Jump to content

UEFA Champions League 2019/20


Xpert

Recommended Posts

17 hours ago, vepar said:

Na sta je spala Valensija, kakva beda od ekipe... i jos ovaj neki pickasti fudbal

 

Imaju probleme sa brojnim povredama top igraca, al' i generalno Valencia vec odavno igra tako, a nekada su bili sinonim za atraktivan fudbal. Nedavno im je i Mallorca utrpala 4 komada, Getafe im uvaljao 3 komada prije nekoliko dana...Uzasni su u gostima. Uglavnom je to neki bezvezan i bezidejan fudbal. Mnogo bolja ekipa je npr. Sevilla koja ne igra LS, a i Real Sociedad je u vecem dijelu sezone igrao bolji fudbal od njih.

 

Bas nedavno gledam kol'ko je i atmosfera na Mestalli slaba poslednjih godina. Nekada su na domacem terenu imali paklenu atmosferu, bukvalno. Tribine blizu terena, navijaci naprzeni, osjecaj kao da se cijeli stadion rusi na ledja protivnika, plus jos kad Albelda & Co pritisnu i protivnika sabiju u sesnaesterac... Danas je sve to nekako mlako, ravna linija. Nedavno, protiv Barcelone, imaju odlicnu fazu meca tokom koje pritiscu Barcu u talasima, a atmosfera onako....mehhh. A i nekada su imali dosta igraca sa jakim karakterom, dok ovu danasnju ekipu kao da odlikuje neka malodusnost. Bas nekako u duhu danasnjeg fudbala, olako prihvataju poraze.

 

Ipak, igraju dosta bolje na domacem terenu nego u gostima, a i Atalanta je relativno bezvezna i prosjecna ekipa, pa ukoliko Valencia u revansu postigne gol u prvom poluvremenu, a ne primi nijedan, mogla bi se utakmica poprilicno otvoriti. Valjda ce i publika malo zivnuti za ovu priliku, a i situacija sa povredama kljucnih igraca bi trebalo da se rijesi do revansa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

 

on posle bukvalno svakog poraza krivi travu, vetar, kisu, nesto peto za poraz osim sebe i svojih igraca. liverpoolovski mozak.

Sva sreca pa u poslednje dve godine ti porazi mogu na prste da se nabroje...al je lepo da je tu uvek neki junajtedovac da isprati 😁

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, vepar said:

 

Pratim i previse, plus sam bivsi fudbalski radnik tako da se razumem u neke stvari mnogo bolje od forumskih znalaca koji samo ovde znaju da prosipaju pamet

 

Sto se tice Valensije, oni nisu uopste imali igru sinoc, kao da igraju prijateljski mec, a ne ls

 

Atalanta je jedan od jacih timova u Kalcu koji je nivo holandske lige tako da je to kao da pisemo u Fejnordu, ali ocigledno su neki ostali vremenski u devedesetim godinama

 

 

Znas dobro da ne mozemo da proveravamo ko se cime bavi u rl i zato je to irelevantna informacija na forumu.

 

Nije irelevantno sto si pokazao da ne znas da je Valencia oslabljena neigranjem par vaznih igraca, a nisi obratio ni paznju na igre Atalante ove sezone, da su dali najvise golova u Seriji A.

 

Serija A ne moze nikako da bude na nivou Eredivisie. Samo u poslednjih 5 sezona italijanski klubovi skupili su preko 66.000 bodova u UEFA takmicenjima, a holandski samo 35.150.

 

I zasto mislis da su losi, jer nema vise jakih Milana i Rome? Pa ne moraju stalno isti klubovi biti u vrhu samo zbog imena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad se vec gadjas brojevima, portugalska liga je skupila 50 bodova, a spanska skoro 100. Pa sad proracunaj kome su blizi Italijani

 

Obratio sam ja paznju na Atalantu, posebno kad ih je naguzio Dinamo 4:0. Da ne komentarisem ove goleade u Kalcu, to je ionako sve namesteno. Potpuno je nebitno da li je Roma, Milan ili Atalanta, tamo ionako postoji samo Juve i da kazem Napoli kao neka druga evropska klasa, ostalo sve je dosta slabije

 

Ne kazem da su losi, losi su za ls jer nemaju kvalitet za 8 i razvalice ih neko tamo 10:0. Imali su srece u zrebu i to je to

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kako sad namesteno?

 

Ne mogu svi rezultati koji nam se ne svidjaju da budu "namesteni". Kako je Liverpool dosao do nikad vidjene serije gde niko ne moze da im uzme bod, a ne mogu da dobiju 5. ekipu u Spaniji? Da li je i to namesteno?

 

LS i neka liga prosto nisu isto. Liga Sampiona su dve utakmice, tu veliku ulogu ima i sreca u zrebu, motivacija, koncetracija, tempiranje forme. Toliko sezona je bilo gde pobednik LS ocigledno nije bio najbolji evropski tim, pogotovo ako u svojoj ligi nije mogao da bude ni 2., ali su ti timovi bili najbolji u Ligi Sampiona i zasluzeno osvajali to takmicenje.

 

Dinamo je ove sezone dobar tim, mnogo bolji od Zvezde (koja je dobila Liverpool 2:0 prosle sezone, sta da kazemo za njih?), odigrali su 5 ili 6 egal meceva i ispali zbog sopstvene gluposti. Proslih sezona gubili su i Barcelona, PSG, Real sa po 3:0 ili 4:0.

