Jump to content

UEFA Champions League 2019/20


Xpert

Recommended Posts

U Holandskom fudbalskom savezu postoji licencna komisija koja strogo vrsi nadgled finansija svih klubova koji se bave, kako ovdje kazu, placenim fudbalom.

Postoji niz mjera da se ne ode u -, a takodje i kazni, ako se to desi. Talenti nam odlaze, a za uzvrat skupljamo mrvice. 

 

Ovo su cifre iz 2018 i timovi sa dugovima u milionima evra:

1. Man Utd - 561 

2. Benfica - 309 

3. Inter - 303 

4. Juventus - 283 

5. Liverpool - 272 

6. Alteico Madrid - 271 

7. AS Roma - 255 

8. Olympique Lyon - 254 

9. Valencia - 242 

10. AC Milan - 210 

11. Galatasaray - 203 

12. CSKA Moskou - 195 

13. Sunderland - 180 

14. Newcastle United - 179 

15. Paris Saint Germain - 167 

16. FC Porto - 161 

17. Fenerbahce - 150 

18. Besiktas - 142 

19. Wolfsburg - 141 

20. Sporting Lissabon - 133 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Niti jedna od ekipa koje igraju kvalifikacije za LŠ nije pokazala dobru formu, možda samo Kluž koji je izbacio Astanu i Makabi, kao dve ozbiljne ekipe. Iznenadio sam se koliko su se Dinamo i Ferencvaros mucili sa amaterskim ekipama.

 

Mali off:

Flora iz Talina je jako nezgodna i ozbiljna ekipa i mislim da bi i Zvezda i Partizan imali dosta problema sa njima, a ne bih ni isključio mogućnost ispadanja.

 

Link to comment
Share on other sites

Svrsenom poslu nema mane. Jednsotavno uvek se desavaju iznenadjenja. Dobro je dok ih izbegavamo u tim ranim fazama kvalifikacija.  Dinamo je drzao najbolje igrace na klupi. Kad su usli dinamo je prodisao. 

Ne znam zasto Degenek krece mec sa klupe?

Ispade Bate...

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

@goldberg


U koju svrhu se onda trosi taj surplus?

Pretpostavljao sam da je u Holandiji striktnija kontrola trosenja i da finansijski izvestaji moraju da budu besprekorni, ali i sam si naveo da je potrosnja mnogostruko manja od prodaje i tako godinu za godinom. Tom logikom ispada klubovi tamo (ukljucujuci i veliki Ajaks) moraju na taj nacin da posluju da bi funkcionisali, tj. da bi postojali uopste. Odbijam da poverujem u to.

(ili su svi kolektivno angazovali neke verzije Djure Snajdera da im upravlja klubovima)

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, RatzenStadt said:

@goldberg


U koju svrhu se onda trosi taj surplus?

Pretpostavljao sam da je u Holandiji striktnija kontrola trosenja i da finansijski izvestaji moraju da budu besprekorni, ali i sam si naveo da je potrosnja mnogostruko manja od prodaje i tako godinu za godinom. Tom logikom ispada klubovi tamo (ukljucujuci i veliki Ajaks) moraju na taj nacin da posluju da bi funkcionisali, tj. da bi postojali uopste. Odbijam da poverujem u to.

(ili su svi kolektivno angazovali neke verzije Djure Snajdera da im upravlja klubovima)

 

To ne znam. Ranije je FC Porto bio gospodar transfera i oni su iz godine u godinu imali ogromne prihode, a dovodili su igrace za 10, maksimum 15 miliona.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, suptil said:

 

Ne znam zasto Degenek krece mec sa klupe?

Ispade Bate...

Kako zašto? Zato jer je Voždovac odložen, da bi što spremniji dočekao Kopenhagen, jedinu priliku da se iole uigra sa ovom kriminalnom odbranom je presedeo na klupi. Vidiš da ima logike 😂.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se Seltika tice nisam se previse zacudio. Jos jedna liga, uz holandsku koju sam vec naveo pre nekog vremena, koja zivi od stare slave, tj smatra se za neku ligu prosecnog kvaliteta iako to nije vec duze vreme.

Bas nedavno na Areni prenosili Rendzerse sa nekim teletabisima (tipa Madervel) i odgledao sam nekako to mucenje samo zato sto nista drugo nije bilo u direktnom prenosu u to vreme. Ljudi moji, to je neki Javor (i to onaj Curcicev) nivo fudbala.
Bas sam cesto i razmisljao o tome kakvi su Skoti underperformeri u fudbalu, kako reprezentativno, tako i klubski. Preduga i preznacajna tradicija u fudbalu, ne manjka para, infrastrukture, ljudi na stadionima, i sl, pristojna populacija, a opet su lower middle class na reprezentativnom nivou, a na klubskom jos nize.

Za Krasnodar sam pre dvomeca sa Portom stvarno mislio da ce da prodju. Iz sezone u sezonu napreduju sve vise i ta tendencija rasta traje vec 10-ak godina (za razliku od Porta koji polako pada iz godine u godinu). Sto je jos fascinirajuce, to im uspeva bez nerezenskog trosenja miliona i miliona sto je uobicajena praksa za sve ruske velike klubove, pre svi Zenit, pa Spartak i Lokomotiva, a doskora i CSKA. 

