o zakonima i propisima kako i da li treba pomoći ljudima stradalim u saobraćajnoj nesreći, zaboravljamo na nešto..

 

Postoje i dobri ljudi. Ljudi koji učine dobro delo ne zato da bi se o njima pričalo da su dobri ljudi, već jednostavno zato što ne znaju da budu drugačiji.

 

Linkove sam postavila kako biste videli da još ima takvih ljudi, ali i zato što..sve vreme razmišljam kako da se pomogne devojčici sa posebnim potrebama ( Daunovim sindromom ) i njenoj zakonskoj starateljki. 

 

Ne znam da li se na Tviteru nešto organizuje za ovu malu porodicu..znam da je na Fejsu, kada sam ovo podelila, nastala tišina..niko nije osetio potrebu da šeruje tekstove.

 

Da li je razlog što je to objavio "Kurir" ili...ili ipak više gledamo sebe, začaureni u svoj mikrokosmos ( kako to kažu neki blogeri ) i ne zanima nas da pomognemo onima kojima je pomoć zaista potrebna?

 

Razmišljam..ukoliko možemo i hoćemo da damo po jednu crvenu ili 10e za forum, zašto ne bismo dodali još 500 dinara ili 5e za ovu malu Bajkerku? 

 

Ta akcija može da se sprovede u delo jer sam u kontaktu sa Tviterašem koji je pokrenuo čitavu priču jednim svojim tvitom...

 

Šta mislite o tome?    

Edited by Džudi
slovna greškica
Link to comment
Share on other sites

@Vili

Jedan od danasnjih zapadnih standarda i vrednosti i aksioma je "safety first"! 

Kako na poslu tako i u privatnom zivotu.

Sto znaci: ne izlagati ni sebe ni druge nepotrebnom riziku.

Tako npr : ako je kuca u plamenu a unutra jos ima zivih ljudi, neces nepromisljeno skociti da nekog spases - jer je veliki rizik da ces i ti izginuti, vec ces pozvati vatrogasce, ili ako su vec na putu, sacekati da dodju pa tek nakon toga videti na koji nacin mozes da im asistiras! Inace ako i ti izgines- nista nisi napravila, bices samo jedna zrtva vise! Eto u tome je ta logika. Safety culture.

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, James Delaney said:

 

Bane postaje legenda jos jednog foruma 😁

Nista nije netacno sto sam u gornjem postu napisao! Naveo sam samo malo ekstremni slucaj ali to nacelo vazi u svim situacijama.

Npr los plivac se davi u moru i ti skaces da ga spasis- to je OK. Ali ako vidis da nekog napadaju ajkule- neces skociti da ga branis od ajkula!? Mislim, ja ne bih! 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

Taj tzv. 'Zakon o sigurnosti prometa na cestama' je samo reminiscencija na propali ONI i DSZ.

Cisto prizivanje kolektivizma, parnicarstva i gubljenja vremena za obicnog prolaznika.

Takorekuc - 'jugonostalgija'.

 

Pretpostavljam da su ucesnici u saobracaju prvenstveno sami duzni da vode brigu u sebi i drugima, tako da im ne trebam kao svedok. 

Normalno, kad negde vidim guzvu / okupljanje okog nekog krsa, ili policiju pred nekim kaficem - skrecem u prvu poprecnu ulicu.

Oni da se ponasaju neodgovoreno, a neko za njih da mesecima bude pozivan kao svedok na sud, trpi presiju rodbine i sa jedne i druge strane, advokata, pa i neke sitne pretnje 'istraznih organa'? Gde ni kriv ni duzan budes uvucen u te advokatsko-sudske igre, gde se pocesto vrte velike pare, a da pojma nemas 'sta se valja iza brda'. To je jedna nocna mora.

No, thanks.

 

U danasnje vreme zivot je poprilicno jeftin (posle svih onih tragicnih dogadjaja) pa mi ne bi palo na pamet da se u nesto mesam - niti znam ko su, niti zasto su lika / auto digli u vazduh, niti zasto su nekog upucali, a iskreno govoreci - ne interesuje me. Ni u novinama.

