Jump to content

Kakvi su danas ljudi


vilhelmina

Recommended Posts

12 minutes ago, mrd said:

Ne zabranjuj ono što nećeš isterati! Ja sam sa mojom gazdaricom imao slične rasprave. Zabrani im nešto da rade i posle kao ne vidi da to rade. emoji14.png

Nikad nisam branio, niti tražio nešto, što neću da poštujem.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Ovde mora detaljno ispovedanje da padne.:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sofijinoj majci je bilo bitnije da se sprda i snima histericnu reakciju cerke (jb, bice to doosta lajkova na internetu), umesto da Sofiji, bez snimaka, objasni na samom pocetku da to ne sme da radi i da time ne postize nista.
Jebo roditelje kojima treba internet publika i odobravanje iste za vaspitanje dece.
Svako može da napravi dete, treba ih naučiti. Tu mnogi padaju!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Svako može da napravi dete, treba ih naučiti. Tu mnogi padaju!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

O tome i pricam - treba ih uvoditi u svet putem sistema obaveza i nagrade za ispunjavanje istih, a kazne za suprotno.

Mogao bi neki dobrocudni moderator da splituje ovo u Vaspitanje dece - svoje i tudje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Constantin said:

Moj pokojni ćale nikad nije slušao muziku. 

Ja sam odraso uz Cepeline, Parpl, AC-DC....i sam sam se bavio muzikom, imao bend i sve je bilo u znaku hard roka. Naravno, tokom godina se nešto ticalo i bluza, džez roka, a nije mi bila strana ni klasika....

 

Najstariji sin je istog muzičkog afiniteta i najžešći fan muzike u mojoj porodici. Vidim i da je devojka sa kojom živi već peta godina, na istoj liniji. Imali smo mi i zajedničke koncerte po Nišu, Galiju, Kerbe,r a Boga mi, ne tako davno smo išli i na AC-DC...onako porodično....:high_five:

 

Drugi sin....razmišljao sam, da li sam negde pogrešio, slušao je neki sladunjavi pop, inostrani, i nešto malo domaće....

Blizanci...stariji, a za to krivim njegovu suprugu, sluša ove domaće limunadice, nazovi pop, ne znam ni ja šta je...

Blizanac...mlađi....isteruje me iz takta....voli najviše da pusti neke "crkvene pesme"....volim i ja horove da poslušam, ali ovo...

 

Eto...četiri različita čoveka, ali na istom mestu rasli, pod istim uticajem...a opet toliko različiti. Razlika u godinama, najstariji je 89. drugi 92. a blizanci 98. I kako mogu da razumem ove starije, ove blizance ne mogu nikako, i ne mogu da shvatim koliko je razlike među njima, a samo pet minuta razlike. Znači, ista porodica, ista osnovna, srednja škola (fakulteti različiti doduše), isto društvo....a toliko različiti...

 

Cetvoro dece nije sala. Svaka cast majstore :Hail: 

Lako cemo za muziku. I mojih dvoje slusaju potpuno razlicit repertoar, ja sam im poturao ono sto ja slusam, ali sa djelimicnim uspjehom.

Isli smo i na neke koncerte nasih grupa i kaze meni kcerka na koncertu Bajage u Torontu, ne mogu da vjerujem da gledam uzivo Bajagu.

Moj sin bi isao samo da gleda Vlatka Stefanovskog, ali njega nema pa nema.

Dodji Vlatko cim korona prodje :please:

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

Cetvoro dece nije sala. Svaka cast majstore :Hail: 

Lako cemo za muziku. I mojih dvoje slusaju potpuno razlicit repertoar, ja sam im poturao ono sto ja slusam, ali sa djelimicnim uspjehom.

Isli smo i na neke koncerte nasih grupa i kaze meni kcerka na koncertu Bajage u Torontu, ne mogu da vjerujem da gledam uzivo Bajagu.

Moj sin bi isao samo da gleda Vlatka Stefanovskog, ali njega nema pa nema.

Dodji Vlatko cim korona prodje :please:

 

 

 

Vodis dete da gleda Bajagu?

:krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Ja sam mislio ti govoriš o mladima, a ti o našoj generaciji. Tu se slažemo, svako ima ogledalo. To je bar jasno. 🙂
Propalo to i sve upropastilo nekim PC-em

 

To se odnosi na generacija iz Ex-Yu koje jesu propale. Tu i tamo neko je mozda isplivao, ali generalno su to propale generacije. 

Just now, Kronostime said:

Vodis dete da gleda Bajagu?

:krstipd4:

 

Sta fali Bajagi?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Jedno dete nisam ošamario. Interesantno je da su bili prilično set. Jednom je stariji napravio pičvajz u školi poslali ga kod direktora, a on molio da ne zovu kuću i da će sam da snosi posledice. Čovek me posle pitao šta to mi radimo sa decom da su tako odgovorni. Ja čudom samo odgovorio da oni znaju šta je u redu, a šta ne. Da ponovim nikad ih niko nije udario.
Što se tiče tih dečijih histerija, nekad moraš to i da preživiš.
Svaki put kad su nam babe bile u poseti klinci bi navikli da kukaju na kasi u prodavnici za slatkišima na polici. Posle baba 2 puta i prestaju. :)@Kronostime Kakav despot zla kob! emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

To se ja malo zezam. Ni nas roditelji nisu tukli. Ok jednom jeste ali onako rukom po turu jer smo ja i sestra pobegli na obliznje jezero iako je mama rekla da ne moze. Imali smo oko 6-7godina. mama dosla po nas na biciklu a mi vicemo, vidi sta znam i skok na glavu u jezero. Zamisli sad da neko dete ode samo na jezero da se kupa? sad deca ne idu sama ni do skole.

 

Ne fali ni meni a ni sestri nista. 

 

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

To se odnosi na generacija iz Ex-Yu koje jesu propale. Tu i tamo neko je mozda isplivao, ali generalno su to propale generacije. 

Zbunjujes, prvo si pisao o mladima i tome kako ne znaju nista, a sad o generacijama exYU. Nije ni cudo sto se ne razumemo.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Jergović: Vedrana Rudan jedini je hrvatski intelektualac i umjetnik cijepljen protiv covida.

 

Hrvatski zlovoljnici zamjerili su joj što se išla cijepiti u Srbiju. Srpski zlovoljnici zamjerili su joj jer je nekoga u Srbiji ostavila bez cjepiva. Primjedbe su s obje strane jednako budalaste.

.....

 

https://www.24sata.hr/news/jergovic-vedrana-rudan-jedini-je-hrvatski-intelektualac-i-umjetnik-cijepljen-protiv-covida-745284

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni ovaj snimak nije naročito inspirativan, naprotiv, možda je čak malo patetičan. Zbg čega, pa očigledno i jedan i drugi sa ovog snimka sebe vide kao žrtve, a ko sebe vidi kao žrtvu, taj je već poražen. Da budem i ja malo patetičan "ko hoće da pobedi svoje neprijatelje, u srcu treba da mu tinjaju mržnja i bes, a ne samosažaljevanje, i tako će pobediti svoje neprijatelje; ali samo da tinjaju, jer tvoje srce je tvoj neprijatelj, što bi rekli vulkanci, ili klingonci, tako nešto, i ko hoće da pobedi svoje neprijatelje treba da postane glava, a ko postane glava, srće će morati iščupat".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...