Jump to content

UEFA Champions League 2019/20


Xpert

Recommended Posts

"Soon science will not only be able to slow down the ageing of cells, it will fix cells and so we will become eternal. Only accidents, crimes, wars will kill us but unfortunately crimes and wars will multiply. I love football. Thank you." 

Edited by Del Piero
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Evo sad dosao da napisem...ja ne znam kojom magijom svake godine dobijaju ovakve grupe, kako ih jednom ne usere neka malo jaca.

 

I uvek se pogodi neka grupa zivota, sto bi rekli. Nekako uz najslabiju ekipu iz prvog sesira obavezno ide i najslabija iz drugog.

Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2019 at 2:11 PM, Crni Bombarder said:

Dinamo je bolja ekipa od YB.
To sto su od njih ispali vise je splet okolnosti i greske trenera Bjelice koji je drugo poluvreme revansa u Maksimiru totalno fulao takticki. No,iz toga je izvukao neke pouke i Dinamo je imao odlicnu kampanju u Ligi Evrope. Na jedvite jade ih je Benfika eliminisala.

Mozda @Bugl Khanili @Cilemilemogu reci nesto vise o ovome,kao i njihovom dvomecu sa Rozenborgom? Posto sumnjam da @mate mišonavija za "modre",jelte :classic_biggrin:

Čak ne bi rekao da je Bjelica nešto puno pogriješio u 2. utakmici. Ispadanje od YB me podsjeća na ispadanje vod Aalborga. Dinamo jednostavno nije imao sreće. Po meni je od 4 poluvremena bio bolji u 3. Al jbg. 

Što se tiče More, ja sam iskreno iznenađen koliko dobro igra. Prodaja Šunjića mi je bila WTF moment, znao sam da zamjena može bit jedino Moro, ali nisam bio siguran kako će to izgledati. Jer mu to nije "prirodna" pozicija. Očito je Bjelica pogodio. Ivanušeca sam gledao možda 2 puta i ne mogu reći ništa pametno. Ali ako su ga toliko htjeli, ako su ga htjeli i klubovi izvana, ako su ga toliko platili ( makar je Lokomotiva-Dinamo transfer) bit će pojačanje. Ovo je najbolji Dinamo od vremena Croatie, i da je bilo malo sreće u ždrijebu potpisao bi 3. mjesto u grupi. Niti ovako neće biti vreća za napucavanje (osim možda Cityju, al oni siluju i 100x bogatije). Al jbg. u 3. si potu, iz 4. dobiješ Talijane. Ugl, bit će zanimljivo, još ako Olma ostave barem do zime, ko zna. Al kažem, da je bilo malo sreće, iznenadio bi ovaj Dinamo mnoge.

Btw, Ajaxu je suđen offside jer je lik blokirao stopera Apoela i tako utjecao na igru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bugl Khan said:

Čak ne bi rekao da je Bjelica nešto puno pogriješio u 2. utakmici. Ispadanje od YB me podsjeća na ispadanje vod Aalborga. Dinamo jednostavno nije imao sreće. Po meni je od 4 poluvremena bio bolji u 3. Al jbg. 

Što se tiče More, ja sam iskreno iznenađen koliko dobro igra. Prodaja Šunjića mi je bila WTF moment, znao sam da zamjena može bit jedino Moro, ali nisam bio siguran kako će to izgledati. Jer mu to nije "prirodna" pozicija. Očito je Bjelica pogodio. Ivanušeca sam gledao možda 2 puta i ne mogu reći ništa pametno. Ali ako su ga toliko htjeli, ako su ga htjeli i klubovi izvana, ako su ga toliko platili ( makar je Lokomotiva-Dinamo transfer) bit će pojačanje. Ovo je najbolji Dinamo od vremena Croatie, i da je bilo malo sreće u ždrijebu potpisao bi 3. mjesto u grupi. Niti ovako neće biti vreća za napucavanje (osim možda Cityju, al oni siluju i 100x bogatije). Al jbg. u 3. si potu, iz 4. dobiješ Talijane. Ugl, bit će zanimljivo, još ako Olma ostave barem do zime, ko zna. Al kažem, da je bilo malo sreće, iznenadio bi ovaj Dinamo mnoge.