 

Oni nesretnici koji su se upustili u jurnjavu za jermenskim atentatorima u Bgd. i izginuli, bili su poprilicno neodgoorni, i oni su hteli da izigravaju ONO i DSZ - 'svi smo mi armija-milicija'. Ubijen ambasador i vozac, ubijena dva prolaznika-vigilantea, tesko ranjem jedan atentaro, koji je kasnije umro. Ta Ex_Yu se raspala u mahnitanju jos vecih 'vigilantea - svi smo mi armija-milicija'. 

:tired:

Zato i kazem - idi i gledaj svoja posla - ne zabadaj posla ni u komsijske, ni u tudje stvari, to bu lose svrsilo.

 

'...ovo nas sada prekida! ...'

 

 

...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Bane said:

Nista nije netacno sto sam u gornjem postu napisao! Naveo sam samo malo ekstremni slucaj ali to nacelo vazi u svim situacijama.

Npr los plivac se davi u moru i ti skaces da ga spasis- to je OK. Ali ako vidis da nekog napadaju ajkule- neces skociti da ga branis od ajkula!? Mislim, ja ne bih! 

Ajkule nece napasti coveka koji ih ne provocira. A sa druge strane, kada bi neko skocio da brani coveka od ajkula dovoljno je da udari ajkulu u nos i da ona pobegne. Ajkule su osetljive kad ih udaris po nosu. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Ajkule nece napasti coveka koji ih ne provocira. A sa druge strane, kada bi neko skocio da brani coveka od ajkula dovoljno je da udari ajkulu u nos i da ona pobegne. Ajkule su osetljive kad ih udaris po nosu. 

Ok. Ti to probaj da uradis - ja necu! Neka hvala! One su izuzetno brze i vizljaste u vodi - obican covek tu nema sansi protiv njih! 

Znam puno slucajeva gde su ljudi stradali od ajkula.

Zapravo one ne vole ljudsko meso! Ali odgrizu ti nogu, ruku .... i onda ukapiraju da im se ukus ne svidja i odu dalje.

Ali ti u medjuvremenu iskrvaris.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darth Bane said:

@Vili

Jedan od danasnjih zapadnih standarda i vrednosti i aksioma je "safety first"! 

Kako na poslu tako i u privatnom zivotu.

Sto znaci: ne izlagati ni sebe ni druge nepotrebnom riziku.

Tako npr : ako je kuca u plamenu a unutra jos ima zivih ljudi, neces nepromisljeno skociti da nekog spases - jer je veliki rizik da ces i ti izginuti, vec ces pozvati vatrogasce, ili ako su vec na putu, sacekati da dodju pa tek nakon toga videti na koji nacin mozes da im asistiras! Inace ako i ti izgines- nista nisi napravila, bices samo jedna zrtva vise! Eto u tome je ta logika. Safety culture.

Ne bih opstala u toj Safety culture na način kako je vi tumačite ili kako je koncipirana. Pomagala sam instinktivno. Ja bih uletela u zapaljenu kuću, uglavnom da spasavam eventualne životinje😊. Bez šale, ako ljudski rod lišite humanosti, empatije, šta ostaje od nas? Safety cultur koncept je elitistički u osnovi, ružan, negira ono najlepše u našoj vrsti a to je nesebičnost, milosdje. Kakva bi nam bila istorija da u prošlosti nismo bili jači od nepravde, hrabriji od nepogode, bolji od sebe samih?

Edited by Pletilja
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, Darth Bane said:

Npr los plivac se davi u moru i ti skaces da ga spasis- to je OK. 

 

nije ok. ti skačeš, plivaš njega / dođeš njega, davljenik ti se grčevito hvata za glavu / usta / vrat, davi te i potapa.

dakle sad imamo dvojicu davljenika.

Spoiler

prolazi Kinik.

 

...

