Jump to content

UEFA Champions League 2019/20


Xpert

Recommended Posts

17 hours ago, Del Piero said:

Lyon je igrao polufinale 2010. kad ih je izbacio mocni Ivica Olic.

Hattrick na Gerlandu. Mislim da je iste sezone Ivica u QF stavio Unitedu u 90oj. u Munchenu za 2:1, i onda na Old Traffordu kod 3:0 za United otresao Carricka i zabio za 3:1 u 45oj. Ribery-Robben korner je samo završio što je Ivica započeo. 

19 hours ago, goldberg said:

Osta Serija A samo na jednom predstavniku i to nije ni Juventus, ni Inter, ni Milan ni Roma ni Lazio - niko od tih velikana, nego Atalanta

Raspala Atalanta? 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Bugl Khan said:

Raspala Atalanta? 

Fasciniran sam njihovim stilom igre, ljudi ne staju, ali isto tako su nekonstantni što se videlo na početku. Jednostavno nisu navikli na to takmičenje, kasnije su podigli formu i uz kikseve Dinama i Šakhtara uz mnogo sreće prošli dalje. Imali su dosta sreće da ih zaobiđu povrede, šteta što nema Iličića, ali šta da se radi. Nezgodna ekipa koja može svakog dobiti, ali isto tako i od svakog izgubiti. Ubeđen sam da bi imali ogromne probleme u dvomeču sa Praškom Spartom ili sa Klužom, sa nekom od organizovanih defanzivnih ekipa. Upravo na tu foru ih je Kopenhagen rutinski izbacio prošle godine, imaju trenutke briljantnosti ali isto tako i trenutke samouništenja.

 

Treba napomenuti da oni u svojim redovima imaju jako veliki broj mladih talenata koji tek čekaju na afirmaciju, bili su prvi u Primaveri sve dok korona nije prekinula ligu. Bukvalno će iz te ekipe izvaditi 2-3 igrača, a na sve to pametno kupuju. Ekipa na koji treba obratiti pažnju u budućnosti, jako kvalitetan, potentan i održiv projekat.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Ne secam se kad sam napisao da je Atalanta raspala.

Ma nisam ni rekao da si ti napisao. Nego smo imali raspravu nakon ždrijeba skupina gdje sam rekao da Dinamo nije imao sreće što je iz 4. jakosne skupine dobio Atalantu, dobru serie A ekipu. Na to su neki tvrdili kako je Atalanta raspad, i kako je dobiti njih kao 4. u skupini super ždrijeb. Na to sam se osvrnuo. 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je da ti ljudi nijesu gledali puno Atalantu. Oni su ozbiljna masinerija vec 3 poslednje sezone, i svake sezone sve vise rastu. Pogodili su sa svim pojacanjima proslog ljeta. Malinovski je odlican igrac, tehnicki izuzetno dobar, ima top u lijevoj nozi. Muriel je vec ranije imao dobru reputaciju, nijesu njegove igre iznenadjenje. Meni su najimpresivniji njihovi bekovi-krila. Hateboer je pravi tenk na desnoj strani, jede teren, lijevo imaju Castagnea i Gosensa, oba odlicni igraci, slatke muke tu ima Gasperini. Steta za ovo sto se dogodilo Ilicicu, covjek je igrao fudbal karijere, ali moze Atalanta i bez njega da pomrsi racune PSG-u.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Liska Manjina said:

Daj nemoj me zezati, Sarajevo ih dobileo u sred Italije, a Kopenhagen ih izbacio iz LE. Zanimljiva ekipa sa finim sistemom, ali sumnjam da će nekad nešto osvojiti. Ne mogu pomrsiti račune Parizu, biće zanimljiva utakmica, ali neće proći.

Proslo je vise od 2 godine od tad, trenutno su mnogo ozbiljnija ekipa. 

 

Da se ova utakmica sa PSG igrala pre nekih 20tak dana rekao bih da je egal, stvarno su igrali vrhunski. Medjutim, deluje kao da im je opala forma na kraju sezone, jos kad se na to doda odsustvo Ilicica, sumnjam da ce moci da urade nesto.

 

U svakom slucaju svaka njihova utakmica je must watch s obzirom na to koliko lep fudbal igraju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Proslo je vise od 2 godine od tad, trenutno su mnogo ozbiljnija ekipa. 

 

Da se ova utakmica sa PSG igrala pre nekih 20tak dana rekao bih da je egal, stvarno su igrali vrhunski. Medjutim, deluje kao da im je opala forma na kraju sezone, jos kad se na to doda odsustvo Ilicica, sumnjam da ce moci da urade nesto.

 

U svakom slucaju svaka njihova utakmica je must watch s obzirom na to koliko lep fudbal igraju.

Ali nije li PSG već mjesecima bez utakmica? Atalanta s druge strane u punom pogonu. PSG je favorit, ali moglo bi bit zanimljivo. Još kad se uzme u obzir kako se PSG samoubija u CL iz godine u godinu. 

Uglavnom, neka uzme ko god, samo ne City. U biti bilo bi mi drago da Atletico uzme. Mislim da im je ovo zadnja prilika u dogledno vrijeme.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

U biti bilo bi mi drago da Atletico uzme. Mislim da im je ovo zadnja prilika u dogledno vrijeme.

