Jump to content

UEFA Europa League 2019/20


mister-no

Recommended Posts

1 hour ago, 21Barkley said:

Ne poredimo sportove nego 

Sve navedeno važi i za fudbal i za odbojku i za gvoš na travi. Svojim upisom potvrđuješ da je u pitanju samo razlika u novcu koji se vrti, a dodao bih da to sa sobom nosi i veliki broj mufljuza.

 

Pritisak u FKCZ i FKP je bio veliki i u Jugoslaviji. Neuporedivo veći nego u drugim klubovima. Isti takav pritisak je i u košarci. Eno, Vesa Petrović je pričao pre par dana da ga je prvi derbi istresao iz gaća a da neki igrači to nisu mogli da podnesu.

 

Pomenuo si kako je u Hrvatskoj drugačije - pa na Poljudu su kopali grobove, zar ne?

 

Sportove ne poredim. Nezahvalno je, mislim i nekorektno prema sportovima i sportistima. Ne treba nijednog sportistu omalovazavati na kontu nekog konkurenta, koji se ni ne bavi njegovim sportom. Kakav je to argument?! Svaki sport je posebna prica za sebe, odvojen odjeljak.

E' jebiga sad... Gdje ces rec za  bilo koji sport da ''nosi veliki broj mufljuza''. Pa neko ce skontat ko slabo prati fudbal da su za tebe i Bil Senkli, Aleks Ferguson, Ferucio Valkaredji, Elenio Erera, Arigo Saki, Rinus Mihels, Ernst Hapel, Mircea Lucesku, Sep Herberger, Udo Latek, Oto Rehagel, Tomo Ivic, Jirgen Klop, Visente Del Boske, Pap Gvardiola, Zoze Morinjo, Rajmon Gutals, Valeri Lobanovski, Cezar Menoti, Boro Milutinovic, Ivica Osim, Henes Vajsvajler, Oskar Tabarez - mufljuzi...

Fudbal je masovniji od svih ostalih sportova zajedno, teska su poredjenja. Naravno, ne pada mi napamet da bilo sta lose govorim o kosarci ili s nipodastavanjem.

Hajduk? Pa sami sebi i kopaju grob. Ulicni mahalasi im vode klub, koji tone u sve dublje blato... Oni su crna ovca hrvatskog fudbala/nogometa, svi ostali su u progresu.

Edited by Mensur Dogan
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, 21Barkley said:

Msilim da je bilo dovoljno jasno da sve vreme pričam o Srbiji i mufljuzima koji se vrte u našem fudbalu. Kakvi te Šenkliji, Mihelsi i Fergusoni spopali?

 

Ama ne igra se fudbal samo u Srbiji, pusti malo durbin. A ima i u Srbiji talenata, dobrih i talentovaih trenera, fudalskih ljudi, bezbeli... Gdje nema? Pa da su svi mufljuzi iz te zemje nikad ne bi izasli Vidic, Ivanovic, Tadic, Kolarov, Stankovic, Jovic, Mitrovic, Milinkovic, Grujic - sve u Srbiji odskolovani igraci.

Edited by Mensur Dogan
Link to comment
Share on other sites

Cela priča je počela oko mračnog stava navijača u Srbiji, evropski fudbal nema veze s tim. Mi upravo i pizdimo jer vidimo da ima talenata i ponešto stručnih ljudi, a time i potencijala za uspehe ali je sve kratkog daha jer mufljuzi drmaju fudbalom. Zato se stalno vrtimo u krug i svaki uspeh je privremen a nakon njega sledi veći i bolniji pad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, 21Barkley said:

Cela priča je počela oko mračnog stava navijača u Srbiji, evropski fudbal nema veze s tim. Mi upravo i pizdimo jer vidimo da ima talenata i ponešto stručnih ljudi, a time i potencijala za uspehe ali je sve kratkog daha jer mufljuzi drmaju fudbalom. Zato se stalno vrtimo u krug i svaki uspeh je privremen a nakon njega sledi veći i bolniji pad.