 

ideš Dunav, šetaš kej,

gledaš panorama,

vidiš čovek daviš,

momentalno koncentriraš sebe,

skidaš hlače pantalone,

skačeš vodu, plivaš njega,

dođeš njega.

pitaš - kolega, tebe daviš?

klinac davim, plivam leđno rekreaciono.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

Ne bih opstala u toj Safety culture na način kako je vi tumačite ili kako je koncipirana. Pomagala sam instinktivno. Ja bih uletela u zapaljenu kuću, uglavnom da spasavam eventualne životinje😊. Bez šale, ako ljudski rod lišite humanosti, empatije, šta ostaje od nas? Safety cultur koncept je elitistički u osnovi, ružan, negira ono najlepše u našoj vrsti a to je nesebičnost, milosdje. Kakva bi nam bila istorija da u prošlosti nismo bili jači od nepravde, hrabriji od nepogode, bolji od sebe samih?

Vremena se menjaju.

Ali tu gde sam sada , to mi je bila jedna od prvih lekcija koje sam naucio. Nema junacenja.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, bljax said:

ona dvojica dredera bacise ruksake, skocise medju sine, zgrabise onog jadnika i jednim nevjerovatnim skokom sva trojica „aterirase“ na peron...

 

Izvini, ovo jednostavno nije dovoljno dobar razlog da im se oproste dread locks. 

 

Sta je sljedece? Nekome ko spasi gomilu djecice iz zapaljene zgrade oprostiti sto nosi baker's boy hat kao Cillian Murphy iz Peaky Blinders?

 

Ma nikada!

 

:lol_2:

 

Ne dijelim ljude na dobre i lose jer sam duboko ubijedjen da ne postoje samo dobri i samo losi ljudi. U svakome od nas ima svega izmedju da dva polariteta. Odredjivati neciji karakter prema frizuri ili odjeci koju nose govori najvise o odredjivacu, a nista o nosiocu 'problematicne' frizure ili ekscentricne garderobe. 

 

Ako nekome treba prva pomoc i ako sam u stanju da je pruzim, ne treba mi zakon. Zamijeniti gumicu na cesmi - naravno, ne mora niko ni znati. Nazvati komsiji dobro jutro je osnova civiliziranosti i uopste nije tesko, ljudi se zacas naviknu na uljudnost cak i ako im do tad nije bilo uobicajeno. 

 

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Džudi said:

Razmišljam..ukoliko možemo i hoćemo da damo po jednu crvenu ili 10e za forum, zašto ne bismo dodali još 500 dinara ili 5e za ovu malu Bajkerku? 

 

Ta akcija može da se sprovede u delo jer sam u kontaktu sa Tviterašem koji je pokrenuo čitavu priču jednim svojim tvitom...

 

Šta mislite o tome?    

 

Za ovu i slične ideje se moraš obratiti adminu. Predlog je sasvim ok, ne vidim razlog da se ne može sprovesti u delo, ali to ne zavisi od same moderacije. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Džudi said:

...........

Razmišljam..ukoliko možemo i hoćemo da damo po jednu crvenu ili 10e za forum, zašto ne bismo dodali još 500 dinara ili 5e za ovu malu Bajkerku?

Ta akcija može da se sprovede u delo jer sam u kontaktu sa Tviterašem koji je pokrenuo čitavu priču jednim svojim tvitom...

Šta mislite o tome?    

 

17 minutes ago, Barracuda said:

Za ovu i slične ideje se moraš obratiti adminu. Predlog je sasvim ok, ne vidim razlog da se ne može sprovesti u delo, ali to ne zavisi od same moderacije. 

 

Na "starom" forumu smo imali temu, pogledaj i mozda ti da ideju: https://forum.b92.net/topic/71720-humanitarna-pomoć/

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@Barracuda  @zoran59 hvala na informacijama. 