Btw, Ajaxu je suđen offside jer je lik blokirao stopera Apoela i tako utjecao na igru.

Dinamo nije imao sreće na žrebanju? U suštini bilo je potrebno da se poklope kockice iz sva tri šešira pa da se kaže da bi imali sreće, mada i ovako je to sasvim solidan žreb. Imaš Siti koji ima 22 podjednako kvlaitetna igrača i koji neće prosipati bodove, te dve ekipe sa kojima može da se igra. Šahtjor jeste iskusna ekipa ali nije bauk, dok Atalanta igra moderan fudbal ali je u stanju da primi dva komada od Kijeva, krajnje nepredvidiva ekipa. Kad su u pitanju i drugi i četvrti šešir mogli ste  teže protivnike dobitii.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Del Piero said:

"Soon science will not only be able to slow down the ageing of cells, it will fix cells and so we will become eternal. Only accidents, crimes, wars will kill us but unfortunately crimes and wars will multiply. I love football. Thank you." 

Kantona i Gaskojn. Ljudi koje sam obožavao svojevremeno. I Maradona naravno. Carevi nad carevima.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Liska Manjina said:

Dinamo nije imao sreće na žrebanju? U suštini bilo je potrebno da se poklope kockice iz sva tri šešira pa da se kaže da bi imali sreće, mada i ovako je to sasvim solidan žreb. Imaš Siti koji ima 22 podjednako kvlaitetna igrača i koji neće prosipati bodove, te dve ekipe sa kojima može da se igra. Šahtjor jeste iskusna ekipa ali nije bauk, dok Atalanta igra moderan fudbal ali je u stanju da primi dva komada od Kijeva, krajnje nepredvidiva ekipa. Kad su u pitanju i drugi i četvrti šešir mogli ste  teže protivnike dobitii.

Dinamo sigurno nije momčad koja će se boriti za 1. mjesto u skupini. Ako je neki realan cilj borba za 3. mjesto onda u društvu Slavije, Zvezde, Genka... Atalanta nije sretan ždrijeb. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Dinamo sigurno nije momčad koja će se boriti za 1. mjesto u skupini. Ako je neki realan cilj borba za 3. mjesto onda u društvu Slavije, Zvezde, Genka... Atalanta nije sretan ždrijeb. 

Priajtelju, ako ovo nije solidan zreb za Dinamo ja onda ne znam sta je. Zadovoljan si sto je doso Sahtjor a ne Borusija ali ti smeta jedna Atalanta. Te cetvrte ekipe iz Spanije, Italije, Nemacke... jesu na papiru neugodne zato sto dolaze iz tih liga u odnosu na neatraktivnost belgije, ceske i tako dalje. Medjutim znaju oni da se raspadnu sto je najgore i Dinamo zna da se raspadne. Sa Olmom Dinamo ima sanse bez Olma drhtace se, navijati pa kako bude.  Nema idealne grupe za clanove treceg i cetvrtog sesira, za nikog nema idealne grupe sem  sa City, majstori uvek dobiju neku laganu grupu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Bugl Khan said:

Dinamo sigurno nije momčad koja će se boriti za 1. mjesto u skupini. Ako je neki realan cilj borba za 3. mjesto onda u društvu Slavije, Zvezde, Genka... Atalanta nije sretan ždrijeb. 

Iskreno, mislim da Atalanta uopšte nije bolja ekipa od Slavije, a ne znam na čemu ti temeljiš optimizam kad je u pitanju Zvezda. Siguran sam samo da bi obe ekipe bile izbačene iz Evrope na duži period. Tu su još Lajpcih, Lil, Lokomotiva i Galata.