 

Sve ja tebe razumijem, ne oponiram ti ako me tako dozivljavas, ne.

Ali ja cu opet navest neka fakta iz moje vizure (ne moras da prihvatis, naravno)

a) Preveliki je pritisak, dosta je negativne energije kod medija i navijaca, pa jel Stankovic pricao da ne moze da spava uoci utakmice reprezetacije, a u Laciju/Interu gdje su se tada obrtale ozbiljne pare spava ko jagnje? Srbija se u fudbalu cesto autodestruktivno odnosi prema samoj sebi. Pa eto i te kosarkase ste sada satrali imperativom osvajanja svjetske titule, a 2014. ljudi bez pritiska i na miru se spremali i uzeli medalju, igrali finale. Mnogi vasi navijaci pljuju po Djordjevicu, Danilovicu, Maljkovicu, Jokicu, a ljudi vam proslavili drzavu, nema tu srece s takvim pristupom, tu mora kad-tad da pukne. Kao da ti ljudi ne zele uspjeh. Ma zele ga vise od svakog tog navijaca i novinara, bez brige.

b) Ne moze bez strpljenja, a jos manje bez globalnog vrijednosnog sagledavanja svjetskog fudbala. Srbija po potencijalu trenutno nije ni u prvih 15 na svijetu, a stice se dojam da biste htjeli redovno da igrate finala/polufinala. Ne moze tako. Hrvati su imali tri puta veci igracki potencijal od vas u ovoj deceniji, pa su 10 godina gradili i cekali jedan top-rezultat. Evo malo ste se trgli, ojacali ligu, klubovi su postali redovni u grupnim fazama, a raja te trenere proglasava neznalicama, mislim smijesno...

c) Ljudi na Balkanu, mnogi, misle da se moze preko noci napravit rezultat i samo na talenat. Moglo prije 50 godina u doba Sekularca i Skoblara. O tome je bezpredmetno i razmisljat, a ne diskutovat.

 

Pa bas iz svih navedenih faktora, treba drugacije pristupat fudbalu, a ne spaljivat igraca, trenera posle prvog neuspjeha. Pa izmijenili ste selektora ko carapa. Savez vam vode slabi ljudi koji titraju javnosti i navijacima. Vama javnost i navijaci smijene selektora koji vas posle 8 godina odvede na svjetsko prvenstvo?! Ko u Africi. A hoces top-rezultat. Ne ide jaro. Budi mi pozdravljen. Zatrpasmo temu, ovo treba da stoji na nekoj drugoj temi.

 

Edit: ljudi na Balkanu ismijavaju Ciru Blazevica. Mahom neozbiljni ljudi. A covjek je i od Hrvatske i od BiH napravio respektabilne reprezentacije za svoje uslove (u BiH se ta zaliha polahko opet osipa), stvorio materiju, polozio temelj, otkrio vrelo koji njegovi naslednici samo koriste. Probaj bolan kod Cire da zucnes na treningu i da mu odgovoris?! Jastaces. Da smije zakonom, tuko bi letvom svoje igrace da bi ih uveo u suru. Ali covjek je autoritet jer posjeduje glavni i osnovni autoritet - autoritet znanja. Veliki sef i gospodin i kad psuje i bogara na terenu. Za ljude koji kontaju sportsku materiju. Niko mu ne smije ni pomislit da mu se umijesa u posao. Njegovi treninzi su zivi i pokretni udzbenik za mlade trenere. A mene ovde razapese jer ne opravdavam drskog igracica iz treceg ranga, koji kasira u trecem rangu takmicenja, de facto u amaterskom klubu, vise od duple svote prosjecne plate u Srbiji, pa gdje to ima u ozbiljnim zemljama? Bacanje para u bunar u ekonomski slaboj zemlji. Slika nije crno-bijela.

Edited by Mensur Dogan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče, može da se prebaci gde već pripada.