 

Pre razmene poruke sa adminima i pre otvaranja nove teme- Humanitarna pomoć, najpre ću razgovarati sa drugom koji je i pronašao tu devojčicu i njenu starateljku. Pitaću ga da li je neka akcija počela i da li treba da je proširim i na forum, jer i ovo je društvena mreža..na Tviteru će sigurno nešto organizovati, a vrlo je moguće da su on i kolege iz redakcije pokrenuli neku priču, posle ova dva teksta.

 

I koliko mi se čini, na osnovu drugog teksta, toj maloj porodici je najpre potreban stan jer planiraju da ih izbace odande gde sada žive.

 

Videću...Hvala vam još jednom... 

 

  

Link to comment
Share on other sites

On ‎7‎/‎14‎/‎2019 at 11:30 AM, bljax said:

...malo dalje dva mladica...ruksaci i slicno al‘ na glavi obojice plast onih „dredova“ (dread) od kose...tamam su onakvi  kakve ja ne mogu smislit & ocima vidit...

Zato ja ovo pisem ovdje i sad?...zato sto zelim iskoristiti priliku da se najebem matere svima onima koji razne narode djele na hladne & „tople“, na emotivne & ne-emotivne, na sklone empatiji i sucuti & nesklone istom...i da dodam i ovo: poserem se (i petom zatisnem) na sve one (including myself!!!!) sto ljude djele a da ih i neznaju: po odjeci, po frizuri, po boji koze...postoje samo ljudi & neljudi a izmedju njih siva skala „neodredjenjih“...

   

 

...u pocetku, kad sam tek dosao na ovaj forum, mislio sam da ce navodnici davati odgovarajuci “ton” pojedinim mojim rjecima i time definisati kontekst i ono sto sam zapravo htio reci...kad ono medjutim...pa sam onda pomislio da je mozda font 12 mali i da se navodnici bas i ne vide te sam  presao na font 18 nebil’ se navodnici nekako bolje uocili...kad ono medjutim (2)...pa sam cak (ocajnicki pokusaj?) uveo bold, crvenu boju, underline...jebiga, ne pije vode nista...nemere pa nemere...

...na kraju mi je postalo jasno...razlika izmedju bosanskog i srpskog jezika koja je oduvjek bila znatna (pa samim tim i sustina izrecenog), drasticno se je povecala u ovih 30-tak godina i mi smo htijuci/nehtijuci dosli do tacke da se iako izgovarajuci (pisuci) vrlo slicne rjeci zapravo ne razumijemo...ko’ gluhi telefoni...banetu sam naprimjer moro’ docrtati...

...i sad se nesto kontam sta mi je ciniti sa tim saznanjem?...da ucim srpski jezik pod stare dane?...ama jastacu, sve letim...nikad mi nije trebao, vala netreba mi ni sad...jedino zbog cega sam se prekontavo’ je da onima do cijeg mi je misljenja ipak stalo nekako dohaberim sta sam zapravo htio reci al’ mi se cini da tih nekoliko likova dosta dobro razumiju bosanski pa je samim tim otpala potreba za dodatnim ucenjem srpskog...a ovi ostali sto ne razumiju bosanski, jebiga sta cu im ja...nek tretiraju to ko’ svoj disability...na onim “donjim” spratovima (gastronomija, bastovanstvo, vic0vi, muzicko cose, razno) mensecini ko’ da obitavaju likovi koji jos nisu zaboravili nekadasnji zajednicki nam jezik a uz to su ko’ i mi bosanci skloni zajebanciji (zajebancija nas je odrzala, njojzi hvala) pa smo zacas nakako progovorili “zajednickim jezikom”...a sto se tice ovih “gornjih spratova”, kulturno govoreci, koji ce mi kurac to da se vise na njima ofiram bezveze...pogotovu sto mi je ovo vec treci put da u ovim halvatima objasnjavam objasnjavajuca objasnjenja...ko’ sto sam vec vise puta napiso’: nije majka karala muju sto se kocko’, neg’ sto se vadio...preostalo je jos samo da se poselamimo, odoh ja u podrum kod moje raje...zamnom savakako niko nece zazalit a tu su i vazda ce biti vjeko & kinik da vas preostale na ovom il’ drugim topic-ima isamaraju ako se previse razgacite...vidi!...sad tek skontah da se njih dvojica jos uvjek nisu posvadjali...masala, bice nesta od ovog foruma...