 

Atalanta vec dve sezone igra odlicno u Seriji A, prosli su grupnu fazu, imali srece u zrebu, to su sve cinjenice, to sto su izgubili 4:0 ne znaci da su kvalitetom u rangu Feyenorda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, vepar said:

 

Pratim i previse, plus sam bivsi fudbalski radnik

 

 

Za razliku od ostalih ja ti savrseno vjerujem da si fudbalski radnik. Bez za*ebancije! Sta nam je sve uslo u fudbal zadnjih desetljeca na ovim prostorima, savrseno se uklapas. Ja sam o tome prije deset i kusur godina javno govorio u sarajevskim medijima, bio sam mlad i naivan, zelen, pa sam u narednim nedjeljama dobijao sms-poruke opskurnog sadrzaja od tih novopecenih fudbalskih radnika, koji su u fudbalu nanjusili laku paru, brzu dobit i ugodan carsijski zivot bez prolivene kapi znoja.

Iskreno licis mi na nekog tipa iz kladionice kome je sve namjesteno, sto i sam ovdje tvrdis. Ako si namjestao utakmice fudbalski radnice, onda ti je takav pogled na fudbal i prirodan i logican. Meni nije. Ja ne mogu prihvatit da je ''sve namjesteno'', pogotovo ne na ovoj razini kvaliteta i zahtjeva u igri.

No ko sam ja ili bilo tko drugi da ti oponira u stavu. Olako dijelis etikete, proglasavas sve redom neznalicama, znaci da si autoritet.

Sto se mene tice, i treba da pratis. Nadam se da ces pocet i da gledas fudbal, da razumijes igru, citas je, da ucis, da slusas druge, neprestano, da stalno trazis komunikaciju vezanu za teroiju i praksu u fudbalskoj igri. Ali posto si to prevazisao, cemu to? Sta ce tamo neka Atalanta, amateri koji se na srecu provlace. Budale koje su izgubile jedan mec i nisu prihvatili cinjenicu da ne znaju igrat lopte, nisu se ispisali iz Lige Prvaka, nisu prihvatili stavove neprikosnovenih fudbalskih autoriteta made in fudbalski radnik vepar.

Zavidim ti pomalo. Dosegao si visine o kojima vecina nas ni ne razmislja da ce ikad dotaci. Ti si sada u poziciji da organiziras trenerske seminare i poducavas brojne trenere u regiji da zoves goste iz cijele Evrope, da saradjujes sa UEF-instruktorima, da se kandidiras za redsjednika trenerske organizacije. Nadam se ces uskoro vagat i ponude za selektorske pozicije vodecih evropskih i svjetskih nacija, klupski si fudbal ionako presao kao video-igricu. Fudbalski radnice... :lol_2:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Otkad pratim nogomet ovo je najjadnija ekipa Barcelone, mlaka, impotentna, bezidejna, da je Sarri ili Ancelotti umjesto Gattusa na klupi Napoli bi sve riješio već večeras, ovako možda umulja neki krumpir Barcelona mada mogla bi još koji gol i primit. Možda i prođu Napoli ali iduću rundu neće, još ako nalete na City/Liverpool/Psg/Bayern slijedi im demoliranje i još veća blamaža od onih zadnjih par sezona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Davies je novo fudbalsko cudo. Da napravis ovako brzog igraca na igricu bilo bi previse. Trci kao gazela, nemoguce je pratiti kada uhvati zalet sa loptom u nogama. Gnabry se polako profilise kao vrhunski fudbaler. Dosta je dobar ovaj Bajern. Imaju dosta prekaljenih fudbalera+ par vrhunskih talenata. Svakako jedan od glavnih favorita za osvajanje.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Nema sta, Bavarci su sila, to se videlo i u Bg kad su gostovali Zvezdi, niko nikada u zadnjih 20ak sezona nije onako izdominirao u Bg kao tada Bayern, a gostovali su prilicno jaki timovi, nije da nisu. Ipak, oprezan bih bio sa proglasavanjem kao glavnih favorita za Ls, premda su zaista najvise pokazali od svih ucesnika 1/8 do sada u Ls, ali treba reci da su naguzili Chelsea jer su ovi igrali otvoreno, sve golove su im dali iz kontri i kad su imali veliki brisani prostor za kombinacije i trcanja, Colo bi im " suzio " teren , postavio dupli blok i u teoriji bi mogao da ih dovede do ludila, kao Klopa recimo.

Naravno to je samo teorija, u stvarnosti Bayern stvarno deluje trkacki mnogo jako, ali u ovim dvomecima smo vidjali svakakve rezultate, znao je Bayern da ispada i sa jacim timom od ovoga sto sada imaju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Celzi u drugom poluvremenu jedva da je centar prelazio, a pokusavali su da igraju fudbal, toliko su bili smuseni i nemocni da je to neverovatno. 
Napoli je mozdao trebao da igra ofanzivnije, pojma nemam, prelep gol je dao Mertens. Nije Barca iskreirala nesto mnogo sansi obzirom na posed.

 

  Ove godine izgleda drugacija prica sto se tice Engleskih timova, videcemo Siti sutra.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, K.O.Z.A. said:

Otkad pratim nogomet ovo je najjadnija ekipa Barcelone, mlaka, impotentna, bezidejna, da je Sarri ili Ancelotti umjesto Gattusa na klupi Napoli bi sve riješio već večeras, ovako možda umulja neki krumpir Barcelona mada mogla bi još koji gol i primit. Možda i prođu Napoli ali iduću rundu neće, još ako nalete na City/Liverpool/Psg/Bayern slijedi im demoliranje i još veća blamaža od onih zadnjih par sezona.

Sto bi se reklo: Potpis!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...