 

Ne znam samo na čemu temeljiš toliki optimizam da je Dinamo bolja ekipa od bilo koje od pomenutih. Rozenborg uopšte nije reper, oni se raspadaju na svim frontovima, a nisu bili toliko lošiji od Dinama, tako da ovogodišnji Dinamo nije imao ozbiljnog protivnika u Evropi.

 

Iskreno, fudbal koji igrate se meni lično sviđa i idete u pravom smeru, ali sem Olma nema tu odličnih igrača. Povreda/prodaja Olma tu menja dosta stvari.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Nisam rekao da je Dinamo bolji od bilo koga, rekao sam da je Atalanta bolja od navedenih. 

Biti u grupi u kojoj je Dinamo i zaliti se, licemerno je. Kakva je Atalanta? Videcemo. Sigurno nije ona Atalanta od prosle godine. Jednom u 25 godina izlaze u Evropu, domaci teren nije vruc. Kao sto Totenhem nece ponoviti proslu evropsku sezonu tako ni Atalanta nece ponoviti igre od prosle godine. Atalanta ce biti vreca za napucavanje van Italije. Ako treba da se drhti od Atalante onda jbg-a, daj da menjamo sport.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sprivel said:

Mnogo je ovde strucnjaka. Atalanta je prosle godine u Italiji bila zajebana kao kratko cebe.

Jeste bila. Sad igra sa sampionima drugih zemalja. Jel treba da se pada u nesvest od Atalante? Lil je teza opcija od Atalante.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Pa tako si igrali  Liverpul, Napoli i Spursi prosle godine sa sve mocnim sampionima pa smo videli kako su prolazili  ti silni sampioni.

Atalanta preti iz senke 😄 Daj nemojte se zajebavati.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sprivel said:

Mnogo je ovde strucnjaka. Atalanta je prosle godine u Italiji bila zajebana kao kratko cebe.

Prvenstvo je jedno, Evropa je drugo. Ta ista Atalanta je ispala od Kopenhagena i izgubila kući od Sarajeva. Setimo se kako je Voša rutinirala Samp u Italiji. Ta Atalanta redovno prima golove, a uz sve to prodali su najboljeg defanzivca. Papir je jedno, ali realno gledano oni su za Evropske okvire neiskusna ekipe sa tradiciom kiksanja. Zaista ne znam kad je poslednji put jedna Talijanska ekipa bila relevantna na Evropskoj sceni, ako se izuzmu Napoli i Juve.

 

edit: Mislim da su Pašalić i Malinovski strašni fudbaleri.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sprivel said:

Niko ne kaze da preti najvecima, ali ti si rekao da Dinamo moze da je tuce. Malo tezi slucaj.

Miloje bi zatvorio Atalantu,. To sto Dinamo ne moze da zatvori nikog to je pitanje za Dinamo. Kmeci se bez razloga. Igras Ligu prvaka...

Link to comment
Share on other sites

To da ce se Atlanta raspasti u Evropi su price za male decu.

 

Ima gomile primera gde su predstavnici svojih zemalja fino gurali evropska takmicenja da bi u prvenstvu bili slabije plasirani u odnosu na proslu sezonu, dok su se neke ekipe borile za opstanak. Atlanta se svakako uklapa u sablon(ne verujem da ce se boriti za opstanak), nije mi jasno kako neki mogu da zanemare cinjenicu da oni imaju jace tekme u prvenstvu nego sto su mecevi grupne faze. Skroz se zapostavlja kvalitet ekipa u ligi preko kojih su oni izborili nastup u Evropi. Mnogo je logicnije da ce imati slabije rezultate u ligi zato sto se bore na vise frontova nego da ce se obrukati u Evropi.

 

Pritom su samo jednog od nosilaca igre prosledili na pozajmicu i imaju trenera sa kojim imaju kontinuitet.

 

Jesu ispali od Kopenhagena, ali sezonu pre toga su prosli grupu pored Evertona i Liona i valjda su bili prvi. Verovatno bi dobacili dalje da nisu naleteli na Borusiju u 1/16 LE.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...