 

@Barracuda...vidi jarane, ja sam ti zahvalan za to sto si doguro i do citiranog...jebiga, nisam bas skroz djaba piso’...al’ neznam jel’ ti palo napamet da dredere nemogu ocima vidit i zbog toga sto od ovog sto je ostalo na mojoj glavi ja danas nemogu ni dva gevinda smotat a kamoli onoliki plast napravit (a nekad davno, davno  sam imo’ kosu do guzice) pa sam morebit zato malo ljubomoran...doduse ima tu i drugih elemenata za ljubomoru...ja sam ti bolan rodjeni tehnokrata, kod mene sve mora biti optimalno...kad me je onomad ona babica izvukla napolje, rekla je mojoj materi: draga drugarice (gospodje tad jos nisu bile izmisljene), ovaj ce mali bit’ odlican tehnokrata, vidi samo kako strucno vristi...i bi tako...zna zena znanje...ocjenjujuci brzinu & udaljenost voza od mete, udaljenost objekta spasavanja, vremenski okvir za operacioni success (5, maksimalno 6 sekundi) a imajuci u vidu i vidljivu starost objekta spasavanja (object spasavanja je vec uveliko bio zreo za otpis) zakljucak je bio samo jedan: pisi propalo...doduse nisam mogo’ od sebe sakriti i fakat da ja nisam oduvjek bio ovako star, ruzan & debeo’ (sto ce rec’ tanak mi je alibi) i da sam kad sam bio u godinama one dvojice dredera bio ko tarzan u pubertetu a nisam mogo’ vala  gurnut po tepih i to da tu ima jos nekih elemenata u onih 5-6 sekundi: valja odbacit ruksake, valja ubrzat dovoljno brzo (kvalitet obuce & trenje podloge koje se nezna unaprjed) pa jos i meni zadrtom tehnokrati potpuno neshvatljiva sinhronizacija u razmisljanju & donosenju brzinskih odluke ove dvojice dredera da u isto vrjeme odluce & urade to sto su uradili...jebiga, nije da ti nesto sugerisem al’ da se ti ipak zamislis malo?...mislim ja sam poslije pokusavao da sebe zamislim ko’ dvaput ja (dva tarzana u pubertetu) u slicnoj situaciji i moram ti reci da i  uz svu ovu gore navedenu argumentaciju, uz maksimalan napor da ubjedim samog sebe u racionalnost apstinencije od “ludosti”,  jednostavno nisam mogao od sebe sakrit fakat da onaj dvostruki ja, ona dva tarzana u pubertetu naprosto nebi imali mooda da urade tako nesto...i nisam ja jedni, izmisljaju ljudi svasta da bi od sebe sakrili fakat da su im mooda ko’ dva klikera al’ i to je za razumit...tako da meni nista drugo nije preostalo nego da sam sebe bar virtuelno poserem, sto sam uredno uradio & vama napisao al’ je to ascare promaklo...skoro svima...valjda zbog one gore navedene jezicke distinkcije...

 

@Honey Badger...a moj HB, ja ti bolan vec odavno nosim  takav il’ neki slican  baker's boy hat, doduse manje kao pomocno sredstvo u spasavanju djecice iz plamena , vise vala zbog toga sto kad zazimi nema sta drugo da mi glavu cuva da ne ozebe...skidam to doduse kad otopli il’ kad kisa pada jer sam nedje procito da od tog’ raste kosa...po onoj: kisa pada, trava raste, gora zelena...mislim da imam pameti skonto bi kad izadjem ispod tusa da je to suplja...al’ jebiga haj’ ga sad znaj, krhko je znanje... kad insan ostari pocne vjerovat u svasta...ravne zemlje, nake nadnaravne sto hodaju po vodi pa onda nedje odleprsaju i sve tako slicno, da sad ne razvodnjavam pricu...uzgred, ja nisam rekao da postoje “samo” dobri & losi ljudi, napisao sam da izmedju njih postoje cjela skala...al’ ko’ sto vec rekoh..