 

a) Kao što rekoh, pritisak postoji, ali to je uvek bio sastavni deo igranja u FKP, FKCZ ili reprezentaciji. Košarkaši jesu bili pod pritiskom ali to je rezultat činjenice da smo decenijama u vrhu, a da su oni doneli nekoliko srebra sa poslednjih takmičenja i imali po imenima jak sastav. Uvek u takvim situacijama rastu pritisak i očekivanja.

 

b) Pusti to o strpljenju i sagledavanju mesta u fudbalu. Većina nas se ne loži da ćemo igrati polufinale (osim u slučaju da se sve poklopi), mi reagujemo na činjenicu da ne uspevamo da ispunimo potencijal i da su uspesi više usled spleta okolnosti nego planskog rada sa vizijom. 

 

c) Znamo da ne može preko noći i na suvi talenat, nismo deca. Ali nismo ni veverice pa da se stalno živi od obećanja. Partizan je dva puta igrao LŠ, više puta grupe LE i doživeo enormne dugove i maltene raspad sistema. Ko kaže da nema strpljenja kada se vidi naznaka ozbiljnog rada? Već sam pomenuo, bez obzira na sve turbulencije i poraze ove jeseni, Savo i tim su doživeli maltene ovacije pre meča protiv Astane. Golman Stojković takođe. Vidi narod da se nešto pozitivno dešava i hoće da to podrži. Ako se nastavi uspon u budućnosti podrška će biti sve veća. Ali smo se sto puta opekli da bi bilo ko dobio blanko podršku.

 

Ne znam o kojoj javnosti i savezu koji joj šatro titra. Imam utisak da svoje razmišljanje zasnivaš na nepotpunim i površnim informacijama ili se kačiš za pojedine komentare u moru drugih, kako bi podvukao svoju tezu. Svi znamo da je na čelu saveza običan makro koji brine o svojim kombinacijama, a većina naroda je bila protiv smene Muslina. Kažem, ne ložimo se na neki ogroman uspeh na SP ili EP ali je bila lepa atmosfera na utakmici u kojoj smo izborili učešće na SP i želeli smo samo da se pokažemo u što lepšem svetlu. A onda dobijamo špansku seriju, diletanta na klupi, oduzimanje trake i propast u najavi.

 

Pozdrav i tebi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 21Barkley said:

Ne znam o kojoj javnosti i savezu koji joj šatro titra. Imam utisak da svoje razmišljanje zasnivaš na nepotpunim i površnim informacijama ili se kačiš za pojedine komentare u moru drugih, kako bi podvukao svoju tezu. Svi znamo da je na čelu saveza običan makro koji brine o svojim kombinacijama, a većina naroda je bila protiv smene Muslina. Kažem, ne ložimo se na neki ogroman uspeh na SP ili EP ali je bila lepa atmosfera na utakmici u kojoj smo izborili učešće na SP i želeli smo samo da se pokažemo u što lepšem svetlu. A onda dobijamo špansku seriju, diletanta na klupi, oduzimanje trake i propast u najavi.

 

Pozdrav i tebi.

 

Slucaj Muslin - Milinkovic-Savic. Ili-ili pozicija. 

Javnost i navijaci su trazili mjesecima pozivanje Milinkovica u kadar, skoro na nivou medijske hajke na Muslina. Pa je strucni savjet na kontu toga smijenio Muslina, a taj Kokeza proknjizio smjenu. Jel to povrsna informacija?!

Sto se tice sastava Srbije na svjetskom prvenstvu u Rusiji, on je bio ocekivan i predvidiv. Javnost i navijaci su negodovali i zbog pozivanja Gudelja, pa potom i Maksimovica iz Napolija (Muslinovi puleni). I oni su uklonjeni.

Pa kad otvorim vijesti sa srbijanskih sajtova iz prosle godine pocetkom juna, a tamo raja cestita i zahvaljuje se Mladji sto je pozvo najbolje sto Srbija ima, sto su mnogi mladi igraci tu (jedino Gacinovic nije tu, ali boze moj, ne mogu svi upast na spisak), sto vise ne fali neki nositelj igre kao Matic i Ljajic kod Mihajlovic ili Milinkovic kod Muslina.