No, priznajem da sam se predomislio po pitanju prolaska posle prvog meca i to ne toliko zbog povoljnog rezultata za Porto, nego zbog sveopste nemoci Krasnodara da bilo sta uradi za 90 minuta.

Dinamo - Briz, slicna prica kao i za Krasnodar - Porto.

16 minutes ago, X3M said:
44 minutes ago, RatzenStadt said:
Borjan do peterca dolazio kod svakog penala.
Aplauz za uefu i nova pravilaTM

Izvini... Ali, malo je jadno...


Sta je tacno jadno? Citirao si me, ali nisam siguran da li se meni obracas...

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

A jebiga jeste Borjan stvarno previše rano izletao, nema to veza sa ovim novim pravilima. Komentarisao sam sad za vikend u PL da ako planiraju to sa VAR da gledaju svaki put da mislim da je neodrživo ali on ga baš pretera. Naravno, teško da će sudija to da svira u ovakvim trenucima ali trebalo je da ga opomene odmah, ja mislim da je to uradio tek na poslednjem penalu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se Seltika tice nisam se previse zacudio. Jos jedna liga, uz holandsku koju sam vec naveo pre nekog vremena, koja zivi od stare slave, tj smatra se za neku ligu prosecnog kvaliteta iako to nije vec duze vreme.
Bas nedavno na Areni prenosili Rendzerse sa nekim teletabisima (tipa Madervel) i odgledao sam nekako to mucenje samo zato sto nista drugo nije bilo u direktnom prenosu u to vreme. Ljudi moji, to je neki Javor (i to onaj Curcicev) nivo fudbala.
Bas sam cesto i razmisljao o tome kakvi su Skoti underperformeri u fudbalu, kako reprezentativno, tako i klubski. Preduga i preznacajna tradicija u fudbalu, ne manjka para, infrastrukture, ljudi na stadionima, i sl, pristojna populacija, a opet su lower middle class na reprezentativnom nivou, a na klubskom jos nize.

Za Krasnodar sam pre dvomeca sa Portom stvarno mislio da ce da prodju. Iz sezone u sezonu napreduju sve vise i ta tendencija rasta traje vec 10-ak godina (za razliku od Porta koji polako pada iz godine u godinu). Sto je jos fascinirajuce, to im uspeva bez nerezenskog trosenja miliona i miliona sto je uobicajena praksa za sve ruske velike klubove, pre svi Zenit, pa Spartak i Lokomotiva, a doskora i CSKA. 
No, priznajem da sam se predomislio po pitanju prolaska posle prvog meca i to ne toliko zbog povoljnog rezultata za Porto, nego zbog sveopste nemoci Krasnodara da bilo sta uradi za 90 minuta.

Dinamo - Briz, slicna prica kao i za Krasnodar - Porto.

Sta je tacno jadno? Citirao si me, ali nisam siguran da li se meni obracas...
Nisam pogrešio citat.
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RatzenStadt said:

Sto se Seltika tice nisam se previse zacudio. Jos jedna liga, uz holandsku koju sam vec naveo pre nekog vremena, koja zivi od stare slave, tj smatra se za neku ligu prosecnog kvaliteta iako to nije vec duze vreme.

 

Ja od kako pratim fudbal Skoti su imali ta dva krstena tima Seltik i Rendzers,ostali su bili manje vise tragikomicni....

Gledao sam malo prosle godine par utakmica skotske lige,tu su negde po hvalitetu sa ovom nasom bedom,samo bez namestanja... 😄

Link to comment
Share on other sites

Treba obratiti paznju na Sulejmanova iz Krasnodara. Decko ima tek 19 godina, pravi biser fudbala. Zapazio sam ga prosle sezone protiv Valensije, dao im je strasan gol, sinoc 2 gola Portu. Brz je sa loptom, ima nisko teziste i odlicnu ljevicu. 

 

Krasnodar se inace bas dobro pojacao ovog ljeta. Doveli su Vilhenu iz Fejnorda, standardnog reprezentativca Holandije, Remija Kabelu iz Francuske lige, tu je i iskusni Berg, sasvim korektan napadac. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imaju oni i Ignjatjeva koji je takođe odličan mladi napadač. Inače i oni muku muče sa povredama obzirom da su im poređeni i Gazinski i Klaeson, koji su možda i ponajbolji igrači ove ekipe.

 

Pametno se ulaže u ekipu, kostur ekipe je tu duži niz godina i sad se samo dovode kvalitetni i provereni stranci.

 

Staž u ekipi Krasnodara:

Petrov - 6 godina

Ramirez - 3 godine

Martinovič - 10 godina

Ari - 6 godina

Gazinski - 6 godina

Klaeson - 3 godine

Vanderson - 3 godine

Kritsjuk  - 4 godine

Sinjicin - 7 godina

 

Na sve to su iz omladinskog pogona dobilii Ignjatjeva, Sulejmanova i golmana Safonova. Tako da nije ni čudo što su kompaktna i dobra ekipa!

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...