...samo da te obavjestim, operacija “ne-normalni kolac” je privedena kraju, sve faze uredno slikane, draft recepta pripremljen ama imam goste (zenske) koji bi samo, po vascjeli dan hodali po shopping mall-ovima, smori me nosanje jebenih kesa pa kad se vratim kuci nisam nizasta...pogledam samo vjesti da vidim jel’ izbio nedje kakav interesantan rat il’ neka slicna vragolija, procitam forum dijagonalno da vidim ko se je sad s kim’ pomariso i odem u krpice...ljepim veceras, casna titova pionirska...

...svako dobro...            

Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2019 at 7:49 AM, Darth Bane said:

Ok. Ti to probaj da uradis - ja necu! Neka hvala! One su izuzetno brze i vizljaste u vodi - obican covek tu nema sansi protiv njih! 

Znam puno slucajeva gde su ljudi stradali od ajkula.

Zapravo one ne vole ljudsko meso! Ali odgrizu ti nogu, ruku .... i onda ukapiraju da im se ukus ne svidja i odu dalje.

Ali ti u medjuvremenu iskrvaris.

 

Stradali su jer su se uplašili i mahali rukama i nogama pored ajkula. Ja sam gledao snimak kada čovek pliva u bazenu punom ajkula. Ajkule ništa nisu agresivnije od papalina samo što su veće.  Opet, dužnost svakog čoveka je da pomogne čoveku u nevolji pa bilo da mu je pozlilo na ulici ili da se nalazi u autobusu koji gori. Sve ostali su izgovori. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bljax said:

.a moj HB, ja ti bolan vec odavno nosim  takav il’ neki slican  baker's boy hat, doduse manje kao pomocno sredstvo u spasavanju djecice iz plamena , vise vala zbog toga sto kad zazimi nema sta drugo da mi glavu cuva da ne ozebe...skidam to doduse kad otopli il’ kad kisa pada jer sam nedje procito da od tog’ raste kosa...po onoj: kisa pada, trava raste, gora zelena...mislim da imam pameti skonto bi kad izadjem ispod tusa da je to suplja...al’ jebiga haj’ ga sad znaj, krhko je znanje... kad insan ostari pocne vjerovat u svasta...ravne zemlje, nake nadnaravne sto hodaju po vodi pa onda nedje odleprsaju i sve tako slicno, da sad ne razvodnjavam pricu...uzgred, ja nisam rekao da postoje “samo” dobri & losi ljudi, napisao sam da izmedju njih postoje cjela skala...al’ ko’ sto vec rekoh..

...samo da te obavjestim, operacija “ne-normalni kolac” je privedena kraju, sve faze uredno slikane, draft recepta pripremljen ama imam goste (zenske) koji bi samo, po vascjeli dan hodali po shopping mall-ovima, smori me nosanje jebenih kesa pa kad se vratim kuci nisam nizasta...pogledam samo vjesti da vidim jel’ izbio nedje kakav interesantan rat il’ neka slicna vragolija, procitam forum dijagonalno da vidim ko se je sad s kim’ pomariso i odem u krpice...ljepim veceras, casna titova pionirska...