Jesul i to ''nepotpune i povrsne informacije''? De, de, nije Mensur djecacic, pa da u debatu ulazi ofrlje... :smiley2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Gleda li ko Getafe-Ajax? Komentator Arene svrsava na Tadica cijelo poluvrijeme. Ide kontra Ajaxa 3 na 1, Tadic ocigledno grijesi u dodavanju, a ovaj lik govori da je zapravo Traore napravio gresku, nije se kao dobro kretao, jer budite sigurni da Tadic ne moze da napravi gresku. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Ajax se raspada totalno. Nijesu stvorili pristojnu sansu za 90 minuta. Getafe ne umire u ljepoti, ali su kompaktna druzina, tesko primaju golove. Imaju i dobre napadace, ovaj Dejverson je nedavno dosao i odmah ga je metnuo. Kukurelja je interesentan igrac.

 

Spominjao sam ja Kukurelju na La Liga topiku. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2020 at 7:48 PM, Shunsuke Nakamura said:

Gleda li ko Getafe-Ajax? Komentator Arene svrsava na Tadica cijelo poluvrijeme. Ide kontra Ajaxa 3 na 1, Tadic ocigledno grijesi u dodavanju, a ovaj lik govori da je zapravo Traore napravio gresku, nije se kao dobro kretao, jer budite sigurni da Tadic ne moze da napravi gresku. 

Đe je taj Masaro?

Link to comment
Share on other sites

Izuzetno naelektrisana atmosfera na Amsterdam Areni.
Domaca publika,igraci i klupa Ajaxa bukvalno od pocetka utakmice vrse enorman pritisak na gostujuce igrace i sudiju u pravcu da se ne dozvoli odugovlacenje vremena kad gosti izvode prekide. Orkestrirano se skace cak i kad Hetafe izvodi aute. 
Zbog toga vec u ranoj fazi utakmice dosta zutih kartona.

Da li gledas @Charlie Foxtrot?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao da uhvatim koliko god akcija sam mogao sa te tekme. Prstalo sve kao i u Spaniji u prvom mecu. Getafe nije zasluzio poraz, mada sad to i nije previse bitno.
Utisak veceri golovi koje je Seltik primio. Bizarne greske odbrane kod svakog, a pogotovo kod prva dva gola.

 

Jos jednom da priupitam, jer sam vec pisao (mozda i na starom forumu) na koju foru Lopetegi i dalje dobija anganzmane u top timovima? Koje preporuke on ima za to? Vodjenje mladih kategorija Real Madrida? 

Svaki tim koji je vodio je izgledao uzasno jalovo i bezidejno, otprilike slicno onome sto Srbija igra poslednjih 10-ak godina. Sa Portom je uspeo da ne bude prvak u prvoj sezoni i pored toga sto je imao ubedljivo najjaci tim, pa je posle sledece u kojoj je bio treci isutiran iz kluba. Onda posao trenera prvog tima Spanije koji nije vredan komentara, pogotovo zbog nacina na koji je otisao sa tog mesta. Iz Reala najuren pre nego sto je dosao, da bi opet dobio posao u ekipi kakva je Sevilja gde se muce sa Kluzom i gde ih VAR spasava ispadanja. Slicno je timove saltao svojevremeno i Kike Sancez Flores, samo za razliku od Lopetegija, on je prelazio u klub u klub iz kategorije drugog esalona (Atletiko, Benfika i sl...), i isto tako brzo leteo iz svakog u vidu lastinog repa, jer je uvek zestoko failovao. No, isto kao i Lopetegi, preporuke su mu bile samo vodjenje mladjih kategorija Reala.

Lepo rekose Andjus i Bard u onom zlatnom dobu njihovog stvaralastva. Postoji trenerski lobi koji gura odredjene ljude koji samo prelecu iz jednog velikog tima u drugi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...