Meni takodje.
Problem je sto su im dva igraca pozitivna na koronu. Korea i Vrsaljko su u subotu bili pozitivni na testu. Danas su ga ponovili i rezultat je negativan.  Ovo potencijalno moze da kompromituje epidemioloski i ostatak tima..videcemo. Za njih je svakako najbitnije da im je neko sklonio Reala iz takmicenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Meni se Atletiko nikako ne dopada, nekako igraju jalov fudbal, stvaraju bas malo prilika po utakmici. Lajpcig je gazio prije ovog sranja, ali u nastavku Bundeslige su djelovali skromno. 

Atletiko je nakon pauze delovao nesto konkretnije..mozda me utisak vara,ali su mi izgledali ponajbolje od svih spanskih timova. Cak i od Reala. Da,u pravu si za Lajpcig. Kod njih kao da je bilo obratno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Bugl Khan said:

Ali nije li PSG već mjesecima bez utakmica? Atalanta s druge strane u punom pogonu. PSG je favorit, ali moglo bi bit zanimljivo. Još kad se uzme u obzir kako se PSG samoubija u CL iz godine u godinu. 

Uglavnom, neka uzme ko god, samo ne City. U biti bilo bi mi drago da Atletico uzme. Mislim da im je ovo zadnja prilika u dogledno vrijeme.

Da, definitivno je prednost Atalante to sto imaju dosta odigranih takmicarski utakmica posle pauze. Ali im je na kraju sezone dosta opala forma, poslednjih 5-6 tekmi nisu pokazali previse.

 

Definitivno imaju kvalitet i igru da ugroze PSG, nadam se da ce im to poci za rukom.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Meni se Atletiko nikako ne dopada, nekako igraju jalov fudbal, stvaraju bas malo prilika po utakmici. Lajpcig je gazio prije ovog sranja, ali u nastavku Bundeslige su djelovali skromno. 

Ma ne sviđa se ni meni kako igraju. Više zbog toga što su igrali 2 finala i oba pukli krajnje tijesno od najomraženijeg rivala. Prvi put imali ruke na peharu do 90. minute, drugi put izgubili na penale. Dođu mi kao ona Valencia što je 2 finala za redom izgubila. "Zaslužuju" da im se vrati. Kao Chelseau npr. što se vratilo kad nitko nije očekivao. Jedini koje baš ne volim vidjet da dižu CL su Barcelona i Juventus. Ako igraju međusobno, onda sam za one di igra neki naš. Kao kad im je Raketa stavio za 1:0 u finalu čini mi se. 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Crni Bombarder said:

Atletiko je nakon pauze delovao nesto konkretnije..mozda me utisak vara,ali su mi izgledali ponajbolje od svih spanskih timova. Cak i od Reala. Da,u pravu si za Lajpcig. Kod njih kao da je bilo obratno.

Gledam sad rezultate, u pravu si 100%. Imali su 7 pobjeda i tri remija u nastavku, ali ukupno u prvenstvu na 38 meceva samo 51 gol. To mi je nekako malo za ekipu koja puca na LS. Zajebani su oni bas, ali nekako ne mogu da navijam za ekipu koja ce da povede u 10. minut i da cuva to do kraja.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Crni Bombarder said:

Atletiko je nakon pauze delovao nesto konkretnije..mozda me utisak vara,ali su mi izgledali ponajbolje od svih spanskih timova. Cak i od Reala. Da,u pravu si za Lajpcig. Kod njih kao da je bilo obratno.

Često sam ih gledao)u nastavku. Povratkom Karaska u tim i sa ekslozijom forme Ljorentea (ona 2 gola protiv Loverpula su mu baš digla samopuzdanje, a i Colo mu je našao poziciju prema sopstvenom priznanju ga je gurao previše defanzivno. Sada je na AMF ili CF) su počeli da igraju dobar ofanzivan fudbal sa dosta golova. Nisam proverio statisku, ali sam ubeđen da daju dosta više golova po meču. Njima odbrana nikada nije skripala plus da im više leži eliminaocioni sistem takmičenja tako da im se solidno otvorilo da konačno osvoje takmičenje. Jeste da fudbal ne treba porediti sa kosarkom ali mene Colov Atleti podseća na Radonjinu Zvezdu. Haslerski pristup, prvo odbrana pa napad, igrači sa oteklim i gabaritnim cojonesima. Zato sam tokom prethodnih godina u većini slučajeva navijao za njih. Zamerka je što umeju da budu preprljavi i pregrubi, ali da nije tako ne bi imali rezultate koje postižu. 

 

Ove godine im se otvorilo, ali ne samo Atletiku već i svim autsajderima jer se ostatak takmičenja igra na jednu tekmu, a u jednoj temi može svašta da bude. Ta da ću uz Atleti navijati da neki autsajder uzme usatog, pošto timova koje favorizujem nema u završnici LS. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

upao u neku depresiju
Nije proverena prica, ali kolega ciji brat je do skora bio fudbaler i koji ima dobre informacije kaze da je Ilicic hteo da iznenadi zenu i vratio se iznenada kuci i" iznenadio" je. Uhvatio je sa ljubavnikom u krevetu. Kaze ds ga je to totalno slomilo, hoce da napusti fudbal. Ogradjujem se, nije putpuno proveren info....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...