 

Nema veze sta si ti sve napisao i time htio reci, svako ce ti svakako odgovoriti samo onim sto je taj imao da kaze, bez obzira na sve. Ne sikiraj se oko toga, to ti je forumska normala, vec ces se uhodat vremenom. I sto se jezika tice, ni tu se ne trebas sikirati, tebe mozda buni ekavica ali sve je to lijepi bosanski jezik, samo neki ga zovu i 'srpski'. Meni uopste ne smeta, kad citam ekavicu, ja u sebi dodajem je i ije gdje god fali i odlicno fercera tako. :classic_wink:

 

Sto se recepta za kolac tice, ne moras radi mene te step by step faze. Prilicno sam vjest u kuhinji, dovoljno mi dati kolicine i objasniti metod u par recenica i snaci cu se. Mada je mozda bolje da to jos malo saceka, pokusavam se spustiti na 75kg, a jutros sam vagao malo ispod 82kg i taj kolac sigurno nece pomoci, izgledao je neodoljivo. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

...zajeban hairstyling...jedni spasavaju, drugi lisavaju...moracu ubuduce paziti sta i gdje govorim...

 

EDO SEDIĆ UBIO NIJEMCA: A sve zbog komentara o njegovoj frizuri...

Ubistvo se dogodilo preksinoć nešto prije 23 sata na Fažinskom putu kraj Pule, a svjedočili su mu i brojni turisti koji su bili zaprepašteni. Kako prenosi Index.hr, Edo Sedić je i ranije privođen zbog tuča i droge.

xn3hymw.jpg

Zagrepčanin Edo Sedić jutros je oko 9:15 sati priveden u Državno tužilaštvo Republike Hrvatske u Puli zbog ubistva Nijemca Patricka Bessingera iz Unterpollinga. Naime, on ga je ubio zato što je Bessinger rekao da mu se ne sviđa njegova frizura.Edo Sedić je Nijemcu zabio nož direktno u srce nakon čega je nastupila smrt, piše Regional Express.

Ubistvo se dogodilo preksinoć nešto prije 23 sata na Fažinskom putu kraj Pule, a svjedočili su mu i brojni turisti koji su bili zaprepašteni. Kako prenosi Index.hr, Edo Sedić je i ranije privođen zbog tuča i droge.

Zagrepčanin je pobjegao s mjesta događaja, ali je pravovremenom reakcijom policije uhapšen u kampu Brioni.

 

 

...svako dobro...

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna grupa ljudi koja se redovno, ako ne i uvjek pomaze. Zovu se motociklisti ili na starosrpskom bajkeri.

 

Primjer od prije nekoliko godina dok sam pravio djir po Njemackom Eiffel-u. Vozio sam zadnji u grupi, ali to nije toliko bitno. U jednom momentu sam, ni sam ne znam kako, izletio iz krivine, glavom i ramenom otresao na rub asfalta i sljunka i zavrsio u jarku nekih 2 metra. Motor se takodje naopacke zaglavio u zbunju u tom istom jarku. Moja grupa je otisla i znao sam da ce potrajati dok skontaju da me nema u retrovizorima. Zbog krivina se bas toliko u retrovizor i ne gleda jer koncentracija je naprijed. Onako osamucen i zbunjen, ugruvan, ali pun adrenalina sam izasao iz jarka. Auta prolaze, gledaju i to je to. Nailazi grupa bajkera njemaca koji staju. Jedan krece u razgovor samnom da vidi kako sam i da li treba da se zove hitna. Ostali momci su se bez puno razmisljanja bacili na vadjenje motora od +200kg iz jarka od 2 metra. U medjuvremenu se vraca moja grupa. Jos smo tu malo caskali, zahvaljujem se svabama na pomoci i oni nastavljaju dalje. 

 

Kazu kad pocnes da vozis motor instant imas puno prijatelja koji ce uvjek naci vremena da pomognu. I to je istina.

 

A onda ovo sto nije bilo tako davno:

trn9.jpg

Edited by Doorn
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pun je " jutjubet  " ( po starosrpskom ) snimaka kako se ti motociklisti/bajkeri ponasaju na putevima,kao i kako se " ispomazu ",ganging up na svakog ko im se ne skloni,ne sagne i ne da im toboze duzno postovanje,jer su oni jelte madafaking bajkeri,od demoliranja auta pa do grupnih fizickih obracuna .

 

Edited by Eddard
bez nepotrebnih generalizacija
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...